Menu

Paczka do Nigerii, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Nigerii!

Jak nadać paczkę do Nigerii?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Nigerii, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary w odpowiednich polach, a następnie przejdź dalej. System automatycznie pokaże oferty przewoźników, którzy realizują transport przesyłek z Polski do Nigerii. Wybierz najlepszą dla siebie opcję i przejdź do kolejnego kroku. Jest nie uzupełnienie koniecznych danych, dotyczących zarówno nadawcy, jak i odbiorcy. Przechodząc dalej możesz wybrać dodatkowe opcje usługi, takie jak ubezpieczenie przesyłki. Zakończ proces nadawania paczki do Panamy online szybko i bez wychodzenia poprzez ostatni krok, jakim jest płatność. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Nigerii.

Tani kurier do Nigerii z GlobKurier.pl

Jak wysłać paczkę kurierem do Nigerii? Dzięki GlobKurier mogą Państwo wysłać przesyłkę do jednego z większych rejonów Afryki w bezpieczny oraz szybki sposób. Nigeria to kraj o ważnym położeniu geograficznym – Nigeria leży przy zatoce gwinejskiej. Poziom życia jest tu dość niski według standardów międzynarodowych, natomiast w regionie Nigeria uchodzi za regionalną potęgę. Zapewniamy transport drogowy oraz lotniczy. Mamy możliwość doręczeń expresowych, szybkich i priorytetowych na następny dzień. Realizujemy transporty przesyłek i paczek do Nigerii transportem drogowym i lotniczym. Przesyłka do Nigerii dotrze w każde miejsce na terenie kraju, a główne miejsca wysyłek to Abudża. Usługi kurierskie to alternatywa usług pocztowych. W obu tych przypadkach nie można jednoznacznie określić, jakie koszty poniosą Państwo, jako klient. Cena takiej usługi jest zależna od wielu czynników. Aby poznać dowolne ceny, należy zatem w skróconym formularzy na górze witryny lub na stronie głównej podać państwo odbioru od nadawcy oraz kraj doręczenia, a także rozmiar i wagę paczki. System wyświetli wówczas koszt wysyłki na trasie Polska – Nigeria.

 

 

Mapa Nigeria

 

 

 

 

mapa Nigerii
PowierzchniaLudnośćStolica
923 768 km²219 463 862Abudża
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – AbudżaPolska – LagosPolska – Ibadan

Kody pocztowe paczka do Nigerii

Prawidłowe zaadresowanie paczki jest bardzo ważne, szczególnie w wysyłkach międzynarodowych. Należy pamiętać, żeby podać pełny adres, włącznie z ulicą, numerem domu, ewentualnie mieszkanie, kodem pocztowym, miastem oraz państwem. W przypadku Nigerii format kodu pocztowego różni się od tego znanego w Polsce. Kody pocztowe w Nigerii to sześć cyfr, które nie są ze sobą niczym oddzielone. Dodatkowo Nigeria dzieli się również na regiony. W przypadku stolicy, kod pocztowy to 900001. Kod pocztowy zależy jest od dzielnicy miasta. Pamiętaj, że jeśli źle zaadresujesz przesyłkę, może ona nie trafić do finalnego odbiorcy lub zostać zwrócona do nadawcy.

Śledzenie paczki do Nigerii

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Nigerii

Z powodu stosunkowo dużego dystansu między krajami udostępniamy możliwość śledzenia paczki online oraz poprzez SMS, gdyż każdy proceder wysyłania paczki jest w pewien sposób stresujący. Gwarantujemy również wysoką, jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS czy FedEx, co gwarantuje dotarcie paczki do stolicy jak i na cały teren Nigerii. W celu śledzenie przesyłki wystarczy wejść na stronę naszego trackingu i w odpowiednim miejscu wpisać numer przesyłki GK podany w mailu potwierdzającym złożenie zamówienia. Po wpisaniu numer paczki system pokaże aktualną pozycję przesyłki.

Transport przesyłki do Nigerii - Jak długo idzie paczka do Nigerii?

Przesyłki z Polski do Nigerii są realizowane zazwyczaj drogą lotniczą lub też lotniczo-lądową. Średnia odległość Polski od Panamy to około 7 000 km. Paczki pokonują tą trasę w około 5-12 dni roboczych. Jest to zależne od wybrednego środka transportu oraz od odprawy celnej. W przypadku doręczenia priorytetowego można liczyć na szybszy transport przesyłki z Polski do Nigerii. W zależności od rodzaju transport i formy doręczenia czas realizacji przesyłki może się różnić.

Ile kosztuje paczka do Nigerii?

Przesyłki do Nigerii mogą mieć bardzo różne ceny. Jest to związane przede wszystkim z gabarytami i wagą danej paczki. Przesyłki do 10kg możemy wysłać już za około 400 – 500 zł. Chcąc poznać najlepsze oferty warto sprawdzić na naszej stornie oferty różnych przewoźników. Po wpisaniu parametrów i wagi paczki system automatycznie wygeneruje listę przewoźników wraz z cenami.

Kurier Polska-Nigeria - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Nigerii?

Nigeria leży na innym kontynencie. Przesyłki są realizowane głównie przez przewoźników takich jak FedEx i UPS. Oferty przewoźników różnią się pod względem ceny, rodzaju transportu oraz rodzaju doręczenia. W przypadku oferty przewoźnika FedEx można skorzystać z oferty transportu drogą powietrzną lub też powietrzno-drogową. UPS oferuje transport paczek z Polski do Nigerii drogą powietrzną. Porównaj je wszystkie w naszej wyszukiwarce internetowej i nadaj tanio paczkę do Nigerii.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Nigerii

Wysyłając paczkę do Nigerii należy zadbać o jej odpowiednie zapakowanie. Przygotuj solidny karton, który nie ma żadnych wgniecień czy uszkodzeń. Następnie puste przestrzenie w kartonie wypełnij dodatkowymi wypełniaczami – może to być gąbką, pogniecione gazety czy styropian. Możesz dodatkowo zabezpieczyć rogi przedmiotów używając do tego specjalnych osłaniaczy. Następnie karton zaklej taśmą klejącą, tak aby pudełko nie otwarło się podczas transportu. Pamiętaj, że paczka musi pokonać daleką drogą i przejść przez sortownie, dlatego tak ważne jest, aby była ona odpowiednio zabezpieczona. W przypadku delikatnych i kruchych przedmiotów naklej dodatkowo na paczkę specjalne ostrzeżenie.

Ubezpieczenie paczki do Nigerii

Przesyłki z Polski do Nigerii mają do przebycia tysiące kilometrów drogi. Co oznacza to w praktyce? A to, że mimo największych starań kuriera, paczki są narażone na uszkodzenia poprzez częste wstrząsy. Biorąc pod uwagę zaistniałe możliwe zdarzenia losowe zapraszamy do rozpatrzenia oferty dodatkowego ubezpieczenia przesyłki. Ze względu na wartość paczki do Nigerii oraz przesyłki do stolicy warto zastanowić się nad zminimalizowaniem potencjalnych szkód, w przypadku uszkodzenia przesyłka, paczka do Nigerii zostanie odpowiednio zrekompensowana finansowo. Opłata za takie ubezpieczenie jest zależna od wartości paczki.

Paczka do Nigerii - odprawa celna i cło Nigeria

Przesyłki do Nigerii muszą być zaopatrzone w faktury niezbędne podczas odprawy celnej. Jeśli nadajemy paczkę handlową, dołączamy do niej fakturę handlową. Paczki prywatne czy próbki produktów wymagają dołączenia faktury pro forma. Aby paczka bez problemów i opóźnień dotarła do odbiorcy koniecznie jest terminowe przygotowanie niezbędnych dokumentów. Jeśli przesyłka zostanie zatrzymana przez urząd celno – skarbowy, wówczas wszelkie informacje zostaną przesłane listem poleconym. Od tego momentu liczy się 20 dni, podczas których należy odpowiedzieć i skontaktować się z urzędem. Dzieje się to w celu weryfikacji zapłaty za zakupiony towar. Jeśli przebiegnie pomyślnie, wówczas paczka zostanie przekazana listonoszowi, który pobiera podatek VAT od adresata oraz inne dodatkowe należności.  Niektóre przedmioty są zwolnione z cła. Stawki cła mogą być różne, a ich wysokość można obliczyć przy pomocy specjalnego kalkulatora. Ich wysokość zależy od rodzaju towaru, kodu taryfy celnej, kosztów transportu jakie poniósł importer, kosztów wystawienia dokumentów oraz kosztów przeładunkowych w porcie. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie odprawy celnej.

Czego nie można wysłać w paczce do Nigerii

Kurier do Nigerii nie może zabrać ze sobą paczki, w której są zabronione przez przepisy celne tego kraju przedmioty. Zwykle ich wykaz pokrywa się z listą rzeczy zabronionych do przewozu w krajach europejskich. Za naszym pośrednictwem nie wolno wysyłać substancji i materiałów niebezpiecznych, w tym rtęci, kwasu, petard, broni czy sprzętu wojskowego. Ponadto nie wolno umieszczać w przesyłce alkoholu, papierosów, żywności z krótkim terminem przydatności czy szczątków ludzkich. Aby rozwiać jakiekolwiek wątpliwości, zapraszamy do kontaktu: kontakt@globkurier.pl.

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Nigerii

Paczka do Nigerii - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Nigerii

Oferta paczek do Nigerii dla firm jest rozbudowana. Przedsiębiorcy mogą wysyłać przesyłki standardowe i paletowe bez konieczności ponoszenia dużych kosztów. W globkurier.pl czekają na nich atrakcyjne zniżki bez potrzeby wcześniejszego deklarowania ilości wysyłanych towarów. Dodatkowo firmy mogą gromadzić rabaty na kolejne przesyłki, co ogranicza koszty prowadzenia działalności i zwiększa atrakcyjność oferty firmy. Każda paczka do Nigerii może być wysłana za pomocą intuicyjnego panelu, w którym wygeneruje się zbiorcze listy przewozowe i inne niezbędne dokumenty. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z systemu odroczonych płatności, który zapewnia nieprzerwane dostawy towarów do klientów.

kurier z paczką do Nigerii

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20