• Paczka do Mongolii, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Mongolii!

  Jak nadać paczkę do Mongolii?

  Aby dokonać wyceny paczki do i z Mongolii, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary w odpowiednich polach, a następnie przejdź dalej. System automatycznie pokaże oferty przewoźników, którzy realizują transport przesyłek z Polski do Mongolii. Wybierz najlepszą dla siebie opcję i przejdź do kolejnego kroku. Jest nie uzupełnienie koniecznych danych, dotyczących zarówno nadawcy, jak i odbiorcy. Przechodząc dalej możesz wybrać dodatkowe opcje usługi, takie jak ubezpieczenie przesyłki. Zakończ proces nadawania paczki do Mongolii online szybko i bez wychodzenia poprzez ostatni krok, jakim jest płatność. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Mongolii.

  Tani kurier do Mongolii z GlobKurier.pl

  Mongolia to dziki kraj, gdzie czas jakby się zatrzymał przed kilkoma wiekami. Oprócz stolicy i kilku większych miast można się poczuć jakby się przeniosło w czasie. Podróże stepem, konno lub pieszo, należą do niezapomnianych przeżyć. Na uwagę zasługują także wszelkie oznaki religijnych kultów – świątynie buddyjskie, wszechobecne stupy itp. Mongołowie są bardzo przyjaźni, chętni na nowe znajomości oraz uczciwi. 

  Zarówno Ułan Bator jako stolica Mongolii jak i sama Mongolia są częstymi miejscami destynacji przesyłek kurierskich. Mongolia jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, dominuje tutaj zarówno przemysł jak i organizowane są liczne targi międzynarodowe, a duże zaludnienie kraju dobrze rokuje dla potencjalnych inwestorów.

   

   

  Mapa Mongolii

   

   

   

   

  mapa Mongolia
  PowierzchniaLudnośćStolica
  1 564 116 km²3 198 913Ułan Bator
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – Ułan BatorPolska – ErdenetPolska – Darchan

  Kody pocztowe paczka do Mongolii

  Prawidłowe zaadresowanie paczki jest bardzo ważne, szczególnie w wysyłkach międzynarodowych. Należy pamiętać, żeby podać pełny adres, włącznie z ulicą, numerem domu, ewentualnie mieszkanie, kodem pocztowym, miastem oraz państwem. W przypadku Mongolii format kodu pocztowego różni się od tego znanego w Polsce. Kody pocztowe w Mongolii to pięć cyfr, które nie są ze sobą niczym oddzielone. Dodatkowo Mongolia dzieli się również na regiony. W przypadku stolicy, kod pocztowy zaczynają się od 11000 i kończą na 18520. Kod pocztowy zależy jest od dzielnicy miasta. Pamiętaj, że jeśli źle zaadresujesz przesyłkę, może ona nie trafić do finalnego odbiorcy lub zostać zwrócona do nadawcy.

  Śledzenie paczki do Mongolii

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie paczki do Mongolii

  Z powodu stosunkowo dużego dystansu między krajami udostępniamy możliwość śledzenia paczki online oraz poprzez SMS, gdyż każdy proceder wysyłania paczki jest w pewien sposób stresujący. Gwarantujemy również wysoką, jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPSTNT, co gwarantuje dotarcie paczki do Ułan Bator jak i na cały teren Mongolii. W celu śledzenie przesyłki wystarczy wejść na stronę naszego trackingu i w odpowiednim miejscu wpisać numer przesyłki GK podany w mailu potwierdzającym złożenie zamówienia. Po wpisaniu numer paczki system pokaże aktualną pozycję przesyłki.

  Transport przesyłki do Mongolii - Jak długo idzie paczka do Mongolii?

  Przesyłki z Polski do Mongolii są realizowane zazwyczaj drogą lotniczą lub też lotniczo-lądową. Średnia odległość Polski od Mongolii do około 6 000 km. Paczki pokonują tą trasę w około 5-12 dni roboczych. Jest to zależne od wybrednego środka transportu oraz od odprawy celnej. W przypadku doręczenia priorytetowego można liczyć na szybszy transport przesyłki z Polski do Mongolii. W zależności od rodzaju transport i formy doręczenia czas realizacji przesyłki może się różnić.

  Ile kosztuje paczka do Mongolii?

  Przesyłki do Mongolii mogą mieć bardzo różne ceny. Jest to związane przede wszystkim z gabarytami i wagą danej paczki. Przesyłki do 5kg możemy wysłać już za około 300 – 400zł. Natomiast w przypadku paczek do Mongolii w okolicach 10kg cena ta będzie się wahać od 400 do 600 zł. Chcąc poznać najlepsze oferty warto sprawdzić na naszej stornie oferty różnych przewoźników. Po wpisaniu parametrów i wagi paczki system automatycznie wygeneruje listę przewoźników wraz z cenami.

  Kurier Polska-Mongolia- kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Mongolii?

  Mongolia leży na innym kontynencie. Przesyłki są realizowane głównie przez przewoźników takich jak FedEx i UPS. Oferty przewoźników różnią się pod względem ceny, rodzaju transportu oraz rodzaju doręczenia. W przypadku oferty przewoźnika FedEx można skorzystać z oferty transportu drogą powietrzną lub też powietrzno-drogową. UPS oferuje transport paczek z Polski do Mongolii drogą powietrzną. Porównaj je wszystkie w naszej wyszukiwarce internetowej i nadaj tanio paczkę do Mongolii.

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Jak przygotować paczkę do Mongolii

  Wysyłając paczkę do Mongolii należy zadbać o jej odpowiednie zapakowanie. Przygotuj solidny karton, który nie ma żadnych wgniecień czy uszkodzeń. Następnie puste przestrzenie w kartonie wypełnij dodatkowymi wypełniaczami – może to być gąbką, pogniecione gazety czy styropian. Możesz dodatkowo zabezpieczyć rogi przedmiotów używając do tego specjalnych osłaniaczy. Następnie karton zaklej taśmą klejącą, tak aby pudełko nie otwarło się podczas transportu. Pamiętaj, że paczka musi pokonać daleką drogą i przejść przez sortownie, dlatego tak ważne jest, aby była ona odpowiednio zabezpieczona. W przypadku delikatnych i kruchych przedmiotów naklej dodatkowo na paczkę specjalne ostrzeżenie.

  Ubezpieczenie paczki do Mongolii

  Biorąc pod uwagę zaistniałe możliwe zdarzenia losowe zapraszamy do rozpatrzenia oferty dodatkowego ubezpieczenia przesyłki. Ze względu na wartość paczki do Mongolii oraz przesyłki do Ułan Bator warto zastanowić się nad zminimalizowaniem potencjalnych szkód, w przypadku uszkodzenia przesyłka, paczka do Mongolii zostanie odpowiednio zrekompensowana finansowo.

  Paczka do Mongolii - odprawa celna i cło Mongolia

  Przesyłki do Mongolii muszą być zaopatrzone w faktury niezbędne podczas odprawy celnej. Jeśli nadajemy paczkę handlową, dołączamy do niej fakturę handlową. Paczki prywatne czy próbki produktów wymagają dołączenia faktury pro forma. Aby paczka bez problemów i opóźnień dotarła do odbiorcy koniecznie jest terminowe przygotowanie niezbędnych dokumentów. Jeśli przesyłka zostanie zatrzymana przez urząd celno – skarbowy, wówczas wszelkie informacje zostaną przesłane listem poleconym. Od tego momentu liczy się 20 dni, podczas których należy odpowiedzieć i skontaktować się z urzędem. Dzieje się to w celu weryfikacji zapłaty za zakupiony towar. Jeśli przebiegnie pomyślnie, wówczas paczka zostanie przekazana listonoszowi, który pobiera podatek VAT od adresata oraz inne dodatkowe należności.  Niektóre przedmioty są zwolnione z cła. Stawki cła mogą być różne, a ich wysokość można obliczyć przy pomocy specjalnego kalkulatora. Ich wysokość zależy od rodzaju towaru, kodu taryfy celnej, kosztów transportu jakie poniósł importer, kosztów wystawienia dokumentów oraz kosztów przeładunkowych w porcie. Więcej informacji można znaleźć na naszej stronie odprawy celnej. 

  Czego nie można wysłać w paczce do Mongolii

  Istnieją przepisy mówiące, co i w jakich ilościach można przewieźć przez granicę. Paczka do Mongolii nie może zawierać:

  • narkotyków,
  • substancji niebezpiecznych: wybuchowych, trujących, łatwopalnych:
  • broni,
  • alkoholu i wyrobów tytoniowych, które są dozwolone, lecz tylko w odpowiedniej ilości oraz tylko i wyłącznie do użytku własnego.

  Kolejnym elementem, którego nie możemy przewieźć przez granicę są leki; jeśli istnieje potrzeba ich przyjmowania, potrzebne będzie zaświadczenie lekarskie o tym informujące.

                                                                                                 Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Mongolii

  Paczka do Mongolii - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Mongolii

  Oferta paczek do Mongolii dla firm jest rozbudowana. Przedsiębiorcy mogą wysyłać przesyłki standardowe i paletowe bez konieczności ponoszenia dużych kosztów. W globkurier.pl czekają na nich atrakcyjne zniżki bez potrzeby wcześniejszego deklarowania ilości wysyłanych towarów. Dodatkowo firmy mogą gromadzić rabaty na kolejne przesyłki, co ogranicza koszty prowadzenia działalności i zwiększa atrakcyjność oferty firmy. Każda paczka do Mongolii może być wysłana za pomocą intuicyjnego panelu, w którym wygeneruje się zbiorcze listy przewozowe i inne niezbędne dokumenty. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z systemu odroczonych płatności, który zapewnia nieprzerwane dostawy towarów do klientów.

  kurier za paczką do Mongolii

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20