• Paczka do Wietnamu, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Wietnamu!

  Jak nadać paczkę do Wietnamu?

  Aby dokonać wyceny paczki do i do Wietnamu, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Po wpisaniu wszystkich koniecznych wytycznych, dotyczących paczki, czyli długości, szerokości, wysokości i wagi, system automatycznie przedstawi oferty różnych przewoźników, którzy realizują przesyłki z Polski do Wietnamu. Wybierz swoją opcję i przejdź do kolejnego kroku, jakim jest uzupełnienie danych dotyczących odbiorcy i nadawcy. Pamiętaj o wpisaniu kompletnych danych, aby przejść do następnego kroku. Możesz tutaj wykupić dodatkową, dobrowolną opcje ubezpieczenia przesyłki lub przejść do płatności. Nadanie paczki z GlobKueir.pl jest bardzo proste i nie wymaga nawet wychodzenia w domu. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Wietnamu.

  Tani kurier do Wietnamu z GlobKurier.pl

  Wietnam jest coraz popularniejszy wśród turystów, zaczynają oni masowo zjeżdżać do kraju który niedawno jeszcze kojarzył się z wojną w latach 60 i 70. A kraj ma wiele do zaoferowania – z uwagi na kształt kraju w jego północnej części jest całkowicie inny klimat niż w południowej. Krajobrazy w tym azjatyckim kraju są niezwykłe, a zabytki historyczne od starożytnych świątyń i pałaców aż do kolonialnej zabudowy. Na liście UNESCO znalazło się 8 obiektów, z czego 3 to zabytki krajobrazowe, pozostałe to pozostałości po danych kulturach. Wysyłając paczki do Wietnamu musimy się liczyć z wysokimi kosztami. Aby je zminimalizować, musimy się upewnić, że nasza paczka nie będzie uznawana za niestandardową. Paczka powinna być zapakowana w prostokątny karton. Nie powinna być także zbyt wielka. Niestety, naklejenie oznaczenia “Uwaga szkło” lub “Nie rzucać” także kwalifikuje paczkę jako niestandardową, zatem jeśli nie trzeba, lepiej uniknąć tego.

  Kilkanaście tysięcy kilometrów dzieli Wietnam od Polski. A jednak ciągle rośnie ilość zainteresowanych na odpowiedź „jak wysłać przesyłkę do Wietnamu”. Nie bez powodu coraz więcej osób wybiera w tym celu usługi kurierskie. Jako GlobKurier gwarantujemy zadowalającą cenę oraz rzetelny sposób dostarczenia przesyłki. Główne miejsca docelowe paczki do Wietnamu to przesyłki do Hanoi.

   

   

  Mapa Wietnam

   

   

   

   

  PowierzchniaLudnośćStolica
  331 212 km²102 789 598Hanoi
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – HanoiPolska – Ho Chi MinhPolska – Hai Phong

  Kody pocztowe paczka do Wietnamu

  Po zapakowaniu przesyłki nadszedł czas na jej zaadresowanie. Pamiętaj, że paczka musi mieć pełny adres, czyli pełną nazwę ulicy, numer domu i ewentualnie mieszkania, kod pocztowy, miasto i państwo. Prawidłowy adres jest szczególnie ważny w przypadku przesyłek międzynarodowych. Zmniejsza to ryzyko niedostarczenia paczki i zwrotu do nadawcy lub dostarczeniu paczki w nieodpowiednie miejsce. W przypadku Wietnamu kody pocztowe składają się z sześciu cyfr. W przypadku stolicy główny kod pocztowy to 100000. Kod pocztowy jest tutaj zależny od obszaru administracyjnego i na obszarze Hanoi może być inny.

  Śledzenie paczki do Wietnamu

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie paczki do Wietnamu

  Biorąc pod uwagę odległość, jaką musi przebyć paczka do Wietnamu, zarówno drogą lądową jak i lotniczą, jesteśmy zobowiązani, jako GlobKurier udostępnić możliwość śledzenia paczki on-line oraz w postaci SMS. Nie ma wątpliwości, że przesyłka jest wartościowa, chociażby w sposób sentymentalny. Zdając sobie sprawę z dużej odległości między państwami staramy się dla Państwa, aby sposób dostarczenia okazał się jak najmniej stresujący.

  Transport przesyłki do Wietnamu - Jak długo idzie paczka do Wietnamu?

  Wietnam oddalony jest od Polski o ponad 8 000 km. Kraj ten położony jest na innym kontynencie, stąd też czas wysyłki będzie dłuższy niż do krajów europejskich. Paczki z Polski do Wietnamu transportowane są zarówno poprzez drogę lotniczą, jak i powietrzno-drogową. Wybierając paczki lotnicze trzeba się jednak liczyć, że ich koszt z reguły będzie droższy. Paczki z Polski do Wietnamu idą około 8-12 dni roboczych w przypadku doręczenia standardowego. W przypadku doręczenia priorytetowego czas ten skraca się nawet do 6 dni roboczych. Wybierz najlepszą opcję dla siebie i nadaj paczkę do Wietnamu za pośrednictwem GlobKurier.pl.

  Ile kosztuje paczka do Wietnamu?

  Należy wyraźnie zaznaczyć, że nie ma jednoznacznej ceny przesyłki do Wietnamu – cena jest zależna od kilku różnych czynników. Należy ustalić czy nasza przesyłka jest listem czy paczką. Kolejnym elementem są gabaryty przesyłki oraz sposób jej dostawy. Im większa i cięższa paczka, tym większe będą koszty jej doręczenia. Paczki do 10kg to koszt około  400 zł, chociaż cena może być różna w zależności od przewoźnika. W przypadku przesyłek niestandardowych najlepiej skontaktować się z biurem obsługi klienta i indywidualnie ustalić cenę.

  Kurier Polska-Wietnam - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Wietnamu?

  Transport przesyłek z Polski do Wietnamu realizowany jest przede wszystkim drogą lotniczą. Przewoźnikami, którzy realizują przesyłki z Polski do Wietnamu są FedEx i UPS. W przypadku firmy FedEx można liczyć na transport lotniczy lub powietrzno-drogowy, natomiast UPS oferuje głównie transport lotniczy w relacji Polska – Wietnam.

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Jak przygotować paczkę do Wietnamu

  Bardzo ważnym krokiem w nadawaniu przesyłek kurierskich jest odpowiednie przygotowanie. Należy bowiem odpowiednio zapakować wysyłane przedmioty, zwłaszcza te delikatne. Trzeba pamiętać, żeby paczka była spakowana tak, by nie wystawały z niej pojedyncze elementy. Dlatego warto poświęcić chwilę na dobranie takiego kartonu lub innego opakowania, do którego zmieści się cała zawartość paczki. Zachowanie odpowiednich wymiarów paczki jest istotne, ponieważ od tego zależy koszt usługi kurierskiej do Wietnamu. Przesyłki ponadgabarytowe, czyli te o nieregularnych wymiarach są wyceniane indywidualnie i droższe niż te standardowe. 

  Ubezpieczenie paczki do Wietnamu

  Przesyłki z Polski do Wietnamu mają do przebycia około 8 tysięcy kilometrów drogi. Co oznacza to w praktyce? A to, że mimo największych starań kuriera, paczki są narażone na uszkodzenia poprzez częste wstrząsy. Zapraszamy do zastanowienia się nad dodatkowym ubezpieczeniem przesyłki do Wietnamu oraz przesyłek wysyłanych na teren innych krajów jak np. do Chin. Opłata za takie ubezpieczenie jest zależna od wartości paczki. Ubezpieczenie zapewnia gwarancję, iż w przypadku zniszczenia lub zagubienia przesyłki zostanie Państwu wypłacona rekompensata.

  Paczka do Wietnamu - odprawa celna i cło Wietnam

  Wysyłając paczkę do Wietnamu należy pamiętać o konieczności odbycia odprawy celnej. To podczas niej funkcjonariusz celny podejmuje decyzję co do tego, czy adresat zapłaci cło i podatek VAT, czy też nie. W zależności od wartości przesyłki, a także tego, czy wysyłana jest przez osobę prywatną, czy firmę mogą być konieczne inne dokumenty do odprawy celnej. Aby paczka bez problemów i opóźnień dotarła do odbiorcy koniecznie jest terminowe przygotowanie niezbędnych dokumentów. Jeśli przesyłka zostanie zatrzymana przez urząd celno – skarbowy, wówczas wszelkie informacje zostaną przesłane listem poleconym. Od tego momentu liczy się 20 dni, podczas których należy odpowiedzieć i skontaktować się z urzędem. Dzieje się to w celu weryfikacji zapłaty za zakupiony towar. Jeśli przebiegnie pomyślnie, wówczas paczka zostanie przekazana listonoszowi, który pobiera podatek VAT od adresata oraz inne dodatkowe należności.  Niektóre przedmioty są zwolnione z cła. Stawki cła mogą być różne, a ich wysokość można obliczyć przy pomocy specjalnego kalkulatora. Ich wysokość zależy od rodzaju towaru, kodu taryfy celnej, kosztów transportu jakie poniósł importer, kosztów wystawienia dokumentów oraz kosztów przeładunkowych w porcie.

  Czego nie można wysłać w paczce do Wietnamu

  Zatrzymanie paczki jest najłagodniejszą z konsekwencji w Wietnamie – za łamanie prawa granicznego może grozić także wysoka kara grzywny, pozbawienia wolności, a nawet – w przypadku narkotyków – może to być kara śmierci. Przepisy celne w Wietnamie są najbardziej rozbudowane jeśli chodzi o opłaty celne. Dotyczą one szerokiej grupy produktów i mogą odznaczać się różną wartością oprocentowania. W regulaminie firmy przewozowej znajdziesz szczegółowe informacje odnoszące się do zakazów przy zagranicznych przesyłkach, które są prześwietlane przez służby celne. Przypominamy, że za zawartość paczki odpowiedzialność ponosi nadawca!

                                                                                                 Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Wietnamu

  Paczka do Wietnamu - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Wietnamu

  Prowadzisz własną działalność gospodarczą czy sklep internetowy? Jeśli w swojej firmie często wysyłasz paczki poza granicę Polski może ucierpieć na tym Twój budżet. Jako prężnie rozwijający się operator logistyczny współpracujemy z największymi przewoźnikami w Polsce i na świecie. Przesyłki zagraniczne wyślesz u nas m.in. za pośrednictwem takich dostawców jak: DHL, DPD, GLS, UPS czy FedEX. Twoje paczki mogą zostać doręczone szybko i bezpiecznie. Za naszym pośrednictwem wyślesz zagranicę zarówno paczki, jak i przesyłki paletowe. Możemy zagwarantować Ci korzystne i konkurencyjne ceny. Wszystko w zależności od branży w jakiej działasz, częstotliwości nadań czy gabarytów paczek. Cały proces wysyłki jest niezwykle uproszczony, a jej status łatwo sprawdzisz na naszej stronie internetowej. Jeśli interesują Cię przesyłki międzynarodowe do Wietnamu lub innego państwa, oraz oferty skierowane dla firm, skontaktuj się z nami. Chętnie poznamy bliżej Twoje potrzeby i zaproponujemy Ci możliwie najkorzystniejszą ofertę. 

  kurier z paczką do Wietnamu

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20