Menu

Paczka do Macedonii, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Macedonii!

Jak nadać paczkę do Macedonii?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Macedonii, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary w odpowiednich polach, a następnie przejdź dalej. System automatycznie pokaże oferty przewoźników, którzy realizują transport przesyłek z Polski do Macedonii. Wybierz najlepszą dla siebie opcję i przejdź do kolejnego kroku. Jest nie uzupełnienie koniecznych danych, dotyczących zarówno nadawcy, jak i odbiorcy. Przechodząc dalej możesz wybrać dodatkowe opcje usługi, takie jak ubezpieczenie przesyłki. Zakończ proces nadawania paczki do Macedonii online szybko i bez wychodzenia poprzez ostatni krok, jakim jest płatność. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Macedonii.

Tani kurier do Macedonii z GlobKurier.pl

Wielu Polaków ma rodziny, znajomych, którzy mieszkają bądź pracują za granicą. Niektóre osoby posiadające własne firmy nawiązują współpracę z kontrahentami z krajów zagranicznych takich jak na przykład Macedonia. Nieraz w związku z tym pojawia się potrzeba wysłania paczki do Macedonii. Wydaje nam się wtedy, że wiąże się to z poniesieniem dużych kosztów jak i załatwianiem wielu związanych z tym formalności. Nic bardziej mylnego. Macedonia jest jednym z bardziej interesujących miejsc pod względem gospodarczym oraz inwestycyjnym. Jest to jeden z najważniejszych w Europie Południowej ośrodków politycznych i gospodarczych, co sprawia, że Macedonia jest odpowiednim miejsce na potencjalne inwestycje kontrahentów.

Wybierając GlobKurier.pl masz pewność niskiej ceny przesyłki do Macedonii. Wybierając nasze pośrednictwo możesz porównać oferty wielu firm kurierskich i wybrać najlepszą i najtańszą dla siebie. Dodatkowo wysłanie paczki z Polski do Macedonii jest bardzo proste, gdyż wystarczy tylko odpowiednio naszykować przesyłkę,  następnie wycenić ją online. Wszystko to bez wychodzenia z domu. Nadaj paczkę z Polski do Macedonii, a wybierając GlobKurier.pl masz pewność, że oszczędzasz.

 

 

Mapa Macedonii

 

 

 

 

mapa Macedonia
PowierzchniaLudnośćStolica
25 713 km²2 076 000Skopje
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – SkopjePolska – OchrydaPolska – Bitola

Kody pocztowe paczka do Macedonii

Prawidłowe zaadresowanie paczki jest bardzo ważne, szczególnie w wysyłkach międzynarodowych. Należy pamiętać, żeby podać pełny adres, włącznie z ulicą, numerem domu, ewentualnie mieszkanie, kodem pocztowym, miastem oraz państwem. W przypadku Macedonii format kodu pocztowego różni się od tego znanego w Polsce. Kody pocztowe w Macedonii to cztery cyfry, które nie są ze sobą niczym oddzielone. Dodatkowo Macedonia dzieli się również na regiony. W przypadku stolicy, kod pocztowy to 1000, 1001, 1002 itd. Kod pocztowy zależy jest od dzielnicy miasta. Pamiętaj, że jeśli źle zaadresujesz przesyłkę, może ona nie trafić do finalnego odbiorcy lub zostać zwrócona do nadawcy.

Śledzenie paczki do Macedonii

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Macedonii

Biorąc pod uwagę częstotliwość tej trasy, paczka do Macedonii wymaga odpowiedniego przygotowania. Jesteśmy zobowiązani udostępnić każdy możliwy sposób nadzoru paczki. Dajemy możliwość śledzenia paczki do Macedonii zarówno online jak i poprzez SMS. Gwarantujemy również wysoką, jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS, co gwarantuje dotarcie paczki do Macedonii. Chcąc skorzystać ze śledzenia przesyłki online, należy wejść na stronę śledzenia i tam wpisać numer GK paczki do Macedonii. System pokaże wówczas, gdzie aktualnie znajduje się przesyłka.

Transport przesyłki do Macedonii - Jak długo idzie paczka do Macedonii?

Przesyłki z Polski do Macedonii są realizowane zazwyczaj drogą lądową lub też powietrzną. Średnia odległość Polski od Macedonii do około 1 600 km. Paczki pokonują tą trasę w około 4-7 dni roboczych. Jest to zależne od wybrednego środka transportu oraz od odprawy celnej. W przypadku doręczenia priorytetowego można liczyć na szybszy transport przesyłki z Polski do Macedonii. W zależności od rodzaju transport i formy doręczenia czas realizacji przesyłki może się różnić.

Ile kosztuje paczka do Macedonii?

Przesyłki do Macedonii mogą mieć bardzo różne ceny. Jest to związane przede wszystkim z gabarytami i wagą danej paczki. Przesyłki do 1kg możemy wysłać już za około 200 zł. Natomiast w przypadku paczek do Macedonii w okolicach 10kg cena ta będzie się wahać od 300 do 500 zł. Chcąc poznać najlepsze oferty warto sprawdzić na naszej stornie oferty różnych przewoźników. Po wpisaniu parametrów i wagi paczki system automatycznie wygeneruje listę przewoźników wraz z cenami.

Kurier Polska-Macedonia- kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Macedonii?

Macedonia leży na terytorium Europy, jednak nie jest ona w Unii Europejskiej. Przesyłki są realizowane głównie przez przewoźników takich jak FedEx i UPS. Oferty przewoźników różnią się pod względem ceny, rodzaju transportu oraz rodzaju doręczenia. Porównaj je wszystkie w naszej wyszukiwarce internetowej i nadaj tanio paczkę do Macedonii.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Macedonii

Wysyłając paczkę do Macedonii należy zadbać o jej odpowiednie zapakowanie. Przygotuj solidny karton, który nie ma żadnych wgniecień czy uszkodzeń. Następnie puste przestrzenie w kartonie wypełnij dodatkowymi wypełniaczami – może to być gąbką, pogniecione gazety czy styropian. Możesz dodatkowo zabezpieczyć rogi przedmiotów używając do tego specjalnych osłaniaczy. Następnie karton zaklej taśmą klejącą, tak aby pudełko nie otwarło się podczas transportu. Pamiętaj, że paczka musi pokonać daleką drogą i przejść przez sortownie, dlatego tak ważne jest, aby była ona odpowiednio zabezpieczona. W przypadku delikatnych i kruchych przedmiotów naklej dodatkowo na paczkę specjalne ostrzeżenie.

Ubezpieczenie paczki do Macedonii

Tani kurier oferujący przewóz paczek do Macedonii drogą lądową zaleca, by wszyscy nadawcy zdecydowali się na ubezpieczenie przesyłki. Polisa jest dobrowolna, jednak ze względu na długą trasę transportu, warto ją posiadać. Stan dróg na trasie z Polski do Macedonii często jest niedostateczny, dlatego ryzyko uszkodzenia przewożonych towarów jest dość wysokie. Dzięki ubezpieczeniu ogranicza się straty na wypadek zniszczenia paczki. Ubezpieczenie paczki do Macedonii gwarantuje wypłatę odszkodowania w sytuacji, gdy przesyłka zostanie zniszczona lub zgubiona przez firmę kurierską. Jeśli towary dotrą do klienta w złym stanie lub po drodze zaginą, nadawca uzyska świadczenie odpowiadające zadeklarowanej wartości paczki. Również w przypadku przesyłki lotniczej warto rozważyć opcję ubezpieczenia, ponieważ paczka nadal musi przejść przez sortownie i ostatecznie zostać dowieziona do odbiorcy drogą lądową.

Paczka do Macedonii - odprawa celna i cło Macedonia

Przesyłki do Macedonii muszą być zaopatrzone w faktury niezbędne podczas odprawy celnej. Jeśli nadajemy paczkę handlową, dołączamy do niej fakturę handlową. Paczki prywatne czy próbki produktów wymagają dołączenia faktury pro forma.

Czego nie można wysłać w paczce do Macedonii

Jeśli wysyłka do Macedonii obejmuje towary niebezpieczne, muszą być one właściwie zapakowane. Korzystamy tutaj z wskazanych przez odpowiednie przepisy pojemników. Niejednokrotnie niezbędne jest wypełnienie ich suchym lodem. Podczas pakowania musimy zadbać o to, aby żaden element nie wystawał poza karton. Jeśli pudełko przybierze nienaturalny kształt lub będzie utrudniało transport, zostanie uznane za przesyłkę niestandardową.

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Macedonii

Paczka do Macedonii - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Macedonii

Oferta paczek do Macedonii dla firm jest rozbudowana. Przedsiębiorcy mogą wysyłać przesyłki standardowe i paletowe bez konieczności ponoszenia dużych kosztów. W globkurier.pl czekają na nich atrakcyjne zniżki bez potrzeby wcześniejszego deklarowania ilości wysyłanych towarów. Dodatkowo firmy mogą gromadzić rabaty na kolejne przesyłki, co ogranicza koszty prowadzenia działalności i zwiększa atrakcyjność oferty firmy. Każda paczka do Macedonii może być wysłana za pomocą intuicyjnego panelu, w którym wygeneruje się zbiorcze listy przewozowe i inne niezbędne dokumenty. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z systemu odroczonych płatności, który zapewnia nieprzerwane dostawy towarów do klientów.

kurier z paczką do Macedonii

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20