• Paczka do Mołdawii, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Mołdawii!

  Jak nadać paczkę do Mołdawii?

  Aby dokonać wyceny paczki do i z Mołdawii, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Po wpisaniu wszystkich koniecznych wytycznych, dotyczących paczki, czyli długości, szerokości, wysokości i wagi, system automatycznie przedstawi oferty różnych przewoźników, którzy realizują przesyłki z Polski do Mołdawii. Wybierz swoją opcję i przejdź do kolejnego kroku, jakim jest uzupełnienie danych dotyczących odbiorcy i nadawcy. Pamiętaj o wpisaniu kompletnych danych, aby przejść do następnego kroku. Możesz tutaj wykupić dodatkową, dobrowolną opcje ubezpieczenia przesyłki lub przejść do płatności. Nadanie paczki z GlobKueir.pl jest bardzo proste i nie wymaga nawet wychodzenia w domu. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Mołdawii.

  Tani kurier do Mołdawii z GlobKurier.pl

  Mołdawia to najmniejszy kraj z republik bałtyckich, a zarazem najlepiej rozwinięty i jeden z najnowocześniejszych. Dzięki GlobKurier, paczka do Mołdawii to przedsięwzięcie tańsze i bezpieczniejsze niż by się to mogło wydawać. Głównym miejscem wysyłki paczek jest Tyraspol i Kiszyniów.  Mołdawia to kraj stale się rozwijający, dlatego coraz więcej paczek wysyłanych jest właśnie do niego. Eksport towarów w Mołdawii w roku 2021 wzrósł o prawie 30% i po raz pierwszy w historii przekroczył kwotę 3 mld USD. Rok 2021 był rekordowy również pod względem importu, który wyniósł ponad 7 mld USD, czyli lekko ponad 30%.

  Wysyłając paczki z GlobKurier.pl możesz porównać oferty wielu kurierów w jednym miejscu. Sprawdź jakie firmy realizują przesyłki z Polski do Mołdawii i wybierz najlepszą dla siebie ofertę. Dodatkowo paczkę do Mołdawii nadasz bez wychodzenia z domu.

   

   

  Mapa Mołdawii

   

   

   

   

  mapa Mołdawii
  PowierzchniaLudnośćStolica
  33 843 km²3 553 100Kiszyniów
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – KiszyniówPolska – BielcePolska – Tyraspol

  Kody pocztowe paczka do Mołdawii

  Po zapakowaniu przesyłki nadszedł czas na jej zaadresowanie. Pamiętaj, że paczka musi mieć pełny adres, czyli pełną nazwę ulicy, numer domu i ewentualnie mieszkania, kod pocztowy, miasto i państwo. Prawidłowy adres jest szczególnie ważny w przypadku przesyłek międzynarodowych. Zmniejsza to ryzyko niedostarczenia paczki i zwrotu do nadawcy lub dostarczeniu paczki w nieodpowiednie miejsce. W przypadku Mołdawii kody pocztowe składają się z 4 cyfr. W przypadku stolicy kody pocztowe to liczby od 2000 do 2093. Kod pocztowy jest tutaj zależny od obszaru administracyjnego, a w samej stolicy jest ich 79.

  Śledzenie paczki do Mołdawii

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie paczki do Mołdawii

  Na naszej stronie umożliwiamy możliwość internetowego śledzenia przesyłki do Mołdawii. Gwarantujemy również wysoką, jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPSTNT, co gwarantuje dotarcie paczki do Mołdawii. W przypadku śledzenia paczki online, należy wejść na stronę trackingu i tam w odpowiednie pole wpisać numer GK przesyłki. System pokaże najnowsze informacje, gdzie znajduje się obecnie przesyłka.

  Transport przesyłki do Mołdawii - Jak długo idzie paczka do Mołdawii?

  Mołdawia oddalona jest od Warszawy o około 1 000 km. W porównaniu do innych krajów jest ona położona dość blisko Polski. Należy jednak pamiętać, że kraj ten nie należy od Unii Europejskiej, stąd też czas wysyłki będzie dłuższy niż do krajów ze strefy Schengen. Paczki z Polski do Mołdawii transportowane są zarówno poprzez drogę lądową, jak i lotniczą. Wybierając paczki lotnicze trzeba się jednak liczyć, że ich koszt z reguły będzie droższy. Paczki z Polski do Mołdawii idą około 8-10 dni roboczych w przypadku doręczenia standardowego. W przypadku doręczenia priorytetowego czas ten skraca się nawet do 5 dni roboczych. Wybierz najlepszą opcję dla siebie i nadaj paczkę do Mołdawii za pośrednictwem GlobKurier.pl.

  Ile kosztuje paczka do Mołdawii?

  Należy wyraźnie zaznaczyć, że nie ma jednoznacznej ceny przesyłki do Mołdawii – cena jest zależna od kilku różnych czynników. Należy ustalić czy nasza przesyłka jest listem czy paczką. Kolejnym elementem są gabaryty przesyłki oraz sposób jej dostawy. Im większa i cięższa paczka, tym większe będą koszty jej doręczenia. Paczki do 5kg to koszt około 300 zł, chociaż cena może być różna w zależności od przewoźnika. W przypadku przesyłek niestandardowych najlepiej skontaktować się z biurem obsługi klienta i indywidualnie ustalić cenę.

  Kurier Polska-Mołdawia- kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Mołdawii?

  Transport przesyłek z Polski do Mołdawii realizowany jest przede wszystkim drogą lądową i lotniczą. Przewoźnikami, którzy realizują przesyłki z Polski do Mołdawii są FedEx i UPS. W przypadku firmy FedEx można liczyć na transport drogowy i lotniczy, natomiast UPS oferuje głównie transport lotniczy w relacji Polska – Mołdawia.

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Jak przygotować paczkę do Mołdawii

  Bardzo ważnym krokiem w nadawaniu przesyłek kurierskich jest odpowiednie przygotowanie. Należy bowiem odpowiednio zapakować wysyłane przedmioty, zwłaszcza te delikatne. Trzeba pamiętać, żeby paczka była spakowana tak, by nie wystawały z niej pojedyncze elementy. Dlatego warto poświęcić chwilę na dobranie takiego kartonu lub innego opakowania, do którego zmieści się cała zawartość paczki. Zachowanie odpowiednich wymiarów paczki jest istotne, ponieważ od tego zależy koszt usługi kurierskiej do Mołdawii. Przesyłki ponadgabarytowe, czyli te o nieregularnych wymiarach są wyceniane indywidualnie i droższe niż te standardowe. 

  Ubezpieczenie paczki do Mołdawii

  Przesyłki z Polski do Mołdawii mają do przebycia ponad tysiąc kilometrów drogi o różnej jakości. Co oznacza to w praktyce? A to, że mimo największych starań kuriera, paczki są narażone na uszkodzenia poprzez częste wstrząsy. Zapraszamy do zastanowienia się nad dodatkowym ubezpieczeniem przesyłki do Mołdawii oraz przesyłek wysyłanych na teren innych krajów jak np. do USA. Opłata za takie ubezpieczenie jest zależna od wartości paczki. Ubezpieczenie zapewnia gwarancję, iż w przypadku zniszczenia lub zagubienia przesyłki zostanie Państwu wypłacona rekompensata.

  Paczka do Mołdawii - odprawa celna i cło Mołdawia

  Wysyłając paczkę do Mołdawii należy pamiętać o konieczności odbycia odprawy celnej. To podczas niej funkcjonariusz celny podejmuje decyzję co do tego, czy adresat zapłaci cło i podatek VAT, czy też nie. W zależności od wartości przesyłki, a także tego, czy wysyłana jest przez osobę prywatną, czy firmę mogą być konieczne inne dokumenty do odprawy celnej. Aby paczka bez problemów i opóźnień dotarła do odbiorcy koniecznie jest terminowe przygotowanie niezbędnych dokumentów. Jeśli przesyłka zostanie zatrzymana przez urząd celno – skarbowy, wówczas wszelkie informacje zostaną przesłane listem poleconym. Od tego momentu liczy się 20 dni, podczas których należy odpowiedzieć i skontaktować się z urzędem. Dzieje się to w celu weryfikacji zapłaty za zakupiony towar. Jeśli przebiegnie pomyślnie, wówczas paczka zostanie przekazana listonoszowi, który pobiera podatek VAT od adresata oraz inne dodatkowe należności.  Niektóre przedmioty są zwolnione z cła. Stawki cła mogą być różne, a ich wysokość można obliczyć przy pomocy specjalnego kalkulatora. Ich wysokość zależy od rodzaju towaru, kodu taryfy celnej, kosztów transportu jakie poniósł importer, kosztów wystawienia dokumentów oraz kosztów przeładunkowych w porcie.

  Czego nie można wysłać w paczce do Mołdawii

  Mołdawia jest krajem należącym do Unii Europejskiej, więc nakazy oraz zakazy odnośnie zawartości przesyłki do Mołdawii nie są zbyt radykalne. Zabronione jest umieszczanie w paczkach narkotyków, środków psychotropowych, materiałów wybuchowych i substancji łatwopalnych. Istnieją także różnego rodzaju ograniczenia w stosunku do takich produktów, jak broń, amunicja, gotówka, wyroby tytoniowe, wyroby alkoholowe, lekarstwa, zwierzęta oraz rośliny.

                                                                                                 Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Mołdawii

  Paczka do Mołdawii - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Mołdawii

  Prowadzisz własną działalność gospodarczą czy sklep internetowy? Jeśli w swojej firmie często wysyłasz paczki poza granicę Polski może ucierpieć na tym Twój budżet. Jako prężnie rozwijający się operator logistyczny współpracujemy z największymi przewoźnikami w Polsce i na świecie. Przesyłki zagraniczne wyślesz u nas m.in. za pośrednictwem takich dostawców jak: DHL, DPD, GLS, UPS czy FedEX. Twoje paczki mogą zostać doręczone szybko i bezpiecznie. Za naszym pośrednictwem wyślesz zagranicę zarówno paczki, jak i przesyłki paletowe. Możemy zagwarantować Ci korzystne i konkurencyjne ceny. Wszystko w zależności od branży w jakiej działasz, częstotliwości nadań czy gabarytów paczek. Cały proces wysyłki jest niezwykle uproszczony, a jej status łatwo sprawdzisz na naszej stronie internetowej. Jeśli interesują Cię przesyłki międzynarodowe do Mołdawii lub innego państwa, oraz oferty skierowane dla firm, skontaktuj się z nami. Chętnie poznamy bliżej Twoje potrzeby i zaproponujemy Ci możliwie najkorzystniejszą ofertę. 

  kurier z paczką do Mołdawii

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20