Jak nadać paczkę do Anglii?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Anglii, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Współpracujemy z licznymi przewoźnikami o ugruntowanej pozycji oraz cieszącymi się dużym zaufaniem społecznym, takimi jak: UPS, DPD czy TNT. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Anglii.

Zobacz film jak wysłać paczkę do Anglii!

Jak wysłać paczkę do Anglii? Zamów kuriera!

Nadając paczki do Anglii, można niestety trafić na wielu oszustów. Weryfikujemy najpierw za każdym razem – czy aby na pewno mamy styczność z zaufanym przewoźnikiem? Czy Wielka Brytania będzie ostatecznie miejscem, do którego trafi nasz pakunek? W związku ze zmieniającymi się zasadami formalnymi miejmy cały czas rękę na pulsie i nie dajmy się oszukać pojawiającym się co chwilę hakerom! Wszelkie zasady i informacje zawsze sprawdź na stronie internetowej kuriera lub brokera kurierskiego, aby mieć pewność, że nadając paczkę do Anglii, trafi ona bezpośrednio do odbiorcy!

Zmiany po Brexicie - jak teraz nadać paczki do Anglii?

Chcesz wysłać paczkę do Wielkiej Brytanii? Żaden problem! Niestety jest to o wiele bardziej skomplikowanie niż w czasach przed Brexitem i eksport towarów jest teraz nieco bardziej skomplikowany. Musisz pamiętać, o kilku formalnych krokach nim zamówisz firmę przewozową i nadasz paczki kurierem do Anglii. Przede wszystkim koniecznie przygotuj numer EORI, czyli Wspólnotowy System Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych, a każda firma przewozowa musi taki posiadać, kiedy chce nadać paczki do Wielkiej Brytanii. Sprawdź, czy i Twój kurier taki posiada! Przy nadaniu musi być także jasno określone, jaki podmiot jest odpowiedzialny za opłacenie cła oraz wszelkich opłat prawnych, kto zapewnia ubezpieczenie pakunku oraz przede wszystkim gdzie dany towar ma być dostarczony. Istotny jest również kod HS, czyli sześciocyfrowy numer klasyfikujący, do jakich produktów zaliczana jest nadawana rzecz. Paczka do Anglii nie może zostać wysłana bez umieszczenia w widocznym miejscu na przesyłce, w dwóch osobnych kangurkach, listu przewozowego oraz faktury. Już na pierwszy rzut oka widoczna musi być nazwa i adres nadawcy jak i odbiorcy, numery identyfikujące pakunek oraz rodzaj produktu, wartość w walucie czy wagę. Jest to istotne także dla sprawnego przebiegu procesu oclenia. Dzięki spełnieniu tych elementów możesz sprawniej nadać paczkę do Anglii.

Od czego zależy cena paczki do Anglii?

Przesyłki międzynarodowe są uważane za drogie. Tak naprawdę cena zależy od wielu czynników. Warto więc dowiedzieć się więcej na ten temat. Na cenę paczki wpływa jej waga oraz wielkość. Im waży więcej i jest większa, tym oczywiście cena wzrasta. Nie bez znaczenia jest także odległość, a także to, w jaki sposób paczka zostanie dostarczona z Polski do Anglii. Przesyłki nadawane drogą lądową kosztują mniej niż te wysyłane priorytetem czy też samolotem. Koszty rosną, także gdy zdecydujecie się ubezpieczyć przesyłkę do Anglii. Jeżeli wysyłacie towar bardzo delikatny, to również cena będzie wyższa. Jak wiecie, Wielka Brytania, w tym Anglia, opuściła Unię Europejską 31 stycznia 2020 r. i także ceny transportu paczek do Anglii uległy zmianie i są nieco wyższe.        

Jak zaoszczędzić na przesyłce do Anglii?

Anglia jest krajem, do którego przesyłanych jest wiele paczek. Ceny usług kurierskich nie są niskie. Na szczęście są sposoby, by móc zaoszczędzić. Jeżeli wybierzecie transport kurierem lądowym, to cena będzie niższa. Najdroższy jest ekspresowy transport lotniczy. Dodatkowo, jeżeli zależy Wam na szybkim czasie dostarczenia, to także musicie się liczyć z wyższymi kosztami. Zatem, aby móc zaoszczędzić, najlepiej porównać ofertę kilku czy nawet kilkunastu firm kurierskich, biorąc zawsze pod uwagę te same czynniki. Dodatkowo wybierajcie kartony o jak najmniejszych gabarytach, gdyż nie tylko waga, ale również wielkość kartonu wpływa na cenę. Lepiej też zrezygnować z ekspresowej dostawy. Co ciekawe, w standardowym transporcie przesyłka dociera do Anglii po około 4 dniach, jeżeli natomiast wybierzecie opcję z dostawą po 2 czy 3 dniach, zapłacicie już dużo więcej.       

Cennik usług na międzynarodowy transport przesyłek do Anglii

Dla firm
Klient indywidualny

Kopia Przesyłki międzynarodowe – Anglia_dla firmy

 koperta do 0,5kg1kg5kg10kg20kg30kg40kg50kg60kg70kg
PRZESYŁKI EKSPORTOWE -CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJ
TRANSPORT DROGOWY63zł64zł82zł94zł110zł125zł183zł 209zł232zł266zł
Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
TRANSPORT LOTNICZY79zł92zł175zł246zł324zł417zł550zł 609zł668zł728zł
Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze
PRZESYŁKI IMPORTOWE – CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJ
TRANSPORT DROGOWY95zł98zł146zł157zł184zł219zł244zł268zł294zł320zł
Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
TRANSPORT LOTNICZY95zł95zł192zł266zł353zł455zł805zł876zł947zł 1018zł
Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze

Paczka do Anglii to nasza specjalność

Anglia od lat jest jednym z popularniejszych kierunków emigracji, ale również podróży. Wielu Polaków ma rodzinę lub krewnych w Anglii oraz prowadzi w tym kraju firmę. Mając to na uwadze od lat staramy się dopasowywać się do rynku poprzez uatrakcyjnienie naszej oferty na przesyłki do Anglii. Za naszym pośrednictwem można również nadawać przesyłki z Anglii nie tylko do Polski, a do każdego innego kraju z naszej szerokiej oferty. Na naszym blogu możesz znaleźć wiele porad dotyczących przesyłek, m.in dowiesz się, jak wysłać paczkę do Anglii

W związku z Brexitem wszelkie procedury związane z wysyłką paczek do Anglii końca bieżącego roku zostaną bez zmian. Spowodowane jest to trwającym okres przejściowym, w którym to Wielka Brytania prowadzi negocjacje z Unią Europejską w sprawie ewentualnej umowy o wolnym handlu.

W Anglii pracuje wielu Polaków, którzy często korzystają z usług kurierskich i często nie tylko odbierają, ale i wysyłają paczki swojej rodzinie. Paczka z Anglii jest na pewno droższa niż ta z Polski do Anglii, nawet w przypadku tych samych międzynarodowych firm kurierskich. W Anglii wielu Polaków pracuje w Milton Keynes, Wrexham, czy też Exeter i stamtąd również nadawane są paczki do Polski. Polacy pracują w Wielkiej Brytanii także w Londynie, jednak nie w centrum, a na obrzeżach stolicy. Podobnie rzecz wygląda w Manchesterze. Tam też można znaleźć największe firmy kurierskie, takiej jak DHL czy UPS i nadać paczkę z Anglii do Polski. Wiele osób z Aglomeracji Śląskiej wyjechało do pracy do Anglii. W związku z tym ich bliscy często wysyłają im paczki, np.  z Katowic, czy Gliwic. Ponadto także wielu mieszkańców stolicy Dolnego Śląska i Mazowsza także decyduje się związać swoją przyszłość zawodową z Anglią. We wszystkich tych miastach, podobnie jak w Anglii, dostępne są największe firmy kurierskie. W związku z tym łatwiejsza jest logistyka i dystrybucja paczek, które obsługuje ta sama firma kurierska.         

Mapa Anglia
mapa-wielka-brytania
PowierzchniaLudnośćStolica
130 395 km²56 286 961Londyn
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – LondynPolska – BristolPolska – Manchester
Polska – BirminghamPolska – LiverpoolPolska – Plymouth

Zobacz też: 

Kody pocztowe – paczka do Anglii

Gdy macie zamiar wysłać paczkę do Anglii, powinniście zapoznać się z tamtejszymi kodami pocztowymi. Takie informacje możecie znaleźć online czy to bezpośrednio na stronie firmy, z którą współpracujecie w ramach umowy handlowej, czy też na stronie przewoźnika. Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem – Brytyjskie kody pocztowe – jak prawidłowo je zapisać? Pamiętajcie jeszcze, że niepoprawne zapisanie ciągu cyfr i liter spowoduje, że paczka do Was wróci. Schemat i budowa kodu wygląda następująco: jedno lub dwuliterowy kod regionu, który bazuje na nazwie miejscowości bądź dzielnicy, następnie znajduje się jedno lub dwucyfrowe oznaczenie dystryktu w danym regionie. Zamiast myślnika stosuje się odstęp, następnie wyróżnienie lokacji w regionie przedstawione jest za pomocą jednej cyfry i dwóch liter.       

Śledzenie paczki do Anglii

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Udostępniamy możliwość nadzoru paczek - śledzenie przesyłki do Anglii

Ze względu na wartościową zawartość przesyłki eksportowej oraz importowej udostępniamy jako GlobKurier możliwość śledzenia paczki on-line oraz w postaci SMS. Wybrane podmioty oferują również nadzór poprzez Facebook. Śledzenie online pozwala zminimalizować fakt jej zaginięcia w systemie logistycznym. Jednocześnie będą Państwo na bieżąco informowani, kiedy dana paczka czy korespondencja znajdzie się w docelowym miejscu.

Jaki jest czas doręczenia przesyłki do Anglii? 

Czas doręczenia paczki do Anglii, podobnie jak jej koszt wysłania, nie jest jednoznaczną kwestią. W tym przypadku należny uwzględnić odległość, środek transportu, którym chcemy, żeby nasza przesyłka do Anglii została przewieziona. Ważnym czynnikiem jest to, czy wysyłamy paczkę do jednego  większych miast w Anglii tj.: Bristol, Londyn, Manchester, Leeds, czy do małych miasteczek. Większe aglomeracje zazwyczaj są szybciej obsługiwane przez przewoźników kurierskich ze względu na lepiej zlokalizowane szlaki komunikacyjne.

 

W ramach przesyłek kurierskich do Anglii, wyróżniamy dwa rodzaje transportu jakimi mogą Państwo wysłać swoją przesyłkę do Anglii:

  • transport lotniczy – gdzie czas doręczenia przesyłki wynosi od 1 do 2 dni
  • transport drogowy – gdzie czas doręczenia przesyłki wynosi od 3 do 5 dni

Paczka do Anglii. Jak nadać przesyłkę na linii Polska - Wielka Brytania?

Wysyłanie paczek do Anglii od jakiegoś czasu niestety wiąże się w pewnymi trudnościami i możliwymi komplikacjami. Za tym wszystkim stoi Brexit, czyli proces opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej, do którego oficjalnie doszło 31 stycznia 2020 roku. Od tego czasu wiele procesów uległo sporym komplikacjom i wlicza się w to również nadawanie przesyłek kurierskich do Wielkiej Brytanii. Jak nadać paczki z Polski do kraju na wyspie? Sprawdź dokładnie, jak wyglądają obecnie zasady nadania paczki z pomocą firmy kurierskiej, co można wysyłać oraz na co warto uważać przy przygotowaniu przesyłek.

Jacy kurierzy realizują przesyłki do Anglii?

Wysyłając paczkę do Anglii, możecie skorzystać z różnych firm kurierskich. Największą popularnością cieszą się usługi kurierskie firmy UPS, a także FedEx. Dostępna są również specjalne usługi GlobKurier dla biznesu.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki do Anglii

Warto wiedzieć, że w przypadku przesyłania towarów o większej wartości, tych, które są narażone na uszkodzenie w transporcie, czy wykonane z kruchych materiałów, należy ubezpieczyć paczki do Anglii. Cena takiego ubezpieczenia zależna jest od wartości towaru, czy gabarytów paczki.      

Przesyłki kurierskie do Anglii - jak przygotować paczkę?

Paczka do Anglii to nie tylko dokumenty i kwestie związane z formalnościami. To także odpowiednie zabezpieczenie samego wysyłanego produktu. A ta czynność zależna jest od zawartości, jaką nadajemy. Jak więc przygotować takie nadanie? W pierwszej kolejności musimy zidentyfikować czy nasza wysyłka jest standardowych rozmiarów, czy też jest zupełnie inaczej. Dopasujmy więc odpowiednie opakowanie lub karton do gabarytów danej rzeczy. Następnie zabezpieczmy zawartość. Jeśli wysyłasz rzeczy lekkie, odporne na uderzenia – proces ten nie stanie się skomplikowany oraz nie będzie wymagał od nas zbyt wielu poświęceń. Jeśli jednak nadajemy produkty wyjątkowo delikatne – zadbajmy o bezpieczeństwo nasze paczki do Anglii! Możemy użyć do tego folii bąbelkowej lub stretch, a także dodatkowych wypełnień. Jeśli w środku opakowania znajdują się wolne przestrzenie – takie przesyłki kurierskie nie mogą zostać przekazane dalej. Koniecznie zadbaj o te miejsca, a pomogą w tym skrawki materiału, szary papier, a nawet… podarta gazeta! Kiedy zawartość pakunku jest odpowiednio zabezpieczona, możemy przejść do pracy nad zamknięciem kartonu. Tutaj ponownie możesz użyć folii stretch, ale także folii bąbelkowej oraz odpowiedniej do sytuacji ilości taśmy zabezpieczającej. Kiedy wykonałeś opisane kroki i masz pewność, że wszystkie rzeczy z przesyłki są już gotowe – możesz zamówić kuriera i nadać swoje paczki do Anglii!

Paczki do Anglii - co można wysłać w paczce do Wielkiej Brytanii?

Należy pamiętać, że każda firma przewozowa posiada pewne ograniczenia związane z nadawaniem paczek i nie inaczej jest w przypadku przesyłki do Anglii. Oprócz już wyżej wymienionych elementów zawsze, nim tani kurier do Anglii, ruszy z naszym pakunkiem, sprawdźmy jakie ograniczenia posiada określony przewoźnik. Chociaż istnieje wiele uniwersalnych produktów zakazanych, wiele firm kurierskich posiada swoje autorskie listy. Wiąże się to przede wszystkich nie tylko z bezpieczeństwem nadawanych produktów, ale wpływa to również na ochronę zarówno kurierów jak i pracowników magazynów czy sortowni. W związku z tym wszędzie również nadając paczki do Anglii, należy zawsze wcześniej odwiedzić stronę przewoźnika, z którego pomocą, dojdzie do eksportu towarów do Wielkiej Brytanii.

Międzynarodowe zakazy – Tego nie można wysłać w paczce do Anglii

Ze względu na międzynarodowe zakazy nie mogą Państwo wysyłać substancji i materiałów niebezpiecznych, w tym rtęci, kwasu, petard, broni czy sprzętu wojskowego. Ponadto nie wolno umieszczać w przesyłce alkoholu, papierosów, żywności z krótkim terminem przydatności czy szczątków ludzkich, a dokładne spisy takich towarów są dostępne online. Jeśli posiadają Państwo jakiekolwiek wątpliwości – zapraszamy do kontaktu: kontakt@globkurier.pl

Do Anglii wymagana jest odprawa celna

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Anglii

Paczka do Anglii - oferta dla firm

Paczki do Anglii w ofercie biznesowej GlobKurier.pl

Wiele osób nie tylko pracuje w Wielkiej Brytanii, ale również prowadzi międzynarodowy biznes, prowadząc interesy z przedsiębiorcami z Anglii. Wysyłają towary do Anglii kurierem. Ponieważ ceny przesyłek międzynarodowych są spore, warto wybrać firmę kurierską o międzynarodowej renomie i podpisać z nią umowę długoterminową na dostawę paczek do Anglii. W ten sposób można znacząco zaoszczędzić.    

kurier_paczka-do-Anglii

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności (https://www.globkurier.pl/polityka-prywatnosci/). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.