Menu

Paczka do Anglii – przesyłka do Anglii

Chcesz, aby Twoje przesyłki biznesowe dotarły do Anglii szybko i bezpiecznie?

Wybierz UPS – lidera w elastycznych, zaawansowanych opcjach logistycznych dla firm. 

Nasza oferta cenowa jest jedną z najlepszych na rynku, co pozwoli Ci znacznie obniżyć koszty logistyki bez kompromisów w jakości usług.

 

Zachęcamy do wysyłania paczek. Skorzystaj z naszej wyjątkowo konkurencyjnej oferty i zobacz, jak możemy wspomóc rozwój Twojego biznesu. Czekamy na Twoje przesyłki!

 

 

Ceny już od 50 zł  z opłatą paliwową!

 

Jak nadać paczkę do Anglii?

Wydaje Ci się, że wysłanie paczki do Wielkiej Brytanii w dobie Brexitu jest zadaniem trudnym? Nic z tych rzeczy! Żeby dokonać wyceny paczki do i z Anglii, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”, która jest dostępna na naszej stronie GlobKurier.pl. Mając otwarty formularz, wpisz niezbędne dane, na podstawie których poszczególni przewoźnicy wycenią Twoją przesyłkę Dane, które należy podać, to:

  • wymiary paczki: długość, szerokość, wysokość i głębokość;
  • waga paczki;
  • liczba paczek;
  • adres nadawcy i odbiorcy.

Opcjonalnie możesz udzielić informacji, na podstawie których Twoja paczka do Anglii będzie jeszcze lepiej dopasowana do Twoich potrzeb, oczekiwań i wymagań. Możesz zdecydować, czy paczka ma być przetransportowana przez Morze Północne drogą morską czy powietrzną, wpływając tym samym na cenę paczki i długość przewozu. W formularzu możesz też określić, czy chcesz zapakować paczkę w kopertę, standardowy karton, czy też – w przypadku przedsiębiorców – wysłać całą paletę.

Współpracujemy z najlepszymi firmami kurierskimi o ugruntowanej pozycji na międzynarodowym rynku, takimi jak UPS, DPD. Jeśli prowadzisz firmę, możemy przygotować dla Ciebie specjalną indywidualną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Anglii.

Zobacz film jak wysłać paczkę do Anglii!

Jak wysłać paczkę do Anglii? Zamów kuriera!

Czy wiesz, że w Polsce działa kilka tysięcy firm kurierskich i transportowych? Oczywiście, większość z nich to przedsiębiorstwa małe, działające tylko na rynku lokalnym i krajowym. Mówimy jednak o tym dlatego, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wśród klientów zapanowała pewna dezorientacja. Okazało się, że nadając paczki do Anglii, można niestety trafić na wielu oszustów, nie posiadających stosownych uprawnień i zaplecza logistycznego, umożliwiającego transport towarów na trasie Polska-Anglia.

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, podstawowe znaczenie ma weryfikacja kuriera. Warto zawsze upewnić się, czy na pewno masz styczność z zaufanym przewoźnikiem i czy Wielka Brytania będzie ostatecznie miejscem, do którego trafi Twój pakunek? W związku ze zmieniającymi się zasadami formalnymi miej cały czas rękę na pulsie i nie daj się oszukać pojawiającym się co chwilę hakerom! Wszelkie zasady i informacje zawsze sprawdź na stronie internetowej kuriera, aby mieć pewność, że nadając paczkę do Anglii, trafi ona bezpośrednio do odbiorcy!

 

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że wysyłając paczki do Anglii, nie każdy ma czas i możliwości, by weryfikować poszczególnych przewoźników. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usługi brokera kurierskiego, takiego jak GlobKurier. Jesteśmy swego rodzaju pośrednikiem między klientem a kurierem i współpracujemy z kilkudziesięcioma zaufanymi przewoźnikami. Wpisz wagę i wymiary paczki z Polski do Anglii, podaj niezbędne dane i przekonaj się, które firmy logistyczne realizują szybki i bezpieczny transport przesyłek na Wyspy Brytyjskie.

Zmiany po Brexicie - jak teraz nadać paczki do Anglii?

Chcesz wysłać paczkę do Wielkiej Brytanii? Z GlobKurier nie jest to problemem, choć jednocześnie należy mieć świadomość tego, że eksport towarów jest teraz nieco bardziej skomplikowany, niż w czasach przedbrexitowych. Musisz pamiętać o kilku formalnościach zanim zamówisz firmę przewozową i nadasz paczki kurierem do Anglii.

 

Przede wszystkim koniecznie przygotuj numer EORI, czyli Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych. Każda firma przewozowa, która chce nadać paczki do Wielkiej Brytanii, musi posiadać numer EORI, dlatego jest on swego rodzaju potwierdzeniem rzetelności przewoźnika. Sprawdź, czy Twój kurier także posiada taki numer!

 

O czym jeszcze trzeba pamiętać, realizując przesyłkę paczki na wyspy? Przy nadaniu musi być jasno określone, jaki podmiot jest odpowiedzialny za opłacenie cła oraz wszelkich opłat prawnych, kto zapewnia ubezpieczenie pakunku oraz przede wszystkim gdzie dany towar ma być dostarczony. Istotny jest również kod HS, czyli sześciocyfrowy numer klasyfikujący, do jakich produktów zaliczana jest nadawana rzecz. Paczka do Anglii nie może zostać wysłana bez umieszczenia w widocznym miejscu na przesyłce, w dwóch osobnych kangurkach, listu przewozowego oraz faktury. Zatem wydrukuj list przewozowy i fakturę, a następnie umieść je w odpowiednich miejscach. Już na pierwszy rzut oka widoczna musi być nazwa i adres nadawcy i odbiorcy, numery identyfikujące pakunek oraz rodzaj produktu, a także wartość w walucie czy waga. Pamiętaj, że każda przesyłka do Anglii musi przejść przez odprawę celną i odpowiednie przygotowanie wszystkich informacji pomoże bezproblemowo i szybko przejść przez formalności. Dzięki spełnieniu tych elementów możesz sprawniej nadać paczkę do Anglii. Potrzebujesz więcej informacji? Sprawdź Wysyłka towarów do UK po Brexicie – co trzeba wiedzieć? – Globkurier.pl.

Od czego zależy cena paczki do Anglii?

Przesyłki międzynarodowe do krajów niebędących członkami Wspólnoty są uważane za drogie. W rzeczywistości  jednak nie zawsze tak jest, a koszt wysyłki paczki zależy od wielu czynników. 

Na cenę paczki wpływa przede wszystkim jej waga oraz wielkość. Zasada jest prosta: im więcej waży i im większa jest, tym wyższa jest cena. Nie bez znaczenia jest także odległość (oraz położenie miasta, do którego jest adresowana paczka), a także to, w jaki sposób paczka zostanie dostarczona z Polski do Anglii. Przesyłki nadawane drogą lądowo-morską kosztują mniej niż te wysyłane priorytetem czy też samolotem. Koszty rosną także, gdy zdecydujesz się ubezpieczyć przesyłkę do Anglii. Jeżeli wysyłasz towar bardzo delikatny lub niestandardowy, to również cena będzie wyższa.

Wielka Brytania, w tym Anglia, opuściła Unię Europejską 31 stycznia 2020 r., na skutek czego ceny transportu paczek do Anglii uległy zmianie i obecnie są nieco wyższe, niż w czasach przedbrexitowych. Jednak wysyłane z Polski paczki nie są aż tak drogie, jak pozornie mogłoby się wydawać. Biorąc pod uwagę cały proces, większym mankamentem wydaje się być duża liczba formalności i dłuższy czas dostawy, na który wpływa między innymi odprawa celna. Wyceń przesyłkę w GlobKurier za pomocą wygodnego formularza!

Jak zaoszczędzić na przesyłce do Anglii?

Choć Brexit spowodował też „odpływ” pewnej części Polaków mieszkających i pracujących na Wyspach Brytyjskich, Anglia nadal jest krajem, do którego przesyłanych jest wiele paczek. Ceny usług kurierskich nie są niskie, a koszt wysyłki paczki uzależniony jest od wielu czynników. Na szczęście są sprawdzone i legalne sposoby na to, by zaoszczędzić.

Jeżeli priorytetowe znaczenie ma dla Ciebie to, ile kosztuje paczka na Wyspy, wybierz transport kurierem lądowo-morskim. Wtedy cena będzie niższa. Najdroższy jest ekspresowy transport lotniczy – jego zaletą jest jednak krótki czas realizacji usługi. 

 

Pamiętaj też, że transport paczki o danych gabarytach może być inaczej wyceniony przez różne firmy. Usługi kurierskie są wyceniane na podstawie obłożenia przewoźnika, jego zaplecza technologiczno-logistycznego czy dostępnej floty pojazdów. Zatem by zaoszczędzić, najlepiej porównać ofertę przynajmniej kilku firm kurierskich, biorąc zawsze pod uwagę te same czynniki. Najłatwiej zrobić to za pomocą naszego formularza GlobKurier. Warto też wybierać kartony o jak najmniejszych gabarytach, gdyż nie tylko waga, ale również wielkość kartonu realnie wpływa na cenę. 

 

Jeśli chcesz wysłać paczkę jak najtaniej, zarejestruj się w GlobKurier. Będąc brokerem kurierskim, mamy podpisane specjalne umowy z przewoźnikami, dzięki którym nasi zalogowani klienci mogą wysyłać tanie paczki międzynarodowe.

Cennik usług na międzynarodowy transport przesyłek do Anglii

Ile kosztuje paczka do Anglii? Sprawdź poniżej cennik kuriera dla klientów indywidualnych lub biznesowych. Zarejestrowani klienci mają niższe ceny! Twój zrabatowany cennik jest dostępny w Panelu Klienta po zalogowaniu się.

Wysyłka paczki do Anglii a czas dostawy

Zamów kuriera i ciesz się szybką dostawą do Anglii. Paczki w standardowym transporcie docierają do Anglii po około 4 dniach, jeżeli natomiast wybierzecie opcję z dostawą po 2 czy 3 dniach, zapłacicie już dużo więcej. 

Paczka do Anglii to nasza specjalność

Anglia od lat jest jednym z popularniejszych kierunków emigracji, ale również podróży. Wielu Polaków ma rodzinę lub krewnych w Anglii oraz prowadzi w tym kraju firmę. Mając to na uwadze, od lat staramy się dopasowywać się do rynku poprzez uatrakcyjnienie naszej oferty na przesyłki do Anglii. Za naszym pośrednictwem można również nadawać przesyłki z Anglii nie tylko do Polski, a do każdego innego kraju z naszej szerokiej oferty. Na naszym blogu możesz znaleźć wiele porad dotyczących przesyłek, m.in dowiesz się, jak wysłać paczkę do Anglii.

 

W Anglii pracuje wielu Polaków, którzy często korzystają z usług kurierskich i często nie tylko odbierają, ale i wysyłają paczki swojej rodzinie. Paczka z Anglii jest na pewno droższa niż ta z Polski do Anglii, nawet w przypadku tych samych międzynarodowych firm kurierskich. W Anglii wielu Polaków pracuje w Milton Keynes, Wrexham, czy też Exeter i stamtąd również nadawane są paczki do Polski. Polacy pracują w Wielkiej Brytanii także w Londynie, częściej jednak nie w samym centrum, a na obrzeżach stolicy. Podobnie rzecz wygląda w Manchesterze. Tam też można znaleźć największe firmy kurierskie, takiej jak DHL czy UPS i nadać paczkę z Anglii do Polski. 

 

Niezależnie od tego, czy wysyłasz przesyłki z Anglii do Polski, czy odwrotnie, możesz na nas liczyć. Nadawane przez nas przesyłki DPD, DHL czy UPS, są sprawnie obsługiwane w wielu miejscach zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w naszym kraju. W związku z tym łatwiejsza jest logistyka i dystrybucja paczek.         

Mapa Anglia
mapa-wielka-brytania
PowierzchniaLudnośćStolica
130 395 km²56 286 961Londyn
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – LondynPolska – BristolPolska – Manchester
Polska – BirminghamPolska – LiverpoolPolska – Plymouth

Zobacz też: 

Kody pocztowe – paczka do Anglii

Jeśli chcesz wysłać paczkę do Anglii, powinieneś zapoznać się z tamtejszymi kodami pocztowymi. Takie informacje znajdziesz online lub bezpośrednio na stronie firmy, z którą współpracujesz w ramach umowy handlowej, a także na stronie przewoźnika.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem – Brytyjskie kody pocztowe – jak prawidłowo je zapisać?.

 

Pamiętaj też, że niepoprawne zapisanie ciągu cyfr i liter spowoduje, że paczka do Ciebie wróci. Schemat i budowa kodu wygląda następująco: jedno lub dwuliterowy kod regionu, który bazuje na nazwie miejscowości bądź dzielnicy, następnie znajduje się jedno lub dwucyfrowe oznaczenie dystryktu w danym regionie. Zamiast myślnika w Anglii stosuje się odstęp, następnie wyróżnienie lokacji w regionie przedstawione jest za pomocą jednej cyfry i dwóch liter.       

Śledzenie paczki do Anglii

Zamówiłeś transport paczki do Anglii? Sprawdź, gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka i monitoruj na bieżąco wysłaną paczkę!

Śledzenie paczki do Anglii

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Udostępniamy możliwość nadzoru paczek - śledzenie przesyłki do Anglii

Ze względu na wartościową zawartość przesyłki eksportowej oraz importowej udostępniamy możliwość śledzenia paczki on-line oraz w postaci SMS. Wybrane podmioty oferują również nadzór poprzez Facebook. Śledzenie online pozwala zminimalizować ryzyko jej zaginięcia w systemie logistycznym. Jednocześnie daje Ci to możliwość informowania na bieżąco o ukończeniu realizacji poszczególnych etapów transportu.

Jaki jest czas doręczenia przesyłki do Anglii? 

Ile idzie paczka do Anglii? Czas doręczenia paczki do Anglii, podobnie jak jej koszt wysłania, nie jest jednoznaczną kwestią. W tym przypadku należy uwzględnić odległość, a także  to, czy chcesz, by wysłaną paczkę transportowano drogą morską, czy powietrzną.. Ważnym czynnikiem jest też to, czy wysyłasz paczkę do jednego  większych miast w Anglii, takiego jak Bristol, Londyn, Manchester, Leeds czy Liverpool, czy do małych miasteczek. Większe aglomeracje zazwyczaj są szybciej obsługiwane przez przewoźników kurierskich ze względu na lepiej zlokalizowane szlaki komunikacyjne.

 

W ramach przesyłek kurierskich do Anglii, wyróżniamy dwa rodzaje transportu jakimi możesz wysłać swoją przesyłkę do Anglii:

  • transport lotniczy – gdzie czas doręczenia przesyłki wynosi od 3 do 4 dni (nie uwzględnia czasu odprawy celnej);
  • transport drogowo-morski – gdzie czas doręczenia przesyłki wynosi od 4 do 5 dni (nie uwzględnia czasu odprawy celnej).

Jak widzisz, wiele aspektów ma wpływ na to, w jakim czasie kurier z paczką dotrze do drzwi odbiorcy. Dlatego przed potwierdzeniem nadania warto przeanalizować swoje priorytety i oczekiwania.

Paczka do Anglii. Jak nadać przesyłkę na linii Polska - Wielka Brytania?

Wysyłanie paczek do Anglii od jakiegoś czasu niestety wiąże się w pewnymi trudnościami i możliwymi komplikacjami. Za tym wszystkim stoi Brexit, czyli proces opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej, do którego oficjalnie doszło 31 stycznia 2020 roku. Od tego czasu wiele procesów uległo sporym komplikacjom i wlicza się w to również nadawanie przesyłek kurierskich do Wielkiej Brytanii. Jak nadać paczki z Polski do kraju na wyspie? Sprawdź dokładnie, jak wyglądają obecnie zasady nadania paczki z pomocą firmy kurierskiej, co można wysyłać oraz na co warto uważać przy przygotowaniu przesyłek.

Jacy kurierzy realizują przesyłki do Anglii?

Atrakcyjna oferta finansowa, szybkość i sprawność realizacji usługi oraz bezpieczeństwo paczki – to podstawowe aspekty, jakie należy wziąć pod uwagę przy przesyłce kurierskiej na Wyspy Brytyjskie. Wysyłając paczkę do Anglii z GlobKurier, możesz skorzystać z usług uznanych firm kurierskich, którzy od wielu lat realizują przesyłki międzynarodowe.

 

Największą popularnością cieszą się usługi kurierskie firmy UPS, a także FedEx. Coraz większą rolę na europejskiej scenie odgrywa też kurier DHL, Hermes czy Yodel. Dostępna są również specjalne usługi GlobKurier dla biznesu.

 

Wielu z nas miało już okazję spotkać się z firmą kurierską taką jak FedEx czy UPS. Zachęcamy jednak do bliższego poznania przewoźników, z którymi współpracujemy, na poświęconych im podstronach. W ten sposób możesz jeszcze lepiej poznać usługi ofertowane przez takich przewoźników, jak FedEx, UPS, Hermes czy Yodel.

Ubezpieczenie paczki do Anglii

Jeżeli przygotowujesz się do wysyłki towarów o większej wartości, które są narażone na uszkodzenie w transporcie lub wykonane z kruchych materiałów, a także ważnycg dokumentów, pamiętaj, byubezpieczyć paczki do Anglii. Cena takiego ubezpieczenia zależna jest od wartości towaru, czy gabarytów paczki.

 

Jednocześnie miej świadomość tego, że ubezpieczenie nie zwalnia Cię z obowiązku odpowiedniego zabezpieczenia towaru znajdującego się w kartonie. Towary należy zabezpieczyć folią bąbelkową, a puste przestrzenie dokładnie wypełnić, jako wypełnienie stosując na przykład gazety czy papier.

Przesyłki kurierskie do Anglii - jak przygotować paczkę?

Przesyłka międzynarodowa Anglii to nie tylko dokumenty i kwestie związane z formalnościami. Warto rozwinąć temat, który poruszyliśmy wyżej i podkreślić, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie samego wysyłanego produktu. Jak więc przygotować i odpowiednio zapakować paczkę?

 

W pierwszej kolejności musisz zidentyfikować, czy Twoja wysyłka jest standardowych rozmiarów, czy też nie. Dopasuj więc odpowiednie opakowanie lub karton do gabarytów danej rzeczy. Następnie zabezpiecz zawartość. Jeśli wysyłasz rzeczy lekkie, odporne na uderzenia, proces ten nie będzie skomplikowany. Jeśli jednak nadajesz produkty wyjątkowo delikatne – zadbaj o bezpieczeństwo paczki do Anglii! Możesz użyć do tego folii bąbelkowej lub stretch, a także dodatkowych wypełnień.

 

Podkreślmy jeszcze raz: jeśli w środku opakowania znajdują się wolne przestrzenie – takie przesyłki kurierskie nie mogą zostać przekazane dalej. Koniecznie zadbaj o te miejsca, wypełniając je skrawkami materiału, szarym papierem lub podartą gazetą. Kiedy zawartość pakunku jest odpowiednio zabezpieczona, możesz przejść do pracy nad zamknięciem kartonu i dokładnego zaklejenia go mocną taśmą. Jeśli masz pewność, że wszystkie rzeczy z przesyłki są już gotowe – zamów kuriera i nadaj paczkę do Anglii! Pamiętaj, że bezpieczeństwo paczki do Anglii zależy w dużej mierze właśnie od odpowiedniego przygotowania jej do transportu.

Paczki do Anglii - co można wysłać w paczce do Wielkiej Brytanii?

Należy pamiętać, że każda firma przewozowa posiada pewne ograniczenia związane z nadawaniem paczek i nie inaczej jest w przypadku przesyłki do Anglii. Dlatego zanim wyślesz paczkę do Anglii, sprawdź, jakie ograniczenia posiada określony przewoźnik. Wiele firm kurierskich posiada swoje autorskie listy. Wiąże się to przede wszystkich nie tylko z bezpieczeństwem nadawanych produktów, ale również wpływa na ochronę zarówno kurierów, jak i pracowników magazynów czy sortowni.

 

Oczywiście istnieje wiele uniwersalnych produktów zakazanych przez brytyjskie prawo. W związku z tym nadając paczki do Anglii, należy zawsze wcześniej odwiedzić stronę nie tylko przewoźnika, z którego pomocą, dojdzie do eksportu towarów do Wielkiej Brytanii, ale też listę towarów zakazanych w transporcie na linii Polska-Anglia.

Międzynarodowe zakazy – Tego nie można wysłać w paczce do Anglii

Paczki wysyłane do Wielkiej Brytanii nie mogą zawierać różnych produktów i towarów. Ze względu na międzynarodowe zakazy nie możesz wysyłać substancji i materiałów niebezpiecznych, w tym rtęci, kwasu, petard, broni czy sprzętu wojskowego. 

 

Ponadto kurierzy alkoholu, papierosów, wyrobów tytoniowych, żywności z krótkim terminem przydatności czy szczątków ludzkich, a dokładne spisy takich towarów są dostępne online. Jeśli masz  jakiekolwiek wątpliwości – zapraszamy do kontaktu: kontakt@globkurier.pl

Wyślij paczkę do UK z GlobKurier i miej pewność, że realizacja transportu przebiegnie szybko, sprawnie i bezpiecznie!

Do Anglii wymagana jest odprawa celna

Odprawa celna – dowiedz się więcej

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Anglii

Zobacz ofertę przesyłek paletowych

Paczka do Anglii – oferta dla firm

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Anglii

Paczka do Anglii - oferta dla firm

Paczki do Anglii w ofercie biznesowej GlobKurier.pl

Wiele osób nie tylko pracuje w Wielkiej Brytanii, ale również prowadzi międzynarodowy biznes, prowadząc interesy z przedsiębiorcami z Anglii. Wysyłają towary do Anglii kurierem. Ponieważ ceny przesyłek międzynarodowych są spore, warto wybrać firmę kurierską o międzynarodowej renomie i podpisać z nią umowę długoterminową na dostawę paczek do Anglii. W ten sposób można znacząco zaoszczędzić.

kurier_paczka-do-Anglii

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20