Menu

Paczka do Ugandy, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Ugandy!

Jak nadać paczkę do Ugandy?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Ugandy, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Po wpisaniu wszystkich koniecznych wytycznych, dotyczących paczki, czyli długości, szerokości, wysokości i wagi, system automatycznie przedstawi oferty różnych przewoźników, którzy realizują przesyłki z Polski do Ugandy. Wybierz swoją opcję i przejdź do kolejnego kroku, jakim jest uzupełnienie danych dotyczących odbiorcy i nadawcy. Pamiętaj o wpisaniu kompletnych danych, aby przejść do następnego kroku. Możesz tutaj wykupić dodatkową, dobrowolną opcje ubezpieczenia przesyłki lub przejść do płatności. Nadanie paczki z GlobKurier.pl jest bardzo proste i nie wymaga nawet wychodzenia w domu. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Ugandy.

Tani kurier do Ugandy z GlobKurier.pl

Uganda znajduje się we wschodniej części Afryki. Są tu pustynie, jak i lasy tropikalne czy góry. Na wolności żyją zwierzęta znajdujące się pod ochroną – w rezerwatach w Ugandzie można spotkać goryle. Turystyka nie jest tu dobrze rozwinięta, ale Uganda ma potencjał do tego, by stać się celem podróży zagranicznych. Planujesz wysyłkę partii przesyłek do Ugandy albo chcesz nadać pojedynczą paczkę do tego afrykańskiego kraju? Możesz skorzystać w każdym przypadku z usług GlobKurier.pl. Na naszej stronie zamówisz kuriera i wyślesz paczkę do Ugandy, ale również założysz konto użytkownika, by móc w przyszłości gromadzić zniżki na kolejne przesyłki w transporcie międzynarodowym. Nie musisz przy tym deklarować, jak wiele paczek miesięcznie będziesz zlecać naszym kurierom.

Współpracujemy z wieloma firmami kurierskimi, które cieszą się dobrą opinią w branży. Dlatego możesz być spokojny o bezpieczeństwo Twojej przesyłki i o to, że dotrze ona na miejsce swojego przeznaczenia terminowo. Zwróć uwagę na to, że w jednym miejscu możesz zobaczyć wiele różnych ofert wysyłek paczek kurierem do Ugandy. Wybierz taką, która odpowiada Ci terminem dostawy, a jej koszt jest możliwie jak najniższy.

Obsługujemy klientów firmowych, którzy w ramach działalności gospodarczej chcą nadać przesyłkę do Ugandy, jak i klientów indywidualnych, którzy takiego nadania dokonują całkowicie prywatnie.

 

 

Mapa Uganda

 

 

 

 

mapa Ugandy
PowierzchniaLudnośćStolica
241 038 km²43 252 966Kampala
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – KampalaPolska – KiraPolska – Gulu

Kody pocztowe paczka do Ugandy

Wysyłając paczkę międzynarodową należy szczególną uwagę zwrócić na adres przesyłki. Poprawnie zaadresowana paczka zmniejsza ryzyko zwrotu do adresata lub też dostarczenia paczki w nieodpowiednie miejsce. Adresując paczkę do Ugandy zwróć uwagę, aby wypisać pełną nazwę ulicy, numer domu lub budynku i mieszkania, miasto oraz państwo. Bardzo ważne jest podanie kodu pocztowego, który w przypadku Uganda tak na prawdę nie istnieje. Chcąc nadać przesyłkę do Ugandy w miejscu kodu należy wpisać 00000. Taki kod obowiązuje na terenie całego kraju.

Śledzenie paczki do Ugandy

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Ugandy

Na naszej stronie umożliwiamy możliwość internetowego śledzenia przesyłki do Ugandy. Gwarantujemy również wysoką, jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS czy FedEx, co gwarantuje dotarcie paczki do Uganda. W przypadku śledzenia paczki online, należy wejść na stronę trackingu i tam w odpowiednie pole wpisać numer GK przesyłki. System pokaże najnowsze informacje, gdzie znajduje się obecnie przesyłka.

Transport przesyłki do Ugandy - Jak długo idzie paczka do Ugandy?

Uganda znajduje się w Afryce. Jego odległość od Polski wynosi prawie 9 000 km. Nadając paczkę do tak odległego kraju należy się liczyć z dłuższym niż standardowy czas transportu paczki. Dodatkowo firmy kurierskie oferują transport różnego rodzaju, jest to albo transport lotniczy lub też lotniczo-drogowym. W przypadku transportu lotniczego należy się liczyć z wyższą ceną. Do wyboru mamy również doręczenie ekonomiczne lub priorytetowe. Paczka z Polski do Ugandy idzie około 6 – 12 dni roboczych. Czas jest zależny od wielu czynników, w tym również od odprawy celnej.

Ile kosztuje paczka do Ugandy?

Należy wyraźnie zaznaczyć, że nie ma jednoznacznej ceny przesyłki do Ugandy – cena jest zależna od kilku różnych czynników. Należy ustalić czy nasza przesyłka jest listem czy paczką. Kolejnym elementem są gabaryty przesyłki oraz sposób jej dostawy. Im większa i cięższa paczka, tym większe będą koszty jej doręczenia. Paczki do 10kg to koszt około 400 zł, chociaż cena może być różna w zależności od przewoźnika. W przypadku przesyłek niestandardowych najlepiej skontaktować się z biurem obsługi klienta i indywidualnie ustalić cenę.

Kurier Polska-Uganda - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Ugandy?

Transport przesyłek z Polski do Ugandy realizowany jest przede wszystkim drogą powietrzno-lądową i lotniczą. Przewoźnikami, którzy realizują przesyłki z Polski do Ugandy są FedEx i UPS. W przypadku firmy FedEx można liczyć na transport powietrzno-drogowy i lotniczy, natomiast UPS oferuje głównie transport lotniczy w relacji Polska – Uganda.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Ugandy

Bardzo ważnym krokiem w nadawaniu przesyłek kurierskich jest odpowiednie przygotowanie. Należy bowiem odpowiednio zapakować wysyłane przedmioty, zwłaszcza te delikatne. Trzeba pamiętać, żeby paczka była spakowana tak, by nie wystawały z niej pojedyncze elementy. Dlatego warto poświęcić chwilę na dobranie takiego kartonu lub innego opakowania, do którego zmieści się cała zawartość paczki. Zachowanie odpowiednich wymiarów paczki jest istotne, ponieważ od tego zależy koszt usługi kurierskiej do Ugandy. Przesyłki ponadgabarytowe, czyli te o nieregularnych wymiarach są wyceniane indywidualnie i droższe niż te standardowe. 

Ubezpieczenie paczki do Ugandy

Przesyłki z Polski do Ugandy mają do przebycia prawie dziewięć kilometrów drogi o różnej jakości. Co oznacza to w praktyce? A to, że mimo największych starań kuriera, paczki są narażone na uszkodzenia poprzez częste wstrząsy. Zapraszamy do zastanowienia się nad dodatkowym ubezpieczeniem przesyłki do Ugandy oraz przesyłek wysyłanych na teren innych krajów jak np. do USA. Opłata za takie ubezpieczenie jest zależna od wartości paczki. Ubezpieczenie zapewnia gwarancję, iż w przypadku zniszczenia lub zagubienia przesyłki zostanie Państwu wypłacona rekompensata.

Paczka do Ugandy - odprawa celna i cło Uganda

Wysyłając paczkę do Ugandy należy pamiętać o konieczności odbycia odprawy celnej. To podczas niej funkcjonariusz celny podejmuje decyzję co do tego, czy adresat zapłaci cło i podatek VAT, czy też nie. W zależności od wartości przesyłki, a także tego, czy wysyłana jest przez osobę prywatną, czy firmę mogą być konieczne inne dokumenty do odprawy celnej. Aby paczka bez problemów i opóźnień dotarła do odbiorcy koniecznie jest terminowe przygotowanie niezbędnych dokumentów. Jeśli przesyłka zostanie zatrzymana przez urząd celno – skarbowy, wówczas wszelkie informacje zostaną przesłane listem poleconym. Od tego momentu liczy się 20 dni, podczas których należy odpowiedzieć i skontaktować się z urzędem. Dzieje się to w celu weryfikacji zapłaty za zakupiony towar. Jeśli przebiegnie pomyślnie, wówczas paczka zostanie przekazana listonoszowi, który pobiera podatek VAT od adresata oraz inne dodatkowe należności.  Niektóre przedmioty są zwolnione z cła. Stawki cła mogą być różne, a ich wysokość można obliczyć przy pomocy specjalnego kalkulatora. Ich wysokość zależy od rodzaju towaru, kodu taryfy celnej, kosztów transportu jakie poniósł importer, kosztów wystawienia dokumentów oraz kosztów przeładunkowych w porcie.

Czego nie można wysłać w paczce do Ugandy

Tak samo jak i w przypadku wielu innych przesyłek międzynarodowych, w paczce do Ugandy nie mogą znaleźć się substancje niebezpieczne i łatwopalne. Przepisy celne nie pozwalają również na to, byś przesłał do Ugandy kurierem baterie litowe luzem lub zainstalowane w urządzeniach, czy też pojemników aerozolowych.  Przed zleceniem nadania paczki do Ugandy zalecamy zapoznać się z regulaminem wybranego przewoźnika, gdzie znajduje się pełna lista towarów zakazanych w wysyłce. Przypominamy także, że przesyłki w obrocie międzynarodowym poddawane są kontroli celnej.

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Ugandy

Paczka do Ugandy - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Ugandy

Prowadzisz własną działalność gospodarczą czy sklep internetowy? Jeśli w swojej firmie często wysyłasz paczki poza granicę Polski może ucierpieć na tym Twój budżet. Jako prężnie rozwijający się operator logistyczny współpracujemy z największymi przewoźnikami w Polsce i na świecie. Przesyłki zagraniczne wyślesz u nas m.in. za pośrednictwem takich dostawców jak: DHL, DPD, GLS, UPS czy FedEX. Twoje paczki mogą zostać doręczone szybko i bezpiecznie. Za naszym pośrednictwem wyślesz zagranicę zarówno paczki, jak i przesyłki paletowe. Możemy zagwarantować Ci korzystne i konkurencyjne ceny. Wszystko w zależności od branży w jakiej działasz, częstotliwości nadań czy gabarytów paczek. Cały proces wysyłki jest niezwykle uproszczony, a jej status łatwo sprawdzisz na naszej stronie internetowej. Jeśli interesują Cię przesyłki międzynarodowe do Ugandy lub innego państwa, oraz oferty skierowane dla firm, skontaktuj się z nami. Chętnie poznamy bliżej Twoje potrzeby i zaproponujemy Ci możliwie najkorzystniejszą ofertę. 

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20