Logo
Menu

Paczka do Finlandia, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Finlandia!

Jak nadać paczkę do Finlandii?

Nadanie przesyłki do Finlandii przez GlobKurier.pl jest proste, bo to zaledwie kilka kliknięć.  

1.Odpowiednio zapakuj przesyłkę

2.Zmierz i zważ paczkę

3.Uzupełnij wymiary przesyłki 

4.Wybierz jedną z dostępnych ofert

5.Zamów kuriera i opłacić zlecenie

Tani kurier z GlobKurier.pl

Jeśli chcesz wysłać paczkę do Helsinek, Lahti, Kuopio, Turku czy Tampere, to musisz wiedzieć, że najlepszą wycenę uzyskasz w Globkurier.pl. Platforma dla korzystających z usług kurierskich i przewozowych gwarantuje ceny niższe nawet o 70% w stosunku do tych uzyskanych u samych przewoźników. To zatem najlepsza oferta na rynku. Wystarczy wpisać miejsce nadania i odbioru, czyli w tym przypadku podać kraje: Polskę i Finlandię. Opcjonalnie można również podać kod pocztowy adresata, ale nie jest to wymagane. Najważniejsze w wycenie są oczywiście gabaryty paczki, choć odległość też ma znaczenie, w końcu w cenie wliczona jest opłata za transport i opłata paliwowa. Zatem wpisz długość, szerokość i wysokość paczki do Finlandii. Nie zapomnij również o wpisaniu jej wagi. Jeśli chcesz sprawdzić cenę kilku paczek wystarczy, że wpiszesz parametry i zaktualizujesz ofertę kurierów. Po wybraniu jednej z opcji opłacasz przesyłkę, drukujesz list przewozowy i czekasz na kuriera, który odbierze Twoją paczkę.    

 

Paczki i przesyłki do Finlandii

Wymiana handlowa pomiędzy Polską a Finlandią ciągle się rozwija. Coraz więcej firm nawiązuje kontakty biznesowe z fińskimi partnerami. Taka wymiana odbywa się nie tylko w głównych ośrodkach takich jak Warszawa, Kraków, czy Katowice, ale również pomiędzy miastami partnerskimi. W przypadku Łodzi miastem partnerskim jest fińskie Tampere. Z kolei miastem partnerskim dla Jeleniej Góry jest Valkeakoski, a Gdańsk ma partnerską umowę z Turku. Z kolei w przypadku Kamienia Pomorskiego miastem partnerskim jest Porvoo, położone 50 km od Helsinek. Warto wiedzieć, że paczki są wysyłane także przez osoby prywatne. Według danych w Finlandii mieszka ok. 3000 Polaków. Wiele z tych osób wyruszyło tam za pracą, kiedy Polska weszła do Unii Europejskiej. Najwięcej mieszka w Helsinkach i okolicach, a ponadto w Turku i Tampere. Dlatego zarówno te osoby wysyłają paczki z Finlandii do Polski, jak i ich rodziny w Polsce posyłają paczki do nich. Paczka z Finlandii zostaje wysłana do Polski z głównego punktu, czyi Helsinek.  Import towarów odbywa się drogą lotniczą i frachtową. Podobnie jest z eksportem. Można jednak uzyskać przystępne ceny przesyłek międzynarodowych do Finlandii.

 

Mapa Finlandii

 

PowierzchniaLudnośćStolica
338 145 km²5 503 000Helsinki
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – Helsinki
Polska – TamperePolska – Lahti
Polska – KuopioPolska – TurkuPolska – Jyväskylä

Kody pocztowe paczka do Finlandii

Chcąc nadać paczkę do Finlandii, należy znać kod pocztowy. O ile przy samej wycenie nie jest konieczne jego podawanie, choć możliwe i pożądane, o tyle już w liście przewozowym musi zostać uzupełniona rubryka adresu odbiorcy wraz z kodem pocztowym. Jeśli się go nie zna, to można go zweryfikować online. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki kodów pocztowych. Z niej dowiadujemy się, że w Finlandii obowiązują 3773 kody pocztowe. Do najbardziej zaludnionych miast należą, poza stolicą Helsinkami, miedzy innymi: Turku, Kuopio, Tampere, Lahti, Vaasa czy Pori. W Helsinkach obowiązuje 148 kodów pocztowych i znajduje się ponad 81 tys. przedsiębiorstw. Kody pocztowe rozpoczynają się od 00014, a kończą na 50000. Zatem znów mamy do czynienia z systemem administracyjnym z 5-cyfrowym kodem pocztowym. Wpisanie właściwego kodu pocztowego sprawi, że paczka dojdzie do adresata w możliwie najkrótszym czasie. Jeśli adres zostanie pomylony, podobnie jak kod, to przesyłka może utknąć na dłuższy czas, nim dotrze do wskazanego adresata. Stąd należy bardzo skrupulatnie wpisywać wszystkie kolejne elementy potrzebne do listu przewozowego, zanim się go wydrukuje i przyklei na paczkę. 

Śledzenie paczki do Finlandii

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Finlandii

Każda przesyłka jest przez nas traktowane skrupulatnie i aby zagwarantować Państwu pewność odnośnie transportu, jako GlobKurier oferujemy pełny wgląd w proces wysyłki. Każda paczka do Finlandii jest dla Państwa bez wątpienia ważna, więc udostępniamy Państwu możliwość śledzenia przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS.

Transport przesyłki do Finlandii - Jak długo idzie paczka do Finlandii?

Generalnie transport paczki do Finlandii może trwać od 1 do 7 dni. W przypadku doręczenia priorytetowego paczka do Finlandii może dotrzeć do adresata w ciągu jednego dnia. Oczywiście dużo zależy od tego, w jakim dniu tygodnia zostanie nadana, bowiem wiadomo, że przesyłki nadane w piątek, dotrą do odbiorców najwcześniej w poniedziałek. Finlandię i Polskę dzieli 1453,9 km, jeśli weźmiemy pod uwagę odległość pomiędzy Warszawą i Helsinkami. Szacunkowy czas lotu to 2 godziny i 29 minut. Pomiędzy Polską a Finlandią odbywa się także transport frachtowy towarów, wszak państwa dzieli Morze Bałtyckie. Fracht drogowy odbywa się transportem drogowym, a następnie promem. Taka podróż jest znacznie dłuższa, dlatego przewidywany czas doręczenia to 3-4 dni robocze. Oczywiście wszystko też zależy od tego, dokąd przesyłka ma trafić. Główny punkt znajduje się w Helsinkach, a stamtąd paczki trafiają do innych miast, sortowni i doręczenia. 

Kurier Polska-Finlandia- kogo wybrać?

Warto bardziej szczegółowo poznać ceny za przesyłkę do Finlandii. Otóż, decydując się na wysyłkę do Helsinek paczki o długości 50 cm, szerokości 40 cm, a także wysokości 30 cm oraz wadze 2 kg trzeba będzie zapłacić za przesyłkę od 97,56 do 654,61. Rozbieżność jest zatem spora i zależy od rodzaju transportu, a także tego czy wybierzesz przesyłkę standardową czy ekspresową. Jak wiadomo ta druga jest droższa i realizowana tylko i wyłącznie drogą lotniczą. W cenę wliczony jest transport i opłata paliwowa. W ramach naszego przykładu najtańsza będzie przesyłka DPD, oczywiście w ramach wyceny w Globkurier.pl. Jest to przesyłka realizowana transportem drogowym, która dojdzie do Finlandii w ciągu 4 dni roboczych. Najdroższa jest przesyłka od  TNT. Jest to przesyłka lotnicza do 15 kg w ramach Globkurier Business. Doręczenie jest ekspresowe, zatem trafia do adresata na następny dzień. Za taką usługę trzeba zapłacić 6-krotnie więcej niż za standardową dostawę transportem drogowym. W ramach przykładowej oferty można jednak znaleźć tańszą i równie szybką opcję. Otóż FedEx oferuje przesyłkę ekspresową, lotniczą w cenie 388,47 zł, zatem o 266,14 zł mniej niż w przypadku oferty TNT. Po to właśnie jest szybkie wyszukiwanie w Globkurier.pl, by móc znaleźć taniego kuriera, a właściwie najtańszego kuriera na rynku w ramach danej oferty. 

Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Finlandii?

Przesyłki do Finlandii realizuje wielu przewoźników. Wśród nich należy wymienić UPS, DPD, FedEx, GLS, czy TNT. Cena transportu zależna jest od tego, czy jest to transport drogowy czy lotniczy, a także gabarytów paczki. Jak wiadomo szczególnie w przypadku transportu lotniczego waga paczki wpływa na cenę przesyłki. Oczywiście cena zależna jest również od tego ile przesyłek się wysyła. Lepszą ofertę można uzyskać rejestrując się na stronie Globkurier.pl. Dla firm przygotowane są oferty indywidualne i korzystne umowy, które zapewnią większe oszczędności. Przesyłka do Finlandii dzięki sporej ilości firm kurierskich może zostać dostarczona stosunkowo tanio i w krótkim czasie.

opinie o GLS, opinie o kurierze GLS, opinie GLS
opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Finlanddii?

Aby paczka dotarła w nienaruszonym stanie do adresata, trzeba ją bardzo dobrze zabezpieczyć. Przy tej okazji warto wspomnieć, czego absolutnie nie można przesyłać do Finlandii. Otóż nie mogą zostać przesłane żadne materiały niebezpieczne, chemiczne czy pirotechniczne. Zabroniona jest także broń. Nie można wysyłać taką drogą pieniędzy ani drogocennej biżuterii. Do Finlandii nie można wysyłać alkoholu powyżej 60%, a także mięsa, mleka, zwierząt egzotycznych i roślin do uprawy, w tym cebulek, nasion czy też sadzonek. Oczywiście w paczce nie mogą znaleźć się leki ani narkotyki. Generalnie zakazy dotyczące pirotechniki, nielegalnych substancji czy szybko psującej się żywności obowiązują w całej Europie, zatem nie jest to coś zaskakującego. Jeśli przesyła się sprzęt czy przedmioty, które są podatne na uszkodzenia, to oczywiście należy je odpowiednio zabezpieczyć. Sprawdzają się wszelkiego rodzaju wypełnienia styropianowe, dzięki czemu dana rzecz nie przesuwa się w paczce podczas transportu. Zabezpieczenie folią także gwarantuje pewną ochronę przed uszkodzeniem. Również zewnętrzna część paczki, a więc karton powinien być dodatkowo zabezpieczony. Tutaj do wyboru mamy folie stretch. Owinięcie nią całej paczki zagwarantuje ochronę przed deszczem, czy również dodatkową ochronę przed przypadkowym otwarciem się paczki. Jeśli w paczce znajdują się przedmioty dozwolone, ale jednak podatne na uszkodzenia, to informacja o tym powinna widnieć na paczce w postaci odpowiedniej naklejki. Na zapakowanej paczce zostaje naklejony list przewozowy, który jest najważniejszym dokumentem. To dzięki niemu Twoja paczka może dotrzeć do adresata, a uzyskasz go po wybraniu opcji kuriera i opłaceniu usługi. Będą dostępne na koncie Globkurier.pl. Wystarczy, że je ściągniesz na dysk i wydrukujesz. Odpowiednie zapakowanie paczki to jeszcze nie wszystko. Warto przed przekazaniem jej kurierowi zrobić kilka zdjęć, by mieć dowód, że paczka była właściwie zabezpieczona.

Czego nie można wysłać do Finlandii?

Przede wszystkim bezwzględnie zabronione jest przesyłanie takich przedmiotów, jak narkotyki, lekarstwa, trucizny, broń, amunicja, fajerwerki, alkohol o zawartości alkoholu powyżej 60%, mięsa, mleka i produktów pochodnych pochodzących spoza krajów należących do EOG, ssaków, zwierząt egzotycznych, roślin (w tym nasion, cebulek, sadzonek itp.) przeznaczonych do uprawy, a także ziemniaków. Lista ta może się jednak zmieniać, w związku z czym warto sprawdzać ją na bieżąco. Zakazuje się również umieszczania w przesyłkach towarów niebezpiecznych, zgodnie z przepisami europejskiej umowy międzynarodowego przewozu drogowego materiałów niebezpiecznych.

                                                    Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Finlandii

Paczka do Finlandii - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Finlandii

Oczywiście firmy, poza paczkami do Finlandii, mogą przesyłać także palety i europalety w korzystnej cenie. Najbardziej rekomendowane jest założenie konta w Globkurier.pl i skontaktowanie się poprzez formularz. Można wtedy uzyskać indywidualną wycenę, a także umowę, która zapewni najniższe ceny za wysyłkę danych towarów. W ramach oferty dla firm dostępnych jest wiele korzyści. Każdy może monitorować swoją przesyłkę na każdym etapie, zarówno online, jak i poprzez powiadomienia SMS-owe. Dzięki temu wiadomo, gdzie ewentualnie zagubiła się przesyłka. W Globkurier.pl można liczyć także na wsparcie w przypadku wszczęcia procedury reklamacji u danego przewoźnika. Globkurier udostępnia całą potrzebną dokumentację. Oczywiście zagubienie paczki nie jest bardzo częste, jednak się zdarza, dlatego dla wszystkich przedsiębiorców rekomendowane jest wykupienie ubezpieczenia przesyłek. Gwarantuje ono spokojną głowę i ogranicza straty finansowe albo je całkowicie niweluje w przypadku sytuacji losowych. Oczywiście wszystko zależy od wysokości ubezpieczenia. Cena za ubezpieczenie zależna jest od wartości przesyłanego towaru. Oczywiście, aby móc zareklamować towar w przypadku uszkodzenia trzeba mieć absolutną pewność i dowód, że został prawidłowo zapakowany. Dużą korzyścią w Globkurier.pl jest możliwość generowania zbiorowych listów przewozowych, a ponadto przedsiębiorcy mogą skorzystać z możliwości odroczonych płatności. Wszystko ma sprzyjać rozwojowi biznesu i jak najszybszemu dostarczaniu przesyłek do Finlandii.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20