• Paczka do Libanu, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Libanu!

  Jak nadać paczkę do Libanu?

  Jeżeli chcecie zaoszczędzić na przesyłce i wysłać tanio paczkę do Libanu musicie wykonać kilka kroków. Przede wszystkim należy znaleźć najtańszą firmę kurierską. Dodatkowo należy wybrać wariant przesyłki ekonomicznej. Trzeba liczyć się z tym, że przesyłka może dotrzeć do adresata, nawet po kilku tygodniach, jednak z drugiej strony cena będzie zdecydowanie niższa. Pamiętajcie, że na cenę przesyłki składa się nie tylko jej waga, ale też wymiar. Jeżeli więc nie użyjecie zbyt dużego kartonu, to wymiary będą mniejsze, a więc i cena niższa. Nie oznacza to wcale, że trzeba upychać paczkę na siłę. Nic bardziej mylnego. Tutaj mamy na myśli raczej fakt, iż przesyłka nie może być w zbyt dużym pudełku, w którym nie będzie utrzymana w jednym miejscu. Nie zapomnijcie jeszcze o wypełnieniu. W końcu dzięki temu zabezpieczycie przesyłkę przed uszkodzeniem. Przypominamy, że przesyłka do Libanu musi przejść odprawę celną.         

   

  Tani kurier do Libanu z GlobKurier.pl

  Globkurier.pl to operator logistyczny, który działa w ponad 190 krajach. Dzięki temu w jednym miejscu masz dostęp do ponad 50 firm transportowych oraz 300 przewoźników. Globkurier zapewnia integrację z 15 platformami sprzedażowymi. W swojej ofercie ma takie usługi, jak transport lotniczy, drogowy i morski. Jak widzicie jest wiele firm kurierskich, z usług których możecie skorzystać. Wszystko zależy od tego, czy zależy Wam na niższej cenie, czy szybszym czasie dostawy. Jeżeli chcecie wysłać paczkę ekonomiczną, to najtańszą ofertę ma tani kurier UPS. Jeżeli zależy Wam na zdecydowanie szybszym transporcie, to powinniście postawić na FedEx. A jeżeli chcecie zyskać najtańsze opcje dodatkowe, choćby w formie powiadomień SMS, to najlepszą ofertę przygotowała firma kurierska DPD. 

   

  Paczki i przesyłki do Libanu

  Liban, a właściwie Republika Libańska, znajduje się w zachodniej Azji, na obszarze Bliskiego Wschodu. Graniczy z Syrią i Izraelem. Położenie nad Morzem Śródziemnym nadaje temu krajowi walorów turystycznych. Stolicą Libanu jest Bejrut. Miłośnicy Bliskiego Wschodu chętnie przyjeżdżają do Libanu, by podziwiać tutejsze zabytki i w poszukiwaniu śladów historii starożytnej. Kraj ten staje się coraz bardziej otwarty na wizyty zagranicznych turystów. Poza tym powoli rozwija się pod względem gospodarczym. 

  Paczkę do Libanu można wysłać w ramach standardowych przesyłek, ale też palet czy kontenerów. Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że przez to, iż Liban leży stosunkowo daleko, bo w zachodniej Azji na obszarze Bliskiego Wschodu. Cena takich przesyłek jest zdecydowanie wyższa niż gdybyście chcieli wysłać przesyłkę do Europy. Rzecz jasna wszystko zależy od tego, ile waży Wasza przesyłka. Najlepiej tutaj skorzystać z darmowej wyceny, którą można wykonać na stronie Globkurier.pl. Na początek wystarczy kliknąć “szybka wycenia”, potem ukaże się Wam strona, gdzie wystarczy, że podacie kilka informacji i już dowiecie się, ile kosztuje przesyłka do Libanu. W pierwszym kroku należy podać kraj skąd będzie wysyłana oraz kraj docelowy, czyli w tym przypadku Liban. W następnym etapie podajecie dokładnie jej długość, szerokość oraz wysokość. Jednostką miary są centymetry. Musicie podać jeszcze wagę, oczywiście w kg oraz ilość sztuk paczek, które chcecie wysłać. Potem należy już tylko kliknąć wyceń przesyłkę i wyświetlą się Wam najlepsze oferty. Możecie wziąć pod uwagę kilka parametrów, a więc nie tylko cenę, ale też sposób nadania, czy szybkość doręczenia. Przesyłki międzynarodowe do Libanu mogą być transportowane drogą morską, ale i lotniczą. Jak możecie się domyślić te wysyłane drogą morską kosztują mniej. Jeżeli zależy Wam na szybkiej dostawie to możecie wysłać przesyłkę lotniczą. Na cenę wpływa również to, czy wykupicie ubezpieczenie przesyłki. Usługą darmową jest monitorowanie przesyłki.                 

   

   

  Mapa Liban

   

   

   

  PowierzchniaLudnośćStolica
  10 452 km²4 510 000Bejrut
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – BejrutPolska – HarisaPolska – Dżunija

  Kody pocztowe paczka do Libanu

  Warto przy wycenie przesyłek do Libanu podawać kod pocztowy miejscowości, do której wysyła się paczkę. Dzięki temu można uzyskać bardziej precyzyjną informację, kiedy paczka może zostać doręczona do adresata w Libanie. Liban ma standardowy podział numeryczny kodu, taki jak znany jest w Polsce. Zatem składa się z dwóch pierwszych cyfr oddzielonych myślnikiem od kombinacji trzech. Kod pocztowy do Libanu to 40-215. W przypadku mniejszych miast kod pocztowy może się różnić i jeżeli go nie znacie, to lepiej wysłać paczkę umieszczając ten kod pocztowy, gdyż bez problemu dotrze do Libanu, a w dalszej kolejności do adresata. W razie pytań czy wątpliwości można także skontaktować się z brokerem kurierskim.     

  Śledzenie paczki do Libanu

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie paczki do Libanu

  Zobacz, gdzie jest Twoja paczka wysłana do Libanu, którą możesz nadać za naszym pośrednictwem, a później śledzić ją w systemach firm kurierskich, z którymi współpracujemy. Twoja paczka do Libanu powinna dotrzeć w ciągu 2-4 dni roboczych od chwili nadania. W okres dostawy nie wlicza się przy tym odprawy celnej, która może wydłużyć czas oczekiwania na dostawę.

  Transport przesyłki do Libanu - Jak długo idzie paczka do Libanu?

  Transport paczki do Libanu może trwać nawet kilka tygodni. Jeżeli wysyłacie przesyłkę w wiejskie tereny, to ten czas może być relatywnie długi. O ile sama przesyłka dotrze do Libanu w ciągu kilku dni, tak transport do wiejskich terenów jest dłuższy, gdyż do wsi prowadzą trudne do pokonania drogi. Jeżeli wysyłacie przesyłkę do Libanu do dużych miast, to transport będzie zdecydowanie krótszy. W przypadku przesyłek ekonomicznych, które są stosunkowo tanie średni czas wynosi 9 dni. Jeżeli zaś wyślecie paczkę do Libanu typu ekspres, to już po dwóch dniach może dotrzeć do adresata. Jednak jej cena jest dość wysoka. Oczywiście na bieżąco możecie monitorować postępy i sprawdzać położenie przesyłki. Dostępna jest także wersja premium wśród niektórych kurierów i wtedy, gdy wyślecie przesyłkę rano, to może dotrzeć do adresata w ciągu 24 godzin.         

  Kurier Polska-Liban - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Libanu?

  Liban wielu osobom wydaje się odległym państwem, jednak jak się okazuje te rejony cieszą się coraz większą popularnością cieszą się wśród turystów. Dzięki temu, że Liban w ostatnich latach niezwykle się rozwinął i stał się bezpieczniejszy, jest wiele firm kurierskich, które transportują do niego przesyłki, ale też przesyłki z Libanu. Wśród najpopularniejszych firm kurierskich jest tani kurier UPS i DPD. Rośnie też popularność FedEx czy też TNT. Coraz więcej osób wysyła również paczki za pomocą firmy kurierskiej ASM. Na tym etapie pragniemy przypomnieć wszystkim przedsiębiorcom z polski, że aby wysłać towary poza granice Unii Europejskiej należy złożyć dokumenty w celu uzyskania zgody. Najtańsza paczka wysyłana do Libanu będzie Was kosztować ok. 100 zł. Jeżeli jednak wybierzecie opcje dodatkowe, a więc ubezpieczenie, informację SMS o doręczeniu, to koszt może się zwiększyć.     

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Jak przygotować paczkę do Libanu

  Pamiętajcie też, że aby przesyłka dotarła do adresata bez zbędnych problemów należy ją odpowiednio zapakować. Na początek trzeba kupić solidne pudełko. Niezwykle przydatna jest folia bąbelkowa, która amortyzuje, choćby wstrząsy. Rzecz, którą włożycie do pudełka nie może mieć luzu. Jeżeli będzie się przemieszczać, to może dojść do jej uszkodzenia. Zatem niezbędne jest zastosowanie wypełnienia. Można postawić na takie w wersji eko albo wybrać styropianowe. Paczkę należy okleić mocną taśmą klejącą, a następnie pokryć folią stretch i nakleić list przewozowy. W ten sposób paczka będzie odpowiednio zabezpieczona.            

  Polska-Liban - najpopularniejsze kierunki wysyłek

  Wbrew pozorom wielu Polaków wysyła paczki do Libanu, dla znajomych czy przyjaciół, ale również wielu przedsiębiorców prowadzi interesy z Libańczykami. Jednocześnie w Polsce studiuje wielu obywateli Libanu, do których rodzina wysyła paczki, ale i oni z chęcią wysyłają do rodziny pamiątki. Najwięcej paczek z Polski wysyłanych jest z miast takich jak: Warszawa, Kraków, Wrocław, ale i Gdynia. Paczka z Libanu najczęściej wysyłana jest z Bejrutu, Harisy oraz Dżunijii. Pamiętajcie jeszcze o jednej bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie, że poza tym, iż do Libanu obowiązuje odprawa celna, to dodatkowo trzeba jeszcze wiedzieć, że wielu produktów nie można wysyłać. Zaskakujące jest to, iż Liban jest pod tym względem naprawdę tolerancyjny i wbrew pozorom prawo celne nie jest bardzo surowe. Rzecz jasna nie można wysyłać broni palnej, alkoholu oraz narkotyków, co zrozumiałe. Nie można też wysyłać sprzętu wojskowego, materiałów niebezpiecznych, w tym rtęci, a także kwasów czy petard. Kolejnym zabronionym elementem przesyłki jest żywność z krótkim terminem ważności. Na liście towarów zabronionych są też szczątki ludzkie. Zdecydowanie bardziej surowe jest prawo polskie i z Libanu do Polski nie można przesyłać jakichkolwiek produktów spożywczych. Oczywiście wśród substancji zabronionych są także alkohole, papierosy, leki i produkty uznawane za niebezpieczne.   

  Czego nie można wysłać w paczce do Libanu?

  Nie możesz wysłać w paczce do Libanu towarów i przedmiotów zabronionych libańskim prawem celnym, które należy przyznać, że jest dosyć liberalne. Nie wolno wwozić bez specjalnych pozwoleń na teren tego kraju broni palnej. Rzecz jasna w paczce nie mogą znaleźć się substancje wybuchowe i niebezpieczne, narkotyki i przedmioty, stanowiące zagrożenie.

                                                                                                 Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Libanu

  Paczka do Libanu - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Libanu

  Jeżeli jesteście przedsiębiorcami, którzy prowadzą interesy z Libańczykami, to na pewno szukacie takich rozwiązań, które pozwolą Wam  zaoszczędzić. Poza znalezieniem taniej firmy kurierskiej, bardzo przydatne jest też zarejestrowanie się na stronie Globkurier.pl. Dzięki temu nie tylko szybciej i łatwiej możecie nadawać przesyłki, ale również możecie skorzystać z indywidualnej oferty. Wycena zostanie przygotowana specjalnie dla Waszej firmy. Oferta może być długoterminowa i można liczyć na wycenę niższą nawet o 75% niż bezpośrednio u przewoźnika. Broker kurierski oferuje wiele benefitów dla swoich klientów. Mogą oni liczyć na automatyczne generowanie listów przewozowych, a także zbiorowe generowanie listów przewozowych. Wszystko to znacznie przyspiesza przygotowanie przesyłek i późniejszy transport. Trzeba podkreślić, że Globkurier.pl to doskonała oferta także dlatego, że dostępna jest szybka wycena i wybór spośród ponad 50 firm kurierskich i przewozowych, choć oczywiście trzeba się liczyć z tym, że niektóre kierunki są obsługiwane przez mniejszą ilość firm kurierskich. Konkurencja jest  zawsze spora, dlatego oferty kurierów są naprawdę przystępne, a do tego można wybierać przesyłki ekonomiczne bądź ekspresowe.           

  kurier z paczką do Libanu

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20