Logo
Menu

Paczka do Niemiec – przesyłka do Niemiec

Obecnie w Niemczech mieszka niemal 900 tysięcy osób posiadających wyłącznie polskie obywatelstwo. Mieszkańców kraju naszych zachodnich sąsiadów, którzy wywodzą się z kraju nad Wisłą, jest jednak znacznie więcej. 

Aktualne dane mówią o 1,5-2 milionach osób polskiego pochodzenia lub wywodzących się z Polski. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że do Niemiec paczki wysyłamy często – a przecież trzeba wziąć pod uwagę także polskich pracowników tymczasowych w Niemczech i przedsiębiorców, którzy wysyłają towary do kontrahentów zza polsko-niemieckiej granicy! 

 

Niezależnie od tego, jak często wysyłasz paczki do Niemiec, jesteś w odpowiednim miejscu. Z GlobKurier szybko i sprawnie wyślesz paczkę do Niemiec zarówno jako osoba prywatna, jak i jako przedsiębiorca!

 

Jak nadać paczkę do Niemiec?

Paczka do Niemiec nadana przez GlobKurier.pl to proste rozwiązanie, które zajmuje tylko kilka minut. Żeby zamówić kuriera do Berlina, Bremy, Stuttgartu czy Monachium, musisz wykonać zaledwie kilka kliknięć.

Jak krok po kroku zamówić kuriera do Niemiec? Oto krótki poradnik:

 • Odpowiednio zapakuj przesyłkę.
 • Dokładnie zmierz i zważ paczkę.
 • Uzupełnij wymiary i wagę przesyłki w formularzu, który znajduje się w porównywarce GlobKurier.
 • Wybierz jedną z dostępnych ofert.
 • Zamów kuriera i opłać zlecenie.

Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Niemiec.

Zobacz film jak wysłać paczkę do Niemiec!

Przesyłka do Niemiec cennik - od czego zależy cena paczki do Niemiec?

Zastanawiasz się, ile kosztuje wysłanie paczki do Niemiec? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ cena przesyłki do Niemiec zależy od kilku czynników, a przede wszystkim: od wymiarów oraz wagi paczki. Generalnie koszty z pewnością są nieco wyższe, niż przy realizacji przesyłek krajowych, jednak dobrą informacją dla klientów indywidualnych jest to, że przesyłka do Niemiec jest znacznie tańsza, niż przesyłki zagraniczne realizowane na obszarze krajów położonych dalej od polski lub nienależących do Unii Europejskiej (np. do Wielkiej Brytanii). Za pośrednictwem GlobKurier.pl paczkę do 1 kg wyślesz do Niemiec od 23 zł netto!

To, ile kosztuje paczka zależy, w głównej mierze od następujących czynników:

 • wymiary paczki – podstawowa zasada jest taka, że im paczka jest większa, tym jest droższa. Z reguły wymiary przesyłki są podyktowane gabarytami jej zawartości, jednak pamiętaj, że w niektórych sytuacjach możesz mieć wpływ na rozmiar paczki. Dlatego zawsze staraj się wybrać jak najmniejszy karton;
 • rodzaj transportu – przesyłki do Niemiec dostarczane są transportem drogowym lub lotniczym, co również wpływa na cenę paczki. Skorzystanie z transportu drogowego jest tańszym rozwiązaniem, jednak czas doręczenia paczki do Niemiec jest dłuższy niż w przypadku przesyłki lotniczej;
 • miejsce docelowe – pamiętaj, że Niemcy są dużym krajem. Na cenę przesyłki może też wpłynąć wybrany przez Ciebie, wskazany adres. Tańsza będzie przesyłka do znajdującego się niedaleko granicy z Polską Berlina, niż na przykład do Monachium, który jest oddalony od stolicy Niemiec o około 600 km;
 • ubezpieczenie i usługi dodatkowe – gdy mowa o kosztach wysyłki, pod uwagę trzeba wziąć również ubezpieczenie. Co prawda nie jest ono bardzo drogie, niemniej może podnieść ostateczną cenę. Polecamy ubezpieczyć przede wszystkim produkty cenne oraz ważne dokumenty, takie jak umowy, faktury czy wyniki badań lekarskich. Co jeszcze wpływa na koszt wysyłki? Jej cena może być wyższa w sytuacji, gdy decydujesz się na usługi dodatkowe, takie jak priorytet;
 • przewoźnik – cena zależy również od danego przewoźnika: jego renomy czy zaplecza logistycznego. W naszej ofercie paczki do Niemiec dostarczają takie firmy kurierskie jak DPD, GLS, FedEx, TNT, Raben. Są to czołowe przedsiębiorstwa logistyczne na arenie międzynarodowej, które gwarantują, że dostawa paczki będzie szybka, sprawna i bezpieczna. 

Z naszej strony możemy Ci zaoferować obniżenie ceny przesyłki międzynarodowej. Niższe ceny na przesyłki do Niemiec można zyskać, wykorzystując kod rabatowy lub zakładając w serwisie konto biznesowe. Zaoszczędź na kosztach wysyłki i skorzystaj z oferty GlobKuriera.

Jak wysłać paczkę do Niemiec? Tania przesyłka do Niemiec!

Chcesz, aby paczkę do Niemiec dostarczył zaufany przewoźnik? Możesz skorzystać z usług brokera kurierskiego, takiego jak GlobKurier! Paczka do Niemiec wysłana z pomocą taniego kuriera to rozwiązanie skuteczne i, co ważne, bezpieczne! Nasza platforma jest miejscem, w którym znajdziesz oferty niemal wszystkich firm kurierskich, także i tych nadających pakunki z Polski do Niemiec. Plusem korzystania z usług brokerów kurierskich, takich jak Globkurier, jest to, że mogą zaoferować konkurencyjne, niższe ceny. Wynika to z umów, jakie zawierają z poszczególnymi kurierami, również tymi nadającymi paczki do Niemiec. W systemie brokerów, na podstawie najważniejszych danych zostaje wygenerowana lista najkorzystniejszych ofert dla Ciebie.

 

Ile kosztuje paczka do Niemiec? Korzystając z naszych usług, możesz zaoszczędzić i nadać paczkę do kraju naszych zachodnich sąsiadów już za zaledwie kilka złotych, w zależności od wybranych usług i rodzaju transportu. Skorzystaj z opcji nadania spod wskazanego adresu lub dostarcz przesyłkę do punktu odbioru w dowolnym czasie!

Cennik paczka do Niemiec

Chcesz poznać koszty wysyłki paczki do Niemiec? Sprawdź cennik przesyłek do Niemiec, wybierając cennik dla klientów indywidualnych lub biznesowych.

Zarejestrowani klienci mają niższe ceny! Twój zrabatowany cennik będzie dostępny w Panelu Klienta po zalogowaniu się.

Przesyłki kurierskie do Niemiec dla klientów indywidualnych i biznesowych

Rozwój usług kurierskich, szybsze środki transportu, strefa Schengen oraz możliwość nadania paczki online – to wszystko przyczyniło się do tego, że przesyłki międzynarodowe, w tym paczka do Niemiec, są coraz bardziej popularne zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i właścicieli przedsiębiorstw. W samym kwietniu 2020 r. liczba paczek wysłanych do Niemiec, których populacja wynosi około 80 milionów, wzrosła o 88% w porównaniu ze średnią liczbą z roku poprzedniego.

Co ważne, Niemcy to kraj, w którym żyje bardzo wielu Polaków, co także sprawia, że popyt na usługi kurierskie do tego kraju rośnie, a w konsekwencji  wzrasta liczba wysyłanych paczek do Niemiec. Najczęstszym kierunkiem, w jakim zmierzają polskie paczki wysłane do Niemiec, jest największe miasto tego kraju – Berlin, który od Warszawy dzieli 600 km. Często wysyłamy też paczki do Monachium oraz Hamburga.

 

Niemcy to jeden z naszych najbliższych europejskich sąsiadów, a to sprawia, że dostarczenie paczki na trasie Polska-Niemcy zajmuje niewiele czasu. Ponieważ coraz więcej Polaków decyduje się na emigrację do Niemiec, a rokrocznie wielu naszych rodaków wyjeżdża za zachodnią granicę do pracy tymczasowej, rośnie także popyt na usługi kurierskie. Warto pamiętać również o firmach niemieckich, które współpracują z firmami polskimi – części mechaniczne, chemia, tworzywa sztuczne, słodycze i wyroby hutnicze. Dzięki GlobKurier paczka do Niemiec to przedsięwzięcie tańsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze, niż pozornie mogłoby się wydawać.

Mapa Niemcy
mapa_Niemcy
PowierzchniaLudnośćStolica
357 578 km²83 019 200Berlin
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – BerlinPolska – MonachiumPolska – Frankfurt
Polska – HamburgPolska – LipskPolska – Düsseldorf

Zobacz też: 

Wysyłka paczek do Niemiec - kody pocztowe

Podobnie jak wiele innych krajów, Niemcy posiadają swój system kodów pocztowych. Ich znajomość jest ważna, jeśli chcesz odpowiednio zaadresować paczki, które wysyłasz na zachód. Kody pocztowe w Niemczech składają się z pięciu cyfr, z których dwie pierwsze oznaczają region kraju, a pozostałe trzy stanowią oznaczenie rewiru pocztowego.

 

Pomiędzy cyframi – w przeciwieństwie do polskich kodów pocztowych – nie występuje myślnik,, ale jeśli z przyzwyczajenia go postawisz, nie powinno to sprawić większego problemu i paczka najpewniej i tak dotrze do celu. Może się to jednak stać z opóźnieniem, ponieważ w Niemczech paczki często sortowane są przez maszyny, mogące nie rozpoznać myślnika. Nadając paczkę do Niemiec, nie należy zapisywać przed cyframi kodu państwa, jak D- lub DE-. Wystarczy pięć cyfr wyraźnie zapisanych obok siebie.

Berlin -10115- 14199
Frankfurt- 60306 – 65936
Monachium -80331 – 85764
Hamburg- 20095 – 22769

Śledzenie paczki do Niemiec

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie przesyłki - kurier do Niemiec

Każda przesyłka jest przez nas traktowana skrupulatnie. Aby zagwarantować Ci pewność odnośnie transportu, oferujemy pełny wgląd w proces wysyłki. Przede wszystkim udostępniamy śledzenie przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS. Paczki do Niemiec wysyłane są codziennie w bardzo dużych ilościach, dlatego warto skorzystać z opcji monitorowania drogi swojej przesyłki. Swoją przesyłkę możesz sprawdzić, wpisując jej numer w odpowiednim miejscu na stronie GlobKurier. Możesz śledzić paczkę, korzystając też z aplikacji mobilnych wybranych przewoźników.

 

Kliknij w powyższy link: Śledź przesyłkę.

Ile trwa doręczenie paczki do Niemiec?

Doręczenie przesyłki do Niemiec trwa zazwyczaj 1-5 dni roboczych. Dokładny czas realizacji dostarczenia przesyłki kurierskiej do Niemiec jest uzależniony od kilku czynników. Największe znaczenie ma to, jaki jest ciężar towaru oraz jakie są wymiary paczki. Inną istotną kwestią, która wpływa na czas doręczenia przesyłki, jest lokalizacja miejsca docelowego. Przesyłki wysyłane do dużych miast są bowiem szybciej obsługiwane z racji swojego korzystnego położenia komunikacyjnego. Najczęściej paczki wysyłane są do Berlina. Możesz również skorzystać z opcji „szybkie przesyłki”, dzięki której dostawa paczki pod drzwi odbiorcy zostanie zrealizowania w krótszym terminie, niż standardowe paczki. Możesz nadać paczkę do Niemiec do punktu odbioru, dzięki czemu dajesz możliwość odbioru paczki w dowolnym czasie bez konieczności oczekiwania na kuriera.

Pamiętaj, że to, jak długo idzie paczka do Niemiec, zależy też od daty nadania. Dla przykładu, jeżeli nadanie paczki online będzie miało miejsce w piątek po południu, odbiór przez kuriera i wysyłka paczki prawdopodobnie odbędzie się dopiero w poniedziałek. Weź to pod uwagę i najlepiej zamów kuriera w tygodniu.

Wysyłka paczki do Niemiec - jak przygotować przesyłkę do Niemiec?

Przygotowanie paczki do Niemiec zależne jest nie od kierunku wysyłki pakunku, ale od zawartości nadania. Dlatego zaleca się postępowanie zgodnie z kilkoma podstawowymi zasadami, które zapewnią bezpieczeństwo nie tylko samej przesyłce z Polski do Niemiec, ale także nie narażą pracowników firmy kurierskiej na potencjalne zagrożenia oraz komplikacje.

W związku z tym, kiedy wysyłasz przesyłki kurierskie na linii Polska-Niemcy (ale nie tylko!),  przeanalizuj w pierwszej kolejności, jakich zabezpieczeń wymaga zawartość Twojej paczki. Odpowiednio przygotowane przesyłki do Niemiec szybko i bezpiecznie dotrą do swoich odbiorców. Jeśli jednak chcesz nadać rzecz, która może budzić wątpliwości – przeanalizuj koniecznie przepisy celne. sprawdź ograniczenia, jakimi kierują się przewoźnicy oraz zasady, jakie mają firmy kurierskie realizujące paczki do Niemiec.

Przesyłki międzynarodowe do Niemiec - wymiary przesyłki

Interesuje Cię szybki kurier do Niemiec? W GlobKurierze zyskujesz dostęp do ofert wielu przewoźników, dzięki którym porównasz ceny wszystkich dostępnych kurierów. W zależności od wybranej oferty, możesz nadać przesyłki kurierskie o określonych wymiarach. Korzystając z naszej porównywarki, możesz sprawdzić, ile kosztuje paczka do Niemiec, w zależności od jej wagi czy rodzaju transportu.

Przejdź na stronę z porównywarką przesyłek GlobKurier i wpisz dane, na podstawie których zostanie wyceniona przesyłka:

 • wymiary: długość, szerokość, wysokość, głębokość;
 • waga.

Postaw na tanie i bezpieczne przesyłki do Niemiec razem z GlobKurier! Nasza oferta przeznaczona jest zarówno dla klientów indywidualnych, jak i właścicieli przedsiębiorstw. Po założeniu bezpłatnego konta otrzymasz specjalną ofertę. Wystarczy skorzystać z opcji rejestracji, aby poznać atrakcyjne ceny dla osób prywatnych i biznesów.

Paczka do Niemiec - przewoźnicy

Nie wszystkie dostępne na polskim rynku firmy przewozowe oferują transport paczki do Niemiec z Polski. Międzynarodowe przesyłki kurierskie obsługują przede wszystkim zagraniczne przedsiębiorstwa logistyczne, które dysponują rozbudowaną flotą pojazdów i zaawansowaną siecią logistyczną na terenie całej Europy. Jakie firmy zadbają o to, aby Twoja paczka do Niemiec dotarła do adresata? Są to takie przedsiębiorstwa jak DHL DE, DPD, GLS, Hermes, FedEx, TNT, Raben. Z pewnością zadowoli Cię fakt, że niektóre z tych firm działają nie tylko od poniedziałku do piątku, ale też w weekendy.

Poniżej bliżej przedstawiamy kilku przewoźników, którzy realizują szybkie przesyłki do Niemiec.

DHL DE

DHL DE  jest jednym z największych operatorów i liderem na rynku niemieckim. Jego udział w rynku usług kurierskich na terenie tego kraju wynosi ponad 40%. W swojej ofercie posiada standardowe usługi kurierskie – DHL PACKET z dostawą w ciągu 2-4 dni z Polski do Niemiec. Usługi kurierskie tego przewoźnika obejmują też tracking czy ubezpieczenie do 500 €. Dużym plusem jest możliwość skorzystania z doręczenia w sobotę bez dodatkowych opłat. Usługa DHL Paket obejmuje dostarczenia do Packstation i Paketshop, których łącznie na terenie Niemiec jest ponad 30 000. Przesyłki są ograniczone do 31 kg. i wymiarów 120 x 60 x 60 cm. Warto zwrócić uwagę na to, że muszą one być w kształcie standardowego prostopadłościanu. W przypadku przesyłek nietypowych zalecamy innych przewoźników. 

DPD DE

DPD DE jest kolejnym wodzącym przewoźnikiem w Niemczech. Jest drugą co do wielkości siecią doręczycieli, co przekłada się na ok. 18% udziału w rynku usług kurierskich na terenie Niemiec. DPD posiada ok. 6 000 alternatywnych punktów odbioru. Przewoźnik podejmuje dwie próby doręczenia w cenie. Ograniczenia przesyłek w przypadku DPD DE to 30 kg i max. długość 175 cm.

Hermes

Hermes oferuje standardowe usługi kurierskie z trzema próbami doręczenia w cenie oraz wysyłkę do punktów paczkowych, których na terenie Niemiec jest ponad 16 500. W przypadku usług kurierskich Hermes ogranicza przesyłki do 31,5 kg oraz do wymiarów 120 x 60 x 60 cm. W przypadku doręczeń do punktów paczkowych maksymalna waga wynosi 25 kg, natomiast łączna wartość długości, szerokości i wysokości przesyłki nie może wynosić więcej niż 120 cm.

Ubezpieczenie paczki do Niemiec

Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych oraz dużej częstotliwości wysyłki wartościowych paczek do Niemiec, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier, czyli swego rodzaju pośrednik między przewoźnikami a klientami, gwarantujemy, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata finansowa. Ubezpieczone powinny być przede wszystkim towary cenne i wartościowe oraz pisma formalne czy ważne dokumenty, takie jak umowy, faktury czy wyniki badań lekarskich. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki. 

Czego nie można wysyłać kurierem do Niemiec?

Niemcy należą do grupy państw Unii Europejskiej. W związku z tym procedura celna jest znacznie prostsza niż wtedy, gdy paczki wysyłane są do krajów spoza Wspólnoty, na przykład do Anglii.  Wynika to z faktu, że przesyłki, których kraj nadania należy do UE, nie są sprawdzane przez Urząd Celny.

 

To oczywiście nie oznacza, że wysyłana do Niemiec paczka może zawierać wszystko.Paczka wysyłana do Niemiec nie może zawierać między innymi narkotyków oraz substancji niebezpiecznych: wybuchowych, trujących, łatwopalnych, etc. W przesyłce takiej nie może również znajdować się większość rodzajów broni, alkohol i wyroby tytoniowe (są one dozwolone, lecz tylko w odpowiedniej ilości oraz tylko i wyłącznie do użytku własnego). Paczka do Niemiec nie może zawierać leków; jeśli istnieje potrzeba ich przyjmowania, potrzebne jest zaświadczenie lekarskie o tym informujące. Zwierzęta mogą być przewożone między krajami Unii Europejskiej, natomiast niezbędne w tym celu jest odpowiednie oznaczenie nadawanej paczki, a także posiadanie przez zwierzę międzynarodowej książeczki zdrowia.

 

Jeśli nie wiesz, czy dany produkt może zostać przewieziony w paczce do Niemiec – skontaktuj się z nami: kontakt@globkurier.pl.

Sprawdź również naszego bloga: Co można wysłać w paczce do Niemiec?

Czy bez drukarki mogę wysłać paczkę do Niemiec?

Odpowiedź jest prosta – oczywiście, że tak! Firmy kurierskie oraz brokerzy posiadają w swoich usługach opcję, w której kurier przyjeżdża do miejsca nadania paczki już z gotowym listem przewozowym. Nie musisz zatem przejmować się formalnościami związanymi z drukowaniem dokumentów, a dzięki temu wysyłka paczki do Niemiec zostanie szybciej i sprawniej nadana! Zamów kuriera i wyślij paczkę na wskazany adres bez obaw o dokumenty.

 

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Niemiec

Zobacz ofertę przesyłek paletowych

Paczka do Niemiec – oferta dla firm

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Niemiec

Paczka do Niemiec - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Niemiec

Oprócz dużej ilości paczek transportowanych między dwiema osobami, np. przyjaciółmi czy rodziną, należy także uwzględnić adresatów i nadawców, którzy nie są osobami prywatnymi, ale firmami. Niemcy są największym handlowym partnerem Polski, dlatego wysyłka do Niemiec w dużej części obejmuje wielkogabarytowe paczki do Niemiec i przesyłki paletowe. Dodatkowo, firmy chcące wysyłać do Niemiec swoje towary, mogą często liczyć na specjalne zniżki i rabaty.

 

Dla wielu przedsiębiorców ważna jest możliwość jasnej oceny kosztów wysyłki, co także staje się coraz łatwiejsze dzięki temu, że wszystko można zorganizować online. Szybka wycena, a także inne ułatwienia, jak np. integracja z najpopularniejszymi platformami handlowymi, jak Allegro, czy eBay, sprawiają, że wysyłanie nawet dużej ilości różnych zamówień naraz staje się łatwiejsze. Co ważne, zwłaszcza dla firm, przewoźnicy oferują również wszelkiego rodzaju zabezpieczenia paczek do Niemiec, dotyczących zarówno nadawcy jak i odbiorców paczek, oraz możliwość śledzenia i powiadomień SMS.

kurier-paczka-do-niemiec

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Dzięki stosunkowo niewielkiej odległości dzielącej największe miasta Niemiec i Polski, przepisom Unii Europejskiej oraz rozbudowanej sieci logistycznej firm, świadczących usługi przewozowe, wysłanie kurierem paczek z Polski do Niemiec jest wyjątkowo proste i szybkie, a także stosunkowo tanie!

 

Jednocześnie doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że osoby mniej zorientowane w tym temacie mogą mieć różnego rodzaju pytania i wątpliwości. Dlatego jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji lub chcesz dowiedzieć się, jak prezentują się stawki VAT i jakie są warunki umowy z przewoźnikiem, skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Konsultanci naszej firmy chętnie podzielą się swoją wiedzą i udzielą odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!