Menu

Paczka do Arabii Saudyjskiej, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Arabii Saudyjskiej!

Jak nadać paczkę do Arabii Saudyjskiej?

Ogromną zaletą platformy GlobKurier.pl jest prosty system nadawania przesyłek i to z możliwością zamówienia kuriera po odbiór nadanych paczek. Oznacza to, że z GlobKurier.pl, można nadawać paczki bez opuszczania domu czy firmy. Wystarczy bowiem wycenić przesyłkę, podając kraj nadania i odbioru paczki, jej wymiary, wagę oraz ilość paczek. Po kliknięciu w zakładkę “Wyceń przesyłkę”, system wyświetli listę przewoźników, którzy mogą zrealizować wysyłkę, wraz z cenami za usługę. Jest to etap, w którym należy dokonać wyboru firmy kurierskiej i zaznaczyć usługę zamówienia kuriera. W kolejnym kroku należy dokładnie wypełnić formularz zamówienia i zapłacić za usługę. Potem pozostaje już tylko przygotowanie przesyłki, naklejenie listu przewozowego i oczekiwanie na kuriera. 

 

Tani kurier do Arabii Saudyjskiej z GlobKurier.pl

Za pośrednictwem GlobKurier.pl kuriera do Arabii Saudyjskiej zamówisz szybko i bez wychodzenia z domu! Wystarczy wypełnić formularz zamieszczony na stronie, w którym należy określić parametry paczki, jej zawartość oraz kraj wysyłki i odbioru. Wybór formy transportu i sposobu doręczenia paczki zależy od podjętej przez Ciebie decyzji. Na podstawie informacji, które podasz, wybierzmy skrojone na miarę Twoich potrzeb propozycje usług kurierskich. Całą transakcję sfinalizujesz online, mając do wyboru rozmaite rodzaje płatności (płatność online poprzez przelew bankowy, płatność prepaid oraz płatność gotówką przy doręczeniu). Standardowy czas przesyłki wynoszący 3-7 dni roboczych nie uwzględnia procedur związanych z odprawą celną, które mogą wpłynąć na wydłużenie czasu dostawy. Koszty wysyłki paczki do Arabii Saudyjskiej wahają się dla paczek do 1kg od 167 zł do 256zł. Odpłatność za wysyłki przesyłek o większej wadze, są oczywiście wyższe. Jednakże waga jest tylko jednym z czynników mających wpływ na cenę wysyłki. Do innych elementów regulujących cenę usługi kurierskiej należą:

 • gabaryty,
 • ubezpieczenie,
 • rodzaj przesyłki
 • oraz metoda nadania. 

Ubezpieczenie paczki, choć nieobowiązkowe jest jedynym sposobem uzyskania ewentualnej rekompensaty, w razie zginięcia lub uszkodzenia przesyłki. Jego koszt jest oczywiście zależny od deklarowanej wartości przesyłki. Gabaryty natomiast, podobnie jak waga, uzależnione są od rozmiaru. Oznacza to, że im większe wymiary paczki, tym wyższa cena. Metoda nadania z kolei, dotyczy wyboru pomiędzy przesyłką standardową i ekspresową. Ponadto wpływ na wysokość ceny ma także wybór przewoźnika, bowiem stawki cenowe w poszczególnych firmach kurierskich, potrafią zaskoczyć “szerokim rozrzutem”. Dlatego wybierając przewoźnika, warto zapoznać się z ofertą platformy transportowej GlobKurier.pl.

Głównie z uwagi na fakt, że GlobKurier.pl proponuje stałe stawki cenowe za nadania, nisze nawet o 70%, w stosunku do cen obowiązujących bezpośrednio w firmach kurierskich. Drugim bardzo istotnym czynnikiem, przemawiającym za skorzystaniem z usług brokera jest fakt, iż skupia on w jednym miejscu pond 50 przewoźników. Odpada zatem dodatkowy problem z wyszukaniem i wyborem kuriera. Dodatkowo, system platformy po wycenie przesyłki, sam wyświetla listę firm, które mogą zrealizować usługę, wraz z cenami za dostarczenie paczki. 

 

Paczki i przesyłki do Arabii Saudyjskiej

W dzisiejszej dobie korzystanie z usług kurierskich jest bardzo popularne. Nic w tym dziwnego. Ponieważ co raz większa ilość ludzi dokonuje zakupów online. Jest to przede wszystkim bardzo wygodne i bezpieczne. Przesyłki pomiędzy krajami Europy, mają miejsce bardzo często i wybór kuriera nie sprawia problemów. Bez trudu można też znaleźć informację dotyczącą kosztów wysyłki w obrębie krajów UE. Jak jednak wygląda sytuacja w wysyłkami do krajów odległych, często egzotycznych, takich jak Arabia Saudyjska? Jaki jest koszt wysyłki i od czego zależy? I którzy przewoźnicy realizują tego typu usługi?

Mapa Arabia Saudyjska

 

PowierzchniaLudnośćStolica
2 149 690 km²34 783 757Rijad
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – RijadPolska – DammamPolska – Hofuf
Polska – AlQatufPolska – AlHasaPolska – Bisza

Kody pocztowe paczka do Arabii Saudyjskiej

Częstym problemem, jaki napotykają osoby nadające paczki do Arabii Saudyjskiej, jest prawidłowy kod pocztowy. Ponieważ w przypadku Arabii Saudyjskiej przed ciągiem cyfr obowiązkowy jest symbol literowy kraju – SA. Zatem kody pocztowe dla Arabii Saudyjskiej posiadają format SA99999.

Przykładowo dla miasta Dammam obowiązują kody: symbol SA i ciąg liczbowy cyfr:

 • od 32210 do 32214.
 • Następnie od numeru 32221 do numeru 32227
 • oraz od 32230 do 32233. 
 

Dla Hofuf obowiązują formaty:

 • od 36291 do 36294.
 • Kod 36296
 • oraz formaty od 36361 do 36368,
 • a także od 36372 do 36374. 
 

W przypadku AlQatif obowiązują ciągi cyfr:

 

 • 32614,
 • od 32616 do 32619.
 • Od 32624 do 32626,
 • od 32631 do 32637
 • oraz 32641. 
 

Dla ustalenia prawidłowego kodu pocztowego warto korzystać z ogólnoświatowej wyszukiwarki kodów. 

Śledzenie paczki do Arabii Saudyjskiej

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Arabii Saudyjskiej

Wysyłając przesyłkę kurierską do Arabii Saudyjskiej, możesz w każdej chwili skorzystać z systemu śledzenia przesyłek on-line. System trackingowy pozwala śledzić przesyłki bez konieczności bezpośredniego kontaktu z kurierem. Dzięki temu możesz sprawdzić położenie przesyłki oraz termin jej dostawy do miejsca docelowego.

Transport przesyłki do Arabii Saudyjskiej - Jak długo idzie paczka do Arabii Saudyjskiej?

W większości firm kurierskich czas dostarczenia standardowej, zwykłej paczki, wynosi około 12 dni. Jednakże jest to jedynie orientacyjny czasookres, ponieważ ostateczny termin dostarczenia jest uzależniony od konkretnych miejscowości nadania i odbioru przesyłki oraz czasu odprawy celnej. 

 

Natomiast w przypadku przesyłek ekspresowych, transport odbywa się przede wszystkim drogą lotniczą. Skraca to oczywiście czas doręczenia, maksymalnie do dwóch dni roboczych. 

 

Przesyłki do Arabii Saudyjskiej realizowane są między innymi przez takie firmy jak: UPS, FedEx czy TNT. Oczywiście korzystając z usług platformy transportowej GlobKurier.pl, szczegółowa lista kurierów, wykonujących usługę może być dłuższa. I podświetlona w jednej liście, po dokonaniu wstępnej wyceny przesyłki. Dla Klientów GlobKurier.pl, wiąże się to z olbrzymią oszczędnością czasu, jaki musieliby poświęcić na indywidualne poszukiwania firmy, obsługującej przesyłki do Arabii Saudyjskiej. Ponadto, decydując się na usługi brokera, otrzymuje się niejako gwarancję najniższych cen. Bowiem niskie ceny za wysyłki na platformie, obowiązują zawsze, bez okresów promocyjnych.

Kurier Polska-Arabia Saudyjska - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Arabii Saudyjskiej?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Arabii Saudyjskiej skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary.
Współpracujemy z licznymi przewoźnikami o ugruntowanej pozycji oraz cieszącymi się dużym zaufaniem społecznym, takimi jak: UPS, FedEx czy Kurier TNT.
Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Arabii Saudyjskiej.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Czego nie można wysłać do Arabii Saudyjskiej?

W paczkach do Arabii Saudyjskiej nie wolno umieszczać m.in. substancji i materiałów niebezpiecznych (rtęci, kwasu, petard, broni etc.), sprzętu wojskowego, alkoholu, papierosów i wyrobów tytoniowych, żywności z krótkim terminem przydatności, szczątków ludzkich, przedmiotów przedstawiających wysoką wartość (np. antyków) oraz dokumentów niejawnych.

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Arabii Saudyjskiej

Paczka do Arabii Saudyjskiej - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Arabii Saudyjskiej

Dodatkowym atutem, wynikającym ze współpracy z GlobKurier.pl są dla przedsiębiorców wyjątkowo niskie stawki dla przesyłek międzynarodowych. Jedynym warunkiem, jaki należy spełnić, by nadawać paczki międzynarodowe jeszcze taniej, jest założenie na platformie konta biznesowego. Kolejnym bonusem proponowanym zarejestrowanym Klientom firmowym, jest indywidualny opiekun, który zawsze służy radą i pomocą. Przy wysyłkach niestandardowych natomiast, zarejestrowani przedsiębiorcy, mogą liczyć na pełne wsparcie techniczne. Tym bardziej, że GlobKurier.pl prowadzi również obsługę i przewóz towarów niebezpiecznych ADR, wielkogabarytowych i dłużycowych. 

 

Ponadto zarejestrowani na GlobKurier.pl przedsiębiorcy, którzy prowadzą sprzedaż internetową na Allegro, PretaShop, eBay, Magento czy RedCard, mają możliwość integracji konta na portalu sprzedażowym z kontem na platformie, co niesamowicie usprawnia sprzedaż i wysyłkę. 

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20