• W związku z zaistniałą sytuacją, usługi do Rosji zostają tymczasowo zawieszone.

  Paczka do Rosji, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Rosji!

  Jak nadać paczkę do Rosji?

  Paczka do Rosji z Polski oraz z Polski do Rosji to kolejna nasza propozycja w zakresie ekspresowych usług kurierskich, które docierają już niemal w każdy zakątek świata! Aby dokonać wyceny przesyłki, zapraszamy do skorzystania z opcji Szybka Wycena. Kwota zostanie określona na podstawie dystansu, wagi i wymiarów. W przypadku zleceń firmowych, zapraszamy do kontaktu gdyż jesteśmy zobowiązani przygotować spersonalizowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również do Rosji. 

  Od czego zależy cena paczki do Rosji?

  Ostateczną cenę za pakunek nadany z Polski do Rosji kształtuje wiele czynników. Zaliczyć do nich należy gabaryty, rozmiar przesyłki, ale także nadany jej status priorytetowej. W przypadku transportu do Rosji znaczenie ma również ostateczne miejsce docelowe. Istotnym jest dla przewoźnika, czy dana przesyłka ma dotrzeć jeszcze do miasta na terenie Europy (na przykład do Moskwy), czy zostać przesłana w głąb państwa. W związku z tym ostateczna kwota, jaką nadawca musi uiścić, aby rozpocząć proces przewozu paczki, zależny jest od wielu czynników.

  Jak wysłać paczkę do Rosji? Tani kurier do Rosji to idealne rozwiązanie!

   Tani kurier jest dostępny dla wszystkich klientów indywidualnych i biznesowych, którzy chcą wysłać paczkę do Rosji. Przesyłka jest wyceniana na podstawie parametrów takich jak typ paczki, jej rozmiary i waga. Platforma globkurier.pl wskazuje, który kurier dostarczy wskazany ładunek najtaniej. Dodatkowo użytkownik zapozna się z ofertami innych firm, co pozwoli mu podjąć świadomą decyzję o wyborze konkretnego przewoźnika.

   

  Wysyłka paczek do Rosji - jak to wygląda?

  Rosja jest największym krajem na świecie. Zamieszkuje ją ponad 144 miliony ludzi. Ze względu na bliskie położenie Rosji względem Polski, każdego dnia na jej teren wysyłane są przesyłki kurierskie. Polacy adresują paczki do rodaków, którzy zamieszkują największe miasta, jak i do mieszkańców obwodu kaliningradzkiego. Jeśli planujesz przygotować przesyłkę do Moskwy, bądź innego miejsca na terenie Federacji Rosyjskiej, sprawdź, ile kosztuje paczka do Rosji i co można w niej wysłać.    

  Rosja leży na dwóch kontynentach – w Europie i Azji, gdzie zajmuje powierzchnię ponad 17 mln km2. Największe państwo świata jest podzielone na 46 obwodów, spośród których największe znajdują się w azjatyckiej części Rosji. Większość przesyłek kurierskich z Polski trafia jednak do obwodów leżących na terenie Europy oraz do największych miast zamieszkiwanych przez Polaków. Analogiczna sytuacja dotyczy liczby paczek wysyłanych z Rosji do Polski. Większość z nich rozpoczyna swoją podróż w Moskwie, Petersburgu i w obwodzie kaliningradzkim. Przesyłka z Rosji często jest wysyłana przez firmę, która podjęła współpracę z przedsiębiorstwem na terenie Polski.   

   

  Mapa Rosja

   

  PowierzchniaLudnośćStolica
  17 075 400 km²146 238 185Moskwa
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – MoskwaPolska – PetersburgPolska – Władywostok
  Polska – KazańPolska – KrasnojarskPolska – Omsk

  Zobacz też: 

  • przesyłki do Moskwy 
  • przesyłki do Petersburga.

  Wysyłka paczek do Rosji - kody pocztowe

  Kody pocztowe w Rosji składają się z 6 cyfr. W każdym z nich znajdują się oznaczenia obszarów administracyjnych. Kody są przypisane do konkretnych miast, obwodów, okręgów, krajów i republik, co umożliwia szybsze segregowanie paczek i listów kierowanych do różnych części kraju. Grupy kodów przypisanych do obszarów administracyjnych obejmują od kilkuset do ponad tysiąca kodów szczegółowych dla konkretnych dzielnic, miasteczek itp.

  Śledzenie paczki do Rosji

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie paczki do Rosji

  Każda przesyłka do Rosji jest przez nas traktowane skrupulatnie i aby zagwarantować Państwu pewność odnośnie podróży przesyłki, jako GlobKurier oferujemy pełny wgląd w proces transportu. Każda paczka do Rosji jest dla Państwa, jako klienta wartościowa, więc udostępniamy możliwość śledzenia przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS. Ponadto współpracujemy z firmami godnymi zaufania oraz sprawdzonymi na rynku. Nasi przewoźnicy to między innymi UPS, DHL, FedEx czy TNT, DPD.

  Transport przesyłki do Rosji. Jak długo idzie paczka do Rosji?

  Paczki wysyłane z Polski do Rosji trafiają głównie do Moskwy, Petersburga, obwodu kaliningradzkiego i tiumeńskiego, Republiki Karelii i Kraju Krasnodarskiego. Wysyłka do zachodniej części Rosji zajmuje firmom kurierskim około 1-2 dni. Paczki do odległych obwodów podróżują dłużej, zwykle przez 3-5 dni.

  Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Rosji?

  Kurierzy dostarczają przesyłki międzynarodowe z Polski do Rosji drogą lądową lub lotniczą. Paczki do Rosji dostarczają firmy: UPS, DPD, GLS, DHL, TNT i FedEx. Usługi transportu paczek samolotem realizują kurierzy: DHL, GLS, UPS, TNT i FedEx. Oferta każdej z firm kurierskich obejmuje dostawę przesyłek paletowych i standardowych o wadze od kilku do kilkudziesięciu kilogramów.

   

   

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie o GLS, opinie o kurierze GLS, opinie GLS
  opinie TNT, opinie o TNT, opinie o kurierze TNT
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Ubezpieczenie paczki do Rosji

  Ubezpieczenie paczki do Rosji chroni w przypadku częściowego uszkodzenia, zagubienia lub zupełnego zniszczenia transportowanych towarów. Polisa gwarantuje wypłatę odszkodowania za niedostarczony lub popsuty towar zgodnie z zadeklarowaną wartością przesyłki. Ubezpieczeniem można objąć dowolną paczkę, zarówno wysyłaną drogą lądową, jak i lotniczą. Z polisy mogą dobrowolnie skorzystać klienci indywidualni i biznesowi bez względu na typ przesyłki (dotyczy to również paczek z delikatną zawartością, np. szkłem).

  Jak przygotować paczkę do Rosji?

  Masz wiedzę o tym, ile kosztuje paczka do Rosji, znasz dostępnych na rynku przewoźników i wiesz już, jaki kurier będzie transportował pakunek? Wypełniłeś już wszystkie kwestie formalne? Pozostaje więc zamówić dostawcę i w oczekiwaniu na niego odpowiednio przygotować pakunek. Dlaczego jest to takie ważne? Musimy sobie uświadomić, że przewóz paczki do Rosji to transport, który ma do pokonania wiele kilometrów. Bez względu na to, jakiego kuriera wybierzesz i ile kosztuje wysłanie, każdy z nich dokłada wszelkich starań, aby dowieźć towar bezpiecznie na miejsce. Pokonywane kilometry, różne warunki pogodowe i drogowe. Zabezpiecz więc tak swoją paczkę, aby zamortyzować wszelkie uderzenia i zapewnić jej odporność na deszcz czy niskie temperatury. Wiele oczywiście zależy od rodzaju towaru, który jest przewożony w paczce. Dla przykładu: wysyłasz książki z Warszawy do Moskwy? Ochroń ich rogi oraz krawędzie z pomocą folii bąbelkowej. Ewentualne wolne przestrzenie wypełnij, chociażby resztkami gazet lub po prostu skrawkami papieru. Całość owiń folią stretch oraz taśmami przeznaczonymi do pakowania. Pamiętaj, że wiele zależy od tego, co wysyłasz, jakie są gabaryty i wrażliwość zawartości.

  Czego nie można wysyłać do Rosji?

  Przesyłki międzynarodowe do Rosji są objęte restrykcyjnymi przepisami. Rosja nie należy do Unii Europejskiej, a embargo na niektóre produkty ogranicza listę towarów, które można wysłać z Polski na terytorium Federacji Rosyjskiej. Dozwolone jest przesyłanie między innymi: dokumentów firmowych, kosmetyków, odzieży i większości przedmiotów codziennego użytku. Embargo obowiązuje natomiast w przypadku wielu artykułów żywnościowych. Listę produktów, których import do Rosji, jest zabroniony, powinno się na bieżąco sprawdzać przed nadawaniem przesyłek. Zgodnie z obowiązującym prawem do Rosji nie wolno wysyłać rosyjskich kuponów na loterię, materiałów, które mogą szkodzić rosyjskim interesom, znaków pocztowych, walut obcych i urządzeń radioelektrycznych. Do paczek nie można wkładać również wosku, pyłku pszczelego i miodu, błon filmowych i fotograficznych, a także: alkoholu, tytoniu, żywych zwierząt oraz biżuterii (prócz biżuterii sztucznej o znikomej wartości).

  Paczka do Rosji - odprawa celna i cło do Rosji

  Do Rosji wymagana jest odprawa celna.

  Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Rosji

  Paczka do Rosji - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Rosji

  Przesyłki do Rosji w ofercie firmowej są wysyłane w niskich cenach. Firma może zamówić odbiór i dostawę towarów przygotowanych do wysyłki bezpośrednio ze swojej siedziby lub samodzielnie dostarczyć je do punktu obsługi danego kuriera. Paczki międzynarodowe są objęte możliwością śledzenia online lub otrzymywania potwierdzeń SMS. Firma podczas przygotowywania paczki do wysyłki powinna dopełnić formalności związanych z opłatami celnymi i podatkowymi. W określonych przypadkach towary powinny posiadać świadectwo pochodzenia. Wraz z paczką przygotowuje się listy przewozowe i gwarancyjne, faktury handlowe oraz oświadczenia LV bądź HV.

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20