• Paczka do Belgii, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Belgii!

  Jak nadać paczkę do Belgii?

  W celu wysłania paczki do Belgii, wystarczy wejść na stronę GlobKurier.pl i wycenić ją przy pomocy prostego formularza. Konieczne jest podanie wagi, wymiarów i ilości paczek. Wówczas wyświetlą się najatrakcyjniejsze oferty firm kurierskich, wraz z podanymi cenami i pozostałymi szczegółami. Wystarczy wybrać jedną z nich i sfinalizować zamówienie. Warto skorzystać również z opcji dodatkowych, jak na przykład ubezpieczenie wysyłanej paczki. Można zdecydować się także na doręczenie priorytetowe, dzięki któremu przesyłka trafi do adresata już następnego dnia roboczego. Przesyłkę na bieżąco można monitorować dzięki powiadomieniom SMS oraz systemowi on – line.

  Ile kosztuje paczka do Belgii?

  Cena wysłania przesyłki do Belgii uzależniona jest od kilku czynników, przez co nie można jej precyzyjnie określić bez wcześniejszego podania najważniejszych szczegółów. Usługi kurierskie są natomiast zdecydowanie najtańszą opcją wysyłki, jeśli chodzi o przesyłki międzynarodowe. Koszt wysyłki paczki do Belgii zależy między innymi od miejsca jej nadania i odbioru, wagi przesyłki, jej rozmiaru oraz wybrania ewentualnych opcji dodatkowych. Jeśli chodzi o paczki nadawane do krajów Unii Europejskiej, czyli również do Belgii, usługami dodatkowo płatnymi jest między innymi doręczenie do osoby prywatnej, opłata za element niestandardowy, ubezpieczenie przesyłki oraz wydrukowanie etykiety przez kuriera. Jeśli chodzi o dodatkowe ubezpieczenie, warto postawić na nie zwłaszcza w przypadku wysokiej wartości przesyłki, bądź bardzo ważnych dokumentów, jak umowy. W przypadku utracenia przesyłki można ubierać się o stosowną rekompensatę. Koszt ubezpieczenia zależy od wartości przesyłki nadawanej do Belgii.

  Tani kurier do Belgii z GlobKurier.pl

  Cena wysyłki paczki do Belgii zależna jest od kilku czynników, między innymi od jej wymiarów, wagi, a także dokładnej odległości, jaką będzie musiała przebyć do odbiorcy. Nie bez znaczenia jest też to, czy przesyłka będzie podróżować drogą lądową czy powietrzną. Chcąc nadać przesyłkę niestandardową należy liczyć się z dodatkowymi opłatami. Można zmniejszyć koszt nadania paczki do Belgii, odpowiednio ją pakując tak, aby zmieściła się w jak najmniejsze opakowanie. Należy mieć na uwadze też to, iż koszt wysyłki kurierskiej to wyłącznie koszty transportu, natomiast ewentualny koszt odprawy celnej zostaje przeniesiony na odbiorcę przesyłki.

   

  Paczki i przesyłki do Belgii

  Belgia to jedno z najbardziej rozwiniętych państw w całej Europie. Szacuje się, iż mieszka w nim blisko 70 000 Polaków. Podstawą gospodarki tego kraju jest przede wszystkim rozwinięty przemysł hutniczy, maszynowy, elektrotechniczny, spożywczy, chemiczny i włókienniczy. Dobrze prosperuje w nim również rolnictwo i turystyka. Największym belgijskim przedsiębiorstwem jest międzynarodowy koncern browarniczy Anheuser-Busch InBev. Belgia ma bardzo dobrze rozwinięte węzły komunikacyjne, dzięki czemu logistyka w tym kraju jest na wysokim poziomie. Co ciekawe, Belgia ma najwyższy na świecie eksport per capita.

  Przesyłki międzynarodowe wysyłamy we wszystkie rejony Belgii. Zarówno osoby prywatne, jak i firmy często eksportują swoje towary właśnie do tego kraju. Polacy najczęściej wysyłają paczki do Belgii z Warszawy, Poznania, Krakowa, Wrocławia, Szczecina i Gdańska. Do Polski najczęściej dostarczane są paczki z takich belgijskich miast, jak Bruksela, Waregem, Liege, Gent.

   

  Mapa Belgia

   

  PowierzchniaLudnośćStolica
  30 528 km²11 099 554Bruksela
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – BrukselaPolska – AntwerpiaPolska – Brugia
  Polska – CharleroiPolska – GandawaPolska – La Louvier

  Wysyłka paczek do Belgii - kody pocztowe

  Wysłanie przesyłki do Belgii jest bardzo proste, również z tego względu, iż kraj ten należy do Unii Europejskiej. Najważniejsze, aby dobrze zaadresować paczkę – tylko wtedy można mieć gwarancję dostarczenia przesyłki w terminie.

  Aby uniknąć jakichkolwiek błędów, warto jest skorzystać ze strony GlobKurier.pl, która pokieruje i wskaże wszystkie niezbędne dane, jakie należy wypełnić. Przede wszystkim są to:

  – imię i nazwisko odbiorcy i nadawcy (opcjonalnie nazwy firm);

  – ulica wraz z numerem domu bądź lokalu;

  – kod pocztowy i miejscowość;

  – numer telefonu i adres e – mail;

  w przypadku paczki międzynarodowej należy podać również kraj, najczęściej w języku angielskim lub francuskim.

  Jeśli chodzi o belgijskie kody pocztowe, są one liczbowe i składają się z czterech cyfr. Pierwsza z nich wskazuje region, których w Belgii jest 13. Co ciekawe, im więcej jest zer w kodzie pocztowym Belgii, tym większa liczba mieszkańców danego miasta w prowincji.

  Śledzenie paczki do Belgii

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie paczki do Belgii?

  Ze względu na wartościową zawartość przesyłki eksportowej oraz importowej udostępniamy jako GlobKurier możliwość śledzenia paczki on-line oraz w postaci SMS. Wybrane podmioty oferują również nadzór poprzez Facebook. Śledzenie online pozwala zminimalizować fakt jej zaginięcia w systemie logistycznym. Jednocześnie będą Państwo na bieżąco informowani, kiedy dana paczka czy korespondencja znajdzie się w docelowym miejscu.

  Transport przesyłki do Belgii - Jak długo idzie paczka do Belgii?

  Czas dostawy paczki do Belgii uzależniony jest od kilku czynników, między innymi od wybranej firmy kurierskiej, dokładnego adresu odbiorcy oraz wybranej opcji dostawy. Z reguły przesyłka trafia do adresata już na następny, bądź w ciągu dwóch dni roboczych. Wysyłając paczkę przez GlobKurier.pl można śledzić jej trasę w czasie rzeczywistym nawet, aż do momentu trafienia do rąk odbiorcy.

  Kurier Polska-Belgia - kogo wybrać?

  Cena przesyłki kurierskiej do Belgii zależna jest między innymi od środka transportu, którym paczka będzie podróżować do kraju docelowego. Najtańsza opcja to dowóz przesyłek drogą lądową, jednak może trwać najdłużej. Droższe rozwiązanie to przesyłka lotnicza, w której paczki rozwożone są przez samochody dostawcze dopiero po dostarczeniu ich samolotami do kraju docelowego. Chcąc wysłać paczkę do Belgii po jak najniższej cenie, należy zwrócić uwagę na jej gabaryty. Im większe, tym koszt będzie większy. W związku z tym najtaniej można nadać list, w którym jednak nie wszystko się zmieści. Warto więc pakować rzeczy do jak najmniejszych opakowań, aby przesyłka mogła zostać zaliczona do niższej, a więc i do tańszej, grupy gabarytowej. Przed nadaniem paczki do Belgii, warto zajrzeć na stronę pośrednika, na przykład GlobKurier.pl, gdzie można porównać oferty wielu firm kurierskich. Poszczególni kurierzy różnią się od siebie nie tylko cenami, ale i gabarytami przesyłek, dlatego warto jest sprawdzić wszystkie dostępne możliwości.

  Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Belgia?

  Tani kurier może wydawać się bardzo trudny do znalezienia, jeśli chodzi o przesyłki międzynarodowe. Nic bardziej mylnego – można nadać je bardzo podobnie, jak przesyłkę krajową, w dodatku za niewiele wyższą cenę. Aby uzyskać najlepszą cenę oraz najlepsze warunki transportu, warto skorzystać z pośrednika, który w swojej ofercie posiada wiele różnych firm kurierskich. W tym celu należy odwiedzić stronę GlobKurier.pl, gdzie po uzupełnieniu podstawowych informacji, jak wymiary paczki i jej waga możemy zapoznać się z ofertami najlepszych firm kurierskich. Do wyboru mamy między innymi takie firmy, jak UPS, kurier TNT, GLS, DPD, Raben czy FedEX. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie najbardziej atrakcyjną cenowo ofertę, która spełni jego oczekiwania również pod względem terminu dostawy.

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  kurier dpd
  opinie o GLS, opinie o kurierze GLS, opinie GLS
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Ubezpieczenie paczki do Belgii

  Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych, rozwiniętych firm, bankowości oraz dużej wartości wysyłanych przesyłek, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki do Belgii.

  Jak przygotować paczkę do Belgii?

  Odpowiednie zapakowanie przesyłki jest kluczowe, aby paczka nie została w żaden sposób uszkodzona. Dokładny sposób pakowania zależny jest od przedmiotu, jaki ma zostać wysłany, należy jednak pamiętać o sztywnym kartonie i wypełniaczu oraz folii bąbelkowej. Paczka powinna mieć regularny kształt – zawartością powinna stanowić jedną, spójną całość. W przypadku paczki najlepiej użyć taśmy, a w przypadku palety folią stretch lub pasów mocujących. Należy dokładnie owinąć przedmioty folią, aby jak najbardziej zamortyzować występujące w transporcie wstrząsy. Następnie, po umieszczeniu w pudełku przedmiotu, wolną przestrzeń należy wypełnić materiałem typu gąbka, pianka czy zwinięte gazety. Po spakowaniu wszystkich przedmiotów bardzo ważne jest dokładne zaklejenie taśmą wszystkich szczelin oraz naklejenie na karton listu przewozowego i innych niezbędnych etykiet. Przydatna może okazać się również karteczka z ostrzeżeniem „Uwaga !Szkło”. Ta informacja powinna być podana w różnych językach.

  Czego nie można wysłać do Belgii?

  Przesyłki międzynarodowe, w tym te wysyłane do Belgii, muszą spełniać określone wymogi i procedury. W samej paczce nie można umieszczać broni, amunicji, narkotyków, a także materiałów i substancji, które mogłyby narażać zdrowie lub życie.  Wśród zakazanych przedmiotów zwykle znajduje się także żywność, leki, zwierzęta (żywe i martwe), rośliny, nasiona, futra naturalne, wyroby z kości słoniowej, materiały pornograficzne, często także rzeczy osobiste. Wiele artykułów można wysyłać do Belgii w ograniczonych ilościach – dotyczy to np. wyrobów alkoholowych i tytoniowych. 

  Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Belgii

  Paczka do Belgii - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Belgii

  Przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż wysyłkową bądź importujący towary z innych krajów bezwzględnie powinni zadbać o dobrą, atrakcyjną pod względem cen, współpracę z przewoźnikami. Ten aspekt ważny jest również, jeśli chodzi o inne firmy, które na przykład wysyłają jedynie dokumenty poza granice Polski. Koszt wysyłki paczek ma tutaj znaczenie, ze względu na ilość nadawanych przesyłek oraz pozostałe formalności, które nadawca musi spełnić. W przypadku nadawania paczek międzynarodowych sprawa może wyglądać na skomplikowaną, jednak wcale nie musi tak być. Warto skorzystać ze strony GlobKurier.pl na której można zapoznać się z pełną ofertą wysyłki paczek do Belgii oraz zapoznać z niezbędnymi informacjami i koniecznymi formalnościami. Dzięki temu łatwo można obniżyć koszty przesyłek kurierskich, paletowych czy pobraniowych. Przedsiębiorstwa mogą korzystać zarówno z transportu drogowego, jak i lotniczego. Paczki do Belgii w ofercie dla firm bez problemu mogą być nadawane szybko, sprawnie i po naprawdę okazyjnych cenach. Co ważne, przedsiębiorstwo nie musi martwić się o nadmiar papierologii – otrzyma tylko jedną fakturę za wszystkie przesyłki w danym miesiącu. W łatwy sposób można nadać też wiele paczek jednocześnie nawet, gdy każda paczka ma inne wymiary i wagę. Nadając paczkę do Belgii dobrze jest także zapoznać się z możliwością wybrania opcji dodatkowych, jak na przykład ubezpieczenie przesyłki. Korzystając z serwisu  GlobKurier.pl można śledzić paczkę na każdym etapie jej podróży, poprzez stronę internetową lub w postaci powiadomień SMS. W ten sposób można mieć kontrolę nad statusem przesyłki, od wysłania aż do odebrania jej przez adresata.

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20