paczki do Turcji, palety do Turcji

Paczka do Turcji, palety do Turcji, przesyłki kurierskie z Polski

Z nami wyślesz dokumenty, paczki i palety z Polski do Turcji, ale również z Turcji do Polski. 

Jak nadać paczkę do Turcji?

Jeśli chcesz nadać paczkę do Turcji, wystarczy, że:

1. Odpowiednio zapakujesz przesyłkę. 

2. W przypadku wysyłki paczki bądź palety przygotuj fakturę handlową i dokumenty celne. 

3.Zmierzy i zważysz paczkę. 

4.Uzupełnisz wymiary przesyłki w szybkiej wycenie

5.Wybierzesz jedną z dostępnych ofert. 

6.Zamówisz kuriera i opłacisz zlecenie. 

Do Turcji wymagana jest odprawa celna

Wysyłasz regularnie?

Załóż bezpłatne konto i odbierz zniżki na stałe bez zobowiązań
 

Chcesz wysyłać paczkę kurierem?

Skorzystaj z kalkulatora kosztów i nadaj paczkę dziś!
 

Paczki i przesyłki do Turcji

Turcja jest jedną z potęg gospodarczych, oraz ciągle się rozwija. Zaczyna mocno liczyć się w gospodarce międzynarodowej, toteż wiele polskich firm nawiązuje współprace z tureckimi. Często zatem musimy wysłać paczki a nawet palety do Turcji, lub z Turcji do Polski. Ale co zrobić, żeby oszczędzić na wysyłce nie pogarszając jakości dostawy? Najlepszym wyjściem jest GlobKurier.pl – ponadto współpracujemy z firmami godnymi zaufania oraz sprawdzonymi na rynku. Za naszym pośrednictwem możesz wysłać paczkę do Turcji kurierem FedEx, a przesyłkę paletową firmą DHL Fracht.

Nasz personel jest przygotowany na każdą ewentualność, pomożemy w każdej sytuacji!

Dlaczego warto wysłać przesyłkę do Turcji?

Warto przede wszystkim zaznaczyć, że Turcja mimo dość burzliwych relacji z Unią Europejską jest częstą lokalizacją docelową paczek, ze względu na ogólnoświatowe firmy oraz magazyny międzynarodowych wykonawców. Z usług firm kurierskich korzystają przede wszystkim firmy importujące i eksportujące swoje produkty. Jeśli chcesz nadać przesyłkę kurierską do Turcji, w celach firmowych lub prywatnych, to oświadczamy całkowitą gwarancję konkurencyjnej ceny oraz rzetelności. Oferujemy wysyłkę międzynarodową, która odbywa się transportem lotniczym i pozwala na dostarczenie paczki do Turcji już w ciągu kilku dni roboczych. 

Oferujemy przesyłki na cały teren Turcji, ale przede wszystkim do większych miast jak:

Transport przesyłki do Turcji

Paczki nadawane z Turcji do Polski oraz z Polski do Turcji to kolejna nasza propozycja w zakresie ekspresowych usług kurierskich, które docierają już niemal w każdy zakątek świata! Paczki do Turcji nie ograniczają się jedynie do tych wysyłanych prywatnie. Z usług firm kurierskich korzystają również firmy importujące i eksportujące swoje produkty. Usługa ta nazywana jest spedycją. Wiąże się to z wysyłaniem dużych pakunków umieszczanych na paletach a nie małych paczek czy listów. 
Przesyłki te zazwyczaj nie mieszczą się w standardowych grupach gabarytowych, dlatego też wyceniane są indywidualnie. Koszt jest zależny głównie od wielkości palety. Bardzo często nawiązuje się współpracę z firmą kurierską, dzięki temu nadawcy mogą liczyć na atrakcyjne ceny.

Palety do Turcji przewoźnikiem DHL Fracht

W GlobKurier.pl możesz nadać przesyłkę paletową do Turcji już od 997,10 zł netto! W ramach naszej oferty możesz skorzystać z usług DHL Fracht, która zapewnia profesjonalną obsługę przesyłek paletowych do 400 kg. Przesyłki paczkowe, jak i paletowe wysyłane do Turcji podlegają odprawie celnej. Dlatego, decydując się na wysyłkę paczki do Turcji, musisz przestrzegać procedur oraz przygotować niezbędne dokumenty. Palety do Turcji mogą zostać nadane tylko w relacji B2B. Oznaczona, że tylko klienci biznesowi mogą zlecić wysyłkę palety, która zostanie dostarczona do firmy. 

Do odprawy celnej potrzebujesz: 

  • faktury eksportowej (1 egzemplarze w języku polskim, 2 egzemplarze w języku angielskim);
  • packing list;
  • dokumenty rejestracyjne firmy.

 

Odprawy celnej możesz dokonać tylko i wyłącznie w agencji celnej wyznaczonej przez firmę DHL. 
W przypadku podjęcia decyzji przez odbiorcę o skorzystaniu z innej agencji celnej, zostanie naliczona dopłata, zależna od kodu pocztowego i wagi w przedziale od 13,35 EURO do 483 EURO, do tego doliczone zostania kwota tranzytu: 85 EURO. 

 

Wysokość dopłat za przesyłki paletowe, odprawione w innej agencji celnej, podział na strefy: 

WAGA – KGZone AZone BZone CZone DZone EZone FZone GZone HZone IZone JZone KZone LZone M
50013,3525,1350,2554,15225247,50272,25300330363399438,75483
100021,2337,7363,666,68225247,50272,25300330363399438,75483
120029,03456679,28225247,50272,25300330363399438,75483
200036,949,4369,7583,25225247,50272,25300330363399438,75483
250044,7862,037587,9225247,50272,25300330363399438,75483
Wysokość dopłat podana została w EURO. Strefy (Zone) zależne są od kodu pocztowego.

Jak wysłać paletę do Turcji?

Na początek, pamiętaj, że przygotowanie przesyłki paletowej leży po stronie nadawcy. Szczegółowe informacje, jak przygotować paletę do wysyłki możesz znaleźć na stronie: przesyłki paletowe GlobKurier.pl. Odpowiedniej przygotowanie palety do Turcji, pozwoli na sprawne doręczenie towaru. Przypominamy, że palety do Turcji mogą być nadawane wyłącznie przez firmy, a odbiorcą jest również firma. Samo złożenie zamówienia na paletę do Turcji w GlobKurier.pl jest bardzo proste. Zarejestrowani klienci biznesowi zyskują więcej, ponieważ już na starcie dostają niższe ceny. Konto biznesowe jest całkowicie darmowe, a rejestracja zajmuje tylko chwilę.

Aby nadać paletę do Turcji należy: 

 

1. Zmierzyć i zważyć prawidłowo zapakowaną przesyłkę paletową.

2.Uzupełnić wymiary przesyłki paletowe w szybkiej wycenie.

3.Wybierać jedną z dostępnych ofert.

4.Zamówić kuriera i opłacić zlecenie.

 

Gotowe!

 

Pamiętaj, o przygotowaniu faktury handlowej i dokumentów celnych. 

 

Od czego zależy cena palety do Trucji?

Na cenę palety do Turcji wpływ ma jej waga oraz wymiary całej przesyłki. Dlatego, tak ważne jest, aby podczas składania zamówienia wpisać prawidłowe wymiary. Zaniżenie ich może spowodować naliczenie dodatkowych opłat przez przewoźnika. Dodatkowe koszty mogą również pojawić się w przypadku wybrania innej agencji celnej, niż zalecana jest przez firmę DHL Fracht. Na końcową cenę zlecenie wpływ mają również usługi dodatkowe, z które wybiera się w trakcie składania zamówienia.

Śledzenie przesyłki do Turcji

Niezależnie, czy wysyłasz do Turcji niewielką paczkę, czy paletę, każdą  przesyłkę możesz śledzić na naszej stronie. Dzięki temu, możesz skontrolować trasę swojej paczki, aby mieć pewność, że dotrze do odbiorcy w wyznaczonym termie. Udostępniamy możliwość śledzenia przesyłki online oraz w postaci powiadomień SMS.

Dodatkowe cła oraz zakazy - tego nie wyślesz do Turcji

Ze względu na nieobecność Turcji w strefie Euro oraz różnice prawne, jako GlobKurier uważamy za stosowne przypomnieć, czego nie należy wysyłać w przesyłce do Turcji. Przepisy celne Turcji w zakresie wysyłanych do tego kraju przedmiotów nie są zbyt restrykcyjne – zabrania się wysyłania między innymi wszelkich towarów niebezpiecznych, takich jak materiały wybuchowe, ciecze łatwopalne, gaśnice, zapalniczki, silniki, farby olejowe, substancje żrące, trujące czy toksyczne itp. Zabrania się również umieszczania w paczkach alkoholu, wyrobów tytoniowych, pieniędzy, leków na receptę, próbek biologicznych, biżuterii, przedmiotów wartościowych itd. Zapraszamy również do kontaktu w przypadku jakichkolwiek wątpliwości odnośnie wysyłki paczki do Turcji.

Więcej informacji odnośnie procedur celnych i wysyłki do Turcji, możesz znaleźć naszym blogu, gdzie nasz ekspert szczegółowo wszystko wyjaśnia: