• Paczka do Australii

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Australii!

  Jak nadać paczkę do Australii?

  Aby dokonać wyceny paczki na trasie Polska – Australia, Australia – Polska, zapraszamy do skorzystania z opcji „Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzą Państwo firmę, przygotujemy dla Państwa specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Australii.

  Zobacz film jak wysłać paczkę do Australii!

  Wysyłka paczki do Australii - cena

  Ile kosztuje paczka do Australii? Wysyłanie paczek do Australii jest droższe niż do krajów w Europie lub państw takich jak Turcja lub Egipt. Australia znajduje się znacznie dalej niż Niemcy, Wielka Brytania bądź Hiszpania. Paczki do Australii docierają wyłącznie drogą samolotową, co podnosi ich koszt w stosunku do ceny paczek wysyłanych drogą lądową. Cena zależy od od jej gabarytów i wymiarów.

   

  Aby wysłać paczkę do Australii skorzystaj z naszego wygodnego kalkulatora. Każdy kto chce wysłać przesyłkę do Australii najtaniej może skorzystać z porównywarki ofert Globkurier.

  Jak wysłać paczkę do Australii? Tani kurier do Australii z GlobKurier.pl

  Niedrogą ofertę renomowanej firmy kurierskiej znajdziesz na globkurier.pl. Serwis umożliwia porównanie kosztów przesyłek w firmach takich jak DHL lub FedEx. Dzięki temu użytkownik może wybrać niedrogą dostawę paczki z Polski do Australii spośród ofert z kilkudziesięciu firm.  Tania paczka do Australii może być wysyłana z Polski przez 5 dni w tygodniu z dowolnej lokalizacji. Za kwotę poniżej 100-200 złotych wyślę się do krewnych lub przyjaciół na antypodach drobne upominki w paczce o wadze około 1 kg. Paczka może jednak ważyć znacznie więcej – nawet do 5 kg bez zmiany ceny. Możliwe jest też wysyłanie do Australii ładunków na paletach. Wybierz usługi kurierskie w GlobKurierze.

  Cennik usług na międzynarodowy transport przesyłek do Australii

  Ile kosztuje paczka do Australii? Sprawdź poniżej cennik kuriera dla klientów indywidualnych lub biznesowych. Zarejestrowani klienci mają niższe ceny! Twój zrabatowany cennik jest dostępny w Panelu Klienta po zalogowaniu się.

  Czas doręczenia nie uwzględnia czasu odprawy celnej.

   

  Paczki i przesyłki do Australii

  Paczka do Australii może być wysłana do dowolnego zakątka kraju. Polacy mogą przesyłać różne przedmioty do adresatów zamieszkujących na wschodnim, jak i zachodnim wybrzeżu. Najwięcej paczek z Polski trafia do stanu Wiktoria, gdzie zamieszkuje większość Polonii. Równie duże zainteresowanie dotyczy przesyłek z Polski do Australijskiego Terytorium Stołecznego, czyli najgęściej zaludnionej części Australii.  Przesyłki międzynarodowe do Australii skupiają się na miastach, w których zamieszkuje ponad 85% ogółu Australijczyków. Odbiorcy pochodzą głównie z Sydney, Melbourne, Canberry, Perth, Adelaide i Brisbane. Najmniej paczek jest wysyłanych z Polski na tereny pustynne. Wielka Pustynia Piaszczysta i Pustynia Gibsona są zamieszkiwane przede wszystkim przez Aborygenów, którzy niezwykle rzadko mają jakiekolwiek związki z osobami polskiego pochodzenia. Paczki na antypody są wysyłane w większości z kilku dużych miast w Polsce. Nie ma jednak przeszkód, by wysyłać je z małych miejscowości. Nadawca ma możliwość zamówić przesyłkę do Australii z odbiorem bezpośrednio spod wskazanego adresu, np. z własnego domu. Dzięki temu adresaci w Australii mogą otrzymać paczkę z dowolnego zakątka Polski. 

   

  Mapa Australia

   

  PowierzchniaLudnośćStolica
  7 692 000 km25 766 601Cranberra
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – CranberraPolska – SydneyPolska – Melbourne
  Polska – PerthPolska – NewcastlePolska – Gold Coast

  Kody pocztowe paczka do Australii

  Kody pocztowe w Australii służą do pocztowej i geograficznej identyfikacji odbiorcy, dlatego są obowiązkowym elementem adresu. Australijskie kody pocztowe składają się z czterech cyfr. Pierwsza z nich identyfikuje stan. 0 to Terytorium Północne, 2 to Nowa Południowa Walia i Australijskie Terytorium Stołeczne, a 3 to Victoria. Kolejno Queensland oznacza się cyfrą 4, Australię Południową – 5, Australię Zachodnią – 6, a Tasmanię – 7. Kody pocztowe w adresach w Australii umieszcza się na końcu. Standardowe koperty na antypodach mają cztery wolne pola w prawym dolnym rogu, w których umieszcza się kod pocztowy. W celu przyśpieszenia transportu przesyłki do adresata w Australii i zabezpieczenia się przed pomyłkami, warto umieścić list przewozowy w podobnym miejscu na paczce.  Brak kodu pocztowego na paczce do Australii utrudnia jej doręczenie, choć wciąż jest ono możliwe. Jeśli nie zna się kodu pocztowego adresata, można wyszukać ciąg cyfr przypisany dla danego miasta i regionu w Internecie. Dzięki temu zwiększy się szanse, że przesyłka dotrze do odbiorcy w oczekiwanym terminie.

  Śledzenie paczki do Australii

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie paczki do Australii

  Przesyłka do Australii ze względu na swoją wartość oraz dystans trasy jest odpowiednio nadzorowana. Udostępniamy jakoGlobKurier możliwość śledzenia przesyłek zagranicznych on-line oraz w postaci SMS. Wybrane podmioty oferują również nadzór poprzez Facebook. Śledzenie online pozwala zminimalizować fakt jej zaginięcia w systemie logistycznym. Jednocześnie będą Państwo na bieżąco informowani, kiedy paczka do Australii znajdzie się w docelowym miejscu.Współpracujemy z zaufanymi przewoźnikami o ugruntowanej pozycji na rynku takimi jak: UPS, DHL,  FedEx. Zamów kuriera za pomocą kalkulatora wycen.

   

  Wysyłka paczki do Australii - czas dostawy

  Jak długo idzie paczka do Australii? Czas oczekiwania na dostarczenie przesyłki do Australii jest zależny od wielu czynników. Standardowy czas dostawy paczki do Australii to 4-6 dni robocze od daty wysyłki. Jeśli zamówi się wysyłkę ekspresową, paczka dotrze do odbiorcy w ciągu 3 dni roboczych. Transport paczek do Australii jest najszybszy, jeśli adresat mieszka w dużym mieście, np. Melbourne lub Sydney. W przypadku odbiorców mieszkających na terenach o mniejszym zaludnieniu, czas oczekiwania na paczkę jest wydłużony. Może sięgnąć 10 dni roboczych, a w rzadkich przypadkach – nawet miesiąca. Takie sytuacje są jednak sporadyczne. Długość transportu paczki do Australii zależy również od odprawy celnej. Kontrola celna dotyczy wszystkich przesyłek międzynarodowych, które są wysyłane z Polski poza obszar Unii Europejskiej. Czas oczekiwania na odprawę w urzędzie celnym jest zależny od bieżącego obciążenia pracą w danym punkcie. Przewoźnik nie ma na niego wpływu, a nadawca i adresat nie mogą reklamować zbyt długiego czasu wykonania usługi, jeśli paczka zostanie zatrzymana przez celników. Nadawca powinien zatem zadbać, by przesyłka spełniała wszystkie wymogi dotyczące odprawy celnej. Dzięki możliwości śledzenia paczki, nadawca i odbiorca mogą sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się przewożony ładunek. Transportowana przesyłka jest lokalizowana w kolejnych punktach, dlatego adresat może przygotować się na jej szybkie odebranie od kuriera. Nadawca uzyskuje natomiast potwierdzenie, że przesyłka została doręczona.

  Kurier Polska-Australia - przewoźnicy

  Przesyłka do Australii jest transportowana z Polski przez jednego z renomowanych przewoźników. Paczki dostarczają na miejsce kurierzy znani z rzetelności i profesjonalizmu. Wysyłkę różnych paczek i transportów paletowych do Australii oferują marki takie jak FedEx, TNT, DHL i UPS. Przewoźnicy korzystają z ruchu samolotowego, który jest jedyną drogą transportu paczek z Polski do Australii ze względu na odległość i położenie geograficzne kontynentu. Australia to największa wyspa świata, leżąca na przeciwnej półkuli i otoczona dwoma oceanami. Transport wodno-lądowy trwa nawet kilkanaście tygodni, dlatego firmy kurierskie stawiają na przewóz paczek samolotami. Każdy z wymienionych przewoźników umożliwia skorzystanie z doręczenia priorytetowego. Większość firm kurierskich podaje klientom informacje o przewidywanym terminie dostawy przesyłki do adresata. Kurierzy obsługują zarówno paczki wysyłane przez klientów indywidualnych, jak i przesyłki międzynarodowe firmowe.

  Te same firmy odbierają paczki z Australii do Polski i wysyłają je w drogę powrotną samolotem. Droga w jedną stronę mierzy niemalże 13 900 km, dlatego samolot pokonuje ją w niecałą dobę. 

  Ubezpieczenie paczki do Australii

  Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych, rozwiniętych firm, bankowości oraz dużej wartości wysyłanych przesyłek, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki.

  Jak przygotować paczkę do Australii?

  W przypadku przesyłek międzynarodowych do Australii szczególny nacisk powinno się kłaść na prawidłowe zapakowanie przedmiotów w kartonie. Ich zabezpieczenie na czas transportu samolotem jest niezbędne, by uchronić paczkę i jej zawartość przed uszkodzeniem. W luku bagażowym i w samolotach transportowych może dojść do przypadkowego zgniecenia lub rozerwania paczek, nawet gdy obsługa lotniska prawidłowo zabezpieczy towary. Wstrząsy podczas lądowania i startu oraz turbulencje w czasie wielogodzinnego lotu są niebezpieczne dla wszystkich przedmiotów, zwłaszcza gdy zabezpieczy się je w niewystarczający sposób. Jak prawidłowo zapakować paczkę do Australii? Paczki powinny być zapakowane w możliwie jak najmniejszy karton i zabezpieczone z zewnątrz taśmą oraz folią do pakowania. Ponadto wnętrze przesyłki powinno być ciasno wypełnione kawałkami papieru, folią bąbelkową lub innym materiałem, który amortyzuje wstrząsy. Takie zabezpieczenie znacznie ogranicza ryzyko zniszczenia przesyłki.  Jeśli chce się zadbać o bezpieczeństwo przesłanych przedmiotów, warto skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia paczki. Ubezpieczenie zostanie wypłacone w przypadku częściowego lub całkowitego uszkodzenia transportowanych towarów, by pokryć poniesione z tego tytułu straty.

  W przypadku dalszych pytań zapraszamy do kontaktu (kontakt@globkurier.pl).

   Wszystko, co powinieneś wiedzieć o prawidłowym zapakowaniu przesyłki: Jak zapakować paczkę?

  Czego nie można wysłać do Australii?

  Niedozwolone jest przesyłanie: świeżych i suszonych owoców i warzyw, produktów mlecznych, jajek i produktów z jajek, roślin, korzeni, sadzone, cebulek kwiatów, ziemi i nasion, lekarstwa zawierających produkty zwierzęce, żywych zwierząt i owadów, karmy dla zwierząt, produktów pochodzenia zwierzęcego (skóry, pióra, żeby, kości), banknotów, dekoracji wykonanych na bazie suszonych kwiatów i roślin. Ograniczenia w transporcie wymienionych towarów dotyczą wszystkich paczek bez żadnych wyjątków. Złamanie prawa uniemożliwia dostarczenie przesyłki do adresata. Jeśli nadawca obawia się, że w przesyłce znajdują się niedozwolone przedmioty, powinien skontaktować się z przewoźnikiem. Firma kurierska może zainterweniować i przygotować paczkę w prawidłowy sposób do dalszej trasy. Więcej informacji znajdziesz w artykule Czego nie można wysłać do Australii? – Globkurier.pl.

  Co można wysłać w paczce do Australii?

  W paczkach do Australii bez przeszkód można wysłać większość przedmiotów o wartości sentymentalnej, dokumentów i drobnych upominków. Adresaci mogą otrzymać od nadawców z Polski słodycze, zdjęcia, książki, dokumenty, ubrania, płyty, a także szereg innych przedmiotów. Przed zapakowaniem wybranych rzeczy do paczki powinno się sprawdzić, czy wszystkie pakunki mogą być przewożone przez firmy kurierskie.

  Paczka do Australii - odprawa celna i cło Australia

  Jeśli wysyła się paczkę do Australii, trafi ona do obowiązkowej kontroli celnej. W przypadku przesyłek o wartości poniżej 22 euro można skorzystać z uproszczonej odprawy celnej. Do jej realizacji niezbędne jest przygotowanie przez nadawcę listu przewozowego, faktury pro forma i oświadczenia eksportera. Jeśli wartość towarów w paczce przekracza 22 euro, przesyłka przechodzi przez indywidualną odprawę celną. Potrzebne są do niej: list przewozowy, faktura pro forma, oświadczenie eksportera i upoważnienie do odprawy celnej. Odprawa celna jest przewidziana zarówno w przypadku paczek wysyłanych przez osoby prywatne, jak i w przypadku firm. Klienci biznesowi dla przesyłek z Polski do Australii o wartości do 22 euro są zobowiązani do przygotowania listu przewozowego, faktury handlowej oraz EORI. Jeżeli wartość paczki przewyższa 22 euro, dokumenty rozszerza się o oświadczenie eksportera. Odbiorcy i nadawcy paczek wysyłanych pomiędzy Polską a Australią mają do wyboru dwie formy płatności cła. W przypadku naliczenia podatku podczas kontroli celnej odbiorca może otrzymać paczkę pod drzwi i opłacić cło osobiście. Brak płatności jest równoznaczny z brakiem możliwości odebrania przesyłki. Cło może opłacić również nadawca. W takiej sytuacji odbiorca nie musi się o nic martwić. Wystarczy, że poczeka aż przesyłka do niego dotrze. Z odprawy celnej zwolnione są jedynie dokumenty wysyłane do Australii. Koperty z umowami, aktami prawnymi i innymi dokumentami nie muszą być zgłaszane do urzędu celnego. Jest to zgodne z prawem i nie powoduje utraty możliwości odebrania paczki międzynarodowej.

  Paczka z Australii do Polski cło

  W przypadku paczek z Australii również konieczna jest odprawa celna. Import z Australii powiązany jest z uiszczeniem opłat celnych oraz podatku VAT (w zależności od zawartości przesyłki).


  Dodatkowe porady o cle znajdziesz tutaj Cło z Australii. Import i eksport towarów do Australii. – Globkurier.pl.

  Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Australii

  Paczka do Australii - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Australii

  Firmy mogą wysyłać niedrogo paczki do Australii, korzystając przy tym z szeregu udogodnień. Wygodna forma przygotowywania etykiet przewozowych oraz możliwość utworzenia listy stałych odbiorców sprawia, że pakownie przesyłek zajmuje mniej czasu. Dodatkowo klienci biznesowi nie muszą przejmować się, że paczki mają różne rozmiary i wagę – nie stanowi to żadnej przeszkody dla przewoźników. Kurierzy zapewnią w każdym przypadku profesjonalną obsługę i szybko dostarczą paczkę wysłaną przez firmę do odbiorcy.  Na klientów biznesowych czeka szeroka oferta przesyłek międzynarodowych w najlepszych cenach. Niskie koszty wysyłki za pośrednictwem platformy globkurier.pl sprawiają, że firmy mogą rozszerzać bazy klientów o odbiorców zagranicznych. Polskie przedsiębiorstwa pozostają przy tym konkurencyjne cenowo, gdyż koszty wysyłki towarów są przystępne. Paczki do Australii w ofercie dla firm mogą być odbierane bezpośrednio z siedziby przedsiębiorstwa, jak i być dostarczane do wskazanego punktu lub terminala wybranego kuriera.

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20