Menu

Paczka do Chile, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Chile!

Jak nadać paczkę do Chile?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Chile, skorzystaj z opcji Szybka Wycena. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Chile.

Ile kosztuje paczka do Chile?

Aby dowiedzieć się ile kosztuje przesyłka do Chile, należy skorzystać z szybkiej wyceny. Tutaj polecamy Globkurier.pl, gdzie dostępne są najniższe ceny usług poszczególnych firm kurierskich, nawet o 70% niższe niż te, które można uzyskać u samego przewoźnika. Broker kurierski to bardzo wygodna opcja. Wysyłka paczki do Chile o wymiarach 30 x 20 x 25 i wadze 2 kg będzie kosztować od 198,52 do 581,08. Rozbieżność wynika stąd, że oferowane są przesyłki międzynarodowe standardowe i ekspresowe. W cenie wliczony jest transport i opłata paliwowa. Transport może odbywać się częściowo drogą lądową, a następnie drogą lotniczą albo drogą lotniczą z przeładunkiem, bowiem trzeba pamiętać, że Polskę i Chile dzieli 12 873 km. Zatem cena przesyłki zależna jest od jej rozmiaru, wagi, ilości nadanych paczek, jak również wyboru przesyłki standardowej lub priorytetowej.   

Tani kurier do Chile z GlobKurier.pl

Na przesyłce do Chile można zaoszczędzić najwięcej, jeśli wybierze się ofertę Globkurier.pl. Wystarczy założyć konto na tej platformie, co trwa dosłownie chwilę, a potem można już wycenić przesyłkę. Najpierw należy wybrać z listy kraj nadania i odbioru. W tym przypadku będą to Polska i Chile. Potem należy za pomocą strzałek lub wpisując ręcznie wprowadzić gabaryty paczki, a więc długość, szerokość i wysokość. Następnie należy podać ciężar paczki, a także ilość paczek o tych samych gabarytach i tej samej wadze. Potem wystarczy kliknąć wycenę paczki. Wyświetlają się opcje od najtańszej do najdroższej i tutaj trzeba zwrócić uwagę na prezentowane w ramach danych ofert daty. Jeśli zależy Ci na czasie, to z pewnością będziesz skłonny zapłacić za przesyłkę więcej. Wystarczy wybrać danego kuriera, opłacić transport paczki i czekać na jej odbiór przez kuriera. Wszystko można załatwić nie wychodząc z domu czy też biura.

 

Paczki i przesyłki do Chile

Współpraca handlowa między Polską a Chile stale się rozwija. Ma to związek z umową o wolnym handlu pomiędzy Unią Europejską, w tym Polską, a Chile, na mocy której większość opłat celnych została zniesiona lub znacząco ograniczona. Ponadto od 2018 r. Santiago de Chile funkcjonuje Zagraniczne Biuro Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, co sprzyja rozwojowi relacji dwustronnych. W związku z tym coraz więcej wysyłanych jest paczek do Chile i z Chile.   

Stosunki handlowe między Polską a Chile wyglądają w ten sposób, że import znacząco przekracza eksport, choć utworzenie Zagranicznego Biura Handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu  w Santiago ma to zmienić. To właśnie Santiago jest miejscem, skąd najczęściej paczka z Chile wysyłana jest do Polski. Warto wiedzieć, że Polonia w Chile liczy około 3000 osób i w większości są to osoby osiadłe po II wojnie światowej i ich potomkowie. Jeśli chodzi o paczki wysyłane do Chile, to na pewno paczki wysyłane są z miast partnerskich. Kraków współpracuje z chilijską La Sarena, a także Santiago Providencia. Miastem partnerskich Bielska-Białej jest Rancagua, a Elbląga – Coquimbo. Ponadto w Polsce, a dokładnie w Polkowicach Chilijska firma ANCOR TECMIN otworzyła w 2005 r. fabrykę betonu polimerycznego. Z kolei KGHM Polska Miedź przystąpiło do realizacji projektu eksploatacji miedzi i molibdenu w Sierra Gorda. 

 

Mapa Chile

 

PowierzchniaLudnośćStolica
756 950 km²18 383 000Santiago
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – Santiago
Polska – Puente AltoPolska – Viña del Mar
Polska – AntofagastaPolska – ValparaísoPolska – San Bernardo

Kody pocztowe paczka do Chile

W Chile obowiązuje 381 kodów pocztowych, zatem jak na duży obszar stosunkowo niewiele. Kody pocztowe w Chile są aż 7-cyfrowe i rozpoczynają się od 1000000. W stolicy Santiago obowiązują 42 kody pocztowe, co jak na populację 3,5 mln mieszkańców jest naprawdę niewiele. Rozpoczynają się od 7500000. Prawidłowe wpisanie kodu sprawi, że paczka na pewno dotrze do adresata. Jeśli zna się dokładny rejon, a także miasto, to można znaleźć kod pocztowy w wyszukiwarce kodów. Kod pocztowy może decydować też o cenie wysyłki, wszak odległość ma znaczenie. Dlatego przy wycenie można wpisać także kod pocztowy, oprócz gabarytów paczki czy ilości paczek.   

Śledzenie paczki do Chile

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Chile?

Jako że Chile od Polski dzielą tysiące kilometrów, umożliwiamy Państwu możliwość internetowego śledzenia przesyłki do Chile. Gwarantujemy również wysoką, jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS, TNT, co gwarantuje dotarcie paczki do Chile.

Transport przesyłki do Chile - Jak długo idzie paczka do Chile?

Paczka do Chile może dotrzeć w ciągu 4 dni roboczych, jeśli wybierze się doręczenie priorytetowe. Z kolei paczka standardowa dociera w ciągu 7 dni. Zatem jak na bardzo dużą odległość wcale nie są to bardzo odległe terminy. Warto wiedzieć, że lot bezpośredni z Warszawy do Chile trwa ok. 17 godzin. Zatem cały dzień roboczy, a nawet dwa trzeba liczyć na transport lotniczy. Do tego dochodzi jeszcze transport drogowy, wszak paczka z Santiago musi trafić do punktu docelowego, a wcześniej jeszcze przejść odprawę celną. Biorąc to wszystko pod uwagę deklarowany czas doręczenia jest i tak stosunkowo krótki.     

Kurier Polska-Chile - kogo wybrać?

Jeśli zastanawiasz się, jaką ofertę wybrać, który przewoźnik oferuje najlepszą cenę, to musisz wiedzieć, że wszystko zależy od gabarytów i wagi Twojej paczki, a także odległości czy wybranego sposobu doręczenia w trybie standardowym lub priorytetowy, Tani kurier do Chile to na pewno FedEx. Za usługę należy zapłacić 198,52 zł wysyłając paczkę o podanych wcześniej gabarytach 30 x 20 x 25 cm i wadze 2 kg. W takim przypadku przesyłka dotrze do odbiorcy w Chile w ciągu tygodnia. Jeśli zależy Ci na priorytetowym doręczeniu, to korzystnym wyborem będzie oferta UPS, czyli paczka lotnicza do 5 kg, za którą zapłacisz 390 zł. Najdroższa będzie paczka u przewoźnika TNT – 581,08 zł.

Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Chile?

Warto wiedzieć jacy przewoźnicy realizują przesyłki do Chile. Są to FedEx, UPS, a także TNT, a zatem globalne marki. W ramach wyceny w Globkurier.pl możesz liczyć na znacznie tańszą wysyłkę paczki niż bezpośrednio u przewoźnika. Stawki są wynegocjowane, zatem to najlepsza oferta na rynku. Możliwe jest masowe nadawanie przesyłek czy też zbiorcze generowanie listów przewozowych, co na pewno ma znaczenie dla firm. W cenie wliczona jest opłata paliwowa, natomiast ewentualne opłaty celne należy uiścić.  

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Chile?

Nadanie paczki do Chile wymaga przede wszystkim prawidłowego wypełnienia listu przewozowego, zawierającego adres odbiorcy. Należy go nakleić na paczkę w taki sposób, by nie zasłonić unikalnego kodu. To właśnie dzięki niemu paczka będzie rejestrowana w systemie. Do Chile nie można wysyłać żadnych materiałów niebezpiecznych, chemicznych czy pirotechnicznych, a na leki czy kosmetyki trzeba mieć specjalne pozwolenie. Wszystkie dokumenty potrzebne do odprawy celnej należy włożyć do osobnej koperty i przykleić na paczkę. Niezbędna będzie faktura pro forma w przypadku osób prywatnych, a w przypadku firm faktura handlowa. Polskie firmy muszą również dysponować numerem EORI. Przy eksporcie konieczne jest jeszcze oświadczenie eksportera. Do Chile można przewozić żywność czy też rośliny, o ile posiada się odpowiednie zezwolenie, a także dokumenty potwierdzające, że są one prawidłowo przechowywane podczas transportu. Jeśli wysyła się produkty kruche, to wnętrze paczki należy dodatkowo zabezpieczyć, aby przedmioty nie przemieszczały się wewnątrz. Potrzebne będzie zatem odpowiednie wypełnienie. Można na paczkę nakleić dodatkowo ostrzeżenia, które informują o tym, że paczka jest niestandardowa. Cenny pakunek warto ubezpieczyć. Paczkę warto okleić również z zewnątrz. Dzięki temu będzie odporna na niekorzystne czynniki zewnętrzne, choćby deszcz. Zawartość nie zamoknie i będzie pełnowartościowa. W tym przypadku sprawdza się folia stretch, która chroni tekturę.  

Jak już wspomnieliśmy odprawa celna do Chile wymaga dołączenia do paczki odpowiednich dokumentów. List przewozowy i faktura w dwóch językach konieczne będą w przypadku paczki o wartości do 22 euro. Dodatkowo trzeba dodać jeszcze oświadczenie eksportera. Kolejna kwestia to wysyłka paczki o wartości przewyższającej 22 euro. Poza fakturą, oświadczeniem eksportera, konieczne będzie jeszcze upoważnienie do odprawy celnej. Wszystkie te dokumenty można uzyskać po wybraniu danego przewoźnika i opłaceniu usługi kurierskiej. Wystarczy je pobrać, wydrukować i wypełnić, a następnie włożyć do koperty i dokleić na paczkę. Niezależnie od dopełnionych formalności urząd celny ma prawo weryfikacji zawartości paczki. Cło do Chile jest niewielkie, a w 75% zniesione, w związku z umową o wolnym handlu zawartą w 2003 r. pomiędzy Unią Europejską a Chile. Polska od wstąpienia do Unii Europejskiej w 2004 r. także ma prawo korzystać z tego przywileju. W związku z tym dąży się do zwiększenia relacji handlowych z Chile. W przypadku wysyłki przez osoby prywatne, ale i firmy paczek do wartości 500 euro, odprawą celną może zająć się osobiście importer. Jeśli wartość paczki przekracza tę sumę należy skorzystać z usług agenta celnego. Wysyłając paczki do Chile, w związku z tym, że niektóre towary obwarowane są kilku procentową opłatą celną, należy sprawdzić, ile wynosi cło w ramach umowy międzynarodowej pomiędzy UE a Chile. Wysyłanie paczek do Chile nie musi być skomplikowane. Wystarczy skorzystać z platformy Globkurier.pl, by cieszyć się najniższą ceną, a także szybką realizacją usługi. Warto rozwijać kontakty handlowe z Chile, gdyż ten rynek jest bardzo ciekawy i otwarty na dostawców z różnych stron świata. Zakładając konto w Globkurier.pl można liczyć na indywidualną wycenę i najlepszą propozycję, a nawet nawiązać współpracę długoterminową. Korzyści z tego tytułu poznało już wielu przedsiębiorców, zatem możesz do nich dołączyć i Ty! 

                                                         Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Chile

Paczka do Chile - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Chile

Założenie konta w Globkurier.pl jest bardzo korzystną ofertą dla firm. Mogą nadawać wiele przesyłek za jednym razem i generować zbiorowe listy przewozowe, ale korzyści jest znacznie więcej. Przede wszystkim mogą śledzić swoją przesyłkę na każdym etapie podróży. W związku z monitorowaniem jest większa pewność, że paczka trafi do adresata. W przypadku zagubienia paczki wiadomo, w jakim momencie widoczna była jeszcze na radarze. Oczywiście, aby uniknąć konsekwencji takiej sytuacji, Globkurier.pl rekomenduje korzystanie z ubezpieczenia paczek, szczególnie, że w takim przypadku można otrzymać pełną rekompensatę w razie zagubienia paczki. Można liczyć też na wsparcie platformy w procedurze reklamacyjnej u przewoźnika. Jest choćby udostępniana pełna dokumentacja. Firmy mogą korzystać z odroczonych płatności, co pozwala realizować cele biznesowe, a jednocześnie utrzymywać płynność finansową. Wszelkie informacje na temat przesyłek dostępne są po zalogowaniu do konta w Globkurier.pl. Ponadto można korzystać z powiadomień SMS-owych, co niewątpliwie jest bardzo wygodne. Firmy mogą wysyłać nie tylko dokumenty czy paczki, ale również palety do Chile. Oferta wielu przewoźników, a także negocjowane ceny zapewniają znalezienie najlepszej opcji.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20