• Paczka do Uzbekistanu, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Uzbekistanu!

  Jak nadać paczkę do Uzbekistanu?

  Aby dokonać wyceny paczki do i z Uzbekistanu, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary.
  Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Uzbekistanu.

   

  Tani kurier do Uzbekistanu z GlobKurier.pl

  Warto oszacować zawartość przesyłki. Można sporo zaoszczędzić, wybierając przewoźnika, który ma zróżnicowany cennik zależny od wartości towaru. Najczęściej rozgraniczenie to wynosi 22 euro. Przesyłki poniżej tej kwoty przeważnie można nadać sporo mniejszym kosztem. Dla paczek o wartości przekraczającej 22 euro cena ta jest odpowiednio wyższa, co wiąże się również z dodatkowymi formalnościami. W przypadku Uzbekistanu należy liczyć się ze stawkami przekraczającymi sumę 100-200 złotych.  Cena uzależniona jest również od wybranego sposobu transportu. Oczywiście można wydać sporo mniej pieniędzy, wysyłając paczkę tradycyjną drogą, jednak jej dostawa może się nieco przedłużyć, z uwagi na tradycyjne środki transportu. Nieco droższa jest przesyłka, która jest transportowana samolotem. Wówczas czas dostawy jest skrócony do minimum, z uwagi na największą efektywność.

   

  Paczki i przesyłki do Uzbekistanu

  Cena paczki do Uzbekistanu uzależniona jest od wielu czynników, dlatego niemożliwe jest podanie jednej precyzyjnej kwoty. Należy mieć na uwadze, że duże znaczenie ma zawartość, kategoria towaru, który chcemy wysłać oraz rodzaj usługi kurierskiej. Jeśli zależy nam na jak najkrótszym czasie, konieczne będzie zapłacenie nieco większej sumy. 

  Przy szacowaniu ceny przesyłki do Uzbekistanu, warto zapoznać się również z listą rzeczy, których przewiezienie do środkowoazjatyckiego państwa będzie niemożliwe. Przede wszystkim wśród wyszczególnionych produktów znajdują się niebezpieczne substancje, w tym rtęć i kwasy. Co oczywiste, nie można zlecać przewozu również substancji wybuchowych oraz generujących zagrożenie niebezpieczeństwem w transporcie. Należy pamiętać, że tranzyt do Uzbekistanu to trasa interkontynentalna, więc co do zasady wyłączeń jest znacznie więcej niż pomiędzy krajami europejskimi. Do Uzbekistanu nie wyślemy również używek, w tym alkoholu oraz papierosów. Z oczywistych względów niemożliwe będzie nadanie żywności z krótką datą przydatności do spożycia. Bardziej szczegółowe spisy można odnaleźć w internecie, warto się z nimi zapoznać przed nadaniem paczki. Należy również zapoznać się ze szczegółowymi zasadami nadania, w tym obowiązującymi dokumentami, które muszą zostać dołączone do przesyłki. 

  Jeśli chodzi o statystyki dotyczące wysyłki paczek do Uzbekistanu, zdecydowanie dominują największe miasta. Najpopularniejsza droga wymiany przesyłek odbywała się na linii Warszawa-Taszkient, z uwagi na powiązania pomiędzy dwoma stolicami. Jednak według statystyk, z Polski co roku coraz więcej paczek wysyłanych jest do uzbeckich miast. Jest to spowodowane coraz większą liczbą obywateli Uzbekistanu, którzy znajdują zatrudnienie w polskich przedsiębiorstwach. Z uwagi na coraz większy wolumen, coraz więcej przewoźników zastanawia się nad wprowadzeniem usług kurierskich do tego kraju, co wpływa również na konkurencję cenową. 

  Mapa Uzbekistan

   

  PowierzchniaLudnośćStolica
  447 400 km²33 398 578Taszkent
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – TaszkentPolska – AndiżanPolska – Samarkanda
  Polska – BucharaPolska – Namangan

  Kody pocztowe paczka do Uzbekistanu

  W zależności od regionu, do jakiego jest wysyłana paczka, istotne jest zapisanie odpowiednich kodów pocztowych. Jeśli przesyłka ma trafić do Taszkentu, należy oznakować ją: 100000 – 100213. Dla innych kierunków również wyszczególniono konkretny ciąg cyfr:

   

  • Wilajet taszkencki – 100214 – 110117, 110502 – 110516, 112001 – 112017
  • Wilajet nawojski – 110201 – 231620
  • Wilajet syrdaryjski – 120100 – 120106, 121001 – 121005
  • Wilajet dżyzacki – 130100 – 130117
  • Wilajet samarkandzki – 140100 – 140108, 140143 – 140161
  • Wilajet fergański – 150100 – 150120, 150700 – 150712, 151101 – 151114
  • Wilajet namangański – 160100 – 160141
  • Wilajet andiżański – 170100 – 170138
  • Wilajet kaszkadaryjski – 180100 – 180120 
  • Wilajet surchandaryjski – 190100 – 190115
  • Wilajet bucharski – 200100 – 200130
  • Wilajet chorezmijski – 220100 – 220110 

   

  Bardziej szczegółowe dane przypisane są do konkretnych miejscowości oraz adresatów. 

  Śledzenie paczki do Uzbekistanu

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie paczki do Uzbekistanu

  Oczywiście z uwagi na wartość przesyłanych towarów oraz znaczącą odległość, istnieje możliwość śledzenia paczki. Na całej trasie paczka jest odpowiednio nadzorowana, każdy etap jest natomiast kontrolowany przez użytkownika za pomocą indywidualnego kodu dołączanego do każdej paczki. Po wpisaniu go pojawiają się aktualizowane informacje o miejscu docelowym, fazie, w której znajduje się przesyłka oraz prognozowanej dacie dostawy, która w wyniku opóźnień zewnętrznych organów może ulec niewielkiej modyfikacji. Ponadto numer przesyłany jest wiadomością SMS na wskazany numer telefoniczny (warto pamiętać o podaniu numeru kierunkowego, co jest szczególnie istotne w przypadki przesyłek międzynarodowych). Współpraca z profesjonalnymi przewoźnikami gwarantuje bezpieczną dostawę. Korzystając z usług certyfikowanych firm kurierskich można mieć pewność, że przesyłka jest chroniona na każdy etapie logistycznym, a pracownicy starają się ją dostarczyć terminowo i z zachowaniem odpowiednich standardów. 

  Transport przesyłki do Uzbekistanu - Jak długo idzie paczka do Uzbekistanu?

  Przewidywany czas dostawy paczki do Uzbekistanu wynosi zaledwie kilka dni. Pomimo znaczącej odległości oraz problemów logistycznych związanych z naruszonymi łańcuchami dostaw, przewidywany czas dostarczenia paczki oscyluje wokół 2-6 dni, w zależności od rodzaju wysyłanego towaru. Czas ten oczywiście uwzględnia odprawę celną, której czas trwania nie jest zależny od przewoźnika, ale od strony uzbeckiej. Zazwyczaj jednak nie trwa ona dłużej od kilku dni, zatory zdarzają się coraz rzadziej i są raczej incydentalne. Średnio paczka dociera pod wyznaczony adres na przestrzeni 3-4 dni. Oczywiście proces wysyłki oraz dostarczania można śledzić na bieżąco poprzez dane udostępniane przez przewoźnika. 

  Kurier Polska-Uzbekistan - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Uzbekistanu?

  Z Polski do Uzbekistanu usługi pocztowe oraz kurierskie świadczone są przez największe korporacje. Można wysłać paczkę za pośrednictwem przewoźników FedEx, TNT, UPS. W zależności od osoby, lub podmiotu decydujących się na nadanie paczki do Uzbekistanu, konieczne jest wybranie jednej z alternatyw. Co do zasady, osoba prywatna musi dopełnić nieco mniej formalności niż przedsiębiorca. Można również zdecydować się na nadanie paczki w oddziale Poczty Polskiej. Jednak spółka nie ma tak rozwiniętego systemu przyjmowania zleceń, jak wskazane firmy kurierskie, dlatego nadanie w niektórych oddziałach może być niemożliwe. Przedsiębiorcy mogą korzystać ze zniżek z uwagi na większy wolumen oraz wysyłać pakietowo, co jest bardziej opłacalne. 

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Ubezpieczenie paczki do Uzbekistanu

  Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych, rozwiniętych firm w przemyśle usługowym, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki.

  Czego nie można wysłać do Uzbekistanu?

  Za naszym pośrednictwem nie wolno wysyłać substancji i materiałów niebezpiecznych, w tym rtęci, kwasu, petard, broni czy sprzętu wojskowego. Ponadto nie wolno umieszczać w przesyłce alkoholu, papierosów, żywności z krótkim terminem przydatności czy szczątków ludzkich.

                                                                                                 Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Uzbekistanu

  Paczka do Uzbekistanu - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Uzbekistanu

  Uzbekistan wciąż wydaje się nieco egzotycznym kierunkiem. Była republika radziecka staje się jednak coraz ważniejszym ośrodkiem gospodarczym, a wszystko za sprawą inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku proklamowanej przez ChRL. W związku ze zintensyfikowaniem prac nad rozbudową infrastruktury regionalnej zwiększa się również wymiana handlowa. Kiedyś Uzbekistan był kierunkiem dla wymagających turystów szukających alternatywnych szlaków oraz nieodkrytych zakątków i niepopularnych wycieczek. Obecnie jednak, w związku ze zmianami gospodarczymi, staje się ważnym ośrodkiem w tej części globu. Z uwagi na odległość oraz niewielką popularność Uzbekistanu wśród polskich konsumentów, zazwyczaj ceny przesyłek bywają bardzo drogie. Jednak nie wszędzie ceny są wywindowane. Warto prześledzić dane w porównywarkach cen, aby przekonać się gdzie przesyłki międzynarodowe, w tym przesyłka do Uzbekistanu będzie najtańsza. System pozwala na oszacowanie najtańszej formy przesyłki, która w największym stopniu odpowiada konsumentowi. 

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20