Menu

Paczka do Holandii – przesyłka do Holandii

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Holandii!

Jak nadać paczkę do Holandii?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Holandii, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Holandii.

Zobacz jak wysłać paczkę do Holandii!

Tani kurier do Holandii

Jak zaoszczędzić na wysyłce paczki do Holandii? Na początku należy podkreślić, że Holandia i Polska są członkami Unii Europejskiej, a także należą do strefy Schengen, więc wysyłka nie wymaga od odbiorcy opłacania cła. Paczki docierają drogą lądową do Holandii bardzo szybko (niemieckie autostrady), a także (jeśli ktoś woli ten rodzaj wysyłki) frachtem lotniczym.

Transport towarów lepiej przeprowadzać z użyciem przesyłek paletowych (do 1 tony). Warto dobrze opakować wysyłany towar i dopełnić wszelkich formalności. Pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu.

 

Paczka do Holandii nie może zawierać określonych rzeczy i towarów (amunicja, broń, perły, tytoń, żywe zwierzęta, rośliny, drzewa, oleje mineralne, materiały łatwopalne), a niezastosowanie się do przepisów może skutkować problemami z przesyłką, jej zatrzymaniem, konfiskatą i późniejszymi problemami prawnymi. Trzeba mieć również na względzie wewnętrzne regulaminy firm kurierskich i nie przekłamywać realnej wagi danej przesyłki. Wykazane przez przewoźnika nieprawidłowości mogą wiązać się z naliczeniem dodatkowych opłat.

Wysyłka paczki do Holandii - cena

Ile kosztuje paczka do Holandii? Wszystko zależy od tego, kto wysyła (klient indywidualny, przedsiębiorstwo), skąd się wysyła, gdzie, z pomocą jakiego przewoźnika i w jaki sposób, a także co się wysyła i ile tego jest (waga).

 

Cennik poszczególnych przewoźników będzie się od siebie różnił, ale zazwyczaj nie są to astronomiczne różnice. Dlatego też warto skupić się na innych czynnikach, które w zdecydowanie większym stopniu wpływają na cenę przesyłki.

Szukając najtańszego sposobu wysyłki kurierem paczki Holandia – Polska i odwrotnie, warto skorzystać z dostawy drogowej. Transport drogowy będzie zawsze tańszą opcją niż samolotowy (około dwóch razy droższy). Jeśli klient indywidualny wysyła paczkę z Polski do Holandii, której masa wynosi kilogram, zapłaci około pięćdziesięciu złotych za transport lądowy i około dwóch razy więcej za samolotowy. Firma, wysyłając paczkę tymi samymi drogami, zapłaci około dwudziestu procent mniej niż klient indywidualny.

 

Ważny jest też typ paczki. Paczka ekonomiczna, jak sama nazwa wskazuje, będzie tańsza, ekspresowa z wiadomych powodów droższa. Szukając taniego kuriera skorzystaj z formularza wycen i poznaj ceny przesyłek paczki z Polski do Holandii. Wysyłaj paczki bez dodatkowych umów i formalności.

Cennik usług na międzynarodowy transport przesyłek do Holandii

Chcesz dowiedzieć się ile kosztuje przesyłka do Holandii? Sprawdź poniżej cennik kuriera dla klientów indywidualnych lub biznesowych. Zarejestrowani klienci mają niższe ceny! Twój zrabatowany cennik jest dostępny w Panelu Klienta po zalogowaniu się.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o przesyłce do Holandii

Przesyłki międzynarodowe to temat, który wiele osób przyprawia o zawrót głowy. Trzeba bowiem pamiętać o sporej ilości szczegółów, które pominięte lub potraktowane z nieodpowiednią dozą dokładności, mogą doprowadzić do sporego zamieszania. I kosztów. “Co kraj, to obyczaj”. To powiedzenie powinni sobie wziąć do serca wszyscy ci, którzy chcą wysyłać paczki zagraniczne. Jakie zatem obyczaje (przepisy, prawo) pocztowe i dotyczące przesyłek międzynarodowych panują w Holandii?

Bardzo ważnym aspektem, który należy rozważyć przed wysłaniem paczki jest wybór firmy kurierskiej i przewoźnika, ponieważ to oni będą odpowiedzialni za przesyłkę. Bardzo duże znaczenie ma również opakowanie, w którym chcemy wysłać produkt. W przypadku gdy przesyłka będzie miała niestandardowe gabaryty, wówczas koszty usługi będą większe. Dlatego też wato korzystać z firmowych opakowań, gdyż mają one odpowiednie wymiary. Kolejnym ważnym elementem jest list przewozowy. Wypisując go należy podać prawidłowe wymiary i wagę. Parametry te zostaną zweryfikowane w firmie i w przypadku gdy będą różniły się od rzeczywistych Klient będzie zmuszony dopłacić lub zapłacić karę za podanie błędnych danych. Istotne jest również to, czy chcemy wysłać przesyłkę ekonomiczną lub też ekspresową. Te drugie dochodzą do odbiorcy już następnego dnia, lecz są droższe od zwykłej przesyłki ekonomicznej.

Wszystko, co musisz wiedzieć o wysyłce do Holandii znajdzie na naszym blogu – Jak wysłać paczkę do Holandii?

Mapa Holandii
PowierzchniaLudnośćStolica
41 526 km²17 303 291Amsterdam
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – AmsterdamPolska – EindhovenPolska – Groningen
Polska – RotterdamPolska – HagaPolska – Utrecht

Zobacz też: 

 • Paczka do Amsterdamu 
 • Paczka do Rotterdamu 
 • Paczka do Eindhoven 
 • Paczka do Groningen 

Kody pocztowe – paczka do Holandii

W Holandii kod pocztowy to cztery cyfry i dwie wielkie litery. Pierwsze dwie cyfry oznaczają miasto i region, kolejne dwie cyfry i dwie wielkie litery wskazują zakres domów. Adres pocztowy jest więc określany przez kod pocztowy i numer domu. Przy odszukiwaniu właściwego kodu warto posiłkować się przeróżnymi portalami, które ułatwiają znalezienie kodu z pomocą mapy lub cyfr i liter (wyszukiwanie miasta, ulicy etc.).

Śledzenie przesyłki do Holandii

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Przesyłka do Holandii ze względu na swoją wartość oraz dystans trasy jest odpowiednio nadzorowana. Udostępniamy, jako GlobKurier możliwość śledzenia paczki on-line oraz w postaci SMS. Wybrane podmioty oferują również nadzór poprzez Facebook. Śledzenie online pozwala zminimalizować fakt jej zaginięcia w systemie logistycznym. Jednocześnie będą Państwo na bieżąco informowani, kiedy paczka do Holandii znajdzie się w docelowym miejscu. Współpracujemy z zaufanymi przewoźnikami o ugruntowanej pozycji na rynku takimi jak: UPS, DPD czy FedEx. Wpisz numer przesyłki i sprawdź jej lokalizację na naszej stronie internetowej!

Koszt wysyłki paczki do Holandii a ubezpieczenie

Przewoźnicy, z którymi współpracujemy to starannie wyselekcjonowane firmy, które łączą z GlobKurier wspólne wartości takie jak odpowiedzialność wobec powierzonego zadania. Jest to wymagane ze względu na klientów używających usług kurierskich w ramach kontaktów biznesowych. Biorąc pod uwagę dystans oraz wartość przesyłki zapraszamy do rozważenia propozycji dodatkowego ubezpieczenia przesyłki. Opłata za takie ubezpieczenie jest zależna od wartości paczki. Ubezpieczenie zapewnia gwarancję, iż w przypadku zniszczenia lub zagubienia, przesyłka do Holandii zostanie opłacona z ubezpieczenia.

Czas dostawy paczki z Polski do Holandii - szybka wysyłka

Chcesz, żeby kurier do Holandii dotarł z Twoim produktem, prezentem lub inną rzeczy, którą nadajesz? Nie jest to problemem! Wystarczy odpowiednie przygotowanie i spełnienie wszelkich formalności. Szybki czas dostarczenia przesyłki z Polski do Holandii jest możliwy z Globkurier! 

 

W ile dni można dosłać paczkę do Holandii? Zważywszy na drogę, jaką ma do pokonania pakunek, należy liczyć, że paczka do Holandii dotrze pod wskazany adres w około 3-4 dni robocze. Wpływ ma na to przede wszystkim odległość, jaką należy pokonać z Polski do Holandii. Przewozem zajmuje się z reguły nie jeden pracownik, ale bierze w nim udział cała sieć kurierów w poszczególnych terenach.

Wysyłka paczek do Holandii - przewoźnicy

Przesyłki kurierskie do Holandii możesz nadawać różnymi przewoźnikami, z każdego miejsca.

 

Przewoźnikami, którzy realizują paczki do Holandii, są:

 • UPS;
 • DPD;
 • GLS;
 • FedEx
 • Specjalne usługi GlobKurier.pl dla biznesu

Lista oczywiście nie jest pełna, bo wysyłkę paczek do Holandii przeprowadzają także inne podmioty, w tym między innymi Poczta Polska, która również realizuje przesyłki międzynarodowe. Warto więc porównywać oferty cenowe poszczególnych przewoźników i wybierać taką, w której tani kurier dostarczy paczkę w określone miejsce. Nadawaj paczki kurierem do Holandii bez ukrytych kosztów i formalności. Wysłanie paczki jest niezwykle proste!

Jak wybrać kuriera wysyłając paczki do Holandii?

Wysyłając paczki do Holandii, zawsze dbajmy o to, aby korzystać z usług zaufanych przewoźników. Zwracajmy uwagę na przejrzystość zasad, regulamin, ale możemy również zerknąć na opinie innych. Wysyłając pakunek do Niderlandów, często nadajemy rzeczy, które mogą mieć wartość sentymentalną. Zależy nam więc, aby paczka do Holandii dotarła bez szwanku. Jeśli jednak wcześniej nie miałeś styczności z przewoźnikami i nie był Ci znany ani jeden tani kurier do Holandii – wybierz usługi brokera kurierskiego. Takie miejsca jak Globkurier to prawdziwe wybawienie dla tych, którzy jeszcze nie mają doświadczenia w wysyłaniu przesyłki do Holandii. W jednym miejscu masz wszystkie aktualne oferty największym przewoźników. Dzięki temu możesz porównać ceny, warunki, dodatkowe opcje. Zyskujesz absolutną pewność, że nie dość, że masz najświeższe informacje, to są one prawdziwe i rzetelne. Korzystając z usług brokera kurierskiego takiego jak Globkurier,  zorganizujesz wysyłkę paczki do Holandii bez zbędnych utrudnień i komplikacji.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS
opinie o GLS, opinie o kurierze GLS, opinie GLS
kurier dpd

Czego nie można wysyłać w paczce do Holandii?

Paczka do Holandii nie może zawierać:

 • żywych i martwych zwierząt (takich jak psy i koty, ptaki i drób),
 • gatunków zagrożonych,
 • roślin i cebulek,
 • mięsa i przetworów z niego,
 • siana i słomy (nawet, jeśli przeznaczone są do pakowania).

Problem też będzie z bronią palną, amunicją, materiałami wybuchowych, a także materiałami pornograficznymi.

W przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu, aby wyjaśnić szczegóły.


Firmy kurierskie bardzo skrupulatnie kontrolują to, czy takie przedmioty przypadkiem nie znajdują się w paczkach. Warto zapoznać się dokładnie – jeszcze przed nadaniem przesyłki – z regulaminem firmy kurierskiej. Należy pamiętać o tym, że nadanie paczki jest jednoznaczne z akceptacją tego regulaminu, a jego łamanie może spowodować wycofanie przesyłki bez możliwości zwrotu kosztów poniesionych przez nadawcę.

Paczki do Holandii – skąd bierze się ich popularność? Dlaczego nadajemy paczki z Polski?

Niderlandy od dłuższego czasu są bardzo popularnym kierunkiem, jeśli chodzi o dostarczanie pakunków z pomocą firm kurierskich. Bierze się to przede wszystkim z faktu, że ta część Europy kilka lat temu stała się bardzo popularnym miejscem do emigracji dla naszych rodaków. W związku z tym nadawanie z Polski paczki do Holandii jest coraz częstszym procederem. Wiele osób wysyła tą drogą ważne dla członków swojej rodziny rzeczy, cenne dla nich przedmioty lub po prostu prezenty, których nie może podarować osobiście z powodu dzielącej ich odległości. Taki rodzaj migracji zdecydowanie wpłynął więc na wzrost popularności nadania paczki do Holandii. Należy pamiętać także, że dostarczanie przesyłki do Holandii jest ułatwione formalnie przez fakt, że oba kraje są członkami Unii Europejskiej.

Kurier do Holandii - jak przygotować przesyłki kurierskie nadane z Polski do Holandii?

Chcesz odpowiednio przygotować paczkę do Holandii? Mamy dla Ciebie kilka szybkich rad! Wiele zależy nie tyle od pokonywanej przez pakunek odległości, ale od zawartości nadanej przesyłki do Holandii. Pamiętaj, że zanim tani kurier do Holandii ruszy z Twoją przesyłką, sprawdź na stronie internetowej przewoźnika, jakie produkty są absolutnie zakazane w dostarczaniu do Holandii. Takie paczki z Polski mogą okazać się problematyczne. Jeśli masz pewność, że dany produkt legalnie przekroczy granice – możesz zabrać się za pakowanie. Jeśli masz do czynienia z niestandardowych kształtów rzeczą, w pierwszej kolejności zadbaj o odpowiednie opakowanie, najlepiej karton. Zapakuj produkt tak, aby każdy jego element znalazł się w środku. Z pewnością pojawią się wewnątrz wolne przestrzenie. Nie jest to absolutnie żadnym problemem! Wypełnij je, używając do tego na przekładek skrawek papieru, gazet, materiałów lub folii bąbelkowej, która zamortyzuje uderzenia (a taki może być los przesyłek do Holandii). Kiedy jesteś absolutnie pewien, że zawartość pakunku jest w pełni bezpieczna – przejdź do kolejnego kroku, jakim jest szczelnie owinięcie kartonu z zewnątrz. Warto do tego użyć folii stretch oraz taśmy do pakowania. Pamiętaj, aby w widocznym miejscu zostawić obszar na przyklejenie kangurki, w której znajdzie się list przewozowy (a w nim wszystkie najważniejsze informacje formalne dotyczące Twojej paczki do Holandii).

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Holandii

Paczka do Holandii - oferta dla firm

Oferta dla firm: paczki do Holandii

Przesyłka do Holandii będzie tańsza o około 20-25 procent zawsze wtedy, jeśli wysyłające będzie przedsiębiorstwo. Klient indywidualny musi liczyć się z tym, że przyjdzie mu zapłacić wyższą stawkę.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20

Paczka do Holandii - podsumowanie najważniejszych informacji

Jeśli nadajesz przesyłki do Holandii, musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach. Po pierwsze przed nadaniem, zawsze odpowiednio zabezpiecz pakunek. Po drugie – wybierz zaufanego przewoźnika (na przykład korzystając z pomocy brokerów) i z jego pomocą dopełnij wszelkich formalności. Zawsze sprawdź, na jakie produkty i towary istnieje ograniczenie nie tylko w danym kraju, ale również w firmie, z której usług korzystasz. Dodatkowo możesz wykupić ubezpieczenie pakunku, jeśli zawartość jest dla Ciebie cenna. Spełniłeś wszystkie punkty? Masz więc pewność, że kurier do Holandii dostarczy przesyłkę bez większych problemów, w krótkim czasie. Jest to ważne zarówno dla osób, które swoją paczkę nadają i w celach prywatnych oraz służbowo. W każdym z tych przypadków liczy się krótki czas dostarczenia paczki do Holandii, ale w sposób jak najbezpieczniejszy.