Menu

Paczka do Korei Południowej, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Korei Południowej!

Jak nadać paczkę do Korei Południowej?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Korei Południowej, skorzystaj z opcji Szybka Wycena. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Korei Południowej.

Tani Kurier z GlobKurier.pl

Aby tanio wysłać paczkę do Korei Południowej najlepiej skorzystać z usług brokera kurierskiego Globkurier.pl, który oferuje najniższe ceny za przesyłkę realizowaną przez różnych dostawców, a także jest w stanie zaproponować bardzo szybką wysyłkę towarów. Od razu wiadomo, kiedy paczka dotrze do punktu docelowego, gdyż podawana jest dokładna data. Oczywiście w okresach wzmożonego ruchu, może dojść do drobnych opóźnień jednak generalnie przesyłki międzynarodowe do Korei Południowej są realizowane drogą lotniczą, w związku z tym szybko, w ciągu 2-3 dni, docierają na miejsce. 

 

Paczki i przesyłki do Korei Południowej

Współpraca handlowa pomiędzy Polską a Koreą Południową prężnie się rozwija. Według danych na 2021r. w Polsce działają 463 spółki, w których udziałowcem jest firma koreańska bądź osoba fizyczna będąca obywatelem Korei Południowej. W związku z tym paczki są regularnie przesyłane zarówno do Korei Południowej, jak i z Korei Południowej do Polski.  

Firmy z Korei Południowej posiadają wiele fabryk w Polsce i ciągle budują nowe. Znajdują się one między innymi w Dąbrowie Górniczej (SK IE), Wrocławiu (LG), czy we Wronkach (Samsung). Firma Mando zajmująca się budową układów hamulcowych i systemów wspomagania kierownicy otwarła swoją fabrykę w Wałbrzychu. Z kolei Deawoo Electronics posiada fabrykę w Pruszkowie pod Warszawą, a Humax – producent dekoderów telewizji satelitarnej i kablowej – w Bełchatowie. Siedziby wielu potentatów koreańskich znajdują się w Warszawie. Z tych miejsc najczęściej wysyłane są paczki do Korei Południowej. Trafiają do miejsc, gdzie znajdują się główne siedziby, fabryki czy serwisy wielu firmy, a także punkty dystrybucji. Mowa oczywiście o Seulu, Daegu, gdzie znajdują się siedziby i serwis Samsung czy Ulsan, gdzie znajduje się fabryka koncernu motoryzacyjnego Hyundai. Bardzo często paczki są wartościowe, dlatego wiele osób decyduje się na wykupienie ubezpieczenia. Trzeba wiedzieć, że ubezpieczenie paczki do Korei Południowej zależy od jej wartości. Paczki o wartości powyżej 22 euro muszą przejść odprawę celną indywidualną. W związku z licznymi kontaktami handlowymi paczki z Korei Południowej także często trafiają do Polski. Paczka z Korei Południowej także objęta jest odprawą celną i musi zawierać list przewozowy, fakturę pro forma w przypadku osób prywatnych lub fakturę handlową z numerem EORI oraz list przewozowy w przypadku firm. Takie paczki przesyłane są również do Koreańczyków żyjących w Polsce od ich rodzin. Według danych z 2017 r. w Polsce mieszka i pracuje lub studiuje 1745 obywateli Korei Południowej. 

 

Mapa Korea Południowa

 

PowierzchniaLudnośćStolica
100 210 km²51 454 000Seul
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – Seul
Polska – PusanPolska – Inczon
Polska – DaeguPolska – DaejeonPolska – Gwangju

Kody pocztowe paczka do Korei Południowej

W Korei Południowej obowiązuje 34 443 kodów pocztowych. Aby znaleźć ten właściwy wystarczy skorzystać z wyszukiwarki kodów pocztowych online. Szybko można znaleźć właściwy kod przypisany nie tylko do danego miasta, ale i do dzielnicy. W samym Seulu obowiązuje 4149 kodów pocztowych. Rozpoczynają się od numeru 01000 a kończą na numerze 11962. W Daegu jest 1505 kodów pocztowych. Pierwszy z nich to 41000, a ostatni 43024. W Ulsan, gdzie znajduje się wspomniana już fabryka Hyundai, obowiązuje 625 kodów pocztowych. Rozpoczynają się od numeru 44000, a kończą na numerze 45015. Zatem podobnie jak w Polsce kody pocztowej w Korei Południowej są 5-cyfrowe. Kod pocztowy razem z adresem musi znaleźć się na liście przewozowym, który naklejany jest na paczkę. Prawidłowe wpisanie kodu pocztowego sprawi, że paczka do Korei Południowej na pewno dotrze do adresata.   

Śledzenie paczki do Korei Południowej

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Korei Południowej

Przesyłka do Korei Południowej ze względu na swoją wartość oraz dystans trasy jest odpowiednio nadzorowana ze względu na utrudniony dostęp do tego kraju. Udostępniamy jako GlobKurier możliwość śledzenia przesyłek zagranicznych on-line oraz w postaci SMS. Śledzenie online pozwala zminimalizować fakt jej zaginięcia w systemie logistycznym, co mając na uwadze długi dystans jest wymagane. Jednocześnie będą Państwo na bieżąco informowani, kiedy paczka do Korei Południowej znajdzie się w docelowym miejscu.

Transport przesyłki do Korei Południowej - Jak długo idzie paczka do Korei Południowej?

Transport lądowy paczki do Korei Południowej ze względu na to, że jedyną lądową granicą jest ta z Koreą Północną jest niemożliwy. Zatem do wyboru jest transport lądowo-lotniczy lub lotniczy. Z tego powodu koszty są większe, ale paczki docierają w stosunkowo krótkim czasie. Maksymalny czas doręczenia standardowej paczki to zwykle 8 dni. W przypadku transportu lotniczego przesyłka do Korei Południowej dociera zwykle w 2-3 dni.

Kurier Polska-Korea Południowa - kogo wybrać?

Wybór taniego kuriera do Korei Południowej jest niezwykle prosty. Wystarczy zarejestrować się na stronie Globkurier.pl, a następnie skorzystać z łatwej i szybkiej wyceny przesyłki. W pasku należy zaznaczyć kraj nadania i kraj docelowy, czyli Polskę i Koree Południową. Następnie należy wpisać gabaryty paczki, a więc długość, szerokość i wysokość. Nie ma problemu, że pomyli się kolejność wymiarów, gdyż pola do wpisania są opisane słownie. Jest także pole dotyczące wagi paczki, a na koniec trzeba jeszcze wpisać ilość przesyłek danego rodzaju. Poza paczką można oczywiście wysłać też list, paletę, jak również wspomniany kontener. Przykładowo wpisując gabaryty paczki 30 cm długości, 15 cm szerokości i 20 cm wysokości, a także 2 kg wagi dowiadujemy się, że za przesyłkę jednej paczki do Korei Południowej zapłacimy od 178,29 do 495,66 zł. Cena zawiera opłatę paliwową i transport lotniczy, a także doręczenie. W przypadku ekspresowego doręczenia cena wzrasta. W ramach podanego przykładu najtańszy będzie kurier FedEx, a najdroższy TNT, przy czym trzeba zaznaczyć, że najdroższa oferta to przesyłka ekspresowa. 

Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Korei Południowej?

Nie ma problemów z przesyłkami międzynarodowymi do Korei Południowej, bowiem realizuje je kilku czołowych przewoźników. Wśród nich można wymienić: FedEx, TNT oraz UPS. Realizują przesyłki drogą lotniczą, lądowo-lotniczą, a także morską. Za pośrednictwem Globkurier.pl można nadać także kontenery do Korei Południowej, kontaktując się poprzez formularz i podając szczegóły wysyłki, można uzyskać indywidualną wycenę. Oczywiście należy podać port początkowy i końcowy. 

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki do Korei Południowej

Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych, rozwiniętych firm, bankowości oraz dużej wartości wysyłanych przesyłek, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki.

Jak przygotować paczkę do Korei Południowej?

Istotne znaczenie ma także prawidłowe zapakowanie paczki do Korei Południowej. Należy pamiętać, że dokumenty celne muszą być spakowane w osobnej kopercie i naklejone na paczkę. Paczka musi zostać odpowiednio zabezpieczona, aby przetrwała trudy transportu. Jak wiadomo do Korei nie można przewozić żadnych materiałów niebezpiecznych, pirotechnicznych, czy broni. Ponadto nie należy przesyłać szybko psującego się jedzenia. Kruche przedmioty należy odpowiednio zabezpieczyć w paczce, stosując wypełnienie styropianowe, a także folię. Warto również samą paczkę owinąć przy użyciu folii stretch. 

Paczka do Korei Południowej- odprawa celna i cło Korea Południowa

Niektóre paczki podlegają indywidualnej odprawie celnej, a inne mogą przejść przez szybszą procedurę. Zależne jest to od ich wartości. Pierwsza procedura dotyczy paczek, które mają wartość powyżej 22 euro. Warto wiedzieć, że dokumenty nie muszą przechodzić odprawy celnej. Aby nadać dokumenty w Globkurier.pl do Korei Południowej należy skorzystać z szybkiej wyceny i wpisać parametry 1x1x1 oraz wagę 1 kg. Wymagany jest w tym przypadku jedynie list przewozowy. Warto przyjrzeć się zatem bliżej odprawie celnej. W przypadku importu towarów z Korei Południowej do Polski nadawca musi przygotować list przewozowy i fakturę pro forma. Oczywiście dotyczy to osób prywatnych. Z kolei firma musi przygotować list przewozowy, fakturę handlową, a firma z Polski musi posiadać numer EORI. Jest to numer Wspólnotowego Systemu Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych. Aby uzyskać taki numer należy wejść na stronę: https://puesc.gov.pl/uslugi/eori-uzyskaj-numer-identyfikacyjny-na-potrzeby-importu-i-eksportu-towarow?inheritRedirect=true i postępować według instrukcji. Jeśli chodzi o eksport towarów do Korei Południowej to w przypadku tych o wartości do 22 euro odprawa celna jest uproszczona. W przypadku osoby prywatnej wymagane dokumenty to: list przewozowy, faktura pro forma, a także oświadczenie eksportera. W przypadku firmy konieczne jest naklejenie na paczkę listu przewozowego, a także umieszczenie w kopercie faktury z numerem EORI, a także oświadczenia eksportera. W przypadku towarów, których wartość przekracza 22 euro konieczna jest indywidualna procedura celna i oprócz wyżej wymienionych dokumentów zarówno osoba prywatna, jak i firma muszą dołączyć upoważnienie do odprawy celnej. Takie dokumenty można uzyskać w Globkurier.pl po wybraniu i opłaceniu usługi danego kuriera. Wystarczy je wydrukować i wypełnić. Należy pamiętać, że wymagane jest, by faktura pro forma w odniesieniu do osób prywatnych lub faktura handlowa w przypadku firm była w dwóch językach: polskim i angielskim, a więc zawsze potrzebne są dwie kopie. Dokumenty do odprawy celnej należy umieścić w osobnej kopercie i dokleić do przesyłki. Należy pamiętać, że niezależnie od dopełnienia wszystkich formalności do odprawy celnej, Urząd Celny ma prawo weryfikacji zawartości przesyłki. Cło na import towarów z Korei w ramach porozumienia FTA z 2011 roku zawartego między Unią Europejską a Koreą znosi 99% opłat celnych na towary importowane. W związku z tym cło na części i akcesoria do pojazdów mechanicznych wynosi 0%, podobnie rzecz ma się z cłem na sprzęt oświetleniowy, sprzęt telekomunikacyjny, narzędzia ręczne i maszynowe, papier i tekturę, samochody osobowe, kauczuk syntetyczny, czy też wyroby z metali nieszlachetnych. Jeśli chodzi o cło na urządzenia elektryczne i nieelektryczne to wynosi ono od 2,2 do 3,2%, a wyroby optyczne 3%. Są też takie branże, gdzie cło wynosi od 0% do kilku procent, dlatego szczegółowe informacje warto sprawdzić na stronie rządowej. Umowa o wolnym handlu zwiększyła eksport do Korei Południowej z Unii Europejskiej o 77%. Warto wiedzieć, że cło może opłacać odbiorca (reguła DAP) lub nadawca (DDP). Formalności wcale nie jest bardzo dużo, dlatego można rozwijać swobodnie kontakty handlowe z Koreą Południową. Globkurier.pl jest tu niezwykle pomocny i oferuje najlepsze ceny.   

                                                   Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Korei Południowej 

Paczka do Korei Południowej - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Korei Południowej

Bez wątpienia najbardziej zróżnicowana oferta przesyłek międzynarodowych do Korei Południowej jest dla firm. Aby obniżyć koszty warto założyć konto na Globkurier.pl i uzyskać indywidualną wycenę i umowę na transport przesyłek. To znacznie więcej korzyści. Można bowiem generować zbiorowe listy przewozowe, a także korzystać z odroczonych faktur. Oczywiście w przypadku odprawy celnej potrzebna jest faktura, zatem aby rozwiązać problem z płatnością, można korzystać z usług faktoringowych, dzięki czemu nie będzie opóźnień w dostawach towarów importowanych z Korei Południowej. Firmy zachęca się do wykupywania ubezpieczenia przesyłek międzynarodowych do Korei Południowej. Trzeba pamiętać, że odległość pomiędzy Polską a Koreą Południową wynosi 8052 kilometry, a transport trwa od 2 do 8 dni, zatem należy go śledzić w systemie, a także zadbać o zabezpieczenie finansowe w razie zagubienia przesyłki. W Globkurier.pl można na bieżąco śledzić przesyłkę za pomocą systemu SMS-owego, a także online, logując się na swoje konto na platformie wysyłkowej.  

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20