• Paczka do Francji, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Francji!

  Paczka do Francji, przesyłki kurierskie z Polski

  Jak nadać paczkę do Francji?

  Aby dokonać wyceny paczki do i z Francji, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Francji.

  Zobacz film jak wysłać paczkę do Francji!

  Cena przesyłki – ile kosztuje paczka do Francji?

  Przesyłki do Francji, nawet kurierskie, są oczywiście droższe od tych krajowych. Trudno jednak określić jednoznacznie, ile kosztuje paczka do Francji. Zależy to bowiem od wielu czynników, podobnie jak w przypadku paczki do Stanów bądź przesyłki do Niemiec. Zapraszamy Państwa do kontaktu w ramach wyceny.

  Tania paczka do Francji z GlobKurier.pl

  Standardowe paczki nie powinny  przekraczać wagi 30 kg i wymiarów ustalonych przez konkretne firmy kurierskie (np. w firmie DHL, za standardową paczkę uznaje się tę o najdłuższym boku paczki nieprzekraczającym 120 cm, a suma wszystkich boków nie większa niż 240 cm). Paczki większe niż określone jako standardowe, są uznawane za gabarytowe i tylko niektórzy kurierzy umożliwiają ich transport do Francji. Wysyłając paczkę przez brokera kurierskiego globkurier.pl, po wprowadzeniu wymiarów paczki natychmiast uzyskamy informacje o firmach gotowych podjąć się transportu naszego ładunku oraz o cenie za wykonanie usługi, przez co łatwo wybierzemy najkorzystniejszą ofertę.

  Cennik usług na międzynarodowy transport przesyłek do Francji

  Dla firm
  Klient indywidualny

  Przesyłki międzynarodowe – FRANCJA_dla firmy

  koperta do 0,5kg1kg5kg10kg20kg30kg40kg50kg60kg70kg
  PRZESYŁKI EKSPORTOWE – CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJ
  TRANSPORT DROGOWY30zł36zł54zł55zł58zł59zł205zł 236zł266zł290zł
  Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
  TRANSPORT LOTNICZY62zł85zł188zł273zł367zł483zł810zł880zł953zł1025zł
  Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze
  PRZESYŁKI IMPORTOWE – CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJ
  TRANSPORT DROGOWY70zł70zł89zł91zł127zł138zł399zł429zł460zł 492zł
  Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
  TRANSPORT LOTNICZY83zł83zł187zł268zł354zł459zł914zł1002zł1090zł 1178zł
  Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze

  Kurier do Francji

  Francja nie jest tak popularnym kierunkiem do wysyłania przez Polaków paczek, jak Niemcy czy Anglia, ale to nie oznacza, że rynek zapomniał o tej lokalizacji. Absolutnie nie. Polonię we Francji szacuje się w granicach ponad 700 tysięcy mieszkańców, chociaż spora część to potomkowie Polaków, którzy trafili tam przed wielu laty.

  Współcześnie Francja nie jest najpopularniejszym kierunkiem wyjazdowym do pracy zarobkowej, ale za to chętnie wybieranym przez studentów, którzy często pozostają tam na stałe. Na pewno jest do kogo wysyłać paczki z Polski. Trudno jednoznacznie wskazać jakieś większe zbiorowiska Polaków w konkretnych regionach. Polonia we Francji jest mocno rozproszona, dlatego paczki do Francji wysyłane są do wszystkich regionów i większych miast, od Paryża zaczynając.

  Podobnie jest z paczkami z Francji. Polacy chętnie dokonują zakupów w zagranicznych sklepach, szukając produktów niedostępnych w Polsce. Najczęściej wzrok skierowany jest na modę czy produkty lokalne lub francuskie wina. Większość międzynarodowych firm kurierskich umożliwia przesyłki z Francji do Polski, a ich transport zajmuje maksymalnie kilka dni.

   

  Często ma miejsce sytuacja, gdy paczka do Francji to zwyczajna konieczność. Dzięki GlobKurier mogą Państwo wysłać przesyłkę do Francji w bezpieczny oraz szybki sposób. Najważniejsze gałęzie przemysłu we Francji to przemysł maszynowy, wytwarzanie instrumentów precyzyjnych, turystyka, bankowość i ubezpieczenia, przemysł chemiczny i tekstylny. Zapewniamy transport drogowy oraz lotniczy. Mamy możliwość doręczeń expresowych, szybkich i priorytetowych na następny dzień. Realizujemy transporty przesyłek i paczek do Francji transportem drogowym i lotniczym.  Chcesz wiedzieć więcej o wysyłce do Francji? Odwiedź naszego bloga, gdzie wyjaśnieniami najważniejsze aspekty wysyłki paczki do Francji – Jak wysłać paczkę do Francji?

  Mapa Francja
  mapa-francja
  PowierzchniaLudnośćStolica
  643 801 km²67 022 000Paryż
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – ParyżPolska – NantesPolska – Nicea
  Polska – LyonPolska – ToulousePolska – Strasburg

  Zobacz też: 

  Kody pocztowe wysyłki kurierskie do Francji

  Kluczową kwestią w przypadku wysyłek międzynarodowych jest podanie dokładnego adresu ich dostawy. We Francji podobnie jak w Polsce, obowiązują kody pocztowe, dokładnie określające wybraną miejscowość w kraju. To na podstawie kodów pocztowych, firmy kurierskie ustalają cenę za przesyłkę oraz możliwość wykonania konkretnego transportu w określonym terminie. Jeżeli pragniemy skorzystać z opcji wysyłki paczki do Francji, a brak nam kodu pocztowego w adresie, warto skorzystać wyszukiwarek kodów pocztowych, gdzie szybko odnajdziemy właściwy numer. We Francji każdy departament ma inny początek kodu – pierwsze dwie cyfry. Cały kod pocztowy we Francji składa się z 5 cyfr, bez myślnika jak ma to miejsce w Polsce. Więcej informacji znajdziesz w artykule – Kody pocztowe we Francji – jak je prawidłowo zapisać? – Globkurier.pl. Przykładowe kody pocztowe – Francja:

  Paryż -75000 – 75680
  Lyon- 69000 – 69009
  Nantes -44000 – 44325
  Toulouse- 31000 – 31500

  Śledzenie paczki do Francji

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie paczki do Francji

  Ze względu na duży dystans oraz mnogość przesyłek biznesowych, jesteśmy zobowiązani, jako GlobKurier udostępnić możliwość śledzenia przesyłki na każdym etapie. Mają Państwo możliwość czuwania nad całym procesem dzięki powiadomieniom SMS oraz systemowi on-line. Gwarantujemy również wysoką jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS, TNT, FedEx, DPD.

  Paczka do Francji - co musisz wiedzieć przy nadaniu przesyłki z Polski do Francji?

  Chcesz nadać paczkę do Polski prosto do Francji? Żaden problem! Chociaż kraje dzieli ponad 1300 kilometrów, przesyłki do Francji mogą dotrzeć naprawdę w ekspresowym tempie! Chociaż zarówno jedno jak i drugie Państwo jest członkiem tych samych wspólnot, co ułatwia wzajemną wysyłkę produktów, warto pamiętać, że zawsze znajdą się jednak nieliczne ograniczenia. Jeśli więc chcesz nadać paczkę do Francji, sprawdź wcześniej jakie ograniczenia mogą mieć miejsce przy przewożeniu określonych towarów. Dodatkowo przed wybraniem kuriera do Francji, zweryfikuj czy dany przewoźnik może transportować produkty, które masz w planach nadać. To ważne, aby unikać potencjalnych problemów, które mogą wpłynąć na wydłużenie procesu dostarczenia paczki do Francji.

  Ile trwa transport przesyłki do Francji?

  Wysyłka pakunków poza granice kraju zależy od wielu aspektów. Wliczają się tutaj między innymi: odległość od miejsca nadania, ograniczenia celne, wielkość i waga paczki, priorytet nadania, droga dostarczenia przesyłki. To wiele elementów, które mogą wpłynąć na czas dostarczenia danego przedmiotu. Ze względu na fakt, że Francja (podobnie jak Polska) należy do Unii Europejskiej oraz nasze kraje na dobrą sprawę oddziela tylko jedno państwo – przedstawiciele firm kurierskich mają łatwość w sposobie i czasie doręczenia przesyłek. Dzięki temu paczki do Francji mogą dotrzeć nawet w jeden lub dwa dni robocze. Ułatwia to kilka elementów. Pakunek z Polski do Francji może dotrzeć szybko ze względu na fakt, że oba kraje są w strefie Schengen. Kontrole graniczne nie są wymagane, co usprawnia cały proces nadania pakunku przez kuriera do Francji i wysłania paczki z Polski. Wpływ na czas dostarczenia przesyłki może mieć jednak gabaryt. Jeśli mamy do czynienia z produktem paletowym i jednocześnie delikatnym, wymagającym szczególnej ostrożności – cały proces może ulec wydłużeniu. Chcesz optymalnie zaplanować czas dostarczenia paczki do Francji z Polski lub w przeciwnym kierunku? Możesz przedłożyć wszystkie najważniejsze informacje do wybranej firmy kurierskiej, nadaj swoje produkty i otrzymaj od przewoźnika informację o tym jak będzie wyglądał czas doręczenia przesyłki do Francji.

  Kurier do Francji - jakim kurierem możesz nadać tanie paczki do Francji?

  Nadanie paczki do Francji obecnie jest naprawdę banalnie proste i szybkie. Na rynku istnieje bowiem wielu przewoźników i firm kurierskich, które mogą pomóc w tego typu wysyłce. Jeśli szukasz taniego kuriera lub takiego, który będzie odpowiedni na Twoją kieszeń – zdecyduj się na usługi brokerów kurierskich, takich jak Globkurier. Dzięki ich wsparciu nadanie paczki do Francji nie dość, że okaże się mało kosztowne, ale może być źródłem dodatkowych opcji, takich jak ubezpieczenia czy stałe informacje mailowe i sms-owe o tym gdzie obecnie znajduje się Twój pakunek lub jak długo musisz czekać na nadaną paczkę do Francji. Brokerzy posiadają aktualne oferty wszystkich przewoźników i dzięki temu w czasie rzeczywistym, w jednym miejscu, masz pod ręką zestawienie firm kurierskich, które mogą pomóc w dostarczeniu przesyłki do Francji. Systemy brokerów kurierskich są skonstruowane bardzo intuicyjnie. Ich budowa ma na celu ułatwienie procesu nadania pakunków (w tym i każdej paczki do Francji) tak, aby wszystko było czytelne i w żadnej mierze nie budziło wątpliwości.

  Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Francji?

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS
  opinie o GLS, opinie o kurierze GLS, opinie GLS
  kurier dpd

  Ubezpieczenie przesyłki do Francji

  Przewoźnicy z którymi współpracujemy to starannie wyselekcjonowane firmy, które łączą z GlobKurier wspólne wartości takie jak odpowiedzialność wobec powierzonego zadania. Jest to wymagane ze względu na klientów używających usług kurierskich w ramach kontaktów biznesowych. Biorąc pod uwagę dystans oraz wartość przesyłki zapraszamy do rozważenia propozycji dodatkowego ubezpieczenia przesyłki. Opłata za takie ubezpieczenie jest zależna od wartości paczki.

  Dlaczego warto ubezpieczyć przesyłkę?

  Ubezpieczenie daje gwarancję rekompensaty ewentualnych strat poniesionych podczas transportu; może być opcją dobrowolną lub obligatoryjną. Ubezpieczenie gwarantuje odszkodowanie nie tylko w przypadku uszkodzenia przesyłki, ale także wtedy, gdy ta zostaje zgubiona. Aby jednak móc ubiegać się o takie odszkodowanie, należy pamiętać o otworzeniu paczki w obecności kuriera. Jeśli wszystko jest ok – adresat po prostu kwituje odbiór przesyłki, a jeśli nie – kurier sporządza niezbędny do dalszej procedury reklamacyjnej protokół.

  Jak zapakować przesyłkę do Francji?

  Istotną czynnością jest odpowiednie zabezpieczenie pudełka oraz przedmiotu znajdującego się wewnątrz niego, co pozwoli zapobiec uszkodzeniu w przypadku ewentualnych wstrząsów. Konieczne jest również umieszczenie listu przewozowego na opakowaniu, co pozwoli kurierowi z łatwością dowieźć towar do celu. W przypadku dalszych pytań zapraszamy do kontaktu (kontakt@globkurier.pl). Wszystko, co powinieneś wiedzieć o prawidłowym zapakowaniu przesyłki: Jak zapakować paczkę?

  Paczka do Francji – co można wysłać a z czym się lepiej wstrzymać

  Nie ma szczegółowych wytycznych, co można wysłać do Francji. O ile wielkość paczki mieści się w tych umożliwiających jej transport wybraną firmą kurierską, nasza przesyłka do Francji może zwierać prawie wszystko – od produktów codziennego użytku, przez ubrania, elektronikę, a na meblach kończąc.

  Są oczywiście pewne ogólne ograniczenia. Firmami kurierskimi do Francji nie wyślemy:

  • broni i amunicji,
  • narkotyków,
  • środków pirotechnicznych i materiałów wybuchowych,
  • chemikaliów,
  • innych nielegalnych substancji,
  • żywych zwierząt,
  • skór,
  • roślin,
  • szczątków ludzkich,
  • antyków, numizmatyków i dzieł sztuki,
  • gotówki czy papierów wartościowych.

  Powinno unikać się wysyłania żywności, zwłaszcza tej świeżej i z krótkim terminem do spożycia, a także alkoholu – chociaż tutaj trzeba zawsze sprawdzić przepisy konkretnego przewoźnika (w końcu jak zamówimy kilka win z francuskiej winnicy, to jest spora szansa, że zostaną dostarczone nam do Polski).

  Paczka do Francji - co może przyśpieszyć dostarczenie przesyłki z Polski do Francji?

  Przesyłkę do Francji nadać można łatwo i szybko. Pamiętaj jednak, że przy wypełnianiu wszelkich formalności na stronie przewoźnika, warto pamiętać o tak prostych rzeczach jak numer telefonu odbiorcy. Te kilka cyfr może usprawnić cały proces odbioru pakunku. Jeśli nadajesz tanie paczki do Francji, pamiętaj, że ewentualny powrót do nadawcy może chwilę potrwać jeśli miejscowy kurier (przez brak numeru telefonu) nie będzie mógł skontaktować się z osobą, do której była kierowana paczka. Jeśli jednak przekażesz poprawny numer – kurier do Francji dostarczy Twoją paczkę bez kłopotu!

  Czy możesz wysłać paczkę do Francji jeśli nie masz drukarki?

  Obecnie firmy kurierskie starają się stanąć na wysokości zadania, aby w jak największym stopniu usprawnić cały proces (między innymi dostarczania paczki do Francji). Nie wszyscy posiadają w domu drukarki lub mieszkają w miastach, w których funkcjonują na przykład punkty ksero. Dlatego wiele firm przewozowych oferuje opcję dostarczenia listów przewozowych i najważniejszych dokumentów przez kuriera do miejsca nadania paczki. Dzięki temu twoja paczka do Francji może trafić z pomocą kuriera bez większych komplikacji formalnych.

  Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Francji

  Paczka do Francji - oferta dla firm

  Firmowe paczki do Francji - oferta

  Jeżeli chodzi o wysyłki do Francji, zarówno prywatne jak i firmowe, zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z dostępnej oferty brokerów kurierskich, którzy gwarantują atrakcyjne ceny przesyłek międzynarodowych. Ze względu na współpracę z wieloma firmami kurierskimi wysyłając paczkę, możemy wybrać najkorzystniejszą ofertę z tych dostępnych. Przykładowo, operator lofistyczny Globkurier.pl posiada w swojej ofercie wysyłki paczki do Francji firmami GLS, UPS, DPD, FedEx czy w ramach oferty Globkurier i Globkurier Business. Cena paczki do Francji uzależniona jest on wspomnianych wcześniej gabarytów oraz dokładnego adresu dostawy. Czas transportu uzależniony jest od wybranej firmy i waha się najczęściej w przedziale 2-7 dni. Za wszystkie wysłane firmowe paczki do Francji, bez trudu otrzymamy fakturę VAT, co pozwoli na ujęcie wysyłek w kosztach.

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20