• Paczka do Holandii, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Holandii!

  Paczka do Holandii, przesyłki kurierskie z Polski

  Jak nadać paczkę do Holandii?

  Aby dokonać wyceny paczki do i z Holandii, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Holandii.

  Zobacz jak wysłać paczkę do Holandii!

  Jak zaoszczędzić na wysyłce paczki do Holandii?

  Na początku należy podkreślić, że Holandia i Polska są członkami Unii Europejskiej, a także należą do strefy Schengen, więc wysyłka nie wymaga od odbiorcy opłacania cła. Paczki docierają drogą lądową do Holandii bardzo szybko (niemieckie autostrady), a także (jeśli ktoś woli ten rodzaj wysyłki) frachtem lotniczym.

  Transport towarów lepiej przeprowadzać z użyciem przesyłek paletowych (do 1 tony). Warto dobrze opakować wysyłany towar i dopełnić wszelkich formalności. Pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu.

   

  Paczka do Holandii nie może zawierać określonych rzeczy i towarów (amunicja, broń, perły, tytoń, żywe zwierzęta, rośliny, drzewa, oleje mineralne, materiały łatwopalne), a niezastosowanie się do przepisów może skutkować problemami z przesyłką, jej zatrzymaniem, konfiskatą i późniejszymi problemami prawnymi. Trzeba mieć również na względzie wewnętrzne regulaminy firm kurierskich i nie przekłamywać realnej wagi danej przesyłki. Wykazane przez przewoźnika nieprawidłowości mogą wiązać się z naliczeniem dodatkowych opłat.

  Ile kosztuje paczka do Holandii?

  Wszystko zależy od tego, kto wysyła (klient indywidualny, przedsiębiorstwo), skąd się wysyła, gdzie, z pomocą jakiego przewoźnika i w jaki sposób, a także co się wysyła i ile tego jest (waga).

   

  Cennik poszczególnych przewoźników będzie się od siebie różnił, ale zazwyczaj nie są to astronomiczne różnice. Dlatego też warto skupić się na innych czynnikach, które w zdecydowanie większym stopniu wpływają na cenę przesyłki.

  Transport drogowy będzie zawsze tańszą opcją niż samolotowy (około dwóch razy droższy). Jeśli klient indywidualny wysyła paczkę z Polski do Holandii, której masa wynosi kilogram, zapłaci około pięćdziesięciu złotych za transport lądowy i około dwóch razy więcej za samolotowy. Firma, wysyłając paczkę tymi samymi drogami, zapłaci około dwudziestu procent mniej niż klient indywidualny.

   

  Ważny jest też typ paczki. Paczka ekonomiczna, jak sama nazwa wskazuje, będzie tańsza, ekspresowa z wiadomych powodów droższa.

  Cennik usług na międzynarodowy transport przesyłek do Holandii

  Dla firm
  Klient indywidualny

  Przesyłki międzynarodowe – HOLANDIA_dla firmy

  koperta do 0,5kg1kg5kg10kg20kg30kg40kg50kg60kg70kg
  PRZESYŁKI EKSPORTOWE – CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJ
  TRANSPORT DROGOWY38zł38zł43zł45zł56zł58zł132zł148zł165zł179zł
  Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
  TRANSPORT LOTNICZY75zł75zł166zł240zł324zł434zł659zł727zł795zł863zł
  Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze
  PRZESYŁKI IMPORTOWE – CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJ
  TRANSPORT DROGOWY72zł72zł74zł90zł101zł104zł295zł310zł325zł336zł
  Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
  TRANSPORT LOTNICZY77zł82zł182zł263zł354zł464zł838zł919zł1000zł1081zł
  Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze

  Holandia - wszystko, co trzeba wiedzieć o przesyłce do Holandii

  Przesyłki międzynarodowe to temat, który wiele osób przyprawia o zawrót głowy. Trzeba bowiem pamiętać o sporej ilości szczegółów, które pominięte lub potraktowane z nieodpowiednią dozą dokładności, mogą doprowadzić do sporego zamieszania. I kosztów. “Co kraj, to obyczaj”. To powiedzenie powinni sobie wziąć do serca wszyscy ci, którzy chcą wysyłać paczki zagraniczne. Jakie zatem obyczaje (przepisy, prawo) pocztowe i dotyczące przesyłek międzynarodowych panują w Holandii?

   

  Bardzo ważnym aspektem, który należy rozważyć przed wysłaniem paczki jest wybór firmy kurierskiej i przewoźnika, ponieważ to oni będą odpowiedzialni za przesyłkę. Bardzo duże znaczenie ma również opakowanie, w którym chcemy wysłać produkt. W przypadku gdy przesyłka będzie miała niestandardowe gabaryty, wówczas koszty usługi będą większe. Dlatego też wato korzystać z firmowych opakowań, gdyż mają one odpowiednie wymiary. Kolejnym ważnym elementem jest list przewozowy. Wypisując go należy podać prawidłowe wymiary i wagę. Parametry te zostaną zweryfikowane w firmie i w przypadku gdy będą różniły się od rzeczywistych Klient będzie zmuszony dopłacić lub zapłacić karę za podanie błędnych danych. Istotne jest również to, czy chcemy wysłać przesyłkę ekonomiczną lub też ekspresową. Te drugie dochodzą do odbiorcy już następnego dnia, lecz są droższe od zwykłej przesyłki ekonomicznej.

   

  Wszystko, co musisz wiedzieć o wysyłce do Holandii znajdzie na naszym blogu – Jak wysłać paczkę do Holandii?

  Mapa Holandii
  PowierzchniaLudnośćStolica
  41 526 km²17 303 291Amsterdam
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – AmsterdamPolska – EindhovenPolska – Groningen
  Polska – RotterdamPolska – HagaPolska – Utrecht

  Zobacz też: 

  • Paczka do Amsterdamu 
  • Paczka do Rotterdamu 
  • Paczka do Eindhoven 
  • Paczka do Groningen 

  Kody pocztowe – paczka do Holandii

  W Holandii kod pocztowy to cztery cyfry i dwie wielkie litery. Pierwsze dwie cyfry oznaczają miasto i region, kolejne dwie cyfry i dwie wielkie litery wskazują zakres domów. Adres pocztowy jest więc określany przez kod pocztowy i numer domu. Przy odszukiwaniu właściwego kodu warto posiłkować się przeróżnymi portalami, które ułatwiają znalezienie kodu z pomocą mapy lub cyfr i liter (wyszukiwanie miasta, ulicy etc.).

  Amsterdam -1000–1098
  Akershus- 1300 – 1556 oraz 1900 – 2170
  Østfold -1501 – 1950
  Hedmark- 2201 – 2616
  Oppland -2601 – 2985

  Buskerud- 3001 – 3058 oraz 3300 – 3648

  Vestfold- 3060 – 3297
  Telemark -3650 – 3999

  Śledzenie paczki do Holandii

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Przesyłka do Holandii ze względu na swoją wartość oraz dystans trasy jest odpowiednio nadzorowana. Udostępniamy, jako GlobKurier możliwość śledzenia paczki on-line oraz w postaci SMS. Wybrane podmioty oferują również nadzór poprzez Facebook. Śledzenie online pozwala zminimalizować fakt jej zaginięcia w systemie logistycznym. Jednocześnie będą Państwo na bieżąco informowani, kiedy paczka do Holandii znajdzie się w docelowym miejscu. Współpracujemy z zaufanymi przewoźnikami o ugruntowanej pozycji na rynku takimi jak: UPS, DPD czy TNT, FedEx.

  Ubezpieczenie przesyłki do Holandii

  Przewoźnicy, z którymi współpracujemy to starannie wyselekcjonowane firmy, które łączą z GlobKurier wspólne wartości takie jak odpowiedzialność wobec powierzonego zadania. Jest to wymagane ze względu na klientów używających usług kurierskich w ramach kontaktów biznesowych. Biorąc pod uwagę dystans oraz wartość przesyłki zapraszamy do rozważenia propozycji dodatkowego ubezpieczenia przesyłki. Opłata za takie ubezpieczenie jest zależna od wartości paczki. Ubezpieczenie zapewnia gwarancję, iż w przypadku zniszczenia lub zagubienia, przesyłka do Holandii zostanie opłacona z ubezpieczenia.

  W ile dni można dosłać paczkę do Holandii?

  Chcesz, żeby kurier do Holandii dotarł z Twoim produktem, prezentem lub inną rzeczy, którą nadajesz? Nie jest to problemem! Wystarczy odpowiednie przygotowanie i spełnienie wszelkich formalności. Zważywszy na drogę, jaką ma do pokonania pakunek, należy liczyć, że paczka do Holandii trafi w około 3-4 dni robocze. Wpływ ma na to przede wszystkim odległość, jaką należy pokonać z Polski do Holandii. Przewozem zajmuje się z reguły nie jeden pracownik, ale bierze w nim udział cała sieć kurierów w poszczególnych terenach.

  Jacy przewoźnicy realizują przesyłki do Holandii?

  Przewoźnikami, którzy realizują przesyłki do Holandii, są:

  • UPS;
  • DPD;
  • GLS;
  • FedEx
  • Specjalne usługi GlobKurier.pl dla biznesu

  Lista oczywiście nie jest pełna, bo wysyłkę paczek do Holandii przeprowadzają także inne podmioty, w tym między innymi Poczta Polska, która również realizuje przesyłki międzynarodowe. Warto więc porównywać oferty cenowe poszczególnych przewoźników i wybierać taką, w której tani kurier dostarczy paczkę w określone miejsce.

  Jak wybrać kuriera wysyłając paczki do Holandii?

  Wysyłając paczki do Holandii, zawsze dbajmy o to, aby korzystać z usług zaufanych przewoźników. Zwracajmy uwagę na przejrzystość zasad, regulamin, ale możemy również zerknąć na opinie innych. Wysyłając pakunek do Niderlandów, często nadajemy rzeczy, które mogą mieć wartość sentymentalną. Zależy nam więc, aby paczka do Holandii dotarła bez szwanku. Jeśli jednak wcześniej nie miałeś styczności z przewoźnikami i nie był Ci znany ani jeden tani kurier do Holandii – wybierz usługi brokera kurierskiego. Takie miejsca jak Globkurier to prawdziwe wybawienie dla tych, którzy jeszcze nie mają doświadczenia w wysyłaniu przesyłki do Holandii. W jednym miejscu masz wszystkie aktualne oferty największym przewoźników. Dzięki temu możesz porównać ceny, warunki, dodatkowe opcje. Zyskujesz absolutną pewność, że nie dość, że masz najświeższe informacje, to są one prawdziwe i rzetelne. Korzystając z usług brokera kurierskiego takiego jak Globkurier, Twoja paczka do Holandii trafi bez zbędnych utrudnień i komplikacji.

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS
  opinie o GLS, opinie o kurierze GLS, opinie GLS
  kurier dpd

  Niska ceny paczki do Holandii

  Holandia, oprócz walorów turystycznych, to również jedno z najbogatszych państw Unii Europejskiej, co wymusza używanie kurierów w celu budowania relacji z holenderskimi firmami. Bardzo często trudno jest znaleźć kuriera, któremu można w zaufaniu powierzyć zawartość przesyłki. Szczególnie mając na uwadze trasy biegnące przez większą liczbę państw, gdzie fracht staje się bardziej czasochłonny i skomplikowany. Takim przykładem jest trasa Polska – Holandia, którą obsługujemy, jako GlobKurier. Mimo dystansu liczącego ponad tysiąc kilometrów oferujemy konkurencyjną cenę oraz gwarantujemy bezpieczeństwo jak i skrupulatność w dostarczeniu przesyłki aż do ostatniej mili. Wysoka, jakość usług, atrakcyjne ceny i bezproblemowy proces zamówienia kuriera.

  Czego nie można wysyłać w paczce do Holandii?

  Paczka do Holandii nie może zawierać:
  • żywych i martwych zwierząt (takich jak psy i koty, ptaki i drób),
  • gatunków zagrożonych,
  • roślin i cebulek,
  • mięsa i przetworów z niego,
  • siana i słomy (nawet, jeśli przeznaczone są do pakowania).
  Problem też będzie z bronią palną, amunicją, materiałami wybuchowych, a także materiałami pornograficznymi. W przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu, aby wyjaśnić szczegóły.
  Firmy kurierskie bardzo skrupulatnie kontrolują to, czy takie przedmioty przypadkiem nie znajdują się w paczkach. Warto zapoznać się dokładnie – jeszcze przed nadaniem przesyłki – z regulaminem firmy kurierskiej. Należy pamiętać o tym, że nadanie paczki jest jednoznaczne z akceptacją tego regulaminu, a jego łamanie może spowodować wycofanie przesyłki bez możliwości zwrotu kosztów poniesionych przez nadawcę.

  Paczki do Holandii – skąd bierze się ich popularność? Dlaczego nadajemy paczki z Polski?

  Niderlandy od dłuższego czasu są bardzo popularnym kierunkiem, jeśli chodzi o dostarczanie pakunków z pomocą firm kurierskich. Bierze się to przede wszystkim z faktu, że ta część Europy kilka lat temu stała się bardzo popularnym miejscem do emigracji dla naszych rodaków. W związku z tym nadawanie z Polski paczki do Holandii jest coraz częstszym procederem. Wiele osób wysyła tą drogą ważne dla członków swojej rodziny rzeczy, cenne dla nich przedmioty lub po prostu prezenty, których nie może podarować osobiście z powodu dzielącej ich odległości. Taki rodzaj migracji zdecydowanie wpłynął więc na wzrost popularności nadania paczki do Holandii. Należy pamiętać także, że dostarczanie przesyłki do Holandii jest ułatwione formalnie przez fakt, że oba kraje są członkami Unii Europejskiej.

  Kurier do Holandii - jak przygotować przesyłki kurierskie nadane z Polski do Holandii?

  Chcesz odpowiednio przygotować paczkę do Holandii? Mamy dla Ciebie kilka szybkich rad! Wiele zależy nie tyle od pokonywanej przez pakunek odległości, ale od zawartości nadanej przesyłki do Holandii. Pamiętaj, że zanim tani kurier do Holandii ruszy z Twoją przesyłką, sprawdź na stronie internetowej przewoźnika, jakie produkty są absolutnie zakazane w dostarczaniu do Holandii. Takie paczki z Polski mogą okazać się problematyczne. Jeśli masz pewność, że dany produkt legalnie przekroczy granice – możesz zabrać się za pakowanie. Jeśli masz do czynienia z niestandardowych kształtów rzeczą, w pierwszej kolejności zadbaj o odpowiednie opakowanie, najlepiej karton. Zapakuj produkt tak, aby każdy jego element znalazł się w środku. Z pewnością pojawią się wewnątrz wolne przestrzenie. Nie jest to absolutnie żadnym problemem! Wypełnij je, używając do tego na przekładek skrawek papieru, gazet, materiałów lub folii bąbelkowej, która zamortyzuje uderzenia (a taki może być los przesyłek do Holandii). Kiedy jesteś absolutnie pewien, że zawartość pakunku jest w pełni bezpieczna – przejdź do kolejnego kroku, jakim jest szczelnie owinięcie kartonu z zewnątrz. Warto do tego użyć folii stretch oraz taśmy do pakowania. Pamiętaj, aby w widocznym miejscu zostawić obszar na przyklejenie kangurki, w której znajdzie się list przewozowy (a w nim wszystkie najważniejsze informacje formalne dotyczące Twojej paczki do Holandii).

  Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Holandii

  Paczka do Holandii - oferta dla firm

  Oferta dla firm: paczki do Holandii

  Przesyłka do Holandii będzie tańsza o około 20-25 procent zawsze wtedy, jeśli wysyłające będzie przedsiębiorstwo. Klient indywidualny musi liczyć się z tym, że przyjdzie mu zapłacić wyższą stawkę.

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20
  Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności (https://www.globkurier.pl/polityka-prywatnosci/). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.

  Paczka do Holandii - podsumowanie najważniejszych informacji

  Jeśli nadajesz przesyłki do Holandii, musisz pamiętać o kilku ważnych aspektach. Po pierwsze przed nadaniem, zawsze odpowiednio zabezpiecz pakunek. Po drugie – wybierz zaufanego przewoźnika (na przykład korzystając z pomocy brokerów) i z jego pomocą dopełnij wszelkich formalności. Zawsze sprawdź, na jakie produkty i towary istnieje ograniczenie nie tylko w danym kraju, ale również w firmie, z której usług korzystasz. Dodatkowo możesz wykupić ubezpieczenie pakunku, jeśli zawartość jest dla Ciebie cenna. Spełniłeś wszystkie punkty? Masz więc pewność, że kurier do Holandii dostarczy przesyłkę bez większych problemów, w krótkim czasie. Jest to ważne zarówno dla osób, które swoją paczkę nadają i w celach prywatnych oraz służbowo. W każdym z tych przypadków liczy się krótki czas dostarczenia paczki do Holandii, ale w sposób jak najbezpieczniejszy.