• Paczka do Turcji, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Turcji!

  Jak nadać paczkę do Turcji?

  Jeśli chcesz nadać paczkę do Turcji, wystarczy, że:

  1. Odpowiednio zapakujesz przesyłkę. 

  2. W przypadku wysyłki paczki bądź palety przygotuj fakturę handlową i dokumenty celne. 

  3.Zmierzy i zważysz paczkę. 

  4.Uzupełnisz wymiary przesyłki w szybkiej wycenie

  5.Wybierzesz jedną z dostępnych ofert. 

  6.Zamówisz kuriera i opłacisz zlecenie. 

  Ile kosztuje paczka do Turcji?

  Koszt wysyłki paczki do Turcji związany jest przede wszystkim z punktem nadania i odbioru paczki, jej wielkością, wagą i ewentualnymi opcjami dodatkowymi takimi jak ubezpieczenie. Średni koszt ekonomicznej wysyłki paczki z polskiej stolicy do Stambułu, o wadze do 1kg i rozmiarach 10cm x 10cm x 10cm, wynosi około 170 zł plus podatek VAT. W wersji ekspresowej koszt ten zrasta już do około 250 zł. Jest to głównie związane z faktem, iż przesyłki ekspresowe dostarczane są krótszą i szybszą, ale znacznie droższą drogą lotniczą. Cena ogólna przesyłki zawiera w sobie oczywiście wszelkie opłaty związane z samym transportem paczki, ale też kwotę ubezpieczenia, która średnio wynosi do 25 EUR. Dobrą informacją jest fakt, iż pomimo tego, że Turcja nie jest członkiem Unii Europejskiej, należy do unii celnej UE. W związku z czym cło jest w większości przypadków na poziomie zerowym.  

  Tani kurier do Turcji z GlobKurier.pl

  Koszt nadania paczki wiąże się również z ceną za usługę kurierską. Zatem chcąc zaoszczędzić na wysyłce należy skorzystać z usług taniego przewoźnika. Indywidualne poszukiwania taniego kuriera mogą jednak pochłonąć wiele cennego czasu. Dużo lepszą alternatywą jest skorzystanie z usług platformy transportowej GlobKurier.pl. Jest to portal skupiający w jednym miejscu ponad 50 firm kurierskich i transportowych, realizujących wysyłki do ponad 190 krajów na całym świecie. Transport odbywa się zarówno drogą lądową jak i drogą morską czy lotniczą.  Ponadto szeroki zakres usług kurierskich obejmuje zarówno zwykłe przesyłki listowe i standardowe paczki, jak i przesyłki paletowe, a nawet dłużycowe.

  Jednakże największym i najważniejszym atutem korzystania z pośrednictwa GlonKurier.pl są ceny niższe nawet o 70%, w stosunku do stawek obowiązujących bezpośrednio u kurierów.

  Paczki i przesyłki do Turcji

  Turcja jest wyjątkowym krajem, który leży na dwóch kontynentach. Nie stanowi jednak kierunku, do którego często są wysyłane paczki z Polski. Jednakże nieco niższy poziom popularności nie oznacza, iż nie są one wysyłane w ogóle. Zwłaszcza w przypadku firm prowadzących współpracę gospodarczą. Formalności związane z wysyłką mogą stanowić problem, związany z nieznajomością procedur i firm kurierskich.  

  W Turcji największym miastem pod względem liczby mieszkańców jest Stambuł. Jest też miastem, do którego statystycznie najczęściej są wysyłane paczki z Polski. Dopiero na drugim miejscu znajduje się stolica Turcji Ankara. Do popularnych miast tureckich, do których często są wysyłane paczki z Polski należą także: Istambuł, Izmir, Adana, Antalya. Konya, Kayseri, Malatya Gaziantep, Tarsus i Bursa. Z kolei podróże paczek z Turcji do Polski najczęściej mają miejsce pomiędzy Stambułem i Warszawą. Jednakże niemała ilość paczek z Turcji przychodzi także do innych miast Polski. Statystycznie, największą ilością przesyłek mogą się też pochwalić Poznań, Wrocław oraz Łódź i Kraków. Ogólnie statystyki wykazują, iż miastami, pomiędzy którymi najczęściej ma miejsce wymiana przesyłek są miasta duże,  o sporej ilości mieszkańców.    

   

  Mapa Turcja

   

  PowierzchniaLudnośćStolica
  783 562 km²82 835 090Ankara
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – Ankara
  Polska – StambułPolska – Bursa
  Polska – BodrumPolska – GaziantepPolska – Diyarbakır

  Kody pocztowe paczka do Turcji

  Format kodu pocztowego poprzedzony jest skrótem literowym TR. W dalszej części prawidłowy format kodu zawiera ciąg pięciu cyfr. Zatem przykładowy, prawidłowy kod pocztowy do Turcji wygląda następująco: TR 12345.  

  Śledzenie paczki do Turcji

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Kurier Polska-Turcja - kogo wybrać?

  Korzystając z portalu GlobKurier.pl paczka z Turcji do Polski, czy z Polski do Turcji, jest możliwa do wysłania, z natychmiastowym wyliczeniem kosztów.  Wystarczy skorzystać z zakładki “Wyceń przesyłkę”. Po wprowadzeniu takich danych jak: miejsce nadania i odbioru paczki, długość, szerokość, wysokość, waga i ilości przesyłek, ukaże się lista kurierów wraz z cennikiem. Reasumując, duży wybór usług kurierskich, skumulowanych w jednym miejscu, pozwala zamówić kuriera, który zrealizuje nawet najbardziej wymagające zlecenie i co najważniejsze będzie to tani kurier.  

  Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Turcji?

  Do firm kurierskich zajmujących się obsługą paczek do Turcji należą przede wszystkim FedEx oraz firma DHL Fracht, którą można przesłać przesyłki paletowe. Przesyłki do Turcji dostarczają również UPS, TNT, VENIPAK czy ASM. Jednakże najlepszym i najszybszym rozwiązaniem, ułatwiającym wyszukanie firm kurierskich, które dostarczają przesyłki do Turcji jest skorzystanie z platformy GlobKurier.pl. Głównie z uwagi na fakt, iż na platformie dostępne są informacje, które wskazują na kurierów zajmujących się wysyłką paczek do Turcji. Ponadto koszt wysyłki z platformą jest wyjątkowo niski. Zatem wysyłanie paczek do Turcji z GlobKurier.pl oznacza podwójną korzyść, oszczędność czasu i pieniędzy.   

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Ubezpieczenie paczki do Turcji

  Ponieważ Turcja jest krajem odległym i różne rzeczy mogą przytrafić się po drodze, warto zadbać o ubezpieczenie paczki. Przesyłki międzynarodowe powinny być zawsze ubezpieczane. Ponieważ przy stosunkowo niewielkiej opłacie, w razie uszkodzenia paczki bądź zaginięcia, można uzyskać odszkodowanie. Średni koszt ubezpieczenia waha się w granicach 1% wartości przesyłki, nie mniej jednak niż 52 zł. Ubezpieczenie nie wymaga wkładu własnego ubezpieczającego. Dzięki czemu w razie zagubienia lub zniszczenia zawartości paczki, Klient może uzyskać odszkodowanie do 100% zadeklarowanej wcześniej wartości paczki.   

  Jak przygotować paczkę do Turcji?

  Pakując przesyłkę do Turcji należy ją przede wszystkim dobrze zabezpieczyć. Można w tym celu wykorzystać folię bąbelkową, w którą trzeba dokładnie owinąć przesyłkę.

  Z kolei, w czasie pakowania do kartonu zabezpieczonej przesyłki, puste przestrzenie pudełka wypełniamy zmiętymi gazetami. Metodą, która uniemożliwi przesuwanie się przesyłki lub jej zetknięcie z bokami, górą czy też dołem kartonu. Na zamkniętej i oklejonej paczce należy umieścić list przewozowy i deklarację celną. W końcowym etapie przesyłkę należy wymierzyć i zważyć oraz umieścić te dane w formularzu informacyjnym dla kuriera.

  Paczka do Turcji - odprawa celna i cło Turcja

  Ponieważ Turcja już od wielu lat należy do unii celnej UE, W większości przypadków cło wynosi 0%. Nie zmienia to jednak faktu, iż przesyłki podlegają odprawie celnej. W związku z tym powinny zawierać odpowiednie dokumenty. W przypadku firm wymagane są:

  • faktura handlowa, która zawiera dane eksportera i importera.

  • Numer i datę wystawienia faktury,

  • kraj pochodzenia,

  • ilość opakowań,

  • wagę netto,

  • cenę jednostkową

  • oraz wartość końcową. 

   

  Niezbędne jest też świadectwo A.TR. Bowiem, po legalizacji przez urząd celno-skarbowy w Polsce, uprawnia ono. przy odprawie w Turcji, do zastosowania zerowej stawki cła, na podstawie umowy celnej UE-Turcja.  Kolejnymi, wymaganymi dokumentami są jeszcze świadectwo pochodzenia oraz certyfikat zgodności. 

                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Turcji

  Paczka do Turcji - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Turcji

  GlobKurier.pl oprócz stawek niższych nawet o 70%, przygotował dla firm szereg innych korzyści. Klienci biznesowi po darmowej rejestracji w serwisie, mogą dodatkowo skorzystać z opcji: masowego nadawania paczek. Płatności prepaid lub odroczonych terminów płatności. Zbiorczego generowania lisów przewozowych czy otrzymania jednej faktury zbiorczej przy płatnościach prepaid. Ponadto Klienci firmowi mogą za pośrednictwem GlobKurier.pl  zintegrować swoje konto na platformie z portalami sprzedażowymi takimi jak międzynarodowy eBay, Allegro, RedCart czy PretaShop.   

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20