• Paczka do Kenii, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Kenii!

  Jak nadać paczkę do Kenii?

  Kenia jest pięknym krajem, który coraz częściej uznawany jest za region turystyczny. Jeszcze do niedawna wydawało się, że jest to kraj egzotyczny, a obecnie coraz więcej Polaków robi interesy z Kenijczykami, ale też wysyła paczki do swoich znajomych. Czas więc dowiedzieć się o tym, jak znaleźć taniego kuriera i czym kierować się przy wyborze firmy kurierskiej. Cena takiej usługi jest zależna od wielu czynników. Po pierwsze należy ustalić czy nasza przesyłka jest listem czy paczką. Kolejnym elementem są gabaryty przesyłki. Im większa i cięższa paczka, tym większe będą koszty jej doręczenia. Aby poznać dowolne ceny, należy zatem w skróconym formularzy na górze witryny lub na stronie głównej podać państwo odbioru od nadawcy oraz kraj doręczenia, a także rozmiar i wagę paczki. Wpisanie kodu pocztowego pozwoli jeszcze dokładniej określić kwotę do zapłaty. System wyświetli wówczas koszt wysyłki na trasie Polska – Kenia. W razie wątpliwości oraz przesyłek niestandardowych zapraszamy do kontaktu.

   

  Ile kosztuje paczka do Kenii?

  Ceny przesyłek do Kenii zaczynają się już od kwoty nieco wyższej niż 100 zł. Będzie to cena za paczkę o wadze do 1 kg. W przypadku cięższych przesyłek np. do 5 kg cena może wzrosnąć do 300 – 400 zł.

  Tani kurier do Kenii z GlobKurier.pl

  Kenia jest dalekim afrykańskim krajem, co jednak nie oznacza, że Polacy nie prowadzą interesów z Kenijczykami. Wręcz przeciwnie. Z roku na rok rośnie liczba polskich firm współpracujących z kenijskimi przedsiębiorcami, ale też wiele osób wyjeżdża na wycieczki do Kenii i nawiązuje tam znajomości, które utrzymuje. Z tego też powodu nie tylko przedsiębiorcy wysyłają paczki do Kenii, ale też osoby prywatne. I tutaj pojawia się jakże uzasadnione pytanie, a mianowicie, czy można jakoś zaoszczędzić. Oczywiście, że tak wystarczy tylko wybrać taniego kuriera. Koniecznie więc skorzystajcie z szybkiej wyceny przesyłki do Kenii, ale pamiętajcie też, że jeżeli jesteście przedsiębiorcami, to koniecznie powinniście zarejestrować się na stronie Globkurier.pl, gdyż wiele firm kurierskich oferuje specjalne oferty dla firm. Co ciekawe wcale nie musicie podpisywać długoterminowych umów, a i tak możecie skorzystać z ciekawych ofert. Warto jeszcze zastanowić się nad tym, czy zakupienie ubezpieczenia jest dobrym wyborem. Rzecz jasna wiąże się to z kolejnymi kosztami, ale z drugiej strony macie pewność, że w razie gdy przesyłka zostanie zgubiona podczas transportu czy też uszkodzona, to otrzymacie niezwykle korzystną rekompensatę, a przy tym koszty ubezpieczenia wcale nie są wysokie.

             

  Paczki i przesyłki do Kenii

  Coraz więcej osób decyduje się na wysyłkę paczek do Kenii. Jednak trzeba pamiętać, że oferta wielu firm kurierskich może znacząco się różnić. Zatem, aby w miarę szybko znaleźć firmę kurierską, która oferuje niskie ceny, warto skorzystać z dostępnej na stronie Globkurier.pl porównywarki. Tutaj musicie wiedzieć, że nie trzeba nawet rejestrować się na stronie, by z niej skorzystać i co ważne wycena jest darmowa. Na początek zostaniecie poproszeni o podanie wymiarów, a dokładnie wysokość, szerokość oraz wagę paczki do Kenii. Konieczne jest także wpisanie kraju nadawcy oraz odbiorcy. Potem wystarczy, że klikniecie ikonę szukaj i już wyświetlą się firmy kurierskie, które mogą dostarczyć Waszą paczkę do Kenii, a przy tym poznacie także ceny. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że choć ceny rozpoczynają się od 190 zł, to jednak jeżeli zależy Wam, by przesyłka została dostarczona w bardzo krótkim czasie, to wtedy koszty znacząco rosną. Najtańsze są przesyłki ekonomiczne, jednak sam czas transportu zajmuje minimum tydzień. Nie bez znaczenia jest fakt, czy wybierzecie jakieś dodatkowe opcje. Większość firm kurierskich w pełni darmowo daje możliwość sprawdzania, w którym miejscu jest przesyłka. Jednak za SMS o dostarczeniu przesyłki do Kenii trzeba już zapłacić. Ale to nie wszystko. Kolejnym ważnym elementem jest to, czy Wasza przesyłka do Kenii jest standardowa czy też nie. W przypadku standardowych przesyłek cena jest niższa. Im cięższa przesyłka, tym cena jest wyższa. Warto zdawać sobie sprawę, że najtrudniejszy może być transport paczek do małych miasteczek czy wsi, gdyż często kurierzy muszą pokonywać wiele kilometrów pustyni i w takim przypadku cena będzie wyższa, zaś czas dostawy dłuższy.          

  Kenia staje się coraz częściej państwem turystycznym. Co ciekawe jest to kraj z największym PKB nie tylko w Afryce Środkowej, ale i Wschodniej. Przesyłki kurierskie odbywają się w tamtym kierunku transportem lotniczym oraz morskim. Jak można się domyślić najwięcej przesyłek dostarczanych jest do stolicy Nairobi, ale i Mombasy czy oczywiście Lamu. Jeżeli zaś chodzi o polskie miasta, skąd nadawane są przesyłki, to jak możecie się domyślić jest to Warszawa, ale też Kraków oraz Gdańsk. Oczywiście nie oznacza to wcale, że paczki nie są nadawane z mniejszych miast Polski, czy też mniejszych miast bądź miasteczek w Kenii. Jednak w takim przypadku transport do małych miasteczek z Kenii może znacząco się wydłużyć. Także paczka z Kenii z małej miejscowości dotrze później niż ze stolicy tego kraju do Polski.         

  Mapa Kenia

   

  PowierzchniaLudnośćStolica
  580 367 km²47 654 296Nairobi
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – NairobiPolska – MombasaPolska – Lamu
  Polska – NakuruPolska – RuiruPolska – Thika

  Kody pocztowe paczka do Kenii

  Wysyłając paczkę do Kenii trzeba pamiętać, że ten kraj leży tak daleko, iż nie można sobie pozwolić nawet na najmniejszy błąd w adresie. O ile pewne błędy np. w kodzie pocztowym przeszłyby gdybyście wysyłali paczkę do Polski, tak wysyłając paczkę do Kenii musicie naprawdę uważać. Dlatego zawsze, nim nadacie paczkę, sprawdźcie dwa razy adres. Duże znaczeniem ma oczywiście kod pocztowy. Otóż korporacja pocztowa Kenii została ustanowiona w 1998 r. i działa jako Komercyjne Przedsiębiorstwo Publiczne. Kody pocztowe są serią liter i cyfr, które zawierają znaki specjalne. Trzeba pamiętać, że kody pocztowe w Kenii przypisywane są do obszarów geograficznych. Jednocześnie dostępne są także specjalne kody, które przypisywane są do poszczególnych adresów lub instytucji. W wielu przypadkach agencje rządowe czy duże firmy handlowe, które otrzymują spore ilości przesyłek mają przyznane specjalne kody. Dlatego należy pamiętać, że nie ma jednolitego kodu, np. do Nairobi wynosi on 100, a do Nakuru – 20100. Jeszcze inaczej wygląda kod pocztowy do Nangili, gdyż do tego miasta należy wpisać kod 50239. Zatem sprawdzajcie na oficjalnych stronach kody pocztowe. W razie pytań, skontaktujcie się z firmą kurierską, gdyż dzięki temu unikniecie błędów i Wasza przesyłka nie zaginie w transporcie i na pewno dotrze do nadawcy. Jeszcze bardziej skomplikowana sytuacja jest w przypadku małych miejscowości czy terenów zamieszkiwanych przez ludy tubylcze i do takich miejsc transport jest szczególnie trudny, dlatego tak duże znaczenie ma znalezienie dobrej firmy kurierskiej.            

  Śledzenie paczki do Kenii

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie paczki do Kenii

  Przesyłka do Kenii ze względu na swoją wartość oraz dystans trasy jest odpowiednio nadzorowana. Udostępniamy, jako GlobKurier możliwość śledzenia przesyłek zagranicznych on-line oraz w postaci SMS. Jednocześnie będą Państwo na bieżąco informowani, kiedy dana paczka czy korespondencja znajdzie się w docelowym miejscu. Gwarantujemy również wysoką jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS, TNT, FedEx, co gwarantuje dotarcie paczki do Kenii.

  Transport przesyłki do Kenii - Jak długo idzie paczka do Kenii?

  Transport paczki do Kenii w dużej mierze zależy od tego, jaką odległość musi pokonać. Do dużych miast sam transport z Polski może zająć kilka dni. Oczywiście może być krótszy, ale w tym przypadku powinniście wybrać przesyłkę ekspresową, której koszty rzecz jasna są relatywnie wyższe. Najtańsza jest wysyłka przesyłek ekonomicznych, przy czym w tym przypadku trzeba liczyć się z tym, że transport zajmie minimum tydzień. A jeżeli firma kurierska będzie musiała jeszcze pokonać pustynne drogi, aby dotrzeć do małej wioski, to oczywiście ten czas może się jeszcze bardziej wydłużyć. Dlatego w razie wątpliwości czy też pytań, warto skontaktować się z wybraną przez Was firmą kurierską, by dowiedzieć się więcej. Nie można też zapominać, że na czas transportu oraz cenę wpływa to, jakim środkiem transportu przesyłka będzie pokonywać trasę. Przesyłki międzynarodowe lotnicze są znacznie droższe niż te nadawane drogą morską. Jednak z drugiej strony transport jest zdecydowanie szybszy. Zatem, gdy zależy Wam na czasie, to lepiej wybrać transport lotniczy.         

  Kurier Polska-Kenia - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Kenii?

  Wysyłka paczek do Kenii jest coraz popularniejsza. Z tego też powodu coraz więcej firm kurierskich zajmuje się transportem przesyłek do Kenii. Wśród najbardziej zaufanych przewoźników można wymienić UPS, TNT czy FedEx. Warto wysyłając przesyłkę do Kenii, zdecydować się na ubezpieczenie, gdyż w razie utraty przesyłki można otrzymać właściwą rekompensatę. Jednak trzeba wiedzieć, że cena ubezpieczenia nie jest stała, gdyż zależy od wartości przesyłki, którą wysyłacie. Jeżeli szukacie dobrego przewoźnika, to koniecznie powinniście skorzystać z wyszukiwarki znajdującej się na stronie Globkurier.pl. Po wpisaniu danych i kliknięciu w ikonę “szukaj”, Waszym oczom ukaże się ranking kurierów. Trzeba przyznać, że wybór wcale nie jest łatwy, gdyż zarówno FedEX, TNT, jak i UPS oferują najwyższą jakość usług i najwyższe standardy. Warto więc w tym przypadku porównać ofertę pod kątem cen, czasu dostarczenia przesyłki oraz opcji dodatkowych. Na tej podstawie możecie znaleźć najlepszą, ale i najtańszą ofertę, która spełni Wasze oczekiwania. Warto sprawdzić również dodatkowe opcje, gdyż nie każda firma kurierska w swojej ofercie ma takie same. Można zdecydować się na opcję dodatkową w formie SMS-a o dostarczeniu przesyłki. Można wykupić dodatkowe ubezpieczenie przesyłki do Kenii czy też bardzo szybki transport. Pamiętajcie też, że nie wszystkie firmy kurierskie zajmują się transportem przesyłek niestandardowych, a więc choćby paletowych.      

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Ubezpieczenie paczki do Kenii

  Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych, rozwiniętych firm w przemyśle usługowym,  proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki.

  Czego nie można wysłać do Kenii?

  Za naszym pośrednictwem nie wolno wysyłać substancji i materiałów niebezpiecznych, w tym rtęci, kwasu, petard, broni czy sprzętu wojskowego. Ponadto nie wolno umieszczać w przesyłce alkoholu, papierosów, żywności z krótkim terminem przydatności czy szczątków ludzkich.

                                                                                                 Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Kenii

  Paczka do Kenii - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Kenii

  Prowadzenie interesów z Kenijczykami jest coraz popularniejsze wśród Polaków. Polscy przedsiębiorcy nie tylko wysyłają, ale i transportują z Kenii towary. Z tego też powodu znalezienie taniego kuriera jest tak ważne. Ale zacznijmy od początku, otóż nim wybierzecie ofertę powinniście skorzystać z wyszukiwarki. Polecamy Wam zarejestrowanie się na stronie Globkurier.pl. Jest to nie tylko darmowe, ale ułatwia również nadawanie przesyłek. Jeżeli wysyłacie paczki do tego samego przedsiębiorcy mieszkającego w Kenii, to nie musicie w każdym przypadku wpisywać danych, gdyż możecie skorzystać z książki adresowej. Dodatkowo dla przedsiębiorców przewidziana jest ciekawa oferta, a więc liczne promocje. Jednocześnie wcale nie trzeba podpisywać długoterminowej umowy, by z nich skorzystać. Wystarczy tylko zarejestrować się na stronie, a następnie zalogować i gotowe! Przypominamy, że wysyłając paczkę, musicie ją odpowiednio zabezpieczyć. Paczka musi posiadać wypełnienie. Dodatkowo towar, który się w niej znajduje nie powinien się przemieszczać. Ważne jest także to, by paczka znajdowała się w nieuszkodzonym kartonie. Możecie dodatkowo zastosować folię stretch, która zapobiegnie zamoknięciu paczki. Przedsiębiorcy korzystający z oferty Globkurier.pl mogą liczyć także na możliwość korzystania z odroczonych płatności i płacić faktury zbiorcze raz w tygodniu. To niewątpliwie ułatwia prowadzenie biznesu. Co więcej każdy przedsiębiorca może liczyć na indywidualną wycenę, która może być niższa od ceny rynkowej. Dzięki temu interesy z przedsiębiorcami z Kenii mogą być jeszcze bardziej opłacalne. Co ważne poza opcją SMS-owych powiadomień po zalogowaniu można również sprawdzać, gdzie znajduje się przesyłka. Informowanie odbiorcy na bieżąco o postępach w transporcie jest ważne i pokazuje rzetelność danej firmy. W ten sposób można budować długofalowe relacje biznesowe.               

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20