• Paczka do Niemiec, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Niemiec!

  Paczka do Niemiec, przesyłki kurierskie z Polski

  Jak nadać paczkę do Niemiec?

  Paczka do Niemiec nadana przez GlobKurier.pl to proste rozwiązanie, które zajmuje tylko kilka kliknięć. 

   

  Aby zamówić kuriera do Niemiec musisz: 

  1. Odpowiednio zapakować przesyłkę.

  2. Zmierzyć i zważyć paczkę.

  3. Uzupełnić wymiary przesyłki w szybkiej wycenie.

  4. Wybrać jedną z dostępnych ofert.

  5. Zamówić kuriera i opłacić zlecenie.

   

  Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Niemiec.

  Zobacz film jak wysłać paczkę do Niemiec!

  Od czego zależy cena paczki do Niemiec?

  Cena przesyłki do Niemiec zależy od jej wymiarów oraz wagi. Za pośrednictwem GlobKurier.pl paczkę do 1 kg wyślesz do Niemiec od 23 zł netto! Cena zależy również o danego przewoźnika. W naszej ofercie paczki do Niemiec dostarcza DPD, GLS, FedEx, TNT, Raben. Przesyłki do Niemiec dostarczane są transportem drogowym lub lotniczym, co również wpływa na cenę paczki. Skorzystanie z transportu drogowego jest tańszym rozwiązaniem, jednak czas doręczenia paczki do Niemiec jest dłuższy niż w przypadku przesyłki lotniczej. Niższe ceny na przesyłki do Niemiec można zyskać wykorzystując kod rabatowy lub zakładając w serwisie konto biznesowe. 

  Jak wysłać paczkę do Niemiec? Tani kurier do Niemiec!

  Paczka do Niemiec z pomocą taniego kuriera to bezpieczne rozwiązanie. Chcesz, aby paczkę do Niemiec dostarczył zaufany przewoźnik? Możesz skorzystać z usług brokera kurierskiego! To miejsce, w którym znajdziesz oferty niemal wszystkich firm kurierskich, także i tych nadających pakunki z Polski do Niemiec. Plusem korzystania z usług brokerów kurierskich, takich jak Globkurier, jest fakt, że mają oni konkurencyjne ceny. Wynika to z umów, jakie zawierają z poszczególnymi kurierami, również tymi nadającymi paczki do Niemiec. W systemie brokerów, na podstawie najważniejszych danych zostaje wygenerowana lista najkorzystniejszych ofert dla Ciebie. Z taką pomocą paczka do Niemiec może być wysłana niemal za kilka złotych.

  Cennik paczka do Niemiec

  Dla firm
  Klient indywidualny

  Kopia Kopia Przesyłki międzynarodowe – NIEMCY_dla firmy

  koperta do 0,5kg1kg5kg10kg20kg30kg40kg50kg60kg70kg
  PRZESYŁKI EKSPORTOWE – CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJ
  TRANSPORT DROGOWY23zł24zł34zł35,5zł40,5zł47zł116zł 137zł158zł177zł
  Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
  TRANSPORT LOTNICZY52zł66zł140zł191zł259zł332zł415zł452zł489zł526zł
  Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze
  PRZESYŁKI IMPORTOWE – CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJ
  TRANSPORT DROGOWY56zł58zł69zł73zł78zł82zł137zł173zł224zł 265zł
  Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
  TRANSPORT LOTNICZY70zł70zł146zł195zł256zł325zł731zł796zł861zł 926zł
  Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze

  Wysyłka paczek do Niemiec - jak to wygląda?

  Rozwój usług kurierskich, szybsze środki transportu, strefa Schengen oraz możliwość nadania paczki online – to wszystko przyczyniło się do tego, że przesyłki międzynarodowe, w tym paczka do Niemiec są coraz bardziej popularne. W samym kwietniu 2020 r. liczba paczek wysłanych do Niemiec, których populacja wynosi około 80 milionów, wzrosła o 88% w porównaniu ze średnią liczbą z roku poprzedniego.

   

  Co ważne, Niemcy to kraj, w którym żyje bardzo wielu Polaków, co także sprawia, że popyt na usługi kurierskie do tego kraju rośnie i i logicznie wzrasta ilość wysyłanych paczek do Niemiec. Najczęstszym kierunkiem, w jakim zmierzają polskie paczki wysłane do Niemiec, jest największe miasto tego kraju – Berlin, które od Warszawy dzieli 600 km. Często wysyłamy też paczki do Monachium, czy Hamburga.

  Niemcy to jeden z naszych najbliższych europejskich sąsiadów, a to sprawia, że dostarczenie paczki na tej trasie zajmuje niewiele czasu. Ponieważ coraz więcej Polaków decyduje się na emigrację do Niemiec, rośnie także popyt na usługi kurierskie. Warto pamiętać również o firmach niemieckich, które współpracują z firmami polskimi – części mechaniczne, chemia, tworzywa sztuczne, słodycze i wyroby hutnicze. Dzięki GlobKurier, paczka do Niemiec to przedsięwzięcie tańsze i bezpieczniejsze niż by się to mogło wydawać.

  Mapa Niemcy
  mapa_Niemcy
  PowierzchniaLudnośćStolica
  357 578 km²83 019 200Berlin
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – BerlinPolska – MonachiumPolska – Frankfurt
  Polska – HamburgPolska – LipskPolska – Düsseldorf

  Zobacz też: 

  Wysyłka paczek do Niemiec - kody pocztowe

  Podobnie jak wiele innych krajów, Niemcy posiadają swój system kodów pocztowych. Ich znajomość jest ważna, jeśli chcemy odpowiednio zaadresować paczki, które wysyłamy na zachód. Kody pocztowe w Niemczech składają się z pięciu cyfr, z których dwie pierwsze oznaczają region kraju, a pozostałe trzy cyfry to oznaczenie rewiru pocztowego. 

   

  Pomiędzy cyframi nie występuje myślnik, w przeciwieństwie do polskich kodów pocztowych, ale jeśli z przyzwyczajenia go postawimy, nie powinno to sprawić większego problemu i paczka najpewniej wciąż dotrze do celu. Może się to jednak stać z opóźnieniem, ponieważ w Niemczech paczki często sortowane są przez maszyny, mogące nie rozpoznać myślnika. Nadając paczkę do Niemiec nie należy zapisywać przed cyframi kodu państwa, jak D- lub DE-. Wystarczy pięć cyfr wyraźnie zapisanych obok siebie.

  Berlin -10115- 14199
  Frankfurt- 60306 – 65936
  Monachium -80331 – 85764
  Hamburg- 20095 – 22769

  Śledzenie paczki do Niemiec

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie przesyłki do Niemiec

  Każda przesyłka jest przez nas traktowane skrupulatnie. Aby zagwarantować Państwu pewność odnośnie transportu, jako GlobKurier oferujemy pełny wgląd w proces wysyłki. Każda paczka do Niemiec jest dla Państwa bez wątpienia ważna, więc udostępniamy Państwu możliwość śledzenia przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS. Paczki do Niemiec wysyłane są codziennie w bardzo dużych ilościach, dlatego warto skorzystać z opcji monitorowania drogi swojej przesyłki.

   

  Ile trwa doręczenie paczki do Niemiec?

  Czas realizacji dostarczenia przesyłki kurierskiej do Niemiec to kwestia uzależniona od kilku czynników. Największe znaczenie ma to, jaki jest jej ciężar oraz jakie są wymiary przesyłki. Koszt paczki do Niemiec zależy także od tego, czy jest to zwykła przesyłka listowna czy paczka o większych gabarytachŚredni czas doręczenie przesyłki do Niemiec to od 1-5 dni roboczych. Istotną kwestią, która również wpływa na czas doręczenia przesyłki jest lokalizacja miejsca docelowego. Przesyłki wysyłane do dużych miast są bowiem szybciej obsługiwane z racji swojego korzystnego położenia komunikacyjnego. Najczęściej paczki wysyłane są do Berlina.

  Paczka do Niemiec - jak przygotować przesyłkę do Niemiec?

  Przygotowanie paczki do Niemiec zależne jest nie od kierunku wysyłki pakunku, ale od zawartości nadania. Dlatego zaleca się postępowanie zgodnie z kilkoma podstawowymi zasadami, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko samej przesyłce z Polski do Niemiec, ale także nie narażą pracowników firmy kurierskiej na potencjalne zagrożenia oraz komplikacje. W związku z tym, kiedy wysyłasz przesyłki kurierskie na linii Polska Niemcy (ale nie tylko!) przeanalizuj w pierwszej kolejności, jakich zabezpieczeń wymaga zawartość Twojej paczki. Przygotowane przesyłki do Niemiec szybko dotrą do swoich odbiorców. Jeśli jednak chcesz nadać rzecz, która może budzić wątpliwości – sprawdź koniecznie przepisy celne oraz zerknij na ograniczenia, jakimi kierują się przewoźnicy oraz zasady, jakie mają firmy kurierskie realizujące paczki do Niemiec.

  Paczka do Niemiec - przewoźnicy

  Nie wszystkie dostępne na polskim rynku firmy przewozowe oferują transport paczki do Niemiec z Polski. Dodatkowo oferty różnią się też cenowo, także ze względu na wagę paczki, czy sposoby transportu – drogowe bądź lotnicze. Warto jednak pamiętać, że tani kurier wcale nie oznacza wolniejszy. Jakie firmy zadbają o to aby nasza paczka do Niemiec dotarła do adresata? Będą to m.in.: DHL DE, DPD, GLS, Hermes, FedEx, TNT, Raben.

  DHL DE

  DHL DE  jest jednym z największych operatorów i liderem na rynku niemieckim. Jego udział w rynku usług kurierskich na terenie tego kraju wynosi ponad 40%.  W swojej ofercie posiada standardowe usługi kurierskie – DHL PACKET z dostawą w ciągu 2-4 dni z Polski do Niemiec. Dodatkowo przewoźnik zapewnia pełen tracking czy ubezpieczenie do 500 €. Dużym plusem jest możliwość skorzystania z doręczenia w sobotę bez dodatkowych opłat. Usługa DHL Paket obejmuje dostarczenia do Packstation i Paketshop, których łącznie na terenie Niemiec jest ponad 30 000. Przesyłki są ograniczone do 31 kg. i wymiarów 120 x 60 x 60 cm i muszą być w kształcie standardowego prostopadłościanu. W przypadku przesyłek nietypowych zalecamy innych przewoźników. 

  DPD DE

  DPD DE jest kolejnym wodzącym przewoźnikiem w Niemczech. Jest drugą co do wielkości siecią doręczycieli, co przekłada się na ok. 18% udziału w rynku usług kurierskich na terenie Niemiec. DPD posiada ok. 6 000 alternatywnych punktów odbioru. Przewoźnik podejmuje 2 próby doręczenia w cenie. Ograniczenia przesyłek w przypadku DPD DE to 30 kg i max. długość 175 cm,

  Hermes

  Hermes oferuje standardowe usługi kurierskie z 3 próbami doręczenia w cenie oraz wysyłkę do punktów paczkowym, których na terenie Niemiec jest ponad 16 500. W przypadku usług kurierskich Hermes ogranicza przesyłki do 31,5 kg. oraz do wymiarów 120 x 60 x 60 cm. W przypadku doręczeńdo punktów paczkowym maksymalna waga wynosi 25 kg, natomiast łączna wartość długości, szerokości i wysokości przesyłki nie może wynosić więcej niż 120 cm. Hermes 

  Ubezpieczenie paczki do Niemiec

  Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych oraz dużej częstotliwości wysyłki wartościowych paczek do Niemiec, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki. 

  Czego nie można wysyłać kurierem do Niemiec?

  Niemcy należą do grupy państw Unii Europejskiej. W związku z tym procedura celna jest znacznie uproszczona, ponieważ przesyłki wędrujące z innego kraju należącego do UE nie są sprawdzane przez Urząd Celny. Paczka wysyłana do Niemiec nie może oczywiście zawierać narkotyków oraz substancji niebezpiecznych: wybuchowych, trujących, łatwopalnych, etc. W przesyłce takiej nie może również znajdować się większość rodzajów broni, alkohol i wyroby tytoniowe, które są dozwolone lecz tylko w odpowiedniej ilości oraz tylko i wyłącznie do użytku własnego. Paczka do Niemiec nie może zawierać leków; jeśli istnieje potrzeba ich przyjmowania, potrzebne będzie zaświadczenie lekarskie o tym informujące. Zwierzęta mogą być przewożone między krajami Unii Europejskiej, natomiast niezbędne w tym celu jest odpowiednie oznaczenie takiej przesyłki, a także posiadana przez zwierzę międzynarodowa książeczka zdrowia. Jeśli nie wiesz, czy dany produkt może zostać przewieziony w paczce do Niemiec – skontaktuj się z nami: kontakt@globkurier.pl.

  Sprawdź również naszego bloga: Co można wysłać w paczce do Niemiec?

  Czy bez drukarki mogę wysłać paczkę do Niemiec?

  Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że tak! Firmy kurierskie oraz brokerzy posiadają w swoich usługach opcję, w której kurier przyjeżdża do miejsca nadania paczki już z gotowym listem przewozowym. Nie musimy przejmować się formalnościami związanymi z drukowaniem dokumentów, a dzięki temu paczka do Niemiec zostanie szybciej i sprawniej nadana!

  Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Niemiec

  Paczka do Niemiec - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Niemiec

  Oprócz dużej ilości paczek wędrujących między dwoma osobami, np. przyjaciółmi, czy rodziną należy także uwzględnić adresatów i nadawców, którzy nie są osobami prywatnymi, ale firmami. Niemcy są największym handlowym partnerem Polski, dlatego wysyłka do Niemiec obejmuje paczki do Niemiec i przesyłki paletowe. Dodatkowo, firmy chcące wysyłać do Niemiec swoje towary mogą często liczyć na specjalne zniżki i rabaty.

  Dla wielu przedsiębiorców ważna jest możliwość jasnej oceny kosztów wysyłki, co także staje się coraz łatwiejsze, dzięki temu, że wszystko można zorganizować online. Szybka wycena, a także inne ułatwienia, jak np. integracja z najpopularniejszymi platformami handlowymi, jak Allegro, czy eBay sprawiają, że wysyłanie nawet dużej ilości różnych zamówień naraz staje się łatwiejsze. Co ważne, zwłaszcza dla firm, przewoźnicy oferują również wszelkiego rodzaju zabezpieczenia paczek do Niemiec, dotyczących zarówno nadawcy jak i odbiorców paczek oraz możliwość śledzenia i powiadomień SMS.

  kurier-paczka-do-niemiec

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20
  Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności (https://www.globkurier.pl/polityka-prywatnosci/). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.