• Paczka do Indii, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Indii!

  Jak nadać paczkę do Indii?

  Aby dokonać wyceny paczki do i z Indii, skorzystaj z opcji Szybka Wycena. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Indii.

  Ile kosztuje paczka do Indii?

  Wysyłając paczkę do Indii nadawca zastanawia się przede wszystkim nad tym, jak zaoszczędzić na wysyłce/wysłać tanio paczkę do Indii, jaki będzie tani kurier do Indii i którego przewoźnika wybrać? Cena usługi kurierskiej do Indii zależy od wielu czynników. Inna cena będzie za wysyłkę listu, a inna za paczkę. Im większa i cięższa paczka, tym wyższe będą koszty jej doręczenia. Na cenę przesyłki wpływa również szybkość jej doręczenia. Jeśli zależy nam na czasie to warto wybrać opcję przesyłki ekspresowej, która będzie droższa niż standardowa przesyłka ekonomiczna. Wysyłając przesyłkę do Indii warto też rozważyć ubezpieczenie przesyłki. Opłata za takie ubezpieczenie może się różnić w zależności od firmy kurierskiej, a także wartości towaru. Ubezpieczenie oznacza wyższą cenę przesyłki, ale w przypadku zniszczenia czy zgubienia przesyłki, nadawca paczki może liczyć na odpowiednią rekompensatę. Wysyłając przesyłkę jako firma warto skorzystać z oferty paczki do Indii w ofercie dla firm. Cena będzie wtedy bardziej korzystna, a usługa kurierska dostosowana do potrzeb danej firmy. Chcąc sprawdzić dokładny koszt przesyłki do Indii, można skorzystać z opcji wycena kuriera, a także porównać oferty różnych firm kurierskich, aby wybrać taką, która będzie najbardziej korzystna. Chcąc dokonać wyceny kuriera wystarczy tylko podać dane takie jak waga i wymiary przesyłki oraz adres doręczenia, a także zaznaczyć ewentualne opcje dodatkowe, takie jak ubezpieczenie czy szybka dostawa. Pomocna będzie także porównywarka ofert firm kurierskich.

  Tani Kurier z GlobKurier.pl

  Wzajemna wymiana handlowa między Polską i Indiami, mimo pewnych ograniczeń, coraz lepiej się rozwija. Polska najczęściej eksportuje do Indii urządzenia mechaniczne i elektryczne, wyroby nieszlachetne i wyroby z metali nieszlachetnych, produkty mineralne, produkty przemysłu chemicznego i przemysłów pokrewnych, tworzywa sztuczne i wyroby z nich. Indie z kolei eksportują do Polski głównie produkty przemysłu chemicznego i przemysłów pokrewnych, a także materiały i wyroby włókiennicze. Mimo sporej odległości, jaka dzieli Polskę i Indie przesyłki do Indii wcale nie muszą być drogie, a czas dostawy długi. Przesyłki kurierskie umożliwiają szybką wysyłkę paczki także do mniejszych miejscowości. Usługę wysyłki paczek do Indii oferują m.in. takie firmy kurierskie jak TNT, FedEx czy UPS.

   

  Paczki i przesyłki do Indii

  Indie to miejsce coraz bardziej popularne wśród turystów, a także siedziba wielu światowych firm i procesów biznesowych. Oznacza to, że często zachodzi konieczność wysłania przesyłki do Indii. Wbrew pozorom wcale nie musi to być długi i kosztowny proces. Trzeba tylko odpowiednio dobrać firmę kurierską.

  Przesyłka do Indii w pierwszym wrażeniu wydaje się kwestią skomplikowaną oraz drogą przez fakt dużej odległości od Polski. Indie zajmują większość powierzchni subkontynentu indyjskiego oraz są bardzo zyskownym partnerem w relacjach biznesowych. Dzięki GlobKurier mogą Państwo wysłać paczkę w bezpieczny oraz jak na taką długą trasę wyjątkowo szybki transport przesyłki do Indii. Kurier do Indii dotrze w każde miejsce na terenie kraju, a główne miejsce wysyłki paczki to Mumbaj, Nowe Delhi, Banglalore i Kolkata.

   

  Mapa Indie

   

  PowierzchniaLudnośćStolica
  3 287 590 km²1 296 384 042Nowe Delhi
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – Nowe Delhi
  Polska – MumbajPolska – Banglalore
  Polska – KolkataPolska – AhmadabadPolska – Ćennaj

  Śledzenie paczki do Indii

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie paczki do Indii

  Biorąc pod uwagę odległość, jaką musi przebyć paczka do Indii, zarówno drogą lądową jak i lotniczą, jesteśmy zobowiązani, jako GlobKurier udostępnić możliwość śledzenia paczki on-line oraz w postaci SMS. Wprowadzony przez nas system oraz ciągle pracujące biuro obsługi klienta gwarantujemy kompletny nadzór nad statusem przesyłki, od wysłania aż do odebrania przesyłki przez adresata. 

  Transport przesyłki do Indii - Jak długo idzie paczka do Indii?

  Czas doręczenia paczki do Indii zależy od miejsca nadania, ale także dokładnego adresu odbiorcy i wybranej opcji dostawy. Najczęściej przewóz paczek do Indii zajmuje od 2 do 5 dni roboczych, licząc od momentu odebrania przesyłki przez kuriera. Zależy to od tego, czy skorzystamy z przesyłki tradycyjnej czy też zdecydujemy się na opcję przesyłki ekspresowej, która przewożona będzie samolotem, dzięki temu czas jej dostarczenia nieco się skróci. Przesyłki do Indii najczęściej są wysyłane do takich miast jak Mumbaj, Nowe Delhi, Bangalore i Kolkata. Dostawa do większych miast nastąpi nieco szybciej niż do mniejszych miejscowości. Przesyłkę do Indii, podobnie jak i do innych krajów można wysłać z każdego miejsca w Polsce, a kurier odbierze ją bezpośrednio od nadawcy. Wysyłając przesyłkę korzystając z firmy kurierskiej, możliwa będzie opcja jej śledzenia. Wystarczy tylko wpisać numer przesyłki na stronie firmy kurierskiej, z której usług korzystamy. Dzięki temu będziemy w stanie sprawdzić status przesyłki oraz przewidywany termin jej doręczenia, będziemy więc mieć pełny nadzór nad przesyłką od momentu wysyłki paczki aż do jej doręczenia. Śledzenie przesyłki jest możliwe w formie online lub poprzez SMS.

  Kurier Polska-Indie - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Indii?

  Gwarantujemy również wysoką jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS, TNT, FedEx, co gwarantuje dotarcie paczki do Indii.

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Jak przygotować paczkę do Indii?

  Sposób pakowania przesyłki zależy przede wszystkim od jej zawartości. Jeśli w przesyłce znajdują się przedmioty delikatne, takie jak np. szkło to towar warto dokładnie owinąć w papier czy folię bąbelkową i włożyć do grubego kartonu. Aby przedmiot nie przesuwał się w kartonie i tym samym nie uległ zniszczeniu, wolną przestrzeń w kartonie warto wypełnić papierem, watą, styropianem czy skrawkami materiału. Na karton warto przykleić naklejkę z napisem „uwaga, szkło”. Biorąc pod uwagę długi transport do Indii, karton musi być dokładnie zaklejony i nie zawierać żadnych pęknięć, które mogłyby spowodować, że towar zostanie uszkodzony. Przed wysyłką paczki należy wydrukować międzynarodowy list przewozowy. Należy wcześniej dokładnie sprawdzić znajdujące się na nim dane, aby mieć pewność, że paczka dojdzie we właściwe miejsce. Warto pamiętać o tym, że list przewozowy należy zawsze wydrukować i przykleić do kartonu. Dokumenty do odprawy celnej powinny być umieszczone w osobnej kopercie. Aby przesyłka dotarła pod właściwy adres trzeba odpowiednio ją zaadresować, bardzo ważny będzie tutaj zwłaszcza kod pocztowy. Kody pocztowe w Indiach różnią się w zależności od miasta, a często jedno miasto posiada kilka, różnych kodów pocztowych. Przykładowo sam tylko Mumbai posiada kilka, różnych kodów pocztowych np. 400008 to Mumbai Central, 400001 to Mumbai Town Hall, a 400003 to Mumbai Mandvi, a 400032 to High Court Building. Kody pocztowe New Delhi to 110001 oraz 110049, a Bangalore City- 560002, Bangalore Chamrajpet – 560018 oraz Bangalore Bazaar- 560001. Indyjskie kody pocztowe mają sześć cyfr, pierwsza cyfra opisuje jedną z dziewięciu stref pocztowych. Druga cyfra określa podregion, a trzecia okręg sortowania. Pozostałe trzy cyfry oznaczają z kolei poszczególne urzędy pocztowe. 

  Czego nie można wysłać do Indii?

  Przygotowując paczkę do Indii warto pamiętać, że pewnych produktów nie można wysyłać. Do takich produktów zaliczają się m.in substancje łatwopalne, wybuchowe, broń, amunicja, tytoń i wyroby alkoholowe, złoto i srebro oraz cenna biżuteria oraz zegarki (poza przedmiotami osobistego użytku), żywe zwierzęta, skóry, futra i kości, rośliny oraz pieniądze. Bezwzględnie zabroniony jest również przewóz broni i amunicji. Indie zakazują też wysyłania towarów takich jak: aparaty radiowe, sztuczne perły, jedwab i perfumy. Z Indii nie wolno z kolei wywozić antyków, wyrobów z kości słoniowej, skór zwierząt (szczególnie gadów) oraz skorup żółwi. Zabrania się wwozu i wywozu narkotyków. Za samo posiadanie małej ilości środków odurzających na potrzeby osobiste grozi kara pozbawienia wolności na okres min. 6 miesięcy. Warto też pamiętać o tym, że w Indiach obowiązuje bezwzględny zakaz posiadania i używania telefonów satelitarnych. Kurier ma obowiązek sprawdzić zawartość paczki przed jej odebraniem i wysyłką do lub z Indii. Jeśli paczka zawiera któryś z produktów zakazanych, kurier ma obowiązek jej nie przyjąć. Jeśli w trakcie realizacji zlecenia okaże się, że zakazane przedmioty znajdują się w przesyłce, wówczas zostaje ona cofnięta bez zwrotów kosztów nadania.

  Paczka do Indii - odprawa celna i cło Indie

  Wysyłając swój towar do Indii trzeba przygotować odpowiednie dokumenty, które będą potrzebne podczas odprawy celnej. Przede wszystkim należy załączyć fakturę wystawioną z zerową stawką VAT. Na fakturze powinny znajdować się dane pozwalające przygotować zgłoszenie celne, takie jak m.in. informacje o nadawcy i odbiorcy, nazwa produktu, jego ilość, wartość jednostkowa czy kraj pochodzenia. Jeśli chodzi o inne wymagane dokumenty, to wszystko zależy tutaj od wartości celnej przesyłki. Przesyłki eksportowe o wartości celnej poniżej 22 euro przechodzą uproszczoną procedurę odprawy celnej. Aby zrealizować taki transport nadawca musi mieć przygotowany (wydrukowany i naklejony na przesyłkę) list przewozowy, fakturę proforma lub fakturę handlową oraz oświadczenie eksportera, a w przypadku firm również numer EORI. Jeśli eksporter z Polski nie posiada takiego numeru to musi on założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych PUESC. Jeśli chodzi o eksport towarów powyżej 22 euro, to przechodzą one odprawę indywidualną. Do wysyłki niezbędne jest dołączenie listu przewozowego, faktury proformy lub handlowej, oświadczenia eksportera oraz upoważnienia do odprawy celnej. Szczegółowych informacji o wymaganych dokumentach warto szukać na stronie firmy kurierskiej, która będzie realizować dostawę naszej przesyłki. Warto jednak pamiętać o tym, że Urząd Celny ma zawsze prawo zweryfikować zawartość przesyłki i dokonać odprawy na tej podstawie. Eksporter może upoważnić agencję celną do dokonania odprawy celnej, odpowiednie upoważnienie lub pełnomocnictwo musi jednak być zarejstrowane w PUESC.

  W przypadku importu towarów z Indii również trzeba dokonać odprawy celnej i zapłacić cło oraz podatek VAT. Ponieważ Indie nie mają podpisanej odpowiedniej umowy handlowej z Unią Europejską, dla importu będzie obowiązywała stawka podstawowa cła. Przykładowo cło na odzież wynosi 12%, na obuwie – 17%, na części i akcesoria do pojazdów mechanicznych – 4,5%, a na owoce i orzechy – do 9%, w zależności od ich rodzaju. Chcąc importować niektóre produkty z Indii często potrzebne będzie okazanie dodatkowych dokumentów np. certyfiktu CE producenta wraz z instrukcją obsługi w przypadku elektroniki czy maszyn. Stawki celne i towarzyszące towarom ograniczenia można sprawdzić na stronie https://ext-isztar4.mf.gov.pl/taryfa_celna/Browser?lang=PL&date=20200710. Nie za każdą przesyłkę z Indii do Polski trzeba jednak płacić cło. Zwolnione od cła są przesyłki zawierające towary o niewielkiej wartości, tj. towary, których rzeczywista wartość nie przekracza 150 EUR na przesyłkę. Taka wysyłka towarów nie może mieć charakteru handlowego i musi zawierać towary wyłącznie na własny użytek odbiorcy lub jego rodziny. Jeśli chodzi o podatek VAT to nie będzie trzeba go płacić w kilku przypadkach: jeśli wartość przesyłki nie przekracza 45 euro, jeśli jest ona opisana jako prezent albo próbka konsumencka, jeśli przesyłka nie ma charakteru handlowego, nie jest oznaczona jako zakup ze sklepu czy gdy nie jest opakowana w skomplikowany sposób.

                                                           Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Indii

  Paczka do Indii - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Indii

  Dla wielu przedsiębiorców ważna jest możliwość jasnej oceny kosztów wysyłki, co także staje się coraz łatwiejsze, dzięki temu, że wszystko można zorganizować online. Szybka wycena, a także inne ułatwienia, jak np. integracja z najpopularniejszymi platformami handlowymi, jak Allegro, czy eBay sprawiają, że wysyłanie nawet dużej ilości różnych zamówień naraz staje się łatwiejsze. Co ważne, zwłaszcza dla firm, przewoźnicy oferują również wszelkiego rodzaju zabezpieczenia, dotyczących zarówno nadawcy jak i odbiorców paczek oraz możliwość śledzenia i powiadomień SMS.

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20