Menu

Paczka do Kirgistanu, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Kirgistanu!

Jak nadać paczkę do Kirgistanu?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Kirgistanu, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary.
Współpracujemy z licznymi przewoźnikami o ugruntowanej pozycji oraz cieszącymi się dużym zaufaniem społecznym, takimi jak:  UPS, FedEx czy Kurier TNT.
Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Kirgistanu.

 

Tani kurier do Kirgistanu z GlobKurier.pl

Chcąc wysłać paczkę do Kirgistanu, najlepiej wejść na stronę Globkurier.pl. W panelu wyceny paczek można wpisać kraj nadania, czyli Polskę i kraj odbioru, czyli Kirgistan. Ponadto należy podać wymiary paczki, a więc długość, szerokość i wysokość. Trzeba jeszcze wskazać wagę i ilość paczek o tych samych wymiarach i wadze. Potem wystarczy kliknąć pole wyceń przesyłkę. Ukaże się lista kurierów realizujących przesyłki międzynarodowe do Kirgistanu w kolejności rosnącej, od najniższej do najwyższej ceny. Cena paczki do Kirgistanu zależy od jej wielkości, wagi, wykupionych dodatkowych ubezpieczeń, ale i rodzaju wysyłki. Do wyboru jest wysyłka ekonomiczna albo ekspresowa. Ta druga może być zrealizowana nawet w ciągu jednego dnia, ale cena jest znacząco wyższa niż w przypadku przesyłki ekonomicznej.     

  

 

Paczki i przesyłki do Kirgistanu

Kirgistan jest państwem postsowieckim znajdującym się w Azji Środkowo-Wschodniej. Do Biszkeku, ale i innych miast przyjeżdżają turyści ciekawi tamtejszej kultury. Wymiana handlowa pomiędzy Polską a Kirgistanem, choć zmniejszyła się w ostatnich latach, to nadal polscy przedsiębiorcy nawiązują relacje handlowe z przedstawicielami przemysłu z Kirgistanu, zwłaszcza rolno- spożywczego. Z Polski do Kirgistanu eksportowane są między innymi leki i środki chemiczne, a także preparaty do karmienia zwierząt oraz pojazdy specjalne i ciągniki drogowe.   W związku z tym wiele osób szuka możliwości taniej przesyłki do Kirgistanu. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat.

Aby zaoszczędzić na przesyłce do Kirgistanu, przede wszystkim warto wysyłać paczki zbiorowe, bo wyceniając więcej niż jedną paczkę w ramach jednej przesyłki można liczyć na niższą cenę niż w przypadku wysyłki wielu paczek osobno. Oczywiście najlepiej wysłać przesyłkę do Kirgistanu ekonomiczną. Trzeba jednak liczyć się z dłuższym czasem dostawy takiej paczki, która będzie transportowana drogą lądową. Warto wiedzieć, że przesyłki do Kirgistanu transportowane są także drogą powietrzną, ich cena jest oczywiście wyższa niż w przypadku transportu drogowego.  

 

 

Mapa Kirgistan

 

 

 

mapa kirgistan
PowierzchniaLudnośćStolica
199 951 km²6 263 000Biszkek
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – BiszkekPolska – DżalalabadPolska – Karakoł

Kody pocztowe paczka do Kirgistanu

Wyceniając przesyłkę do Kirgistanu w ramach oferty Globkurier.pl warto w panelu wyceny wpisać także kod pocztowy miejscowości, gdzie wysyła się paczkę. Dzięki temu można uzyskać bardziej precyzyjne informacje na temat tego, kiedy paczka do Kirgistanu trafi do odbiorcy. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę także to, że kontrola celna może przedłużyć czas dostarczenia paczki. Jeśli chodzi o towary, które zakazane w Kirgistanie, to warto wiedzieć, że nie można wysyłać alkoholu, substancji niebezpiecznych, w tym nawet fajerwerków. Należy zdawać sobie również sprawę, że choć można wysłać papierosy, to trzeba zgłosić taką przesyłkę i uzyskać zgodę. Ponadto trzeba też wiedzieć, iż w przypadku Kirgistanu obowiązuje jednolita stawka celna, która wynosi 10%. Dzięki temu sprowadzanie, ale i wysłanie towarów jest opłacalne, biorąc pod uwagę fakt, że cena przesyłek kurierskich wcale nie jest wysoka. Pamiętajcie jeszcze, że do Kirgistanu nie można wysyłać roślin. Niewątpliwie Kirgistan jak na kraj, gdzie wyznawany jest islam jest stosunkowo mało konserwatywny. Z tego też tytułu dużą popularnością cieszą się ubrania, ale i kosmetyki, które na szeroką skalę wysyłane są właśnie z Polski. Dodatkowo pamiętajcie, aby w paczkach nie umieszczać towarów o dużej wartości takich jak antyki, klejnoty czy biżuteria, gdyż jest zakaz wysyłki takich towarów i mogą one zostać cofnięte na odprawie celnej. Dla bezpieczeństwa należy zabezpieczyć paczkę dodatkową warstwą folii bąbelkowej czy papieru pakownego, szczególnie jeżeli wysyłacie paczkę przesyłką ekonomiczną, a nie ekspresową. Termin dostarczenia takiej paczki może wynosić nawet 7 tygodni. Kod pocztowy do Kirgistanu ma inną strukturę numeryczną niż choćby kod pocztowy w Polsce. Dlatego też umieszczając adres trzeba go dokładnie sprawdzić. W Kirgistanie początek kodu pocztowego odnosi się do kraju i kod pocztowy Kirgistanu to 720000. Natomiast dalsza część kodu pocztowego odnosi się już do konkretnego miasta. I np. w Biszkeku, czyli największym mieście i stolicy Kirgistanu, kod pocztowy wynosi 720085.      

Śledzenie paczki do Kirgistanu

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Kirgistanu

Za darmo można korzystać z możliwości śledzenia przesyłki. Zatem nadając paczkę do Kirgistanu można śledzić ją od momentu nadania aż do momentu doręczenia jej do odbiorcy w Kirgistanie. Dzięki możliwości śledzenia po zalogowaniu, można na bieżąco informować klienta o postępach w transporcie. Jest to zatem bardzo wygodne.

Transport przesyłki do Kirgistanu - Jak długo idzie paczka do Kirgistanu?

Aby wysłać paczkę do Kirgistanu nie trzeba wychodzić z domu i można zamówić kuriera, który odbierze paczki. Transport do Kirgistanu w zależności od wybranej opcji może trwać od dwóch dnia do kilku dni roboczych. Może się przedłużyć ze względu na odprawę celną, a także odległość adresu odbiorcy docelowego od magazynów danej firmy kurierskiej. W przypadku przesyłek ekspresowych transport lotniczy odbywa się w ciągu jednego dnia.   

Kurier Polska-Kirgistan - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Kirgistanu?

Jest wielu przewoźników realizujących transport przesyłek międzynarodowych do Kirgistanu. Wśród nich można wymienić FedEx, TNT, a także UPS, czyli wiodące globalne marki. W ofercie FedEX można skorzystać z przesyłki ekonomicznej i ekspresowej. TNT realizuje przesyłki w ofercie Globkurier Biznes z doręczeniem priorytetowym. Z kolei UPS także realizuje przesyłki ekspresowe do Kirgistanu. W ofercie każdego z tych tanich kurierów, warto wybrać dodatkowe ubezpieczenie przesyłki. Należy też pamiętać, że niezbędne jest wypełnienie dokumentów celnych przy wysyłce paczek do Kirgistanu. Jeżeli ich wartość nie przekracza 22 euro, to klient indywidualny do przesyłki powinien dołączyć list przewozowy, fakturę pro forma i oświadczenie eksportera. Z kolei przedsiębiorca dołącza list przewozowy fakturę handlową+EORI, a także oświadczenie eksportera. W przypadku przesyłek, których wartość przekracza 22 euro od osoby prywatnej wymagane są: list przewozowy, faktura pro forma, oświadczenie eksportera i upoważnienie do odprawy celnej. Przedsiębiorca musi przygotować list przewozowy, fakturę handlową, oświadczenie eksportera i upoważnienie do odprawy celnej.                

Jeżeli zależy Ci na najniższej cenie, a nie gra dla Ciebie roli czas doręczenia przesyłki do Kirgistanu, to wybierz ofertę FedEx. Transport realizowany jest drogą lotniczo-lądową. Za 2 przesyłki o wadze 2 kg o wymiarach 15 x 15 x 15 cm zapłacisz za transport ok. 450 zł wraz z opłatą paliwową. Z kolei gdy zależy Ci na priorytetowym doręczeniu, to możesz skorzystać z oferty Fedex za ok. 500 zł. Doręczenie ekspresowe w ofercie dla firm u kuriera TNT to koszt prawie 1300 zł, a w ofercie UPS prawie 1400 zł. Zatem cennik jest bardzo zróżnicowany. Ubezpieczenie paczki do Kirgistanu w ofercie UPS to koszt od 53 zł. W FedEx paczkę międzynarodową można ubezpieczyć od kwoty 15 zł, a w TNT od 40 zł. Warto wiedzieć, że każda paczka musi być odpowiednio zabezpieczona. Warto zadbać o wypełnienie paczki, dzięki któremu towar nie będzie obijał się o brzegi kartonu. Co istotne w przypadku FedEx zabronione jest jakiekolwiek zewnętrzne zabezpieczenie paczki sznurkiem, papierem czy folią stretch. Zatem na zaklejonej paczce powinny znaleźć się jedynie dokumenty przewozowe. Tani kurier FedEx jest jednak najkorzystniejszym wyborem z powodu możliwości zaoszczędzenia środków na wysyłce.            

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Polska-Kirgistan - najpopularniejsze kierunki wysyłek

Paczki do Kirgistanu są przede wszystkim wysyłane do stolicy tego kraju czyli Biszkeku. Stamtąd również paczka z Kirgistanu najczęściej wysyłana jest do Polski. Paczki do Kirgistanu wysyłane są z największych miast w Polsce, a więc między innymi Warszawy, Krakowa, czy Wrocławia. Z Polski najczęściej wysyłane są leki i produkty chemiczne, między innymi preparaty do pielęgnacji skóry, czy osłonki spożywcze. Z kolei z Kirgistanu do Polski najczęściej trafiają tytoń, fasola i cebula.    

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Kirgistanu

Paczka do Kirgistanu - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Kirgistanu

Oferta Globkurier.pl skierowana jest do klientów indywidualnych, ale i firm. Przedsiębiorcy, aby uzyskać korzystną indywidualną wycenę powinni założyć darmowe konto w serwisie. Przygotowana zostaje dla nich oferta krótkoterminowa lub długoterminowa. Warto wiedzieć, że wszystkie ceny w Globkurier.pl są negocjowane. Zatem można uzyskać wycenę niższą nawet o 75% niż u przewoźnika. Broker kurierski gwarantuje przedsiębiorcom szereg korzyści. Jest to między innymi wsparcie jeśli chodzi o udostępnianie niezbędnych dokumentów przewozowych i celnych, a także kompleksowe doradztwo. W ramach wyceny przesyłek generowane są automatyczne listy przewozowe. Można je zatem uzyskać od ręki po opłaceniu wybranej usługi kurierskiej. Cały proces można przeprowadzić online. Dostępnych jest kilka metod płatności. Można skorzystać z konta pre-paid, karty płatniczej, wykonać szybki przelew online, a nawet przelew tradycyjny. Oczywiście broker kurierski rekomenduje wybór szybkich płatności, bo cała procedura może ruszyć po zaksięgowaniu środków, a w przypadku przelewów tradycyjnych dzieje się to dopiero w kolejnym dniu roboczym. Zatem chcąc szybko nadać przesyłkę do Kirgistanu należy skorzystać z opcji szybkiej wyceny i szybkiego przelewu. Warto wiedzieć, że nie ma żadnych dodatkowych ukrytych opłat. Broker kurierski pobiera opłaty jedynie za nadane przesyłki.

kurier z paczką do kirgistanu

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20