Jak rozpocząć wysyłkę na kraje zagraniczne?

Mimo że wysyłanie paczek do klientów poza granicami kraju wymaga więcej zasobów, to potencjał wzrostu jest ogromny. Jeśli nadal nie masz pewności, jak wysyłać towary za granicę i czy Twoja firma jest gotowa na taki krok — oto kilka kluczowych spraw do rozważenia. Sprawdź jak rozpocząć wysyłkę na kraje zagraniczne i nie stracić.

Jak rozpocząć wysyłkę na kraje zagraniczne?

Wysyłka towarów za granicę — czy warto?

Badania wykazały, że globalny e-commerce do 2021 roku osiągnie wartość bliską 4,8 bln dolarów. Przewiduje się, że do tego czasu ponad 2,1 miliarda ludzi będzie kupować online. Biorąc pod uwagę takie prognozy, sprzedaż międzynarodowa stanowi istotną szansę dla e-sprzedawców. Kierunek rozwoju wydaje się jasny… Według niektórych raportów transgraniczna sprzedaż online może stanowić nawet 30% zamówień ogółem. Dla kupujących przestaje mieć znaczenie to czy dany sprzedawca działa na terenie ich kraju. Liczy się towar i czas dostawy, a ten wcale nie musi być długi, nawet jeśli towar przewożony jest z drugiego końca Europy.

Chcesz sprzedawać swoje towary za granicą?

Dokładnie zbadaj lokalny rynek, sprawdź, jakie strategie marketingowe stosują tamtejsze firmy, miej oko na swoją bezpośrednią konkurencję. Możesz także rozważyć zatrudnienie kogoś, kto dobrze zna lokalne realia biznesowe. Pomoże Ci to dostosować strategię online do zaangażowania lokalnych klientów.

Dostosuj się do zagranicznych klientów

Może Cię to zaskoczyć, ale w niektórych częściach świata płatności kartą kredytową lub PayPal nie są tak popularnymi metodami płatności, jak na przykład przelewy bankowe lub gotówka przy odbiorze. Dowiedz się, jaki sposób preferują Twoi nowi klienci i pozwól im korzystać z niego podczas zakupów w Twoim sklepie. Optymalizacja procesu realizacji transakcji dla kupujących zwiększy sprzedaż i znacznie zmniejszy liczbę porzucanych koszyków.

Wysyłka za granicę — jak to zrobić?

Pomijając kwestie marketingowe, samą lokalizację strony internetowej czy takie aspekty jak przewalutowanie, sam proceder fizycznego wysłania paczki budzi wątpliwości wśród handlowców. Jednak nie taka wysyłka straszna, jak ją malują. Z odpowiednimi narzędziami wysyłka wiązać się będzie z przyklejeniem odpowiedniej etykiety i posłaniem w świat. Dla wielu małych sprzedawców zadanie faktycznej wysyłki paczki za granicę i zrozumienie wszystkich powiązanych z tym zasad, przepisów i zagrożeń może być zniechęcające. To zrozumiałe. Dlatego większość decyduje się na korzystanie z usług profesjonalnego partnera logistycznego i doświadczenia firm takich jak GlobKurier.pl. Dzisiejsze rozwiązania technologiczne pozwalają wysyłać nawet problematyczne ładunki w najdalsze zakątki świata, a wiedza i wsparcie specjalistów może to ułatwić.


Chcesz wiedzieć jak zamówić paletę międzynarodową?
Sprawdź: https://www.globkurier.pl/oferta/przesylki-paletowe/


Morze możliwości

Po wybraniu spedytora musisz zdecydować, w jaki sposób przewieźć ładunek: drogą lądową, morską czy powietrzną. Metoda zależy od rodzaju wysyłanego produktu i od tego, w jakim stopniu zależy Ci na czasie dostawy. Jeśli Twój ładunek jest duży, a klient nie spieszy się z jego odbiorem, transport morski jest często najbardziej ekonomiczną metodą wysyłki, choć nie jest bez wad. Z tą metodą mogą być związane specjalne opłaty. Transport ciężarowy jest często tańszy niż transport lotniczy, ale może zająć trzy lub cztery dni, lub dłużej. Niektórzy przewoźnicy obniżyły ceny wysyłki lotniczej, po to, by zmienić nastawienie i niejako zrewolucjonizować rynek i konkurować ze spedycją lądową. Przeczytaj, co w kontekście frachtu lotniczego radzi przedsiębiorcom Tomasz Burek, Menadżer ds. Rozwoju Produktu w GlobKurier.pl: https://www.globkurier.pl/blog/transport-lotniczy/

Masz wątpliwości, która z opcji transportu międzynarodowego jest najlepsza? Skorzystaj ze wsparcia dedykowanego konsultanta, zakładając konto na GlobKurier.pl możesz liczyć na pełne wsparcie.

 

rejestracja globkurier.pl

Liczysz koszta?

Możesz robić to szybko i automatycznie. GlobKurier.pl oferuje mechanizmy pozwalające obliczyć koszt dostawy i zintegrować narzędzia wysyłkowe z platformą e-commerce sprzedawcy. Możesz działać na szeroką skalę, GlobKurier.pl obsługuje ponad 190 destynacji, wszystkie przesyłki zarządzane są w wygodny sposób z poziomu jednego panelu administracyjnego. Obsługa międzynarodowych zamówień nie musi być trudna, integracja z eBay to zaledwie kilka kliknięć, w zamian otrzymujesz oszczędność pracy ludzkiej i redukcję kosztów wysyłki nawet do 70%.

Podatki i cło

Pamiętaj jednak, że prowadząc e-commerce na skalę międzynarodową liczy się nie tylko atrakcyjna stawka wynegocjowana u kuriera. Przy wysyłce poza Unię Europejską obowiązują cła i podatki, co także powinieneś wziąć pod uwagę. Koszt wysłania zamówienia za granicę nazywa się „kosztem dostawy”, ważne jest, aby detaliści zrozumieli tę zależność przed wysłaniem zamówienia. W każdym kraju, w którym sprzedajesz, mogą obowiązywać inne zasady podatkowe, dlatego dokładnie zbadaj, kiedy, komu i ile podatków powinieneś naliczyć.


Czy wiesz, że…?
Wysyłka przesyłek wielkogabarytowych do Rosji i Norwegii jest możliwa wyłącznie w relacji B2B (firma-firma).


Odprawa celna — co musisz wiedzieć

Przy odprawie celnej, Ty jako nadawca jesteś zobligowany do dostarczenia dodatkowej dokumentacji, która pozwoli zidentyfikować towar i Twoją działalność. Wymagane dokumenty to: faktury proforma, karty odprawy celnej, oraz oświadczenia, które uzależnione są od rodzaju transportowanego towaru. W ramach odpraw indywidualnych potrzebne będą także kopie dokumentów firmowych, a w przypadku gdy nadawcą jest osoba prywatna — kopię dowodu osobistego. Co ważne, opłata, jaką pobiera firma kurierska nie pokrywa kosztów związanych z cłem, dodatkowe opłaty przerzucone są na odbiorcę.

Więcej na temat odprawy celnej możesz sprawdzić tutaj: https://www.globkurier.pl/blog/odprawa-celna-co-warto-wiedziec/

Korzystając z innych rynków, Twoja firma może skalować się i wykorzystywać cały świat jako potencjalną bazę klientów, to idealny moment, by zyskać prawdziwie globalny zasięg. Twoi konkurenci nie śpią, zatem do dzieła!


GlobKurier.pl

GlobKurier.pl to pełna oferta usług kurierskich. Współpracujemy z 50 firmami kurierskimi i dostarczamy przesyłki kurierskie do 192 krajów świata.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl