Logo
Menu

Paczka na Litwę, przesyłki kurierskie na Litwę

Nadaj z nami swoją przesyłkę na Litwę! Teraz również za pobraniem.

Jak nadać paczkę na Litwę?

Zatem poszukując taniego i profesjonalnego rozwiązania warto szczegółowo rozważyć ofertę jednego z największych pośredników transportowych GlobKurier.pl. Platforma bowiem kumuluje w jednym miejscu ponad 50 firm kurierskich i transportowych. Ponadto proponuje jedne z najkorzystniejszych stawek cenowych w Polsce, które wynoszą nawet do 70% mniej, niż stawki cenowe obowiązujące bezpośrednio u samych przewoźników. Dodając do tego opcję śledzenia przesyłki online, możliwość wysyłania zarówno małych paczek jak i dużych przesyłek paletowych klaruje się rozwiązanie wprost idealne.

 

Nadaj paczkę na Litwę razem z Globkurierem! Zamów kuriera na naszej stronie internetowej i ciesz się szybką i tanią dostawą!

Przesyłka na Litwę - cennik

Od czego zależy cena paczki na Litwę? Cena wysyłki paczki na Litwę jest uzależniona od rodzaju wysyłki, pośród których wyróżniamy przesyłki ekonomiczne i priorytetowe. Drugim aspektem mającym wpływ na cenę przesyłki jest oczywiście waga paczki, jej rozmiar oraz ewentualne ubezpieczenie. Ile kosztuje paczka na Litwę? Średnia cena przesyłki o wadze 1 kilograma waha się w przedziale 43 zł. plus VAT, przy paczce ekonomicznej do 103 zł, przy nadaniu ekspresowym. Zatem rozpiętość cenowa usług kurierskich jest dosyć duża, co nasuwa pytanie.

Wysyłka paczki na Litwę - Tani kurier na Litwę to idealne rozwiązanie!

Niski koszt wysyłki paczki na Litwę wiąże się przede wszystkim z ceną za usługę i z rozmiarem paczki. Niewielką paczkę można przesłać już w kosztach wynoszących nieco powyżej 50 zł. Jednakże przy większych przesyłkach ceny poszczególnych firm kurierskich mogą już być” odczuwalne dla portfela”.  Z GlobKurier.pl wysłanie paczki na Litwę z pewnością odbędzie się tanio, szybko i profesjonalnie.

 

Przesyłki kurierskie na Litwę

Litwa jest krajem zamieszkiwanym przez ponad 3 mln ludzi. Do najludniejszych miast należą Wilno, Kowno, Kłajpeda oraz Szawle. Polacy stanowią w tym kraju najliczniejszą mniejszość narodową, oscylującą w granicach 5,62% ludności tego kraju.Ponadto z uwagi na bliskie sąsiedztwo z Polską i atrakcyjne cenowo artykuły w polskich sklepach, Litwini chętnie dokonują zakupów drogą internetową w naszym kraju. Oczywiście przekłada się to bezpośrednio na ilość przesyłek wysyłanych do tego kraju. Zatem nie dziwi fakt, iż wysyłki paczek do tego kraju cieszą się dużą popularnością.

Statystycznie największa ilość przesyłek z Polski na Litwę kierowana jest do Wilna, Kowna i Kłajpedy. Wynika to z faktu, iż są to miasta akumulujące największą liczbę mieszkańców, w tym także polonii litewskiej. Zdarza się wręcz, iż Litwini określają swoją stolicę mianem “polskiego Wilna.” Niemniej nie mniejszą popularnością cieszą się takie miasta jak: Mariampol, Kiejdany, Kurszany, Troki i cały rejon trocki. Z kolei przesyłki z Litwy do Polski najczęściej kończą trasę we wschodnich miastach przygranicznych takich jak: Suwałki, Augustów, Grajewo, Ełk i Łomża. Statystycznie nieco mniej paczek adresowanych jest do centralnych miast Polski, a najmniej przesyłek z Litwy adresowanych jest do miast leżących w zachodniej części Polski.

 

Mapa Litwa

 

PowierzchniaLudnośćStolica
65 300 km²2 802 047Wilno
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – MariampolPolska – TrokiPolska – Kurszany
Polska – KiejdanyPolska – SimnoPolska – Kowno

Wysyłka paczek na Litwę - kody pocztowe

Litewskie kody pocztowe składają się z 5 cyfr poprzedzonych literami “LT”. Skrót ten jest kodem oznaczającym państwo.  Prawidłowo zaadresowana paczka ma następujący układ: kod pocztowy: nazwa, numer ulicy i budynku w formacie 00-0, kod pocztowy LT-00000 i nazwa miasta.  

Śledzenie paczki na Litwę

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki na Litwę

GlobKurier.pl umożliwia swoim użytkownikom monitoring paczek na każdym etapie podróży. Przesyłki międzynarodowe, w tym paczki na Litwę można monitorować, dzięki narzędziu jakim jest tracking przesyłek. Celem zlokalizowania paczki wystarczy podać w wyszukiwarce paczek, numer paczki w GlobKurier.pl. System automatycznie wyszuka paczkę i wyświetli wszystkie etapy realizacji zamówienia. Przeglądarka umożliwia kontrolę statutu do 10 paczek jednocześnie. Po wprowadzeniu numeru przesyłki sprawdzający otrzyma informacje dotyczące: daty i godziny nadania przesyłki i jej zarejestrowania, datę i godzinę odbioru paczki przez kuriera oraz termin jej przekazania do transportu, szczegółowy termin dostarczenia paczki do magazynu oraz do odbiorcy. Z kolei wymagany numer przesyłki znajduje się w liście przewozowym. Udostępnia go również “Panel Klienta” w zakładce “przesyłki i zamówienia’. 

Transport przesyłki na Litwę - Jak długo idzie paczka na Litwę?

Przewóz paczek na Litwę realizowany jest zarówno transportem drogowym jak i lotniczym. Przy przesyłkach ekspresowych z wykorzystaniem drogi lotniczej, paczki dostarczane są do odbiorców na Litwie, nawet w ciągu jednego dnia. Z kolei czas doręczenia przesyłek ekonomicznych wynosi 2 do 3 dni roboczych.

Kurier Polska-Litwa - przewoźnicy

W ramach współpracy z GlobKurier.pl paczki na Litwę dostarczane są przez wiele firm transportowych, w tym między innymi przez duże firmy kurierskie takie jak: UPS,DHL,TNT, FedEx czy DPD. Są to przewoźnicy cieszący się uznaniem i zaufaniem. Ponadto większość z nich posiada filie po stronie litewskiej, co niesamowicie usprawnia transport do odbiorców.

 

Skorzystaj z usług Globkuriera i wysyłaj paczki kurierem bez wychodzenia z domu!

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
Opinie o DHL, opinie o kurierze DHL
kurier dpd
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki na Litwę

Każda firma przewozowa posiada ograniczoną odpowiedzialność finansową za stan paczek. Wysokość kwotowa odpowiedzialności firm kurierskich zależy głównie od rodzaju przesyłki oraz lokalizacji nadawcy i odbiorcy. Dlatego przy przesyłaniu wartościowych przedmiotów, które mogą ulec uszkodzeniu warto skorzystać z możliwości ubezpieczenia przesyłki kurierskiej. Propozycje ubezpieczenia na GlobKurier.pl oprócz paczek o dużej wartości obejmują także dokumenty takie jak: faktury firmowe, akta sądowe oraz umowy, które bezsprzecznie muszą być dostarczone w nienagannym stanie i przede wszystkim terminowo. Decyzję o wykupie ubezpieczenia bezsprzecznie należy podjąć w przypadku wysyłki paczek pobraniowych, ponieważ jakiekolwiek uszkodzenia zawartości lub potencjalne zagubienie się przesyłki obciążają finansowo nadawcę paczki. Cena ubezpieczenia jest przede wszystkim uzależniona od zadeklarowanej wartości przesyłki. Zatem wraz z wyższą wartością przesyłki, koszty ubezpieczenia są proporcjonalnie wyższe. Decydując się na wykupienie uzupełniającego ubezpieczenia na platformie GlobKurier.pl, wystarczy dokonać wyboru dodatkowej opcji, bez ponadplanowego wypełniania jakichkolwiek dodatkowych dokumentów. Adnotacja dotycząca zakupionego ubezpieczenia będzie widoczna na liście przewozowym.Zapis taki stanowi również dodatkową informację dla kuriera, iż dana przesyłka wymaga szczególnej ostrożności.  

Jak przygotować paczkę na Litwę?

Jak wysłać paczkę na Litwę? Wysyłając przesyłkę na Litwę należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo przesyłanego przedmiotu. Najlepszym rozwiązaniem jest zabezpieczenie zawartości przesyłki folią bąbelkową. Przy kilkuelementowych przedmiotach, każdy faktor należy zabezpieczyć oddzielnie. Przy pakowaniu przedmiotu do kartonu, należy też zadbać o wypełnienie pustych przestrzeni w sposób, który uniemożliwi bezpośrednie dotykanie przedmiotu z dnem, wierzchem i bokami kartonu. Po dokładnym oklejeniu paczki należy dokleić informację z adresem i danymi kontaktowymi adresata i nadawcy.

Czego nie można wysyłać na Litwę?

Zabronione jest przesyłanie na Litwę leków, suplementów, środków psychotropowych i halucynogennych. Amunicji, broni i materiałów pirotechnicznych. Substancji promieniotwórczych i mogących wywołać zakażenie. Przedmiotów podrabianych, pirackich kopii, antyków, metali szlachetnych i biżuterii. Roślin chronionych, martwych zwierząt, a także żywych zwierząt dzikich i domowych, za wyjątkiem “domowych pupili”, posiadających aktualny paszport. W przypadku alkoholu, cygar, papierosów, perfum, kaw, cukru czy czekolady wolno przesłać określone przepisami ilości, które wynoszą: w przypadku alkoholu do 1L, w przypadku papierosów do 50 sztuk, dla cygar dozwolona ilość wynosi 10 sztuk. Dla perfum do 50g, dla kawy 1 kg, a w przypadku cukru do 1 kg. Limit na przesyłaną czekoladę wynosi do 0,5 kg. Szczegółowe restrykcje określają przepisy prawa polskiego oraz Unii Europejskiej. Ponadto lista “towarów wyłączonych z przewozu” jest też dostępna w regulaminach poszczególnych firm kurierskich. 

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych na Litwę

Paczka na Litwę - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki na Litwę

Dla firm GlobKurier.pl przygotował specjalne propozycje, które umożliwiają przesyłanie paczek, przesyłek paletowych, a nawet dłużycowych. Ponadto dla przedsiębiorców, którzy założyli na platformie darmowe konto, GlobKurier.pl proponuje wiele innych korzyści, pozwalających zaoszczędzi czas i pieniądze. Należą do nich między innymi: możliwość uruchomienia funkcji prepaid, która pozwala na zasilenie konta środkami pieniężnymi i opłacanie nimi zleceń, możliwość otrzymania jednej faktury zbiorczej za usługi, przy płatnościach prepaid, opcję masowego nadawania przesyłek i tworzenia zbiorczych listów przewozowych, perspektywę uzyskania odroczonych terminów płatności, skrócenie procedur składania zamówień, pozwalających na oszczędność czasu do 80%. Ponadto platforma proponuje firmom z branż reklamowych, jubilerskich, elektronicznych, internetowych i przemysłowych specjalne oferty, dotyczące preferencyjnych warunków współpracy. 

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20