Paczka do Niemiec, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Niemiec!

Jak nadać paczkę do Niemiec?

Nadanie przesyłki do Niemiec przez GlobKurier.pl jest proste, bo to zaledwie kilka kliknięć. 

Aby zamówić kuriera do Niemiec musisz: 

1. Odpowiednio zapakować przesyłkę.

2.Zmierzyć i zważyć paczkę.

3.Uzupełnić wymiary przesyłki w szybkiej wycenie.

4.Wybierać jedną z dostępnych ofert.

5.Zamówić kuriera i opłacić zlecenie.

 

Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Niemiec.

Zobacz film jak wysłać paczkę do Niemiec!

Od czego zależy cena paczki do Niemiec?

Cena przesyłki do Niemiec zależy od jej wymiarów oraz wagi. Za pośrednictwem GlobKurier.pl paczkę do 1 kg wyślesz do Niemiec od 23 zł netto! Cena zależy również o danego przewoźnika. W naszej ofercie paczkę do Niemiec dostarcza DPD, GLS, FedEx, TNT, Raben. Przesyłki do Niemiec dostarczane są transportem drogowym lub lotniczym, co również wpływa na cenę paczki. Skorzystanie z transportu drogowego jest tańszym rozwiązaniem, jednak czas doręczenia paczki do Niemiec jest dłuższy niż w przypadku przesyłki lotniczej. Niższe ceny na przesyłki  do Niemiec można zyskać wykorzystując kod rabatowy lub zakładając w serwisie konto biznesowe. 

Jak wysłać paczkę do Niemiec? Tani kurier do Niemiec to idealne rozwiązanie!

Nadanie paczki do Niemiec z pomocą taniego kuriera to bezpieczne rozwiązanie. Nie musisz obawiać się komplikacji, ponieważ obecnie tani kurier absolutnie nie jest synonimem źle wykonanej pracy! Chcesz, aby paczkę do Niemiec dostarczył zaufany przewoźnik? Możesz skorzystać z usług brokera kurierskiego! To miejsce, w którym znajdziesz oferty niemal wszystkich firm kurierskich, także i tych nadających pakunki z Polski do Niemiec. Plusem korzystania z usług brokerów kurierskich, takich jak Globkurier, jest fakt, że mają oni konkurencyjne ceny. Wynika to z umów, jakie zawierają z poszczególnymi kurierami, również tymi nadającymi przesyłki do Niemiec. W systemie brokerów najpierw podajesz wszystkie dane: od miejsca nadania, po odbiór, wagę oraz wymiary, a także zawartość. Na podstawie najważniejszych danych zostaje wygenerowana lista najkorzystniejszych ofert dla Ciebie. Z taką pomocą paczka do Niemiec może być wysłana niemal za kilka złotych!

Cennik usług na międzynarodowy transport przesyłek do Niemiec

Dla firm
Klient indywidualny

Kopia Kopia Przesyłki międzynarodowe – NIEMCY_dla firmy

 koperta do 0,5kg1kg5kg10kg20kg30kg40kg50kg60kg70kg
PRZESYŁKI EKSPORTOWE – CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJ
TRANSPORT DROGOWY23zł24zł34zł35,5zł40,5zł47zł116zł 137zł158zł177zł
Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
TRANSPORT LOTNICZY52zł66zł140zł191zł259zł332zł415zł452zł489zł526zł
Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze
PRZESYŁKI IMPORTOWE – CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJ
TRANSPORT DROGOWY56zł58zł69zł73zł78zł82zł137zł173zł224zł 265zł
Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
TRANSPORT LOTNICZY70zł70zł146zł195zł256zł325zł731zł796zł861zł 926zł
Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze

Wysyłka paczek do Niemiec - jak to wygląda?

Rozwój usług kurierskich, szybsze środki transportu, strefa Schengen oraz możliwość nadania paczki online – to wszystko przyczyniło się do tego, że przesyłki międzynarodowe są coraz bardziej popularne, zwłaszcza pomiędzy krajami Unii Europejskiej. W samym kwietniu 2020 r. liczba paczek wysłanych do Niemiec, których populacja wynosi około 80 milionów, wzrosła o 88% w porównaniu ze średnią liczbą z roku poprzedniego.

 

Co ważne, Niemcy to kraj, w którym żyje bardzo wielu Polaków, co także sprawia, że popyt na usługi kurierskie do tego kraju rośnie. Obok osób z Syrii i Turcji, to właśnie my jesteśmy najliczniejszą grupą obcokrajowców na terenia naszego zachodniego sąsiada. Dane opublikowane przez niemiecki federalny urząd statystyczny pokazują, że w 2018 roku w Niemczech zamieszkiwało i pracowało prawie 900 tysięcy osób o wyłącznie polskim obywatelstwie. Są oni często adresatami paczek wysyłanych do nich z Polski przez ich rodziny, przyjaciół, a także polskich sprzedawców. Najczęstszym kierunkiem, w jakim zmierzają polskie paczki wysłane do Niemiec, jest największe miasto tego kraju – Berlin, które od Warszawy dzieli 600 km. Często wysyłamy też paczki do Monachium, czy Hamburga. Pamiętajmy, że niektóre z paczek muszą przemierzyć zaledwie kilka do kilkunastu kilometrów, aby przejechać z jednego z polskich przygranicznych miast do jednego z miast niemieckich.

Niemcy to kraj wyjątkowo rozwinięty technologicznie jak i gospodarczo. Niemcy to jeden z naszych najbliższych europejskich sąsiadów, a to sprawia, że dostarczenie paczki na tej trasie zajmuje niewiele czasu. Ponieważ coraz więcej Polaków decyduje się na emigrację do Niemiec, rośnie także popyt na usługi kurierskie. Warto pamiętać również o firmach niemieckich, które współpracują z firmami polskimi – części mechaniczne, chemia, tworzywa sztuczne, słodycze i wyroby hutnicze. Dzięki GlobKurier, paczka do Niemiec to przedsięwzięcie tańsze i bezpieczniejsze niż by się to mogło wydawać. Oferujemy wysokiej jakości organizację transportu zarówno drogą lądową jak i lotniczą w atrakcyjnej cenie.

Mapa Niemcy
mapa_Niemcy
PowierzchniaLudnośćStolica
357 578 km²83 019 200Berlin
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – BerlinPolska – MonachiumPolska – Frankfurt
Polska – HamburgPolska – LipskPolska – Düsseldorf

Zobacz też: 

Wysyłka paczek do Niemiec - kody pocztowe

Podobnie jak wiele innych krajów, Niemcy posiadają swój system kodów pocztowych. Ich znajomość jest ważna, jeśli chcemy odpowiednio zaadresować paczki, które wysyłamy na zachód. Kody pocztowe w Niemczech składają się z pięciu cyfr, z których dwie pierwsze oznaczają region kraju, a pozostałe trzy cyfry to oznaczenie rewiru pocztowego. 

 

Pomiędzy cyframi nie występuje myślnik, w przeciwieństwie do polskich kodów pocztowych, ale jeśli z przyzwyczajenia go postawimy, nie powinno to sprawić większego problemu i paczka najpewniej wciąż dotrze do celu. Może się to jednak stać z opóźnieniem, ponieważ w Niemczech paczki często sortowane są przez maszyny, mogące nie rozpoznać myślnika. Nie należy zapisywać przed cyframi kodu państwa, jak D- lub DE-. Wystarczy pięć cyfr wyraźnie zapisanych obok siebie. Kody pocztowe odpowiednie dla danego miasta i rewirów pocztowych to nieraz nawet kilkanaście różnych kombinacji cyfr.

Berlin -10115- 14199
Frankfurt- 60306 – 65936
Monachium -80331 – 85764
Hamburg- 20095 – 22769

Śledzenie paczki do Niemiec

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie przesyłki do Niemiec

Każda przesyłka jest przez nas traktowane skrupulatnie. Aby zagwarantować Państwu pewność odnośnie transportu, jako GlobKurier oferujemy pełny wgląd w proces wysyłki. Każda paczka do Niemiec jest dla Państwa bez wątpienia ważna, więc udostępniamy Państwu możliwość śledzenia przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS.

 

Ile trwa doręczenie paczki do Niemiec?

Czas realizacji dostarczenia przesyłki kurierskiej do Niemiec to kwestia uzależniona od kilku czynników. Największe znaczenie ma to, jaki jest jej ciężar oraz jakie są wymiary przesyłki. Koszt przesyłki z Polski do Niemiec zależy także od tego, czy jest to zwykła przesyłka listowna czy paczka o większych gabarytach. Ponadto ważne jest to, czy zdecydujesz się na standardowy tryb przesyłki (drogowy) czy też na opcję ekspres (samolotem). Średni czas doręczenie przesyłki do Niemiec to od 1-5 dni roboczych. Istotną kwestią, która również wpływa na czas doręczenia przesyłki jest lokalizacja miejsca docelowego. Przesyłki wysyłane do dużych miast są bowiem szybciej obsługiwane z racji swojego korzystnego położenia komunikacyjnego. Najczęściej paczki wysyłane są do Berlina.

Paczka do Niemiec: co musisz wiedzieć? Kiedy dotrze kurier do Niemiec?

Wysyłając paczki do Niemiec, zawsze musimy mieć na uwadze kilka (wspomnianych już wyżej) elementów. Jeśli zależy Ci na szybkim dostarczeniu przesyłek do odbiorcy za naszą wschodnią granicą, zadbaj o kilka kroków. Jednym z nich jest odpowiednie zapakowanie nadawanej paczki do Niemiec, ale o tym szerzej przeczytasz nieco niżej. Przy zamawianiu przewoźnika zawsze dokładnie i skrupulatnie podaj wszystkie najważniejsze informacje. Kurier do Niemiec trafi bez problemu, jeśli w formularzu odpowiednio podasz takie informacje jak waga przesyłki, jej wszystkie (dokładne!) wymiary, zapewnisz ubezpieczenie oraz podasz odbiorcę swojej przesyłki do Niemiec. Błędy popełnione na tym etapie nadawania paczki do Niemiec mogą opóźnić cały proces, co może być nie na rękę żadnej ze stron – zarówno nadawcy jak i odbiorcy. Jeśli jednak wszystko zostanie wykonane poprawnie – nasza paczka do Niemiec trafić może nawet już w dobę od nadania!

Paczka do Niemiec - jak przygotować przesyłkę do Niemiec?

Przygotowanie paczki do Niemiec zależne jest nie od kierunku wysyłki pakunku, ale od zawartości nadania. Dlatego zaleca się postępowanie zgodnie z kilkoma podstawowymi zasadami, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko samej przesyłce z Polski do Niemiec, ale także nie narażą pracowników firmy kurierskiej na potencjalne zagrożenia oraz komplikacje. W związku z tym, kiedy wysyłasz przesyłki kurierskie na linii Polska Niemcy (ale nie tylko!) przeanalizuj w pierwszej kolejności, jakich zabezpieczeń wymaga zawartość Twojej paczki. Dla przykładu: gdy nadajesz rzeczy lekkie, łatwe w pakowaniu takie jak ubrania, buty czy książki – sprawa absolutnie nie jest skomplikowana! Wystarczy karton standardowych wymiarów, wypełnienie, taśmy i folie zabezpieczające przed wstrząsami. Tak przygotowane przesyłki do Niemiec szybko dotrą do swoich odbiorców. Jeśli jednak chcesz nadać rzecz, która może budzić wątpliwości – sprawdź koniecznie przepisy celne oraz zerknij na ograniczenia, jakimi kierują się przewoźnicy oraz zasady, jakie mają firmy kurierskie. Wysyłane paczki z Polski muszą być zgodne z prawem zarówno jednej jak i drugiej ze stron. Chociaż wszelkie formalności i ograniczenia są dużo mniejsze niż na przykład w przypadku pakunków nadawanych do Wielkiej Brytanii, zawsze należy pamiętać, że wysyłając paczki do Niemiec, również można trafić na (choć nieliczne) ograniczenia i zakazy. Zawsze warto je zweryfikować między innymi na oficjalnej stronie internetowej brokera lub firm kurierskich. Jeśli prawidłowo wypełnisz wszystkie kroki, to pytanie “Ile idzie paczka do Niemiec?” nie będzie Ci spędzało snu z powiek, bo doręczenie przesyłki do Niemiec będzie kwestią kilkudziesięciu godzin!

Przesyłki do Niemiec - z jakich przewoźników możesz skorzystać?

Nie wszystkie dostępne na polskim rynku firmy przewozowe oferują transport paczek z Polski do Niemiec. Dodatkowo oferty różnią się też cenowo, także ze względu na wagę paczki, czy sposoby transportu – drogowe bądź lotnicze. Warto jednak pamiętać, że tani kurier wcale nie oznacza wolniejszy. Przesyłka do Niemiec dostarczona może być w dwa dni (jest to standardowy czas), a nawet już w jeden dzień. Paczka z Niemiec do Polski będzie wędrowała w podobnym czasie. Jakie firmy zadbają o to aby nasza paczka do Niemiec dotarła do adresata? Będą to m.in.: DPD, GLS, FedEx, TNT, Raben.

Ubezpieczenie paczki do Niemiec

Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych oraz dużej częstotliwości wysyłki wartościowych przesyłek do Niemiec, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki.

Co możesz wysyłać kurierem do Niemiec?

Niemcy należą do grupy państw Unii Europejskiej. W związku z tym procedura celna jest znacznie uproszczona, ponieważ przesyłki wędrujące z innego kraju należącego do UE nie są sprawdzane przez Urząd Celny. Istnieją przepisy mówiące, co i w jakich ilościach można przewieźć przez granicę. Paczka wysyłana do Niemiec nie może oczywiście zawierać narkotyków oraz substancji niebezpiecznych: wybuchowych, trujących, łatwopalnych, etc. W przesyłce takiej nie może również znajdować się większość rodzajów broni, alkohol i wyroby tytoniowe, które są dozwolone lecz tylko w odpowiedniej ilości oraz tylko i wyłącznie do użytku własnego. Kolejnym elementem, którego nie możemy przewieźć przez granicę są leki; jeśli istnieje potrzeba ich przyjmowania, potrzebne będzie zaświadczenie lekarskie o tym informujące. Zwierzęta mogą być przewożone między krajami Unii Europejskiej, natomiast niezbędne w tym celu jest odpowiednie oznaczenie takiej przesyłki, a także posiadana przez zwierzę międzynarodowa książeczka zdrowia. Jeśli nie wiesz, czy dany produkt może zostać przewieziony w paczce do Niemiec – skontaktuj się z nami: kontakt@globkurier.pl.

Sprawdź również naszego bloga: Co można wysłać w paczce do Niemiec?

Czy bez drukarki mogę wysłać paczkę do Niemiec?

Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że tak! Firmy kurierskie oraz brokerzy posiadają w swoich usługach opcję, w której kurier przyjeżdża do miejsca nadania paczki już z gotowym listem przewozowym. Nie musimy przejmować się formalnościami związanymi z drukowaniem dokumentów, a dzięki temu paczka do Niemiec zostanie szybciej i sprawniej nadana!

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Niemiec

Paczka do Niemiec - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Niemiec

Oprócz dużej ilości paczek wędrujących między dwoma osobami, np. przyjaciółmi, czy rodziną należy także uwzględnić adresatów i nadawców, którzy nie są osobami prywatnymi, ale firmami. Niemcy są największym handlowym partnerem Polski, dlatego wysyłka do Niemiec obejmuje także przesyłki paletowe. Dodatkowo, firmy chcące wysyłać do Niemiec swoje towary mogą często liczyć na specjalne zniżki i rabaty.

Dla wielu przedsiębiorców ważna jest możliwość jasnej oceny kosztów wysyłki, co także staje się coraz łatwiejsze, dzięki temu, że wszystko można zorganizować online. Szybka wycena, a także inne ułatwienia, jak np. integracja z najpopularniejszymi platformami handlowymi, jak Allegro, czy eBay sprawiają, że wysyłanie nawet dużej ilości różnych zamówień naraz staje się łatwiejsze. Co ważne, zwłaszcza dla firm, przewoźnicy oferują również wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, dotyczących zarówno nadawcy jak i odbiorców paczek oraz możliwość śledzenia i powiadomień SMS.

kurier-paczka-do-niemiec

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności (https://www.globkurier.pl/polityka-prywatnosci/). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.

Jak wysłać paczkę do Niemiec - podsumowanie

Ze względu na położenie geograficzne, wysyłanie paczki do Niemiec z Polski jest naprawdę szybkie i proste. Samo przesłanie pakunku może zająć nawet raptem dwadzieścia cztery godziny! Najistotniejszymi krokami w nadaniu paczki do Niemiec jest przede wszystkim jej odpowiednie przygotowanie, zabezpieczenie i zamówienie zaufanego kuriera. Ze względu na fakt, że zarówno Niemcy jak i Polska są w Unii Europejskiej oraz należą do Strefy Schengen – ogranicza to absolutnie wszelkie, skomplikowane formalności do absolutnego minimum. W związku z tym przesyłki do Niemiec wyślesz równie szybko i łatwo jak do polskiego miasta oddalonego od twojego miejsca zamieszkania o kilkanaście kilometrów! Dzięki temu załatwianie spraw biznesowych czy wysyłanie przesyłki do Niemiec do bliskich jest banalnie proste!