Paczka na Dominikanę, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę na Dominikanę!

Paczka na Dominikanę, przesyłki kurierskie z Polski

Jak nadać paczkę na Dominikanę?

Aby dokonać wyceny paczki do i na Dominikanę, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Po wpisaniu wszystkich koniecznych wytycznych, dotyczących paczki, czyli długości, szerokości, wysokości i wagi, system automatycznie przedstawi oferty różnych przewoźników, którzy realizują przesyłki z Polski na Dominikanę. Wybierz swoją opcję i przejdź do kolejnego kroku, jakim jest uzupełnienie danych dotyczących odbiorcy i nadawcy. Pamiętaj o wpisaniu kompletnych danych, aby przejść do następnego kroku. Możesz tutaj wykupić dodatkową, dobrowolną opcje ubezpieczenia przesyłki lub przejść do płatności. Nadanie paczki z GlobKueir.pl jest bardzo proste i nie wymaga nawet wychodzenia w domu. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek na Dominikanę.

Tani kurier na Dominikanę z GlobKurier.pl

Dominikana to bardzo popularny kierunek na Karaibach. Kraj ten leży na wyspie Haiti i dysponuje dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną. To właśnie tu znajdują się plaże uważane za jedne z najpiękniejszych na całych Karaibach. W sytuacji, kiedy pojawia się potrzeba nadania paczki na Dominikanę, kluczowe znaczenie mają szybkość dostawy oraz cena usługi. Przy tak dużych odległościach przesyłki są drogie. Globkurier to profesjonalny operator logistyczny, który dzięki współpracy z kilkudziesięcioma najlepszymi firmami kurierskimi takimi jak np. DHL, UPS, DPD, Fedex, TNT, Raben i wieloma innymi jest w stanie zaoferować klientom ceny przesyłek na Dominikanę już od ok. 300 zł! To my zadbamy o wszystkie związane z tym formalności, dając Ci jednocześnie możliwość śledzenia przesyłki za pomocą systemu elektronicznego i SMS-ów. Nasi wykwalifikowani i doświadczeni pracownicy doradzą Ci rozwiązanie odpowiadające Twoim potrzebom!

 

 

Mapa Dominikana

 

 

 

 

mapa Dominikana
PowierzchniaLudnośćStolica
48 730 km²10 172 000Santo Domingo
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – Santo DomingoPolska – SantiagoPolska – La Romana

Kody pocztowe paczka na Dominikanę

Po zapakowaniu przesyłki nadszedł czas na jej zaadresowanie. Pamiętaj, że paczka musi mieć pełny adres, czyli pełną nazwę ulicy, numer domu i ewentualnie mieszkania, kod pocztowy, miasto i państwo. Prawidłowy adres jest szczególnie ważny w przypadku przesyłek międzynarodowych. Zmniejsza to ryzyko niedostarczenia paczki i zwrotu do nadawcy lub dostarczeniu paczki w nieodpowiednie miejsce. W przypadku Dominikany kody pocztowe składają się z 5 cyfr. W przypadku stolicy kod pocztowy to 11114. Kod pocztowy jest tutaj zależny od obszaru administracyjnego.

Śledzenie paczki na Dominikanę

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki na Dominikanę

Biorąc pod uwagę odległość, jaką musi przebyć paczka na Dominikanę, zarówno drogą lądową jak i lotniczą, jesteśmy zobowiązani, jako GlobKurier udostępnić możliwość śledzenia paczki on-line oraz w postaci SMS. Wprowadzony przez nas system oraz ciągle pracujące biuro obsługi klienta gwarantujemy kompletny nadzór nad statusem przesyłki, od wysłania aż do odebrania przesyłki przez adresata.

Śledzenie przesyłki FedEx

Śledzenie przesyłki UPS

Transport przesyłki na Dominikanę - Jak długo idzie paczka na Dominikanę?

Dominikana oddalona jest od Polski o ponad 8 000 km. Kraj ten położony jest na innym kontynencie, stąd też czas wysyłki będzie dłuższy niż do krajów europejskich. Paczki z Polski na Dominikanę transportowane są zarówno poprzez drogę lotniczą, jak i powietrzno-drogową. Wybierając paczki lotnicze trzeba się jednak liczyć, że ich koszt z reguły będzie droższy. Paczki z Polski na Dominikanę idą około 8-12 dni roboczych w przypadku doręczenia standardowego. W przypadku doręczenia priorytetowego czas ten skraca się nawet do 6 dni roboczych. Wybierz najlepszą opcję dla siebie i nadaj paczkę na Dominikanę za pośrednictwem GlobKurier.pl.

Ile kosztuje paczka na Dominikanę?

Należy wyraźnie zaznaczyć, że nie ma jednoznacznej ceny przesyłki na Dominikanę – cena jest zależna od kilku różnych czynników. Należy ustalić czy nasza przesyłka jest listem czy paczką. Kolejnym elementem są gabaryty przesyłki oraz sposób jej dostawy. Im większa i cięższa paczka, tym większe będą koszty jej doręczenia. Paczki do 10kg to koszt około  400 zł, chociaż cena może być różna w zależności od przewoźnika. W przypadku przesyłek niestandardowych najlepiej skontaktować się z biurem obsługi klienta i indywidualnie ustalić cenę.

Kurier Polska-Dominikana- kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe na Dominikanę?

Transport przesyłek z Polski na Dominikanę realizowany jest przede wszystkim drogą lotniczą. Przewoźnikami, którzy realizują przesyłki z Polski na Dominikanę są FedEx i UPS. W przypadku firmy FedEx można liczyć na transport lotniczy lub powietrzno-drogowy, natomiast UPS oferuje głównie transport lotniczy w relacji Polska – Dominikana.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę na Dominikanę

Bardzo ważnym krokiem w nadawaniu przesyłek kurierskich jest odpowiednie przygotowanie. Należy bowiem odpowiednio zapakować wysyłane przedmioty, zwłaszcza te delikatne. Trzeba pamiętać, żeby paczka była spakowana tak, by nie wystawały z niej pojedyncze elementy. Dlatego warto poświęcić chwilę na dobranie takiego kartonu lub innego opakowania, do którego zmieści się cała zawartość paczki. Zachowanie odpowiednich wymiarów paczki jest istotne, ponieważ od tego zależy koszt usługi kurierskiej na Dominikanę. Przesyłki ponadgabarytowe, czyli te o nieregularnych wymiarach są wyceniane indywidualnie i droższe niż te standardowe. 

Ubezpieczenie paczki na Dominikanę

Przesyłki z Polski na Dominikanę mają do przebycia około 8 tysięcy kilometrów drogi. Co oznacza to w praktyce? A to, że mimo największych starań kuriera, paczki są narażone na uszkodzenia poprzez częste wstrząsy. Zapraszamy do zastanowienia się nad dodatkowym ubezpieczeniem przesyłki na Dominikanę oraz przesyłek wysyłanych na teren innych krajów jak np. do USA. Opłata za takie ubezpieczenie jest zależna od wartości paczki. Ubezpieczenie zapewnia gwarancję, iż w przypadku zniszczenia lub zagubienia przesyłki zostanie Państwu wypłacona rekompensata.

Paczka na Dominikanę - odprawa celna i cło Dominikana

Wysyłając paczkę na Dominikanę należy pamiętać o konieczności odbycia odprawy celnej. To podczas niej funkcjonariusz celny podejmuje decyzję co do tego, czy adresat zapłaci cło i podatek VAT, czy też nie. W zależności od wartości przesyłki, a także tego, czy wysyłana jest przez osobę prywatną, czy firmę mogą być konieczne inne dokumenty do odprawy celnej. Aby paczka bez problemów i opóźnień dotarła do odbiorcy koniecznie jest terminowe przygotowanie niezbędnych dokumentów. Jeśli przesyłka zostanie zatrzymana przez urząd celno – skarbowy, wówczas wszelkie informacje zostaną przesłane listem poleconym. Od tego momentu liczy się 20 dni, podczas których należy odpowiedzieć i skontaktować się z urzędem. Dzieje się to w celu weryfikacji zapłaty za zakupiony towar. Jeśli przebiegnie pomyślnie, wówczas paczka zostanie przekazana listonoszowi, który pobiera podatek VAT od adresata oraz inne dodatkowe należności.  Niektóre przedmioty są zwolnione z cła. Stawki cła mogą być różne, a ich wysokość można obliczyć przy pomocy specjalnego kalkulatora. Ich wysokość zależy od rodzaju towaru, kodu taryfy celnej, kosztów transportu jakie poniósł importer, kosztów wystawienia dokumentów oraz kosztów przeładunkowych w porcie.

Czego nie można wysłać w paczce na Dominikanę

W paczkach na Dominikanę nie wolno umieszczać m.in. substancji i materiałów niebezpiecznych, narkotyków, leków na receptę, wyrobów tytoniowych i alkoholowych, przedmiotów o dużej wartości, szybko psującej się żywności, dokumentów niejawnych, zwierząt, szczątków ludzkich itp. W regulaminie firmy przewozowej znajdziesz szczegółowe informacje odnoszące się do zakazów przy zagranicznych przesyłkach, które są prześwietlane przez służby celne. Przypominamy, że za zawartość paczki odpowiedzialność ponosi nadawca!

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych na Dominikanę

Paczka na Dominikanę - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki na Dominikanę

Prowadzisz własną działalność gospodarczą czy sklep internetowy? Jeśli w swojej firmie często wysyłasz paczki poza granicę Polski może ucierpieć na tym Twój budżet. Jako prężnie rozwijający się operator logistyczny współpracujemy z największymi przewoźnikami w Polsce i na świecie. Przesyłki zagraniczne wyślesz u nas m.in. za pośrednictwem takich dostawców jak: DHL, DPD, GLS, UPS czy FedEX. Twoje paczki mogą zostać doręczone szybko i bezpiecznie. Za naszym pośrednictwem wyślesz zagranicę zarówno paczki, jak i przesyłki paletowe. Możemy zagwarantować Ci korzystne i konkurencyjne ceny. Wszystko w zależności od branży w jakiej działasz, częstotliwości nadań czy gabarytów paczek. Cały proces wysyłki jest niezwykle uproszczony, a jej status łatwo sprawdzisz na naszej stronie internetowej. Jeśli interesują Cię przesyłki międzynarodowe do Pakistanu lub innego państwa, oraz oferty skierowane dla firm, skontaktuj się z nami. Chętnie poznamy bliżej Twoje potrzeby i zaproponujemy Ci możliwie najkorzystniejszą ofertę. 

kurier z paczką na Dominikanę

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20
Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności (https://www.globkurier.pl/polityka-prywatnosci/). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.