Logo
Menu

Paczka do Albanii, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Albanii!

Jak nadać paczkę do Albanii?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Albanii, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary.
Współpracujemy z licznymi przewoźnikami o ugruntowanej pozycji oraz cieszącymi się dużym zaufaniem społecznym, takimi jak: UPS, DHL, FedEx czy, DPD.
Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Albanii.

 

Tani kurier do Albanii z GlobKurier.pl

Globkurier.pl to operator logistyczny, który działa w ponad 190 krajach. Dzięki temu w jednym miejscu masz dostęp do ponad 50 firm transportowych oraz 300 przewoźników. Globkurier zapewnia integrację z 15 platformami sprzedażowymi. W swojej ofercie ma takie usługi, jak transport lotniczy, drogowy i morski. Dowodem świadczącym o solidności jest dziesięcioletnie doświadczenie na rynku, a także bycie laureatem Gazeli Biznesu, nagrody dla przedsiębiorstw, które charakteryzują się tendencjami wzrostowymi pod względem finansów. Jest to zatem idealny partner dla Ciebie, jeśli zależy Ci na wybraniu wiarygodnego i taniego kuriera dla Twojej przesyłki międzynarodowej.

Zamawianie usług kurierskich przez serwis, który zbiera zróżnicowane oferty z ich szczegółami w jednym miejscu, sprawia, że wybór tej najlepszej jest zdecydowanie prostszy. Co więcej, zyskujesz również inne udogodnienia, takie jak np. monitoring on-line, powiadomienia o nadaniu czy dostarczeniu przesyłki, indywidualne wyceny, atrakcyjne stawki oraz listy przewozowe generowane w sposób automatyczny, co pozwala na dużą oszczędność czasu. Dzięki skorzystaniu z tego rodzaju serwisu możesz zaoszczędzić na przesyłkach kurierskich nawet do 6.000 PLN przez rok.


Paczki i przesyłki do Albanii

W przeszłości nadanie przesyłki do krajów innych niż te sąsiadujące z Polską lub Wielkiej Brytanii stanowiło niemałe wyzwanie. Mało która firma kurierska decydowała się na świadczenie usług transportu przesyłki do takich krajów jak Albania, a gdy już jakiś kurier wprowadził taką usługę, była ona niesłychanie droga. Jednak wraz z popularyzacją usług kurierskich, siłą rzeczy coraz więcej firm zdecydowało o wprowadzeniu usług transportu przesyłek do najdalszych zakątków Europy, w tym również do Albanii. Co więcej, ze względu duże zainteresowanie usługami nadania paczki do Albanii, kurierzy konkurują ze sobą pod względem cenowym. Jest to niezwykle pozytywne zjawisko dla nas, klientów, którzy w najbliższej przyszłości planują wysłać paczkę do Tirany czy innego popularnego miasta w tym kraju. Jednak podstawowe pytanie brzmi “jak zaoszczędzić na wysyłce paczki do Albanii?” Odpowiedź jest bardzo prosta – skorzystajmy z globkurier.pl, partnera logistycznego, który w swojej ofercie posiada usługi wszystkich dostępnych na rynku kurierów. Dzięki porównaniu cen poszczególnych dostawców, z łatwością wybierzemy tę firmę, która zaproponuje nam najtańszy transport przesyłki wprost do adresata zamieszkującego w Albanii.

Albania to kraj leżący w regionie Bałkanów, który w Polsce jest szczególnie popularny ze względów turystycznych. To właśnie Polacy, szukając nowych, ciekawych destynacji odkryli prawdziwy urok Albanii – nieodkrytej turystycznie, a także co ważne, dostatecznie taniej. I to właśnie masowe wyjazdy wakacyjne stanowią jeden z głównych powodów, dla których usługi kurierskie do Albanii zostały tak dobrze rozwinięte. Gdzie dokładnie, zgodnie ze statystykami, Polacy najczęściej wysyłają przesyłki do tego kraju? Przede wszystkim do stolicy Albanii – Tirany, prawie półmilionowego miasta, które przez wielu nazywane jest perłą Bałkanów. To jednak niejedyne miejsce, do którego przesyłki z Polski trafiają masowo. W sezonie letnim bardzo dużo paczek kierowanych jest do Durres czy Szkodry. To dwa najczęściej wybierane kierunki turystyczne nie tylko przez Polaków, ale mieszkańców innych krajów spragnionych gwarantowanej w Albanii słonecznej pogody. Jak to jednak bywa, każdemu z nas może przytrafić się zapominalstwo czy stres związany z wyjazdem na wakacje, który skutkuje nieodebraniem ze sobą ważnych bagaży. Czy w takiej sytuacji mamy jakiekolwiek wyjście? Owszem, a jest nim skorzystanie z usług kuriera, który oferuje nam szybki transport paczki do Albanii. Dzięki Globkurier możemy spokojnie spędzić swój długo wyczekiwany urlop bez obaw o to, że będziemy pozbawieni ważnych przedmiotów nawet wtedy, gdy zapomnimy ich zabrać ze sobą. 

 

Mapa Albania

 

PowierzchniaLudnośćStolica
28 748 km²3 038 594Tirana
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – TiranaPolska – DurresPolska – Szkodra
Polska – WloraPolska – ElbasanPolska – Fier

Kody pocztowe paczka do Albanii

Warto mieć świadomość, że każdy kraj w Europie operuje inną notacją kodów pocztowych, co może być problematyczne, gdy co jakiś czas jako firma czy jako osoba prywatna decydujemy się na nadanie paczki do różnych krajów. W jaki sposób odnaleźć się w tym temacie? Najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z wyszukiwarki kodów pocztowych. Taka wyszukiwarka działa zarówno w kontekście kodów pocztowych w Polsce, jak i na całym świecie. Z powodzeniem, wykorzystując wyszukiwarkę kodów pocztowych, poprawnie zaadresujemy każdą przesyłkę do Albanii. Co będzie nam potrzebne, by znaleźć konkretny kod pocztowy w Albanii? Potrzebujemy nazwę miejscowości, a w przypadku dużych miast jak Tirana, również ulicy, na którą przesyłka ma dotrzeć. Zaopatrzeni w takie dane, wpiszmy je w konkretne okno wyszukiwarki kodów pocztowych i po chwili pojawi nam się prawidłowy kod, który zapewni nam bezbłędne nadanie przesyłki.  

Śledzenie paczki do Albanii

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Albanii

Wysyłając przesyłkę kurierską do Albanii, w każdej chwili możesz korzystać z systemu śledzenia przesyłek on-line. Śledzenie przesyłki online pozwala oszacować wstępnie czas dostawy pod wskazany adres bez konieczności bezpośredniego kontaktu z kurierem.

Transport przesyłki do Albanii - Jak długo idzie paczka do Albanii?

Czas dostarczenia przesyłki do różnych miejsc na świecie jest w głównej mierze uzależniony od rodzaju transportu, jaki jest do danej destynacji realizowany. W przypadku paczek, które adresujemy do Albanii, transport odbywa się drogą lotniczą, co bardzo pozytywnie wpływa na czas dostarczenia przesyłki. Oczywiście możemy również wybrać opcję transportu drogowego, jednak w tym przypadku musimy liczyć się z dłuższą realizacją transportu. Oczywiście finalny czas dostarczenia paczki jest ściśle uzależniony od kuriera, którego wybierzemy, jednak standardowy czas to 2 do 5 dni roboczych. Czy to długo? Każdy z nas może przekonać się, jak daleko leży Albania, i jak długo zajęłoby dostarczenie przesyłki drogą lądową. Jeśli zależy nam na jak najszybszym dostarczeniu paczki, możemy skorzystać z porównywarki Globkurier, która ukaże nam wszystkie dostępne oferty realizacji przesyłki do Albanii. To właśnie dzięki takiej opcji wybierzemy taką firmę kurierską, która zapewni nam najszybsze dostarczenie przesyłki. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż najszybsze dostarczenie paczki może się wiązać z wyższą ceną usługi. To do nas zawsze należy decyzja, czy czas dostarczenia, a może cena jest najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze firmy kurierskiej. 

Kurier Polska-Albania - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Albanii?

Które firmy kurierskie oferują nam możliwość wysyłki paczki lub dokumentów do odległej Albanii? Na szczęście w tym względzie mamy kilka możliwości. Jest to między innymi:
FedEx – Firma realizuje transport przesyłek z Polski do Albanii drogą zarówno lotniczą, jak i drogową. W ramach usługi realizowanej przez firmę kurierską FedEx możemy liczyć na opcję doręczenia priorytetowego, a także relatywnie szybki czas dostarczenia przesyłki. W przypadku transportu drogowego jest to 6 dni, podczas gdy transport lotniczy umożliwi dostarczenie paczki już w 2 dni. Globkurier Business – W przypadku usługi Globkurier Business realizowana jest usługa dostarczenia przesyłki, jak i dedykowana usługa transportu dokumentów. W obu przypadkach przesyłka jest transportowana drogą lotniczą, choć mamy również możliwość skorzystania z opcji transportu drogowego. UPS – UPS to kolejna popularna na całym świecie firma kurierska, która podejmie się dostarczenia paczki do Albanii. W ramach usług realizowanych poza terenem Unii Europejskiej niezbędne jest utworzenie specjalnego numeru klienta UPS. Jak wygląda czas realizacji transportu przez firmę UPS? Drogą lotniczą przesyłka dotrze do adresata już w 2 dni robocze. 

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Albanii

Jak poprawnie zapakować przesyłkę, która jest nadawana do Albanii? Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na to, że pakunek przemierzy bardzo dużo kilometrów droga lotniczą lub drogową wraz z setkami innych przesyłek. Dlatego też podstawą dobrego pakowania przesyłki jest wykorzystanie usztywnionego kartonu, który jest bardzo dobrze dopasowany do rozmiarów transportowanego towaru. Dzięki temu przy potencjalnym przerzuceniu przesyłki zawartość nie ulegnie zniszczeniu. By zapewnić sobie jeszcze większy komfort, owińmy wysyłany przedmiot folią bąbelkową lub grubym papierem. To da nam gwarancje amortyzacji nawet w skrajnym przypadku, gdy przesyłka spadnie z wysokości. Co jednak gdy przedmiotem przesyłki jest bardzo delikatny przedmiot? W takie sytuacji powinniśmy na kartonie nakleić odpowiednie naklejki alarmujące o delikatnym przedmiocie. Takie naklejki są najlepszym sposobem na to, by kurier podczas transportu otoczył naszą paczkę odpowiednią opieką, a i odbiorca, któremu paczka zostanie dostarczona, będzie z uwagą otwierał ją, uważając na potencjalne zniszczenia. Warto przy okazji pakowania zwrócić uwagę na listę towarów, które nie mogą być przewiezione na teren Albanii. Mowa tu między innymi o banknotach oraz monetach, zwierzętach,  roślinach, amunicji, broni palnej i broni białej, substancji łatwopalnych.

Paczka do Albanii - odprawa celna i cło Albania

Albania, ze względu na brak członkostwa w Unii Europejskiej wymaga przejścia każdej przesyłki adresowanej do tego kraju przez odprawę celną. Bardzo istotne w przypadku Albanii jest to, by każda przesyłka nadawana posiadała dołączoną fakturę. Jeśli sprzedajemy komuś towar, faktura handlowa jest obowiązkowa. Co jednak gdy chcemy do Albanii wysłać prezent bliskiej osobie? W takim przypadku warto załączyć tak zwaną fakturę pro forma. Dobrą wiadomością jest jednak fakt, że w Globkurier.pl oferty transportu przesyłek do Albanii już od początku wliczają koszty odprawy celnej i cła, co znacząco wpływa na szybkość usługi i jej cenę. Nie musimy martwić się o żadne dodatkowe koszty – wystarczy że na stronie Globkurier wybierzemy odpowiedniego kuriera, wypełnimy wszystkie dane i zapłacimy przesyłkę. 

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Albanii

Paczka do Albanii - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Albanii

Firmy kurierskie oferują również dedykowaną usługę transportu przesyłek dla firm. W takiej sytuacji jest to niesamowicie wygodne rozwiązanie, które gwarantuje nam oszczędność czasu. Po wyborze firmy kurierskiej osoba odpowiedzialna za odbiór paczki przyjedzie po nią wprost do siedziby firmy i odbierze przesyłkę. W ramach oferty kurierskiej dla firm oferowane są również ubezpieczenia domyślne, chroniące nasze przesyłki do określonej wartości, jak również ubezpieczenia dodatkowe, które zapewnią nam pewną ochronę bez względu na to, jaki rodzaj towaru zdecydujemy się wysłać do Albanii. Współpraca oddziałów firm kurierskich w Polsce i Albanii zapewnia bezpieczny i szybki transport towarów i paczek firmowych do partnerów handlowych czy klientów w rozsądnej cenie. Warto w celu porównania ofert odwiedzić stronę globkurier.pl, która oferuje nam firmowe usługi kurierskie.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20