Menu

Paczka do Wenezueli, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Wenezueli!

Jak nadać paczkę do Wenezueli?

Zastanawiasz się, jak zamówić kuriera do Wenezueli? Z GlobKurier jest to bardzo proste! Stawiamy na ograniczone do niezbędnego minimum formalności i różne udogodnienia, aby realizacja zamówienia przebiegła szybko i sprawnie. Wystarczy wejść na stronę GlobKurier.pl, wybrać opcję szybkiej wyceny i podać wymagane informacje dotyczące miejsce nadania i dostawy, rozmiarów paczki. Na ich podstawie system wygeneruje listę rekomendowanych przewoźników – wybierasz jednego z nich i określasz formę płatności. To wszystko! Teraz musisz tylko poczekać na kuriera, który odbierze od Ciebie przesyłkę. Możesz ją też dostarczyć osobiście do jednego z naszych punktów. Obsługujemy cały obszar Wenezueli, przy czym głównym miejscem dostaw realizowanych transportem drogowym i lotniczym jest Caracas.

 

Tani kurier do Wenezueli z GlobKurier.pl

Wysyłka paczek za ocean nie należy do najtańszych i nie jest też dostępna u wszystkich przewoźników działających na terenie Polski. Tak naprawdę przesyłki międzynarodowe do Wenezueli obsługuje jedynie kilka firm o zasięgu globalnym. Aby wysłać tanio przesyłkę do Wenezueli, najlepiej skorzystać z opcji brokerów kurierskich, takich jak GlobKurier.pl, którzy oferują najlepsze ceny wysyłek paczek krajowych i międzynarodowych. Co ciekawe, ceny są znacznie niższe niż bezpośrednia oferta u danego przewoźnika. To sprawia, że możliwy jest tani kurier i wysyłka paczki nawet na drugi koniec świata. Oferta wysyłki paczki do Wenezueli z GlobKurier.pl to gwarancja atrakcyjnej ceny i ogromnej wygody. Paczkę nadamy bez wychodzenia z domu. Cały proces zamawiania kuriera odbywa się poprzez stronę internetową serwisu. Nie musimy się martwić o żadne dodatkowe koszty obsługi celnej. Formularz zamówienia usługi paczka do Wenezueli jest prosty, bardzo przejrzysty i niezwykle intuicyjny, z czym poradzi sobie każdy użytkownik komputera. Wystarczy wypełnić wszystkie pola, a na końcu wydrukować odpowiednie dokumenty i gotowe. Całość może zając nam nawet mniej niż kwadrans.

 

Paczki i przesyłki do Wenezueli

Wenezuela to średniej wielkości kraj, położony w północnej części kontynentu ameryki południowej. Kraj ten zamieszkuje ponad około 31 milionów obywateli, czyli tylko o kilka mniej niż naszą Polskę. Wenezuela leży nad Morzem Karaibskim i posiada liczącą aż 2 800 kilometrów linię brzegową. W zachodniej części kraju królują majestatyczne góry Andy, zaś południe to tropikalna dżungla w pełnym tego słowa znaczeniu. Polska nie ma szczególnie dużej wymiany handlowej z Wenezuelą. Wymiana ta od 2018 roku jest dość mocno ograniczona. Polska eksportuje tam trochę urządzeń elektrycznych, artykułów spożywczych czy sodę kaustyczną. Importuje zaś metanol oraz węgiel (sadza).  Niewielkie kontakty handlowe nie sprzyjają rozbudowanej logistyce do tego kraju, dlatego wysyłki paczek do Wenezueli nie są przodującą działalnością dla polskich przedsiębiorców. Wenezuela częściej jest wybierana jak cel podróży turystycznych, tym bardziej, gdy jest możliwość bezwizowego wjazdu do kraju na 90 dni. Przepiękne plaże, urzekające krajobrazy, tropikalne dżungle i dzika przyroda przyciągają turystów także z odległej o 9 tysięcy kilometrów Polski.

Szacuje się, że w Wenezueli może przebywać maksymalnie od 3 do 4 tysięcy Polaków, jednak brak tutaj oficjalnych danych ze spisu ludności. Największa fala emigracji do tego kraju miała miejsce po 1947 roku, a głównym kierunkiem były miasta Caracas i Maracaibo. Przez wiele lat miejscowa Polonia nieszczególnie się powiększała. Kryzys ekonomiczny i wojna domowa w ostatnich latach skutecznie sprawiają, że coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazd z Wenezueli. Nie decydują się na to wszyscy, dlatego wciąż jest do kogo wysyłać paczki do Wenezueli.

 

Wśród najpopularniejszych lokalizacji w Wenezueli wymienia się większe ośrodki miejski, ze stolicą w Caracas na czele. Są wśród nich:

 

 • Caracas (stolica),
 • Walencja (Valencia),
 • Maracaibo,
 • Barquisimeto,

 

Większość dużych ośrodków miejskich znajduje się w północnej części kraju i to właśnie tam najczęściej trafiają przesyłki do Wenezueli. Na południu przeważają dżungle i tereny trudno dostępne, w których jest ograniczona sieć dróg oraz niewielka liczba wiosek.

Mapa Wenezuela

 

PowierzchniaLudnośćStolica
916 445 km²31 431 000Caracas
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – CaracasPolska – MarcaibioPolska – Walencja
Polska – Ciudad BolivarPolska – BarquisimentoPolska – Maracay

Kody pocztowe paczka do Wenezueli

W Wenezueli występują w adresie dobrze znane nam kody pocztowe, które dzielą kraj na poszczególne rejony. Ułatwiają dostarczanie listów oraz przesyłek. Oficjalnie Wenezuela podzielona jest według kodów pocztowych na 22 obszary administracyjne, w których obowiązują czterocyfrowe kody pocztowe, przypisane do dystryktu przedziałem. Przykładowo stan Bolivar ma kody od 8001 do 8057, a obszar Distrito Capital (ze stolicą kraju) 1000-1090.

Kody pocztowe miast w Wenezueli, wybrane lokalizacje:

 

 • Caracas (stolica) – 1010-1090
 • Barcelona – 6001
 • Barquisimeto – 3001-3021
 • Ciudad Bolivar – 8001
 • Maracaibo – 4001-4005
 • Maracay – 2101-2107
 • Walencja (Valencia) – 2001-2003

 

Tak jak w przypadku krajowych przesyłek, kod pocztowy jest obowiązkowym elementem adresu paczki do Wenezueli.

Śledzenie paczki do Wenezueli

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Wenezueli

Przesyłka do Wenezueli ze względu na daleki dystans jest odpowiednio nadzorowana. Na naszej platformie udostępniamy system monitorujący drogę przesyłek zagranicznych online. Śledzenie online pozwala zminimalizować fakt jej zaginięcia w systemie logistycznym. Dodatkowo system na bieżąco informuje kiedy paczka znajdzie się w docelowym miejscu.

Transport przesyłki do Wenezueli - Jak długo idzie paczka do Wenezueli?

Transport przesyłek międzykontynentalnych zajmuje znacznie więcej czasu niż przesyłki krajowe. Nie dajcie się zwieść reklamom, sugerującym wysyłkę frachtem lotniczym do Wenezueli nawet w 1 dzień roboczy. Transport takiej paczki czy nawet palety do Wenezueli, będzie trwał od kilku dni (przewoźnik nie podaje ich minimalnej liczby) do nawet dwóch tygodni. Podróż przez kilka tysięcy kilometrów wymaga też odpowiedniego i dokładnego zabezpieczenie przesyłki i jej zawartości. Polecane jest również dodatkowe ubezpieczenie paczki do Wenezueli, zwłaszcza w przypadku wysyłki wartościowych przedmiotów czy dużej liczby towaru.

Kurier Polska-Wenezuela - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Wenezueli?

Wysyłają paczkę do Wenezueli niestety nie ma zbyt dużego wyboru jeżeli chodzi o przewoźników z Polski. Obecnie jedyną dostępną ofertą jest ta od międzynarodowej firmy kurierskiej UPS. Mowa tutaj o transporcie lotniczym UPS w zależności od deklarowanej wagi przesyłki. Dostępne są opcje dla wag: 1, 5, 10, 15, 20, 25, 30, 40, 50, 60 lub 70 kg.

W przeszłości usługi wysyłki paczki do Wenezueli świadczyły też firmy DHL czy FedEx, jednak bieżąca sytuacja gospodarcza i polityczna sprawiła, że część przewoźników zrezygnowała w ostatnim czasie z usług w tym kierunku. Ze względu na niewielką liczbę dostępnych ofert kurierskich, klienci mają możliwość wysłania paczki do Wenezueli jedynie z firmą UPS. Ten międzynarodowy przewoźnik umożliwia wysyłkę paczki do Wenezueli transportem lotniczym. W ofercie przewoźnika dostępne są usługi zależne od wagi oraz rozmiarów przesyłki. Wystarczy na stronie głównej serwisu GlobKurier.pl wybrać miejsce nadania przesyłki Wenezuela oraz wpisać jej wymiary, a także wagę. W zależność od wpisanych danych ukaże nam się jedna z opcji transportu lotniczego UPS do Wenezueli. Transport przesyłki na odległość ponad 9 000 kilometrów nie będzie należał do najtańszych. O ile malutka kilogramowa paczka mieści się w granicach rozsądku, o tyle za przesyłkę czegoś większego i cięższego trzeba liczyć się z wydatkiem nawet powyżej 1000 złotych. Wycena przesyłki do Wenezueli zależy wyłącznie od wagi oraz rozmiarów przesyłki. Maksymalna waga paczki została ustalona na poziomie 70 kg, zaś łączne wymiary wszystkich boków nie powinny przekraczać 300 cm. 

opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Czego nie można wysłać do Wenezueli?

Międzynarodowe przesyłki, zwłaszcza wysyłane transportem lotniczym, mają spore ograniczenia jeżeli chodzi o ich zawartość. Firmy kurierskie przy tego typu transporcie zakazują wysyłania w paczkach szeregu przedmiotów. Wśród zakazanych produktów w transporcie lotniczym, znajdziemy m.in.: antyki i azbest, biżuterię, kamienie i  metale szlachetne, kompletną oraz w częściach broń palną i amunicję, pieniądze w formie gotówkowej, futra, prochy i szczątki ludzkie, materiały wybuchowe i łatwopalne, substancje chemiczne, narkotyki, sztaby z dowolnego metalu szlachetnego, zwierzęta, a także pozostałe towary zakazanych ze względu na ustawy, rozporządzenia czy wewnętrzne przepisy firm transportowych. Bez problemu prześlemy m.in. odzież, sprzęt sportowy, zabawki, meble, sprzęt rtv i agd, komputery, sprzęt foto, opakowania, żywność pakowaną, słodycze, części, narzędzia czy wybrane materiały budowlane.

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Wenezueli

Paczka do Wenezueli - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Wenezueli

Wiemy, jak ważne dla firm jest obniżenie kosztów, w tym wydatków związanych z transportem towarów. Zwłaszcza gdy mówimy tutaj o eksporcie na inny kontynent. Dla stałych i zarejestrowanych klientów serwisu GlobKurier.pl, mamy atrakcyjne oferty dla firm pozwalające wysyłać przesyłki międzynarodowe, w tym paczki do Wenezueli po jeszcze niższych cenach. Interesuje Cię tania przesyłka do Wenezueli? Sprawdź stawki obowiązujące u wybranych przewoźników za pomocą opcji szybkiej wyceny dostępnej na naszej stronie! Pod uwagę brane są przede wszystkim parametry paczki, rodzaj przesyłek (mamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Wenezueli!) i ich ilość, forma transportu czy tryb doręczenia. Z GlobKurier sporo zaoszczędzisz – nasze ceny są aż do 70% niż opłaty naliczane bezpośrednio przez przewoźników! Zarejestrowani w serwisie klienci biznesowi wysyłający regularnie duże ilości przesyłek mogą liczyć na korzystne rabaty!

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20