Menu

Paczka do RPA, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do RPA!

Jak nadać paczkę do RPA?

Zaletą platformy, jest prosty system składania zleceń i to z możliwością zamówienia kuriera, po odbiór nadawanych paczek. Wystarczy bowiem w pierwszym etapie, dokonać wstępnej wyceny paczki, podając kraj nadania i odbioru paczki. Jej wagę, wymiary oraz ilość paczek. Po kliknięciu w zakładkę “Wyceń przesyłkę”, system sam wyświetla listę dostępnych firm kurierskich, które mogą zrealizować daną usługę. Wraz z poszczególnymi cenami za nadania. Jest to moment, w którym należy wybrać przewoźnika i ewentualnie zaznaczyć usługę zamówienia kuriera. Potem wystarczy już tylko dokładnie wypełnić formularz zamówienia i opłacić zlecenie. Przygotowanie paczki, wydrukowanie i naklejenie na nią listu przewozowego, zamykają cały proces, po którym można już oczekiwać na przyjazd kuriera. 

 

Tani kurier do RPA z GlobKurier.pl

Jednym z najlepszych rozwiązań, pozwalających na olbrzymią oszczędność czasu i pieniędzy jest skorzystanie z usług platformy transportowej GlobKurier.pl. Bowiem broker zrzesza w jednym miejscu ponad 50 przewoźników. Ponadto proponuje stawki za nadania, niższe nawet o 70%, w stosunku do cen obowiązujących bezpośrednio u przewoźników. I dodatkowo, po dokonaniu wstępnej wyceny paczki, system brokera, sam podświetla listę przewoźników realizujących wysyłki i to wraz z cenami za usługę. Przesyłki do RPA, w ramach współpracy z platformą, realizują między innymi: TNT, UPS oraz FedEx. Ponadto GlobKurier.pl, nie wymaga obowiązkowej rejestracji i zakładania konta. Co w przypadku osób indywidualnych, nadających paczki sporadycznie jest rozwiązaniem idealnym. Natomiast w przypadku Klientów firmowych, którzy nadają w miesiącu duże ilości przesyłek, zarówno krajowych jak i międzynarodowych, rejestracja i założenia konta, które jest całkowicie darmowe, “otwiera wrota” do “rzeki” korzyści.  

 

Paczki i przesyłki do RPA

GlobKurier jest profesjonalnym operatorem logistycznym, zajmującym się przewozem towarów do wszystkich krajów na świecie. Jednym z nich jest Afryka, a dokładniej RPA. Realizujemy transport drogowy i lotniczy. Kładziemy nacisk na jakość, a wszyscy podwykonawcy, z którymi od lat współpracuje nasza firma należą do grona zaufanych partnerów. Paczki są wysyłane przede wszystkim do miejscowości takich jak: Kapsztad oraz Pretoria.

Cena za usługę nadania paczki, jest przede wszystkim zależna od wymiarów i wagi samej paczki. Drugim istotnym czynnikiem, wpływającym na cenę usługi, jest metoda nadania przesyłki. Bowiem we wszystkich firmach kurierskich, inny cennik obowiązuje dla przesyłek standardowych i inny dla ekspresowych. Kolejnym czynnikiem wpływającym na wysokość ceny jest ubezpieczenie przesyłki. Jest to wprawdzie opcja dobrowolna, ale z uwagi na odległość, warto podjąć decyzję o wykupieniu dodatkowej ochrony. Głównie z uwagi na fakt, iż w przypadku zaginięcia bądź uszkodzenia paczki, jest to jedyna możliwość odzyskania gratyfikacji pieniężnej, równej zadeklarowanej wartości paczki. 

 

Ceny za przesyłki do RPA zaczynają się już od 175 zł, w przypadku wysyłki dokumentów. W przypadku paczek, ceny rozpoczynają się od 205zł. Do niematerialnych kosztów wysyłki należy doliczyć także czas poświęcony na wyszukanie przewoźników, którzy realizują tego typu transporty, porównanie cen i wybór najkorzystniejszej oferty.

Mapa RPA
PowierzchniaLudnośćStolica
1 219 090 km²56 978 635Kapsztad
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – KapsztadPolska – PretoriaPolska – East London
Polska – BloemfonteinPolska – Port Elizabeth

Kody pocztowe paczka do RPA

Kody pocztowe w Republice Południowej Afryki, zbudowane są z czterech cyfr, przedzielonych myślnikiem po dwóch pierwszych i poprzedzone literowym symbolem kraju ZA. Zatem prawidłowy format kodu ma postać ZA 99-99.

Dla stolicy RPA obowiązują zatem kody:

 

 • ZA 12-00,
 • kod ZA 12-01,
 • ZA 12-11
 • i ZA 12-12. 

 

Natomiast dla  Bethlehem obowiązują kody ZA z pięciocyfrowym kodem:  od 18015 do 18018 oraz 18025.  

 

Przy ustalaniu prawidłowego kodu pocztowego, z pewnością pomocna będzie ogólnoświatowa przeglądarka kodów pocztowych. 

Śledzenie paczki do RPA

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do RPA

Ze względu na wartościową zawartość przesyłki eksportowej oraz importowej udostępniamy jako GlobKurier możliwość śledzenia paczki on-line oraz w postaci SMS. Wybrane podmioty oferują również nadzór poprzez Facebook. Śledzenie online pozwala zminimalizować fakt jej zaginięcia w systemie logistycznym. Jednocześnie będą Państwo na bieżąco informowani, kiedy dana paczka czy korespondencja znajdzie się w docelowym miejscu. Gwarantujemy również wysoką jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS, FedEx czy TNT co gwarantuje dotarcie paczki do RPA.

Transport przesyłki do RPA - Jak długo idzie paczka do RPA?

Czas oczekiwania na dostarczenie przesyłki do RPA jest zależny od wielu czynników. W standardowej sytuacji przesyłka do RP dociera w czasie kilku lub kilkunastu dni roboczych od daty wysyłki. Jeśli zamówi się wysyłkę ekspresową, odbiorca otrzyma ją już w ciągu kilku dni roboczych. Transport paczek do RPA jest najszybszy, jeśli adresat mieszka w dużym mieście. Do najpopularniejszych miast RPA, do których statystycznie, wysyłanych jest najwięcej przesyłek z Polski należą między innymi:  stolica państwa Nelspurit, należąca do prowincji Mpumalanga. Miasta: Adelaide, Kapsztad, Bethlehem oraz Bloemfontein i Potchefstroom. Natomiast paczki z RPA do Polski, przychodzą najczęściej do: Warszawy, Katowic, Opola oraz Bytomia. Do popularnych kierunków należą także Lublin, Poznań i Wrocław. 

Kurier Polska-RPA - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do RPA?

GlobKurier.pl, jako profesjonalny operator logistyczny, realizuje wysyłki wszelkiego typu, w tym między innymi:

 • przesyłki kopertowe,
 • paczki standardowe,
 • palety,
 • półpalety.
 • Przesyłki wielkogabarytowe,
 • dłużycowe,
 • a nawet transport towarów niebezpiecznych ADR, takich jak: benzyna, niektóre rozpuszczalniki, kwasy czy gaz typu propan lub acetylen. 

 

Przewoźnicy, którzy realizują transport międzynarodowy pomiędzy Polską a RPA to FedEx, UPS czy TNT.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do RPA

Przed nadaniem paczki zalecamy zapoznanie się z zaleceniami odnośnie jej pakowania i oznaczania. Istotną czynnością jest odpowiednie zabezpieczenie pudełka oraz przedmiotu znajdującego się wewnątrz niego, co pozwoli zapobiec uszkodzeniu w przypadku ewentualnych wstrząsów. Konieczne jest również umieszczenie listu przewozowego na opakowaniu, co pozwoli kurierowi z łatwością dowieźć towar do celu. W przypadku dalszych pytań zapraszamy do kontaktu (kontakt@globkurier.pl).

Czego nie można wysłać do RPA?

Przede wszystkim należy przypomnieć, że eksport poza granice Unii Europejskiej wymaga złożenia dokumentów w Polsce w celu uzyskania zgody. Nie wolno wysyłać substancji i materiałów niebezpiecznych, w tym rtęci, kwasu, petard, broni czy sprzętu wojskowego. Ponadto nie wolno umieszczać w przesyłce alkoholu, papierosów, żywności z krótkim terminem przydatności czy szczątków ludzkich. Aby rozwiać jakiekolwiek wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do RPA

Paczka do RPA - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do RPA

Celem wypróbowania platformy, wystarczy założyć bezpłatne konto firmowe na stronie oferty dla firm i bez zobowiązać przekonać się osobiście, jak wiele można zyskać. Tym bardziej, że prosta rejestracja zajmuje dosłownie chwilkę. Bowiem panel rejestracyjny, podobnie jak sam system do nadawania przesyłek, jest zrozumiały nawet dla laików. I dodatkowo sam podpowiada o kolejnych krokach. Ponadto sama rejestracja i założenie konta są całkowicie darmowe i zupełnie do niczego nie zobowiązują. Nie niosą zatem ze sobą żadnego zobowiązania. Obfitują natomiast niskimi kosztami za usługi, wsparciem technicznym i szeregiem indywidualnych funkcjonalności, udogodnień i rabatów. 

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20