Menu

Informujemy, że wznowiliśmy serwis przesyłek do Ukrainy.

Paczka na Ukrainę – przesyłka na Ukrainę

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Ukrainy!

Jak wysłać paczkę na Ukrainę?

Ty lub Twoi bliscy chcecie wysłać przesyłkę z Ukrainy do Polski? Przewoźnicy dostępni na naszej stronie internetowej zrealizują również i takie doręczenia. Dzięki temu możesz skorzystać z oferty sprawdzonych przewoźników, którzy są dla Ciebie dostępni w jednym miejscu. Wprowadź odpowiednie dane w formularzu wysyłki, a poznasz koszt i terminy dostawy. Sam decydujesz, który wybór najbardziej Ci odpowiada. 

 

Nadanie przesyłki do  Ukrainy jest bardzo proste, wystarczy, że:

1.Odpowiednio zapakujesz przesyłkę.

2. W przypadku wysyłki dużej paczki bądź palety koniecznie przygotuj fakturę handlową i dokumenty celne.

3.Zmierzy i zważysz paczkę.

4.Uzupełnisz wymiary przesyłki w szybkiej wycenie.

5.Wybierzesz jedną z dostępnych ofert.

6.Zamówisz kuriera i opłacisz zlecenie.

Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek na Ukrainę.

Paczka na Ukrainę - cena

Ile kosztuje paczka na Ukrainę? Cena paczki będzie się różniła w zależności od takich czynników, jak waga czy wymiary. Im większa i cięższa przesyłka tym cena będzie adekwatnie wyższa. Nie bez znaczenie jest również rodzaj wybranego transportu. Przesyłki realizowane drogą lotniczą docierają do adresata w trybie ekspresowym, są zatem zazwyczaj nieco droższe. Na cenę dostawy mogą mieć również wpływ czynniki ekonomiczne i polityczne, jak wzrost cen paliw czy aktualna sytuacja na świecie. Paczka z Polski na Ukrainę może podlegać opłacie celnej, co przyczyni się również do ostatecznego kosztu, jaki zostanie poniesiony. Innymi czynnikami wpływającymi na kwotę, którą zapłacimy za transport są usługi dodatkowe, np. ubezpieczenie. Na GlobKurier.pl dostępny jest tani kurier, który doręczy paczkę pod wskazany adres. Sprawdź możliwe opcje doręczenia, i wyślij przesyłkę bez konieczności wychodzenia z domu. 

Wiesz już, od czego zależy cena przesyłki do Ukrainy. Koszt dostawy standardowej paczki zazwyczaj waha się w granicach od około 35 do 100 zł. Aktualna sytuacja polityczna ma jednak istotny wpływ na tę kwotę, dlatego na GlobKurier.pl możesz łatwo sprawdzić, ile zapłacisz za przesyłkę. Cenę paczki z Ukrainy, jak i z Polski na Ukrainę poznasz wypełniając formularz szybkiej wyceny. Po wprowadzeniu wymaganych danych sprawdzisz wszystkie możliwości doręczenia oraz aktualne stawki za dostawę. Spakuj i zaadresuj przesyłkę, a następnie poznaj dostępne opcje doręczenia. 

Tani kurier do Ukrainy z GlobKurier.pl

Firmy kurierskie są wsparciem nie tylko dla osób prywatnych, ale również dla firm, które importują lub eksportują swoje produkty. Skorzystanie z naszych usług pozwoli Ci na wysłanie paczki do Ukrainy za pośrednictwem profesjonalnej firmy kurierskiej w atrakcyjnej cenie. Nasza oferta spełnia oczekiwania klientów biznesowych i indywidualnych. Z nami możesz wysłać do Ukrainy nie tylko paczkę, ale również paletę. Współpracujemy z Meest, FedEx oraz DHL. Przesyłkę do Ukrainy wyślesz od 35 zł!

Zgodnie z ukraińskimi przepisami celnymi, przesyłki o łącznej wadze do 30 kilogramów i łącznej deklarowanej wartości do 100 Euro, są zwolnione z opłat celno-podatkowych (uwzględniana jest łączna waga i wartość paczek, które są wysyłane do odbiorcy w jednym transporcie; liczba paczek, którą w ciągu roku może otrzymać jeden odbiorca jest nieograniczona). W jednej paczce może znaleźć się do 10 kg produktów żywnościowych, zapakowanych oryginalnie przez producenta.

Wysyłka paczki na Ukrainę - jak nadać paczkę?

Obecnie w Polsce przebywa ponad milion Ukraińców, a liczba ta regularnie rośnie. To sprawia, że coraz popularniejsza staje się wysyłka przesyłkę do Ukrainy lub z Ukrainy do Polski. Warto jednak zaznaczyć, że  kraj ten nie należy do Unii Europejskiej, co niestety oznacza, że odbiorca przesyłki za wschodnią granicą prawdopodobnie będzie musiał opłacić cło oraz podatek. Nadawca musi pamiętać o przygotowaniu dokumentów niezbędnych przy odprawie celnej, gdy wysyła paczkę cięższą niż 30 kg, a jej łączną zdeklarowana wartość przekracza 100 EURO. Wszystkie dokumenty niezbędne do odprawy celnej dostępna są na stronie: Odprawa Celna GlobKurier.pl. W razie wątpliwości można skontaktować się z nami mailowo: kontakt@globkurier.pl

Zamów kuriera na Ukrainę

Złożenie zlecenia na naszej stronie internetowej zajmie Ci kilka chwil. W pierwszej kolejności przygotuj przesyłkę do wysyłki. Zadbaj o jej staranne zapakowanie. Istotne jest, aby produkty wewnątrz paczki nie mogły się swobodnie przemieszczać. Postaraj się wypełnić puste miejsca. Zważ i zmierz paczkę. Jej szczegółowe parametry będą Ci niezbędne podczas wypełniania formularza szybkiej wyceny. Jest on dostępny na stronie głównej GlobKurier.pl. Uzupełnij wymagane pola, a w odpowiedzi uzyskasz dostęp do możliwych opcji dostawy. Zwróć uwagę na cenę i czas dostawy, a także opcje dodatkowe. Pamiętaj, że jeśli masz wątpliwość, czy dany kurier będzie odpowiednim wyborem możesz przeczytać opinie o nim w rankingu kurierów. Sprawdź poprawność danych adresowych i dokonaj ostatecznego wyboru. W następnym kroku opłać zamówienie. Po nadaniu śledź stan realizacji zamówienia w dedykowanej temu zakładce na naszej stronie internetowej. 

 

 

Mapa Ukrainy

 

 

 

mapa ukrainy
PowierzchniaLudnośćStolica
603 548 km²41 167 336Kijów
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – KijówPolska – LwówPolska – Odessa
Polska – CharkówPolska – ZaporożePolska – Winnica

Wysyłka paczek do Ukrainy - kody pocztowe

Wysyłając paczkę poza granicę kraju należy zwrócić szczególną uwagę na jej staranne zaadresowanie oraz poprawność danych adresowych. Podanie błędnego adresu dostawy lub choćby stosunkowo mała pomyłka może skutkować zaginięciem paczki lub powrotem do nadawcy. Jednym z części adresu jest kod pocztowy. Nadając przesyłki międzynarodowe, warto pamiętać, że kody pocztowe w innych krajach mogą się znacząco różnić od tych, które znamy w Polsce. W przypadku Ukrainy jest to pięciocyfrowy kod, jednak nie oddzielamy go myślnikiem, jak jest to stosowane w przypadku kodów w Polsce. 

Śledzenie przesyłek z Ukrainy

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Czas transportu przesyłki do Ukrainy - ile idzie paczka z Ukrainy do Polski?

Czas doręczenia przesyłka do Ukrainy uzależniony jest od rodzaju środka transportu. Paczki dostarczane drogą lotniczą docierają do adresata zazwyczaj w przeciągu 2 dni roboczych. W przypadku transportu drogowego czas ten wynosi od 4 do 10 dni roboczych. Jeśli zależy nam na szybkiej dostawie, warto wybrać doręczenie priorytetowe i drogę lotniczą. Należy zwrócić również uwagę na poprawne zaadresowanie przesyłki oraz załączenie stosownych dokumentów jeśli takie są wymagane. Więcej o przesyłkach międzynarodowych poczytasz w dedykowanej temu zakładce na naszej stronie internetowej. Aby dostawa przebiegła sprawnie należy pamiętać o nie umieszczaniu wewnątrz paczki zabronionych towarów. W transporcie Polska – Ukraina niedozwolona jest wysyłka m.in. broni, amunicji, banknotów czy leków. 

Kurier Polska-Ukraina - przewoźnicy

Za pośrednictwem platformy logistycznej GlobKurier.pl dostępne są tanie dostawy realizowane przez sprawdzonych przewoźników. Dokonując szybkiej wyceny na naszej stronie głównej łatwo sprawdzisz, jaki kurier może doręczyć Twoją paczkę z Ukrainy do Polski, jak i w przeciwnym kierunku. W wymagane pola wprowadź szczegółowe parametry paczki oraz kraj docelowy. W odpowiedzi uzyskasz możliwe opcje dostawy. Jednym z kurierów realizujących doręczenia na Ukrainę jest przewoźnik Meest lub w przypadku wysyłek firmowych – kurier DHL. Dostęp do wszystkich aktualnych form dostawy uzyskasz po dokonaniu wyceny. Jako platforma logistyczna współpracujemy z wieloma dostawcami, a do jednych z naszych zadań należy negocjowanie cen. Dzięki temu możesz u nas skorzystać z taniej dostawy zarówno jako klient indywidualny, jak i firmowy. 

Wypełniając formularz wyceny łatwo sprawdzisz możliwe opcje dostawy. Skąd wiedzieć, którego kuriera wybrać? Twoim kryterium wyboru może być cena, czas realizacji dostawy czy dostępne usługi dodatkowe. Pomocny przy wyborze właściwego dostawcy będzie ranking kurierów, który znajdziesz w specjalnej zakładce na naszej stronie. W rankingu sprawdzisz opinie innych klientów na temat danego przewoźnika. Poznanie doświadczeń innych osób może skutecznie odpowiedzieć na Twoje pytania oraz rozwiać rodzące się wątpliwości. Po dokonaniu wyboru i skutecznej dostawie paczki, warto wystawić również swoją ocenę danego przewoźnika. Pomoże to innym osobom, które w przyszłości będą w podobnej sytuacji. 

meest przesyłki na ukrainę ukraina kurier
Opinie o DHL, opinie o kurierze DHL

Śledzenie przesyłki do Ukrainy

Jesteś ciekawy, kiedy Twoja paczka dotrze do adresata? W specjalnej zakładce możesz śledzić dostawę przesyłki. Dzięki temu w prosty sposób sprawdzisz, gdzie aktualnie znajduje się paczka. Monitorowanie przesyłki to także możliwość potwierdzenia, czy została ona już odebrana. Jest to duże ułatwienie ponieważ nie wymaga bezpośredniego kontaktu z odbiorcą. Łatwo sprawdzisz także próby doręczenia przesyłki. W tym celu niezbędny Ci będzie numer GK paczki, który otrzymasz mailowo zaraz po złożeniu zamówienia. Jest on dla Ciebie dostępny również w panelu klienta. 

Czego nie można wysłać w paczce do Ukrainy?

W przypadku krajów należących do Unii Europejskiej procedura wysyłki za granicę jest znacznie prostsza. Jednak w przypadku Ukrainy, trzeba liczyć się, że że Urząd Celny może podchodzić do kontroli bardziej restrykcyjnie, a przewożenie niektórych produktów może się wiązać z obowiązkowymi opłatami celnymi. Niektóre produkty są kategorycznie zabronione i pod żadnym pozorem nie można wysyłać ich do naszego wschodniego sąsiada. 

Niedozwolone jest wysyłanie w paczce do Ukrainy:

 

 • monet, banknotów, waluty lub jakichkolwiek walorów płatnych na okaziciela,
 • czeków podróżnych, platyny, złota lub srebra (przetworzonych lub nie), kamieni szlachetnych, biżuterii i innych przedmiotów wartościowych,
 • przedmiotów niebezpiecznych mogących wyrządzić szkodę osobom lub mieniu czy też spowodować zanieczyszczenie bądź uszkodzenie innych przesyłek lub urządzeń pocztowych,
 • narkotyków i substancji psychotropowych lub innych nielegalnych substancji odurzających zakazanych w kraju przeznaczenia i nadania,
 • broni palnej i amunicji,
 • broni białej i innych przedmiotów przeznaczonych do ataku lub obrony,
 • materiałów wybuchowych, łatwopalnych lub promieniotwórczych,
 • rozbrojonych wybuchowych urządzeń i sprzętu wojskowego, w tym rozbrojonych granatów, pocisków i innych podobnych przedmiotów, jak również replik tych urządzeń i przedmiotów,
 • substancji wywołujących zakażenie,
 • żywych zwierząt i roślin,
 • zwłok, szczątków i prochów ludzkich oraz zwierzęcych,
 • materiałów biologicznych,
 • nasion i sadzonek,
 • produktów spożywczych pochodzenia zwierzęcego niepoddanych obróbce cieplnej i innej żywności, z wyjątkiem żywności w opakowaniach fabrycznych o masie do 10 kg w przesyłce,
 • produktów łatwo psujących się,
 • przedmiotów stanowiących dziedzictwo narodowe, historyczne lub kulturowe,
 • alkoholu, leków i wyrobów tytoniowych,
 • dokumentów mających charakter korespondencji bieżącej i osobistej wymienianych pomiędzy osobami innymi niż nadawca i adresat lub osoby z nimi zamieszkujące,
 • pozwoleń na broń, książeczek ewidencji stażu pracy, książeczek wojskowych, paszportów i innych dokumentów identyfikacyjnych,
 • rzeczy wykonanych z tworzyw kruchych, łamliwych oraz rzeczy o krótkim okresie trwałości,
 • przedmiotów podrabianych, nielegalnych, a także produktów chronionych prawem autorskim,
 • przedmiotów o charakterze nieprzyzwoitym i niemoralnym,
 • ram motocykli, silników, podwozi itp., opisanych jako zespoły i części pojazdów.

Paczka na Ukrainę - klienci indywidualni

Niezależnie od tego, jak często wysyłasz paczki, u nas masz dostęp do konkurencyjnych cen. Jako platforma logistyczna współpracujemy z liderami w branży kurierskiej. Dzięki temu nie musisz martwić się o doręczenie przesyłki, realizacją usługi zajmą się sprawdzeni przewoźnicy. Oferowany jest także szereg usług dodatkowych, jak ubezpieczenie, dostawy ekspresowe, powiadomienia SMS oraz e-mail. Dlaczego możesz wysyłać taniej? Nasi specjaliści negocjują stawki na doręczenie kopert, paczek oraz palet o różnej wadze i wielkości. Sprawdź dedykowane dla Ciebie formy wysyłki i skorzystaj z niskich cen dostawy.

Platforma logistyczna GlobKurier.pl umożliwia szybką wysyłkę przesyłek o różnej wadze i wielkości. Zlecisz z nami dostawę koperty, małej paczki czy palety. Doręczenia realizowane są z Polski na Ukrainę, jak i do innych części kraju oraz świata. Jeśli zależy Ci na czasie możesz skorzystać z ekspresowej dostawy samolotem. Ponieważ nasi klienci wysyłają dużo paczek daje nam to duże pole do negocjacji cen. Dzięki temu możemy zaoferować tanie przesyłki krajowe i międzynarodowe. Po wypełnieniu formularza szybkiej wyceny otrzymujesz dostęp do dedykowanych form dostawy. W łatwy sposób porównasz ceny, czas dostawy czy usługi dodatkowe. Wszystko to jest dla Ciebie dostępne za pośrednictwem internetu. Nadania dokonujesz w wygodny sposób bez konieczności wychodzenia z domu. Jeśli prowadzisz firmę i wysyłasz większą ilość przesyłek koniecznie się z nami skontaktuj. Dla klientów biznesowych dostępne są dodatkowe rabaty. Skorzystaj z oferty sprawdzonych przewoźników, którzy zajmą się dostawą paczek czy przesyłek paletowych.

                                                         Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Ukrainy

Paczka do Ukrainy - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Ukrainy

Prowadzisz własną działalność i interesuje Cię hurtowa wysyłka? Masz do nadania przesyłki o większych gabarytach? Na kierunku Polska – Ukraina możesz skorzystać z dedykowanej oferty – tanie palety i frachty. Dla klientów firmowych dostępny jest przewóz palet i transport drobnicowy. Dzięki współpracy z nami możesz skorzystać ze specjalnych stawek dla firm. Zainteresowała Cię nasza propozycja? Skontaktuj się z nami i zapytaj o ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb. W razie potrzeby możesz liczyć na wsparcie operatora logistycznego. 

kurier z paczką do ukrainy

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20