Menu

Paczka do Andory, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Andory!

Jak nadać paczkę do Andory?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Andory, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary.

Ile kosztuje paczka do Andory?

Paczka do Andory o wadze 5 kg kosztuje kilkaset złotych, dlatego oszczędności na wysyłce są szczególnie ważne dla klientów firm kurierskich. Przesyłka jest dostarczana do księstwa w Pirenejach drogą lądową, lotniczą lub lotniczo-drogową. Oszczędności można szukać poprzez zmianę sposobu dostarczenia przesyłki na tańszą formę transportu oraz za pomocą platformy globkurier.pl. Serwis globkurier.pl umożliwia dokonanie bezpłatnej wyceny paczek do Andory i z Andory do Polski. Użytkownik błyskawicznie sprawdzi, ile zapłaci za transport wybranych towarów do wskazanej lokalizacji za granicą. Przesyłki międzynarodowe do Andory dostarcza kilku przewoźników, dlatego porównanie ich cenników jest sposobem na ograniczenie kosztów. Wycena paczki w globkurier.pl jest przygotowywana na podstawie lokalizacji nadawcy i odbiorcy, a także parametrów przesyłki: jej wagi, wysokości, szerokości i długości. Dodatkowo użytkownicy mogą liczyć na ceny niższe nawet o kilkadziesiąt procent, dzięki umowom wynegocjowanym przez serwis z różnymi przewoźnikami.

Tani kurier do Andory z GlobKurier.pl

W przypadku Andory użytkownicy serwisu globkurier.pl mogą wybrać wielu przewoźników. Tani kurier dostarczy paczkę w cenie niższej nawet o kilkadziesiąt procent, dlatego przy wyborze konkretnej oferty warto kierować się ceną. Wszystkie koszty wysyłki poznaje się od razu, gdyż platforma globkurier.pl nie stosuje żadnych ukrytych opłat i prowizji. Dodatkowe opłaty obowiązują jedynie dla klientów, którzy są zainteresowani paczkami ekspresowymi lub dobrowolnym ubezpieczeniem przesyłki. 

W przypadku firm tani kurier do Andory może dostarczać w niskiej cenie dowolną liczbę przesyłek oraz towary zapakowane na paletach.  

 

Paczki i przesyłki do Andory

Wysyłanie paczek pomiędzy Polską a Andorą jest proste i szybkie, dzięki możliwości korzystania z serwisu do porównywania cen przesyłek międzynarodowych. Andora jest niewielkim państwem, jednak ze względu na jej położenie w zachodniej części Europy, Polacy coraz częściej je odwiedzają. Ponadto polskie firmy nawiązują liczne kontakty handlowe z zagranicznymi firmami, co skutkuje zainteresowaniem ofertą paczek do Andory.

Andora to niewielkie księstwo, które leży na pograniczu Francji i Hiszpanii. Cała powierzchnia kraju znajduje się w Pirenejach. Liczba ludności Andory wynosi około 77 tysięcy. Paczki do tego malutkiego państwa trafiają z Polski dość rzadko w porównaniu do innych krajów Europy zachodniej. Zainteresowanie przesyłkami do Andory jest najwyższe wśród osób, których krewni i znajomi osiedlili się w Andorze. Paczki z Polski do Andory trafiają głównie do stolicy kraju o tej samej nazwie. Następnie są rozwożone do innych miejscowości na terenie księstwa. Przewoźnicy z Polski działają na obszarze całej Andory, dlatego przesyłki docierają nawet do niewielkich wsi w trudniej dostępnych partiach Pirenejów.

 

Mapa Andora

 

PowierzchniaLudnośćStolica
468 km²78 014Andora
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – AndoraPolska – Escaldes-EngordanyPolska – Sant Julià de Lòria
Polska – EncampPolska – La MassanaPolska – Canillo

Kody pocztowe paczka do Andory

Kody pocztowe w Andorze wyglądają nieco inaczej niż w Polsce. Składają się z dwóch liter i trzech cyfr. Litery znajdują się na początku kodu, druga część bez oddzielania myślnikiem składa się wyłącznie z cyfr. Zapis kodów pocztowych w Andorze jest dzięki temu dość prosty i rzadko dochodzi w nim do pomyłek ze strony nadawców. 

Kody pocztowe w Andorze są przydzielone do poszczególnych miast i ich okolic. Dotyczy to nie tylko stolicy – miasta Andora, ale i Canillo, Encamp, Ordino, Arinsal, Sant Julià de Lòria i Les Escaldes. Kod obowiązkowo powinien znaleźć się na każdej paczce do Andory obok imienia i nazwiska odbiorcy oraz innych części adresu. Bez kodu pocztowego niemożliwe jest szybkie dostarczenie przesyłki ze względu na trudności w zlokalizowaniu dokładnego miejsca zamieszkania adresata.

Śledzenie paczki do Andory

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Andory

Śledzenie paczek wysyłanych do Andory umożliwia sprawdzenie, na jakim etapie transportu znajdują się nadane towary. Dotyczy to zarówno przesyłek standardowych, jak i ekspresowych bez względu na to, jaką drogą dociera paczka do odbiorcy. Śledzenie przesyłek samolotowych i samochodowych jest dostępne dla każdego użytkownika serwisu globkurier.pl. Śledząc przesyłkę, nadawca sprawdza, gdzie aktualnie znajduje się paczka. Przewoźnik informuje o jej odebraniu przez kuriera, dostarczeniu do terminala, przekazaniu w dalszą drogę i ostatecznie – o jej dostarczeniu pod wskazany adres. Takie informacje przydają się w szczególności firmom, które powinny kontrolować dostawy towarów. W razie pytań ze strony klienta możliwe jest sprawdzenie, za jaki czas dotrze do niego zamówienie. Ponadto firma uzyskuje potwierdzenie, że przesyłka została dostarczona, co jest istotne w przypadku sporów o czas dostawy lub brak jej wykonania.

Transport przesyłki do Andory - Jak długo idzie paczka do Andory?

Paczka z Andory i paczka do Andory są dostarczane do odbiorcy w ciągu 1-5 dni roboczych. Dotyczy to większości przesyłek standardowych. Ekspresowe przesyłki są na miejscu u odbiorcy już następnego dnia roboczego po wysłaniu, jeśli zostaną nadane do godziny 9 lub 12 w zależności od przewoźnika. Korzystając z serwisu globkurier.pl, można sprawdzić przed wysyłką, jaki jest szacowany czas transportu paczki. Dzięki temu użytkownik świadomie wybiera usługę po uwzględnieniu nie tylko jej ceny, ale i długości trwania dostawy. Za przesyłki ekspresowe pobierane są dodatkowe opłaty, jednak ich wysokość jest przystępna.

Kurier Polska-Andora - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Andory?

Andora jest niewielkim krajem, jednak firmy kurierskie chętnie go obsługują. Księstwo leży w Europie Zachodniej, gdzie bez trudu docierają samochody dostawcze i samoloty transportowe. Osoby zainteresowane przesyłkami do Andory mogą skorzystać z oferty renomowanych przewoźników takich jak: DHL, DPD, UPS, FedEx, TNT, Hellman i Raben. 
Wśród przewoźników znajdzie się zarówno firmy, które dostarczą paczkę do Andory samolotem, jak i drogą samochodową. Klienci biznesowi mogą również wybrać dostawców, którzy oferują przesyłanie towarów na paletach. Przewoźnicy obsługują tylko przesyłki, które spełniają warunki eksportu i importu z Andory. Dotyczy to zawartości wszystkich paczek – nie można przewozić w nich między innymi: kwasów, rtęci, sprzętu wojskowego, alkoholu, papierosów i żywności z krótkim terminem przydatności do spożycia.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki do Andory

Przed wysłaniem paczki do Andory warto pomyśleć o ubezpieczeniu. Ubezpieczenie gwarantuje wypłatę odszkodowania, jeżeli dojdzie do uszkodzenia przesyłki w czasie transportu lub jej zagubienia. Polisa jest dobrowolna, jednak przydaje się w szczególności w przypadku wysyłania paczek o większej wartości lub towarów zamienionych przez klienta. Ubezpieczenie paczki do Andory jest dostępne dla klientów indywidualnych i biznesowych. Koszt ubezpieczenia jest związany z zadeklarowaną wartością przesyłki – im większa wartość zadeklarowana paczki, tym więcej płaci się za polisę. Rezygnacja z ubezpieczenia obniża koszty paczki, jednak w przypadku droższych przedmiotów jest nieopłacalna. Ich uszkodzenie lub zgubienie będzie wiązać się z dużymi stratami po stronie nadawcy. Jest to problem zarówno dla klientów prywatnych, jak i firmowych. 

Jak przygotować paczkę do Andory?

Przesyłka do Andory powinna być zapakowana w sposób zapewniający jej ochronę na każdym etapie podróży. Bepgieczny transport paczki jest możliwy dzięki zastosowaniu papieru pakowego, kartonów z grubej tektury, folii stretch, a także solidnych palet. Przesyłki wysyłane w kartonach dodatkowo powinno się uzupełniać trocinami, folią bąbelkową, styropianem lub innym rodzajem wypełnienia. Dzięki nim ogranicza się liczbę uszkodzeń transportowanych przedmiotów bez względu na długość trasy. Paczki samolotowe do Andory są narażone na wstrząsy podczas lądowania i startu, natomiast przesyłki transportowane drogą lądową często podróżują drogami o przeciętnym stanie nawierzchni. Dla bezpieczeństwa towarów nadawca powinien o tym pamiętać i odpowiednio zabezpieczyć paczkę materiałami przeznaczonymi do tego celu. Podczas pakowania przesyłki nadawca powinien pamiętać o zachowaniu zadeklarowanej masy i rozmiarów paczki. Transportowane towary nie powinny być cięższe i większe niż wskazuje na to etykieta przewozowa. Niedotrzymanie warunków umowy przez nadawcę może skutkować odmową dostarczenia paczki przez przewoźnika. 

Paczka do Andory - odprawa celna i cło Andora

Odprawa celna w przypadku przesyłek do Andory jest wymagana. Kraj ma podpisaną umowę z Unią Europejską, jednak nie jest jej członkiem. Stąd import i eksport towarów do UE jest objęty cłem. Dokumenty wysyłane do Andory nie przechodzą odprawy celnej. Importowane towary przez osobę prywatną powinny docierać z Andory wraz z listem przewozowym i fakturą proformą. Firmy, które importują różne zakupy z Andory, dodatkowo powinny posiadać numer EORI. Zamiast faktury proforma potrzebna jest im faktura handlowa dołączona do listu przewozowego. Eksport towarów z Polski do Andory o wartości poniżej 22 euro przez osobę prywatną jest objęty uproszczoną procedurą odprawy celnej. Do odprawy w tym przypadku niezbędne są: list przewozowy, faktura proforma i oświadczenia eksportera. Firmy zamiast faktury proformy do uproszczonej procedury odprawy celnej przygotowują fakturę handlową i EORI. Jeśli wartość eksportowanych towarów przekracza 22 euro, do dokumentów dołącza się upoważnienie do dokonania odprawy celnej. 

                                                     Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Andory.

Paczka do Andory - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Andory

Przesyłki międzynarodowe z Polski do Andory są realizowane przez przewoźników, którzy obsługują klientów prywatnych i biznesowych. Tani kurier odbiera paczki od firm, które prowadzą kontakty handlowe z przedsiębiorstwami na terenie Andory. Przesyłki obejmują zarówno koperty z dokumentami i paczki standardowe, jak i przesyłki niestandardowe oraz paletowe. Dzięki temu do księstwa w Pirenejach docierają wszelkie towary wysyłane przez firmy działające w wielu różnych branżach. Paczki firmowe wysyła się wygodnie przez platformę globkurier.pl, korzystając przy tym z licznych udogodnień. Przedsiębiorcy mogą między innymi generować błyskawicznie zbiorcze listy przewozowe oraz dokonywać opłat za paczki w ramach systemu odroczonych płatności. Dzięki temu firma ogranicza liczbę formalności związanych z wysyłką towarów do Andory i zachowuje płynność finansową.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20