• GlobKurier Cross Border - cennik przesyłek transgranicznych

  Największy wybór firm kurierskich w jednym miejscu. Niskie ceny.

  Dzięki GlobKurier, masz wszystkie opcje transportu w 1 miejscu.

  Kliknij na logo i sprawdź cennik:

  Na czym polega cross-border?

  Cross-border - co to jest?

  Cross border używany jest w kontekście e commerce i internetowej sprzedaży zagranicznej. Cross border inaczej nazywany jest handlem transgranicznym. Dotyczy wysyłki zakupionych towarów za granicę. Pozwala rozszerzać sprzedaż firmy na zagraniczne rynki. W ramach kompleksowych działań z zakresu logistyki transgranicznej możesz zyskać nie tylko szybkie dostawy przesyłek,  ale także doręczenie do punktów odbioru, paczkomatów czy do domu odbiorcy. Sprzedaż międzynarodowa w e commerce jest niezwykle istotna, dlatego warto rozważyć współpracę z Globkurier bez zbędnych formalności! 

  Sprzedaż cross-border - sprzedaż transgraniczna

  Oferta cross-border skierowana jest głównie do sektora e-commerce, producentów i dystrybutorów. Pozwala zachować najwyższą jakość i transparentność usług przy optymalnym, niższym poziomie kosztów. Usługa oznacza dedykowaną logistykę transgraniczną w oparciu o najlepsze lokalne rozwiązania kurierski i pocztowe. Cross-border opłaca się najbardziej kiedy wysyłamy więcej paczek zagranicę.

  Podchodzimy kompleksowo do realizacji każdej przesyłki z nami wyślesz drogą lotniczą, lądową czy morską. 

  Cross border e-commerce

  W branży e-commerce sprzedaż i dostawy towarów realizowane są na terenie całego świata. Globkurier pozwala zorganizować wysyłkę na cały rynek europejski i światowy. Jakie korzyści niesie za sobą cross border e commerce?  Decydując się na usługę cross border możesz przede wszystkim zwiększyć swoją konkurencyjność. Dostępność najlepszych rozwiązań kurierskich i pocztowych pozwala uzyskać korzystne oferty w zakresie wysyłki paczek za granicę. Razem z Globkurier zyskujesz kompleksowe usługi dla przesyłek zagranicznych – z nami zrealizujesz transport morski, lądowy czy lotniczy. Pozwala to zwiększyć popyt w sprzedaży online na przesyłki zagraniczne. Szeroka oferta przewoźników i destynacji, umożliwia otwarcie się na nowe rynki. Ekspansja zagraniczna i zdobycie nowych rynków zbytu to świetny wybór dla firm, którzy mają już ugruntowaną pozycję na krajowym rynku. Zyskujesz także możliwość łatwego dotarcia do nowej bazy klientów z innych rejonów świata. 

   

  Globkurier to wsparcie sklepu internetowego i sprzedaży cross border! Decydując się na usługi cross border w Globkurier, nie musisz martwić się o formalności. Załóż bezpłatne konto lub skontaktuj się z nami za pomocą formularza poniżej. W ramach naszych działań zyskujesz dostęp do jednej platformy, w którym znajdziesz najważniejsze dokumenty i faktury.

  WSPÓŁPRACA na 5! Zyskujesz z GlobKurier

  ŚLEDZENIE Z TERENÓW
  ZAGRANICZNYCH

  OPTYMALIZACJĘ KOSZTÓW TRANSPORTU

  WIELE FORM DORĘCZENIA

  SWOJEGO OPIEKUNA

  MINIMUM FORMALNOŚCI

  Realizujemy wysyłki do krajów UE i na cały świat, aż do 192 krajów. Dysponujemy wieloma rozwiązaniami logistycznymi zarówno pod względem szybkości jak i jakości obsługi w doręczeniach B2B/B2C.

  Zoptymalizuj swoje przesyłki międzynarodowe

  Wypełnij i wyślij formularz, a nasi eksperci przygotują dla Ciebie najlepszą ofertę. Wysyłaj międzynarodowo z GlobKurier.pl.

  Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.
  Dalej >>

  Jak to działa?

  Jak obsługujemy zwroty?

  Jak nadać przesyłkę zbiorczą?

  ikona paczki

  Krok 1

  Jeśli wysyłasz więcej niż jedną paczkę zagranicę to każdą z nich zapakuj do osobnego kartonu. Pamiętaj, aby odpowiednio zabezpieczyć każdą paczkę, używając do tego solidnych kartonów i wypełniaczy.

  etykieta cross-border

  Krok 2

  Każdą z paczek oklej etykietą zagraniczną przesłaną przez GlobKurier.pl. Pamiętaj, aby każda paczka posiadała swoją własną etykietę z adresem odbiorcy.

  Krok 3

  Wszystkie paczki włóż do jednego zbiorczego kartonu (oddzielając kierunek na Niemcy w osobnym kartonie zbiorczym oraz pozostałe kraje europejskie wkładając do osobnego kartonu).

  karton zbiorczy ikona

  Krok 4

  Karton zbiorczy oklej etykietą Metaparcel, którą jest dołączona w mailu potwierdzającym zamówienie. Paczkę zbiorczą wysyłasz kurierem krajowym na adres terminalu GlobKurier w Polsce.

  Przykładowe wyceny na wybrane kraje (stawka nie uwzględnia transportu do magazynu międzynarodowego Globkurier)
  Kraj
  Cena netto bez OP za paczkę cross border 0,25 kg
  Austria
  od 17,32 zł
  Czechy
  od 15,65 zł
  Niemcy
  od 16,91 zł
  Węgry
  od 16,91 zł
  Rumunia
  od 18,68 zł
  CZAS DORĘCZENIA WEWNĄTRZ DANEGO KRAJU
  KRAJOZNACZENIEREALIZACJACZAS DORĘCZENIA WEWNĄTRZ DANEGO KRAJU
  *dni robocze
  AustriaATDPD
  1-2 dni
  BelgiaBEBpack
  1-2 dni
  BułgariaBGSpeedy/Econt/Econtomat
  3 dni
  ChorwacjaHRHR Post/DPD
  3-5 dni
  CzechyCZWeDO/DPD/Intime/Packeta
  1-2 dni
  NiemcyDEHermes/DPD
  1-2 dni
  DaniaDK Bring
  1-2 dni
  EstoniaEEOmniva
  1-4 dni
  FinlandiaFI Posti/ Bring
  2-3 dni
  FrancjaFRAlfa Direct/Interpost/Colisprive
  2 dni
  GrecjaGRPacketa ACS
  3-5 dni
  WęgryHUHU Post/TOF
  2 dni
  IrlandiaIEFastway
  2-3 dni
  WłochyITBartolini/STA
  1-2 dni
  ŁotwaLVOmniva
  4-5 dni
  LitwaLTOmniva
  4 dni
  HolandiaNLDHL Parcel
  1-2 dni
  PortugalPTTourline/CTT Epresso
  3-5 dni
  RumuniaRODPD/Packeta/Urgent Cargus
  1-2 dni
  SłowacjaSKRemax/Pack
  1-2 dni
  Słowenia SIDPD
  2 dni
  HiszpaniaESZeleris/DPD/Envialia
  1-2 dni
  SzwecjaSE PUDO Bring
  1-2 dni
  Od teraz możesz zamówić przesyłkę online w walucie innej niż PLN.

  Dowiedz się więcej na: Płatności wielowalutowe. Niech waluta Cię nie ogranicza!

  Zainspiruj się - odwiedź naszego bloga

  Konferencja Crossborder e-commerce – wielki potencjał i praktyka

  7 listopada w Sali pod Kopułą w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie, odbyła się ważna dla branży e-commerce konferencja: „Cross-border e-commerce – wielki potencjał i praktyka”. Wydarzenie zorganizowane zostało przez Izbę Gospodarki Elektronicznej i Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. 

  Spedycja lotnicza w Polsce, co powinien wiedzieć przedsiębiorca?

  Cross-border e-commerce rośnie w siłę. Coraz większa grupa polskich przedsiębiorców z powodzeniem sprzedaje swoje towary i wysyła je w różne części świata. Poszerzanie sprzedażowych horyzontów wymaga jednak pewnych inwestycji. Zastanawiasz się jak skutecznie dostarczać przesyłki do zagranicznych klientów?

  Otwierasz międzynarodowy sklep? Nie powielaj tych błędów!

  Transport międzynarodowy może być polem minowym. Otwierając międzynarodowy sklep błędy popełnia się naprawdę łatwo. Niezrozumienie przepisów celnych, wybór niewłaściwej firmy logistycznej, brak ubezpieczenia towarów lub nawet niewłaściwe ich zapakowanie mogą skutkować poważnymi stratami dla Twojej firmy.