Porozumienie Wielkiej Brytanii z Unią podpisane – jakie zmiany w handlu zagranicznym od 1 stycznia 2021?

Flaga Anglii, paczki do Anglii

Paczka do Anglii, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Anglii już od 63 zł!

Jak nadać paczkę do Anglii?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Anglii, skorzystaj z opcji „Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Współpracujemy z licznymi przewoźnikami o ugruntowanej pozycji oraz cieszącymi się dużym zaufaniem społecznym, takimi jak: UPS, DPD czy TNT. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Anglii.

Do Anglii wymagana jest odprawa celna

Wysyłasz regularnie?

Załóż bezpłatne konto i odbierz zniżki na stałe bez zobowiązań

Chcesz wysyłać paczkę kurierem?

Skorzystaj z kalkulatora kosztów i nadaj paczkę dziś!

Cennik usług na międzynarodowy transport przesyłek do Anglii

Dla firm
Klient indywidualny

Kopia Przesyłki międzynarodowe – Anglia_dla firmy

CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJkoperta do 0,5kg1kg5kg10kg20kg30kg40kg50kg60kg70kg
PRZESYŁKI EKSPORTOWE
TRANSPORT DROGOWY63648294110125183 209232266
Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
TRANSPORT LOTNICZY7992175246324417550 609668728
Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze
PRZESYŁKI IMPORTOWE
TRANSPORT DROGOWY9598146157184219244268294320
Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
TRANSPORT LOTNICZY9595192266353455805876947 1018
Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze

Prowadzisz firmę? Zaoszczędź na przesyłkach do Anglii

Paczka do Anglii to nasza specjalność

Anglia od lat jest jednym z popularniejszych kierunków emigracji, ale również podróży. Wielu Polaków ma rodzinę lub krewnych w Anglii oraz prowadzi w tym kraju firmę. Mając to na uwadze od lat staramy się dopasowywać się do rynku poprzez uatrakcyjnienie naszej oferty na przesyłki do Anglii. Za naszym pośrednictwem można również nadawać przesyłki z Anglii nie tylko do Polski, a do każdego innego kraju z naszej szerokiej oferty. 

Na naszym blogu możesz znaleźć wiele porad dotyczących przesyłek, m.in dowiesz się, jak wysłać paczkę do Anglii

W związku z Brexitem wszelkie procedury związane z wysyłką paczek do Anglii końca bieżącego roku zostaną bez zmian. Spowodowane jest to trwającym okres przejściowym, w którym to Wielka Brytania prowadzi negocjacje z Unią Europejską w sprawie ewentualnej umowy o walnym handlu.

Główne miejsca wysyłania przesyłek do Anglii to:

Paczki do Londynu, stolicy Anglii

Udostępniamy możliwość nadzoru paczek

Ze względu na wartościową zawartość przesyłki eksportowej oraz importowej udostępniamy jako GlobKurier możliwość śledzenia paczki on-line oraz w postaci SMS. Wybrane podmioty oferują również nadzór poprzez Facebook. Śledzenie online pozwala zminimalizować fakt jej zaginięcia w systemie logistycznym. Jednocześnie będą Państwo na bieżąco informowani, kiedy dana paczka czy korespondencja znajdzie się w docelowym miejscu.

Jaki jest czas doręczenia przesyłki do Anglii? 

Czas doręczenia paczki do Anglii, podobnie jak jej koszt wysłania, nie jest jednoznaczną kwestią. W tym przypadku należny uwzględnić odległość, środek transportu, którym chcemy, żeby nasza przesyłka do Anglii została przewieziona. Ważnym czynnikiem jest to, czy wysyłamy paczkę do jednego  większych miast w Anglii tj.: Bristol, Londyn, Manchester, Leeds, czy do małych miasteczek. Większe aglomeracje zazwyczaj są szybciej obsługiwane przez przewoźników kurierskich ze względu na lepiej zlokalizowane szlaki komunikacyjne.

 

W ramach przesyłek kurierskich do Anglii, wyróżniamy dwa rodzaje transportu jakimi mogą Państwo wysłać swoją przesyłkę do Anglii:

  • transport lotniczy – gdzie czas doręczenia przesyłki wynosi od 1 do 2 dni
  • transport drogowy – gdzie czas doręczenia przesyłki wynosi od 3 do 5 dni

Międzynarodowe zakazy – Tego nie można wysłać w paczce do Anglii

Ze względu na międzynarodowe zakazy nie mogą Państwo wysyłać substancji i materiałów niebezpiecznych, w tym rtęci, kwasu, petard, broni czy sprzętu wojskowego. Ponadto nie wolno umieszczać w przesyłce alkoholu, papierosów, żywności z krótkim terminem przydatności czy szczątków ludzkich, a dokładne spisy takich towarów są dostępne online. Jeśli posiadają Państwo jakiekolwiek wątpliwości – zapraszamy do kontaktu: kontakt@globkurier.pl

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Anglii

Paczka do Anglii. Jak nadać przesyłkę na linii Polska - Wielka Brytania?

Wysyłanie paczek do Anglii od jakiegoś czasu niestety wiąże się w pewnymi trudnościami i możliwymi komplikacjami. Za tym wszystkim stoi Brexit, czyli proces opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej, do którego oficjalnie doszło 31 stycznia 2020 roku. Od tego czasu wiele procesów uległo sporym komplikacjom i wlicza się w to również nadawanie przesyłek kurierskich do Wielkiej Brytanii. Jak nadać paczki z Polski do kraju na wyspie? Sprawdź dokładnie, jak wyglądają obecnie zasady nadania paczki z pomocą firmy kurierskiej, co można wysyłać oraz na co warto uważać przy przygotowaniu przesyłek.

Przesyłki kurierskie do Anglii - jak przygotować paczkę?

Paczka do Anglii to nie tylko dokumenty i kwestie związane z formalnościami. To także odpowiednie zabezpieczenie samego wysyłanego produktu. A ta czynność zależna jest od zawartości, jaką nadajemy. Jak więc przygotować takie nadanie? W pierwszej kolejności musimy zidentyfikować czy nasza wysyłka jest standardowych rozmiarów, czy też jest zupełnie inaczej. Dopasujmy więc odpowiednie opakowanie lub karton do gabarytów danej rzeczy. Następnie zabezpieczmy zawartość. Jeśli wysyłasz rzeczy lekkie, odporne na uderzenia – proces ten nie stanie się skomplikowany oraz nie będzie wymagał od nas zbyt wielu poświęceń. Jeśli jednak nadajemy produkty wyjątkowo delikatne – zadbajmy o bezpieczeństwo nasze paczki do Anglii! Możemy użyć do tego folii bąbelkowej lub stretch, a także dodatkowych wypełnień. Jeśli w środku opakowania znajdują się wolne przestrzenie – takie przesyłki kurierskie nie mogą zostać przekazane dalej. Koniecznie zadbaj o te miejsca, a pomogą w tym skrawki materiału, szary papier, a nawet… podarta gazeta! Kiedy zawartość pakunku jest odpowiednio zabezpieczona, możemy przejść do pracy nad zamknięciem kartonu. Tutaj ponownie możesz użyć folii stretch, ale także folii bąbelkowej oraz odpowiedniej do sytuacji ilości taśmy zabezpieczającej. Kiedy wykonałeś opisane kroki i masz pewność, że wszystkie rzeczy z przesyłki są już gotowe – możesz zamówić kuriera i nadać swoje paczki do Anglii!

Zmiany po Brexicie - jak teraz nadać paczki do Anglii?

Chcesz wysłać paczkę do Wielkie Brytanii? Żaden problem! Niestety jest to o wiele bardziej skomplikowanie niż w czasach przed Brexitem i eksport towarów jest teraz nieco bardziej skomplikowany. Musisz pamiętać, o kilku formalnych krokach nim zamówisz firmę przewozową i nadasz paczki kurierem do Anglii. Przede wszystkim koniecznie przygotuj numer EORI, czyli Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych, a każda firma przewozowa musi taki posiadać, kiedy chce nadać paczki do Wielkiej Brytanii. Sprawdź, czy i Twój kurier taki posiada! Przy nadaniu musi być także jasno określone, jaki podmiot jest odpowiedzialny za opłacenie cła oraz wszelkich opłat prawnych, kto zapewnia ubezpieczenie pakunku oraz przede wszystkim gdzie dany towar ma być dostarczony. Istotny jest również kod HS, czyli sześciocyfrowy numer klasyfikujący, do jakich produktów zaliczana jest nadawana rzecz. Paczka do Anglii nie może zostać wysłana bez umieszczenia w widocznym miejscu na przesyłce, w dwóch osobnych kangurkach, listu przewozowego oraz faktury. Już na pierwszy rzut oka widoczna musi być nazwa i adres nadawcy jak i odbiorcy, numery identyfikujące pakunek oraz rodzaj produktu, wartość w walucie czy wagę. Jest to istotne także dla sprawnego przebiegu procesu oclenia. Dzięki spełnieniu tych elementów możesz sprawniej nadać paczkę do Anglii.

Paczki do Anglii - co można wysłać w paczce do Wielkiej Brytanii?

Należy pamiętać, że każda firma przewozowa posiada pewne ograniczenia związane z nadawaniem paczek i nie inaczej jest w przypadku przesyłki do Anglii. Oprócz już wyżej wymienionych elementów zawsze, nim tani kurier do Anglii, ruszy z naszym pakunkiem, sprawdźmy jakie ograniczenia posiada określony przewoźnik. Chociaż istnieje wiele uniwersalnych produktów zakazanych, wiele firm kurierskich posiada swoje autorskie listy. Wiąże się to przede wszystkich nie tylko z bezpieczeństwem nadawanych produktów, ale wpływa to również na ochronę zarówno kurierów jak i pracowników magazynów czy sortowni. W związku z tym wszędzie również nadając paczki do Anglii, należy zawsze wcześniej odwiedzić stronę przewoźnika, z którego pomocą, dojdzie do eksportu towarów do Wielkiej Brytanii.

Jak wysłać paczkę do Anglii? Zamów kuriera!

Nadając paczki do Anglii, można niestety trafić na wielu oszustów. Weryfikujemy najpierw za każdym razem – czy aby na pewno mamy styczność z zaufanym przewoźnikiem? Czy Wielka Brytania będzie ostatecznie miejscem, do którego trafi nasz pakunek? W związku ze zmieniającymi się zasadami formalnymi miejmy cały czas rękę na pulsie i nie dajmy się oszukać pojawiającym się co chwilę hakerom! Wszelkie zasady i informacje zawsze sprawdź na stronie internetowej kuriera lub brokera kurierskiego, aby mieć pewność, że nadając paczkę do Anglii, trafi ona bezpośrednio do odbiorcy!