Logo
Menu

Paczka do Pakistanu, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Pakistanu!

Jak nadać paczkę do Pakistanu?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Pakistanu, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Po wpisaniu wszystkich koniecznych wytycznych, dotyczących paczki, czyli długości, szerokości, wysokości i wagi, system automatycznie przedstawi oferty różnych przewoźników, którzy realizują przesyłki z Polski do Pakistanu. Wybierz swoją opcję i przejdź do kolejnego kroku, jakim jest uzupełnienie danych dotyczących odbiorcy i nadawcy. Pamiętaj o wpisaniu kompletnych danych, aby przejść do następnego kroku. Możesz tutaj wykupić dodatkową, dobrowolną opcje ubezpieczenia przesyłki lub przejść do płatności. Nadanie paczki z GlobKueir.pl jest bardzo proste i nie wymaga nawet wychodzenia w domu. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Pakistanu.

Tani kurier do Pakistanu z GlobKurier.pl

Pakistan to aktualnie jedno z najrzadziej wybieranych miejsc turystycznych. Mimo powszechnej opinii kraju niebezpiecznego, mieszkańcy są bardzo przyjaźni i zawsze służą pomocą. Na granicy Pakistanu i Chin znajduje się drugi najwyższy szczyt świata – K2. Na każdym kroku można tu spotkać ciekawe meczety, do których warto się udać, poznać kulturę.

Przesyłka do Pakistanu to procedura, która ciągle zyskuje na popularności – utworzone w Pakistanie strefy ekonomiczne, przetwórstwo ropy naftowej, oraz uznanie Pakistanu za jedno z najważniejszych miejsc wymiany handlowej na świecie. Dzięki GlobKurier mogą Państwo wysłać paczkę w bezpieczny oraz szybki sposób. Kurier do Pakistanu dotrze w każde miejsce na terenie kraju, a główne miejsce wysyłki paczki to Islamabad.

 

 

Mapa Pakistanu

 

 

 

 

mapa Pakistan
PowierzchniaLudnośćStolica
803 940 km²238 181 034Islamabad
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – IslamabadPolska – KaracziPolska – Lahaur

Kody pocztowe paczka do Pakistanu

Po zapakowaniu przesyłki nadszedł czas na jej zaadresowanie. Pamiętaj, że paczka musi mieć pełny adres, czyli pełną nazwę ulicy, numer domu i ewentualnie mieszkania, kod pocztowy, miasto i państwo. Prawidłowy adres jest szczególnie ważny w przypadku przesyłek międzynarodowych. Zmniejsza to ryzyko niedostarczenia paczki i zwrotu do nadawcy lub dostarczeniu paczki w nieodpowiednie miejsce. W przypadku Pakistanu kody pocztowe składają się z 5 cyfr. W przypadku stolicy kody pocztowe to liczby od 44010 do 45900. Kod pocztowy jest tutaj zależny od obszaru administracyjnego.

Śledzenie paczki do Pakistanu

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Pakistanu

Biorąc pod uwagę odległość, jaką musi przebyć paczka do Pakistanu, zarówno drogą lądową jak i lotniczą, jesteśmy zobowiązani, jako GlobKurier udostępnić możliwość śledzenia paczki on-line oraz w postaci SMS. Wprowadzony przez nas system oraz ciągle pracujące biuro obsługi klienta gwarantujemy kompletny nadzór nad statusem przesyłki, od wysłania aż do odebrania przesyłki przez adresata.

Śledzenie przesyłki FedEx

Śledzenie przesyłki UPS

Transport przesyłki do Pakistanu - Jak długo idzie paczka do Pakistanu?

Pakistan oddalona jest od Polski o niecałe 5 000 km. Kraj ten położony jest na innym kontynencie, stąd też czas wysyłki będzie dłuższy niż do krajów europejskich. Paczki z Polski do Pakistanu transportowane są zarówno poprzez drogę lotniczą, jak i powietrzno-drogową. Wybierając paczki lotnicze trzeba się jednak liczyć, że ich koszt z reguły będzie droższy. Paczki z Polski do Pakistanu idą około 8-12 dni roboczych w przypadku doręczenia standardowego. W przypadku doręczenia priorytetowego czas ten skraca się nawet do 5 dni roboczych. Wybierz najlepszą opcję dla siebie i nadaj paczkę do Pakistanu za pośrednictwem GlobKurier.pl.

Ile kosztuje paczka do Pakistanu?

Należy wyraźnie zaznaczyć, że nie ma jednoznacznej ceny przesyłki do Pakistanu – cena jest zależna od kilku różnych czynników. Należy ustalić czy nasza przesyłka jest listem czy paczką. Kolejnym elementem są gabaryty przesyłki oraz sposób jej dostawy. Im większa i cięższa paczka, tym większe będą koszty jej doręczenia. Paczki do 5kg to koszt około 300 – 400 zł, chociaż cena może być różna w zależności od przewoźnika. W przypadku przesyłek niestandardowych najlepiej skontaktować się z biurem obsługi klienta i indywidualnie ustalić cenę.

Kurier Polska-Pakistan- kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Pakistanu?

Transport przesyłek z Polski do Pakistanu realizowany jest przede wszystkim drogą lotniczą. Przewoźnikami, którzy realizują przesyłki z Polski do Pakistanu są FedEx i UPS. W przypadku firmy FedEx można liczyć na transport lotniczy lub powietrzno-drogowy, natomiast UPS oferuje głównie transport lotniczy w relacji Polska – Pakistan.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Pakistanu

Bardzo ważnym krokiem w nadawaniu przesyłek kurierskich jest odpowiednie przygotowanie. Należy bowiem odpowiednio zapakować wysyłane przedmioty, zwłaszcza te delikatne. Trzeba pamiętać, żeby paczka była spakowana tak, by nie wystawały z niej pojedyncze elementy. Dlatego warto poświęcić chwilę na dobranie takiego kartonu lub innego opakowania, do którego zmieści się cała zawartość paczki. Zachowanie odpowiednich wymiarów paczki jest istotne, ponieważ od tego zależy koszt usługi kurierskiej do Pakistanu. Przesyłki ponadgabarytowe, czyli te o nieregularnych wymiarach są wyceniane indywidualnie i droższe niż te standardowe. 

Ubezpieczenie paczki do Pakistanu

Przesyłki z Polski do Pakistanu mają do przebycia około 5 tysięcy kilometrów drogi. Co oznacza to w praktyce? A to, że mimo największych starań kuriera, paczki są narażone na uszkodzenia poprzez częste wstrząsy. Zapraszamy do zastanowienia się nad dodatkowym ubezpieczeniem przesyłki do Pakistanu oraz przesyłek wysyłanych na teren innych krajów jak np. do USA. Opłata za takie ubezpieczenie jest zależna od wartości paczki. Ubezpieczenie zapewnia gwarancję, iż w przypadku zniszczenia lub zagubienia przesyłki zostanie Państwu wypłacona rekompensata.

Paczka do Pakistanu - odprawa celna i cło Pakistan

Wysyłając paczkę do Pakistanu należy pamiętać o konieczności odbycia odprawy celnej. To podczas niej funkcjonariusz celny podejmuje decyzję co do tego, czy adresat zapłaci cło i podatek VAT, czy też nie. W zależności od wartości przesyłki, a także tego, czy wysyłana jest przez osobę prywatną, czy firmę mogą być konieczne inne dokumenty do odprawy celnej. Aby paczka bez problemów i opóźnień dotarła do odbiorcy koniecznie jest terminowe przygotowanie niezbędnych dokumentów. Jeśli przesyłka zostanie zatrzymana przez urząd celno – skarbowy, wówczas wszelkie informacje zostaną przesłane listem poleconym. Od tego momentu liczy się 20 dni, podczas których należy odpowiedzieć i skontaktować się z urzędem. Dzieje się to w celu weryfikacji zapłaty za zakupiony towar. Jeśli przebiegnie pomyślnie, wówczas paczka zostanie przekazana listonoszowi, który pobiera podatek VAT od adresata oraz inne dodatkowe należności.  Niektóre przedmioty są zwolnione z cła. Stawki cła mogą być różne, a ich wysokość można obliczyć przy pomocy specjalnego kalkulatora. Ich wysokość zależy od rodzaju towaru, kodu taryfy celnej, kosztów transportu jakie poniósł importer, kosztów wystawienia dokumentów oraz kosztów przeładunkowych w porcie.

Czego nie można wysłać w paczce do Pakistanu

W przypadku Pakistanu urząd celny zwraca szczególną uwagę na narkotyki, środki odurzające oraz wszelkiego rodzaju materiały, które mogą godzić w kulturę muzułmańską oraz zasady Islamu. Przepisy celne obowiązujące w Pakistanie nie odbiegają w jakiś wyjątkowy sposób od tych, które najczęściej można spotkać w krajach europejskich. Warto jednak zaznaczyć, że wwożenie na teren tego kraju nawet najmniejszej ilości narkotyków grozi wieloletnim więzieniem, a nawet karą śmierci. Ponadto nie wolno umieszczać w przesyłkach do Pakistanu broni, amunicji, substancji wybuchowych, trujących, przedmiotów o charakterze pornograficznym oraz leków psychotropowych.

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Pakistanu

Paczka do Pakistanu - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Pakistanu

Prowadzisz własną działalność gospodarczą czy sklep internetowy? Jeśli w swojej firmie często wysyłasz paczki poza granicę Polski może ucierpieć na tym Twój budżet. Jako prężnie rozwijający się operator logistyczny współpracujemy z największymi przewoźnikami w Polsce i na świecie. Przesyłki zagraniczne wyślesz u nas m.in. za pośrednictwem takich dostawców jak: DHL, DPD, GLS, UPS czy FedEX. Twoje paczki mogą zostać doręczone szybko i bezpiecznie. Za naszym pośrednictwem wyślesz zagranicę zarówno paczki, jak i przesyłki paletowe. Możemy zagwarantować Ci korzystne i konkurencyjne ceny. Wszystko w zależności od branży w jakiej działasz, częstotliwości nadań czy gabarytów paczek. Cały proces wysyłki jest niezwykle uproszczony, a jej status łatwo sprawdzisz na naszej stronie internetowej. Jeśli interesują Cię przesyłki międzynarodowe do Pakistanu lub innego państwa, oraz oferty skierowane dla firm, skontaktuj się z nami. Chętnie poznamy bliżej Twoje potrzeby i zaproponujemy Ci możliwie najkorzystniejszą ofertę. 

kurier z paczką do Pakistanu

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20