Menu

Paczka do Peru, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Peru!

Jak nadać paczkę do Peru?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Peru, skorzystaj z opcji Szybka Wycena. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary.

Współpracujemy z licznymi przewoźnikami o ugruntowanej pozycji oraz cieszącymi się dużym zaufaniem społecznym, takimi jak: UPS, DHL, FedEx czy Kurier TNT, DPD.

Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Peru.  

Ile kosztuje paczka do Peru?

Koszt nadania przesyłki do Peru kurierem zależy od wielu czynników. Jeśli ważny jest dla Ciebie czas, masz możliwość skorzystania z priorytetowego doręczenia, za które trzeba zapłacić nieco więcej. Najtańsze jest nadanie koperty lotniczej o wadze do 0,5 kg, które kosztuje nieco ponad 100 zł. Średniej wielkości paczka do Peru to natomiast koszt bliski 400 zł. Na ostateczną cenę wpływa jednak kilka czynników, z których najważniejszym jest gabaryt. Im cięższa będzie paczka, tym wyższa okaże się cena. Jeśli zatem chcesz dowiedzieć się jaką dokładnie kwotę należy uiścić za nadanie Twojej przesyłki międzynarodowej, najwygodniej  będzie wprowadzić wszystkie niezbędne dane do kalkulatora usług kurierskich. Porówna on dla Ciebie wszystkie możliwości, dzięki czemu będziesz mógł dopasować najlepszą ofertę do swoich wymagań. Być może zależy Ci na czasie i możesz zapłacić więcej, a może liczy się dla Ciebie każdy grosz. Firmy kurierskie potrafią się  bardzo dobrze dopasować do wymagań klientów, dlatego każdy znajdzie opcję idealną dla siebie.   

Tani Kurier z GlobKurier.pl

Zazwyczaj planując nadanie przesyłki międzynarodowej, martwimy się kwotą, jaką będziemy musieli zapłacić. Takie wątpliwości pojawiają się szczególnie, gdy paczka ma trafić do odbiorcy zamieszkującego inny kontynent. Jeśli chcesz wysłać paczkę do Peru, z pewnością liczysz na to, że znajdziesz taniego kuriera.  W takiej sytuacji powinna ucieszyć Cię możliwość porównania ofert różnych przewoźników. Korzystając z wygodnej porównywarki, możesz wprowadzić wszystkie niezbędne dane takie jak wymiary i waga przesyłki i już po chwili uzyskać informację z jaką kwotą musisz się liczyć. Wybierając najkorzystniejszą dla siebie opcję, będziesz miał pewność, że zapłacisz dokładnie tyle, ile to konieczne. Chcąc zaoszczędzić na wysyłce, możesz również spróbować zmniejszyć gabaryty przesyłki, szczególnie jeśli zauważysz, że niewiele dzieli ją od niższego progu cenowego.  

 

Paczki i przesyłki do Luksemburga

Nadawanie przesyłek międzynarodowych nie sprawia obecnie żadnego kłopotu, nawet jeśli mają one trafić na drugi koniec świata. Do wyboru jest wiele firm kurierskich, których oferty można w prosty sposób porównać i wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Jeśli zastanawiasz się jak wysłać paczkę do Peru, co może się w niej znaleźć oraz z jakim kosztem musisz się liczyć, przeczytaj nasz poradnik. Po lekturze pozostanie Ci tylko dobrze zabezpieczyć i w wygodny sposób nadać swoją przesyłkę.  

Polonia peruwiańska skupia się głównie wokół Limy – największego miasta i zarazem stolicy Peru. To właśnie do tego miasta najczęściej kierowane są paczki. Szacuje się, że w całym kraju mieszka około 5 tysięcy naszych rodaków, którzy napływali tam głównie z powodów politycznych: po powstaniach, II wojnie światowej lub w czasach PRL. Funkcjonuje nawet Stowarzyszenie Rodzin Peruwiańsko-Polskich w Peru “Dom Polski”, którego celem jest promowanie polskiej kultury oraz jednoczenie Polonii. W tej sytuacji nikogo nie powinna zatem dziwić chęć wysyłania przesyłek w obie strony. Paczka z Peru do Polski również najczęściej wyrusza ze stolicy. Inne duże miasta to między innymi Arequipa, Trujillo, Chiclayo, Piura, Iquitos, Cuzco oraz Chimbote. Chociaż bardzo często to właśnie do tego typu miejsc kieruje się przesyłki, nie oznacza to jednak, że kurierzy nie dotrą w bardziej odległe od centrum rejony. Paczkę do Peru możesz wysłać dokąd tylko chcesz. Ciekawym rozwiązaniem jest również nadanie paczki z Peru na własny adres w Polsce w czasie wakacji. Często zdarza się, że w przypływie emocji kupujemy w nadmiarze pamiątki dla siebie i całej rodziny. Niestety, na lotnisku dopłata za nadbagaż może słono kosztować. Na szczęście można sporo zaoszczędzić, korzystając z usług firmy kurierskiej. To nie tylko oszczędność, ale również wygoda.  

 

Mapa Peru

 

PowierzchniaLudnośćStolica
1 285 216 km²33 036 196 Lima
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – Lima
Polska – ArequipaPolska – Trujillo
Polska – PiuraPolska – IquitosPolska – Cuzco

Kody pocztowe paczka do Peru

Być może Cię to zdziwi, ale do niedawna kody pocztowe nie były rzeczą oczywistą w całym Peru. Aż do 2011 roku były używane jedynie dla Limy oraz Callao, dopiero po tym roku wprowadzono system obowiązujący w całym kraju, który następnie dodatkowo rozbudowywano. Obecnie w całym kraju funkcjonuje 2700 kodów pocztowych.

Kody kreskowe w Peru zbudowane są z pięciu cyfr, z których dwie pierwsze odnoszą się do jednego z 25 regionów, natomiast trzy kolejne do mniejszych obszarów administracyjnych (prowincji i dystryktów). Jeśli pojawia się problem z ustaleniem kodu podczas nadawania paczki do Peru, można skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki Código Postal Nacional. Co ciekawe, wielu mieszkańców jest tak przyzwyczajonych do funkcjonowania bez ułatwienia jakim są kody pocztowe, że zdecydowana większość przesyłek dotrze do nadawcy nawet bez dopisywania kodu.   

Śledzenie paczki do Peru

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Peru

Po nadaniu paczki do Peru otrzymasz numer, dzięki któremu na stronie kuriera będziesz mógł śledzić przesyłkę. Możesz w każdej chwili sprawdzić co dokładnie się z nią dzieje i gdzie się znajduje. Również odbiorca może śledzić losy paczki, na którą czeka, żeby mieć pewność, że kurier zastanie go w domu lub firmie w dniu doręczenia.

Transport przesyłki do Peru

Firmy kurierskie dokładają wszelkich starań, żeby powierzone im paczki docierały w stanie idealnym. Wysyłając swoją przesyłkę do Peru, z pewnością masz nadzieję, że tak będzie również w Twoim przypadku. Jeśli ze swojej strony dołożyłeś wszelkich starań, żeby dobrze zapakować paczkę, ryzyko jej uszkodzenia jest minimalne. Gdyby jednak pojawił się problem, dzięki ubezpieczeniu otrzymasz odszkodowanie, które pokryje poniesione przez Ciebie straty. Jeśli ubezpieczenie nie jest u wybranego przez Ciebie przewoźnika obowiązkowe, mimo to warto z niego skorzystać na wszelki wypadek. To prosty sposób, żeby oszczędzić sobie przykrych niespodzianek i nerwów, gdyby przesyłka zaginęła lub uległa zniszczeniu. Na ubezpieczeniu zdecydowanie nie warto oszczędzać. 

Jak długo idzie paczka do Peru?

Dzięki firmom kurierskim czasy, gdy na doręczenie przesyłki do Peru czekało się kilka tygodni mogą odejść w zapomnienie. Już na etapie planowania nadania swojej przesyłki do Peru będziesz w stanie zobaczyć ile czasu powinien zająć jej przewóz. Jeśli ważny jest dla Ciebie niski koszt, możesz wybrać transport  drogowy, który może zająć około 8 dni, transport lotniczy to około 3 dni robocze.

Kurier Polska-Peru - kogo wybrać?

Ponieważ oferty firm kurierskich są bardzo elastyczne, wybór przewoźnika zależy wyłącznie od osobistych preferencji i zasobności portfela. Bez względu na to jaką decyzję podejmiesz, u znanych i cieszących się zaufaniem społecznym kurierów Twoja paczka do Peru będzie w pełni bezpieczna i z pewnością dotrze na miejsce na czas. Bardzo wygodną możliwością oferowaną przez przewoźników jest zobaczenie już w momencie nadania którego dnia powinna dotrzeć do odbiorcy paczka, dzięki czemu można uniknąć przykrych niespodzianek.  

Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Peru?

Paczki do Peru możesz nadać kurierami FedEx, UPS oraz TNT, firmy te oferują transport lotniczy lub drogowy. Wybór przewoźnika i opcji wysyłki zależy od tego czy zależy Ci na czasie, od wielkości i wagi przesyłki, a także od tego czy działasz w imieniu firmy czy jako osoba prywatna. Firmowa przesyłka międzynarodowa tanim kurierem to najkorzystniejsza opcja dostarczania paczek do krajów Ameryki Południowej.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Peru?

Przesyłki międzynarodowe tanim kurierem można obecnie nadawać wygodnie z domu. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku paczki do Peru. Po stronie nadawcy leży staranne zapakowanie i zabezpieczenie znajdujących się w środku przedmiotów. Warto podejść do tego sumiennie, ponieważ w trakcie swojej długiej podróży paczka będzie przechodziła przez wiele par rąk i trudno przewidzieć jak delikatnie będzie traktowana przez pracowników sortowni lub kurierów. Do pakowania wartościowych przedmiotów dobrze jest używać folii bąbelkowej oraz twardych kartonowych pudeł, jeśli zależy Ci na przesyłce przyjaznej dla środowiska, przydatne są wypełnienia z papieru lub skrobi. 

Czego nie można wysłać do Peru?

Zanim przystąpisz do pakowania, powinieneś zorientować się co można wysłać w paczce do Peru, a czego nie. Każdy kraj może mieć swoje ustalenia, które należy wziąć pod uwagę. W tym przypadku na liście rzeczy zabronionych nie znajdziesz niczego zaskakującego, obejmuje ona przedmioty niebezpieczne lub nielegalne.

Przedmioty, które nie mogą znaleźć się w przesyłce do Peru to:

  • narkotyki
  • broń
  • materiały wybuchowe
  • trucizny
  • substancje łatwopalne
  • amunicja

Choć do Peru można pod pewnymi warunkami wysyłać produkty takie jak alkohol, wyroby tytoniowe czy lekarstwa, każda firma kurierska ma swój wewnętrzny regulamin, w którym znaleźć można listę przedmiotów, których nie można umieszczać w paczce. Zapoznaj się z nim przed rozpoczęciem pakowania. Jeśli planujesz wysłać paczkę z Peru do Polski, musisz pamiętać, że oprócz wszystkich wymienionych wyżej przedmiotów niedozwolonych Twoja przesyłka nie powinna również zawierać:

  • dzieł sztuki
  • produktów ludowych
  • rzemiosła artystycznego
  • materiałów roślinnych i zwierzęcych       

Paczka do Peru - odprawa celna i cło Peru

Ponieważ Peru znajduje się poza Unią Europejską, konieczna jest odprawa celna, którą muszą przejść wszystkie paczki z wyjątkiem dokumentów. Odprawa wygląda nieco inaczej dla firm oraz osób prywatnych, a w przypadku przesyłek o wartości mniejszej niż 22 euro odprawa jest uproszczona.  

                                                          Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Peru

Paczka do Peru - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Peru

Prowadząc dużą firmę, często trzeba liczyć się z koniecznością nadawania przesyłek międzynarodowych, warto zatem szukać solidnego, ale taniego kuriera, który zajmie się tym zadaniem. Nadając często przesyłki firmowe, można liczyć się ze sporymi rabatami, dotyczy to również paczek do Peru. Twoja firma najwięcej skorzysta, jeśli zarejestrujesz się jako stały klient platformy transportowej. Warto skorzystać z tej możliwości, zwłaszcza że regularna wysyłka paczek w najdalsze zakątki świata może być obciążająca do budżetu. 

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20