Cennik przesyłek kurierskich

Największy wybór firm kurierskich w jednym miejscu. Niskie ceny.

Dzięki GlobKurier, masz wszystkie opcje transportu w 1 miejscu

Wysyłasz regularnie?

Załóż bezpłatne konto i odbierz zniżki na stałe bez zobowiązań

Chcesz wysyłać paczkę kurierem?

Skorzystaj z kalkulatora kosztów i nadaj paczkę dziś!
 

Kliknij na logo i sprawdź cennik:

Dla firm
Klient indywidualny

Z nami nadasz przesyłkę na cały świat. Ceny dla wybranych krajów poniżej.
Pozostałe kraje i wagi dostępne przy wycenie online. Wyceń

 1 kg5 kg10 kg15 kg20 kg25 kg30 kg
Anglia70,1197,9297,92123,17123,17123,17123,17
Austria43,7251,6151,6178,9478,9478,9478,94
Francja57,6863,7663,7678,9478,9478,9478,94
Niemcy30,9739,4739,4745,5445,5445,5445,54
Słowacja420,5048,5848,5860,7260,7260,7260,72
Włochy104,74118,80118,80141,90141,90141,90141,90
UBEZPIECZENIE
Ubezpieczenie od
4,90 zł
TYP PRZESYŁKI
Przesyłka standardowa
Przesyłka niestandardowa
130 zł
MAKSYMALNE WYMIARY PRZESYŁEK
paczka
175 cm długości
paczka
31,5 waga rzeczywista
suma obwodu podstawy oraz wysokości ≤ 300 cm, przy czym wysokość stanowi najdłuższy bok paczki lub 300 cm sumy długości i obwodu. Obwód = 2 x wysokość + 2 x szerokość

Przesyłki krajowe a międzynarodowe

Serwisy pośrednictwa przesyłek oraz firmy kurierskie oferują realizację usług transportowych zarówno krajowych jak i międzynarodowych. O tyle  o ile organizacja transportu krajowego jest sprawą dosyć prostą to transport międzynarodowy wymaga od nadawcy i pośrednika kurierskiego większego nakładu czasu i kosztów, był transport przesyłki mógł zostać zrealizowany w sposób poprawny i zapewnił najwyższy standard obsług klienta. Procedura transportu przesyłek międzynarodowych w realizacji zleceń do krajów Unii Europejskiej wygląda podobnie jak w transporcie krajowym – nie wymaga skomplikowanych formalności. W ramach przewidywanego czasu doręczenia przesyłki, transport towaru / paczki trwa od 2 do 7 dni. Wyjątek stanowią tutaj państwa, do których przesyłki są transportowane za pośrednictwem drogi lotniczej. np. Grecja, część grecka Cypru, w tym Malta oraz regiony terytorialne, które posiadają odrębne regulacje celne jak, np.  Gibraltar, San Marino, Wyspy Kanaryjskie.

Nieco odmiennie procedury obejmują przesyłki międzynarodowe, która są transferowane poza Unię Europejską. Transport tych przesyłek wymaga dodatkowej obsługi związanej z odprawą celną. Wyjątek stanowią tutaj przesyłki listowe, które nie posiadają wartości handlowej. W ramach odprawy celnej wyróżnić można ich dwa rodzaje. Towary o wartości poniżej 22 euro przeprowadza się odprawę zbiorową, natomiast dla towarów, których wartość przekracza 22 euro, przeprowadza się odprawę indywidualną. Odprawa celna wiąże się w tym przypadku z koniecznością dostarczenia dodatkowych dokumentów przez nadawcę paczki, przesyłki (karty odprawy celnej, faktury proforma oraz w zależności od rodzaju przewożonego towaru i celu wysyłki – oświadczenia). Przy odprawach indywidualnych należy dodatkowo dostarczyć dokumenty takie jak kserokopie dokumentów firmowych (gdy nadawcą jest firma), kopię dowodu osobistego (dla nadawców będących osobami prywatnymi) oraz upoważnienie dla Agencji Celnej, fakturę proforma. Należy zapamiętać, że:

  • cena oferowana przez firmy kurierskie i serwisy przesyłek obejmuje tylko koszty transportu, natomiast koszt odprawy celnej zostaje przeniesiony na odbiorcę przesyłki aby odprawa celna mogła zostać dokonana – konieczny jest numer EORI (obowiązuje podmioty fizyczne).  
  • transport przesyłek wielkogabarytowych do Norwegii i Rosji obsługiwany jest tylko w relacji firma- firma. 

Przesyłki zagraniczne, międzynarodowe

Za pośrednictwem platformy GlobKurier mogą Państwo w sposób prosty nadać przesyłkę zagraniczną do krajów Unii Europejskiej oraz Państw z całego Świata. Za pomocą naszego systemu, mogą Państwo wycenić każdą przesyłkę (kopertę, paczkę, paletę). W celu wyszukania odpowiedniego przewoźnika obsługującego rynki międzynarodowe, należy w pierwszej kolejności podać wymiar, wagę przesyłki międzynarodowej oraz kraj jej dostarczenia.

 

 

Jeśli jesteś klientem biznesowym i nadajesz paczki częściej – zapoznaj się z naszą ofertą dla firm i skorzystaj z rabatów dostępnych po zalogowaniu! 

Jesteś klientem indywidualnym?

Jesteś klientem biznesowym?

Za pośrednictwem naszej platformy dostarczą Państwo przesyłkę zagraniczną nie tylko do Europy, ale również do odległych krajów jak Filipiny, Zimbabwe, czy Hongkong. Współpracujemy z najlepszymi przewoźnikami kurierskimi, takimi jak np. FedEx, DHL czy UPS, dzięki czemu mogą Państwo wysłać przesyłkę, w dowolny zakątek Świata. Przewoźnicy kurierscy z którymi współpracujemy udostępniają szereg usług dodatkowych. W celu dostarczenia przesyłki zagranicznej w ekspresowym tempie, należny wybrać odpowiednią opcję i śledzenie paczki on-line. Niezależnie od tego, jakich rozmiarów jest Państwa przesyłka, GlobKurier.pl postara się, aby bezproblemowo dotarła ona na wskazane przez Państwa miejsce docelowe. Prosimy jednak mieć na uwadze, to żeby zawartość Państwa przesyłki była odpowiednio zabezpieczona, by mieć pewność, że dotrze na wskazane miejsce docelowe w stanie nienaruszonym. Broker kurierski – Globkurier.pl, zapewnia nie tylko ekspresowe doręczanie przesyłek międzynarodowych (zagranicznych), ale również przejmuje obowiązki związane z ich ewentualną gwarancją. Zdajemy sobie sprawę, że przedsiębiorcy mają bardzo wiele obowiązków, dlatego też zachęcamy Państwa do wypróbowania naszych świadczeń i nadania przesyłek międzynarodowych za pośrednictwem naszej platformy. 

Dlaczego warto wysyłać z GlobKurier.pl?

To tylko niektóre z korzyści wynikające z zamawiania usług kurierskich przez nasz
serwis!

Dla stałych klientów oferujemy atrakcyjne stawki, które są dostępne po zalogowaniu. Nie trać więc czasu i już dziś zarejestruj się bez opłat, bez zobowiązań i skorzystaj z atrakcyjnych stawek.  

Przesyłki kurierskie międzynarodowe – kraje, do których możesz wysłać paczkę:

mapa swiata, przesylki miedzynarodowe

Dostarczymy Państwa przesyłkę międzynarodową nie tylko do krajów Europejskich ale również do odległych  zakątków Świata, takich jak, np. Filipiny, Zimbabwe, czy Hongkong. Jako broker kurierski - Globkurier, pracuje z najlepszymi przewoźnikami kurierskimi, do których można zaliczyć min. przewoźników FedEx, DHL czy UPS, dzięki czemu mogą Państwo w bezpieczny i szybki sposób wysłać przesyłkę, w dowolny zakątek Świata. Przewoźnicy kurierscy z którymi współpracujemy udostępniają szereg usług dodatkowych, o których moga się państwo dowiedzieć wybierając odpowiedniego przewoźnika na naszej witrynie internetowej. W celu dostarczenia przesyłki międzynarodowej w ekspresowym tempie, należny wybrać odpowiednią opcję na naszej witrynie oraz śledzenie paczki dorgą on-line. Niezależnie od tego, jakich rozmiarów jest Państwa przesyłka zagraniczna, nasz personel postara się, aby bezproblemowo dotarła ona na wskazane przez Państwa miejsce. wysyłając przesyłkę zagranizną, prosimy pamiętać o tym by, zawartość przesyłki międzynarodowej była odpowiednio zabezpieczona, by mieć pewność, że dotrze na wskazane miejsce docelowe w stanie nienaruszonym. Broker kurierski – Globkurier.pl, zapewnii Panstwu nie tylko ekspresowe doręczanie przesyłek zagranicznych, ale również w ramach swoich świadczeń przejmuje obowiązki związane z ich gwarancją. Zdajemy sobie sprawę, że klienci biznesowi, cyz indywidualni mają bardzo wiele obowiązków, dlatego też zachęcamy Państwa o wypróbowania naszych świadczeń i nadania przesyłek międzynarodowych za pośrednictwem naszej platformy.

  1. GlobKurier, to profesjonalny operator logistyczny. Współpracujemy z ponad 50 przewoźnikami na całym świecie. Z Naszą firmą Państwa przesyłki zagraniczne są bezpieczne, bo sprawujemy nad nimi pełną kontrolę.  Zapraszamy do współpracy!
  1. Informujemy, że do każdej przesyłki jest obliczana waga gabarytowa ( objętościowa). W przypadku, gdy waga gabarytowa przekracza wagę rzeczywistą, cena wyliczana jest na jej podstawie.