Menu

Paczka do Japonii, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Japonii!

Jak nadać paczkę do Japonii?

Nadanie przesyłki do Japonii jest niezwykle proste dzięki GlobKurier.pl. Wystarczy tylko:

– zapakować przesyłkę

– zmierzyć i zważyć paczkę

– uzupełnić wymiary przesyłki w szybkiej wycenie

– wybrać jedną z dostępnych ofert ponad 50 firm kurierskich

– zamówić kuriera i opłacić zamówienie

Cena paczki do Japonii

Ile kosztuje paczka do Japonii? Ceny przesyłek kurierskich do Japonii posiadają dużą rozpiętość. Wyższe koszty dotyczą z reguły osób indywidualnych, które nie zawierają umów z kurierami, a paczki wysyłają sporadycznie. W przypadku firm obniżenie kosztów na wysyłkach można uzyskać po podpisaniu z danym przewoźnikiem umowy i uzyskaniu rabatów i zniżek. Inną najbardziej korzystną cenowo opcją zarówno dla osób indywidualnych jak i dla firm jest możliwość skorzystania z pośrednictwa jednej z największych obecnie platform logistycznych GlobKurier.pl   

Koszty wysyłki paczek do Japonii mogą się różnić w zależności od wagi paczki, wymiarów, rodzaju przesyłki czy usług dodatkowych (np. paczka za pobraniem, dodatkowe ubezpieczenie, odprawa celna). Zamów kuriera przez nasz kalkulator i poznaj ceny oraz czas wysyłki!

 

Tania paczka do Japonii z GlobKurier.pl

GlobKurier.pl jest obecnie jednym z największych operatorów logistycznych. Wysyłki realizowane są do dowolnego kraju na każdym kontynencie. Serwis pozwala na różne rodzaje transportu: drogowy, lotniczy, morski i kolejowy. Ponadto za pośrednictwem GlobKurier.pl można zrealizować tanie przesyłki paczkowe, paletowe i kontenerowe. Kumulacja ponad 50 firm kurierskich i transportowych oraz system zniżek cenowych, stanowią gwarancję niskich kosztów wysyłki. Oczywiście przy zachowaniu najwyższych standardów usług. 

GlobKurier.pl oprócz tanich usług transportowych do niemalże wszystkich zakątków świata, udostępnia niezbędne informacje i możliwość pobrania wymaganych dokumentów.

Z kolei wszelkie informacje dotyczące cła i odprawy celnej udostępnione są pod tytułem: “Do Japonii wymagana jest odprawa celna”, w zakładce: “Sprawdź informacje”.

Platforma umożliwia też swoim potencjalnym i obecnym Klientom możliwość porównania firm kurierskich. Zestawienia cen za usługi i co najważniejsze stawki niższe nawet o 70% w stosunku do cen obowiązujących bezpośrednio u przewoźników. Dlatego GlobKurier.pl to zawsze tani kurier.

 

Wysyłka paczki do Japonii

Najwięcej przesyłek wysyłanych z Polski do Japonii dotyczy miejsc odbioru zlokalizowanych w Tokio, Jokohamie, Osace, Nagoi, Sapporo, Kobe oraz Kioto. Wynika to głównie z faktu, iż są to największe metropolie na świcie. Samo Tokio liczy obecnie ponad 13,96 miliona mieszkańców.

Również przesyłki z Japonii do Polski obejmują głównie duże miasta Polski, pośród których dominującym miastem jest Warszawa.

 

Mapa Japonia

 

PowierzchniaLudnośćStolica
377 972 km²125 396 901Tokio
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – TokioPolska – JokohamaPolska – Osaka
Polska – NagojaPolska – SapporoPolska – Fukuoka

Kody pocztowe paczka do Japonii

W Japonii obowiązują siedmiocyfrowe kody pocztowe. Oznaczenia kodów pocztowych w systemie adresowym odczytuje się odwrotnie niż w Europie. Pierwsze dwie cyfry dotyczą podziału administracyjnego, czyli prefektury. Trzecią oznaczone jest miasto, kolejne dwie określają osiedle. Ostatnie cyfry z kolei wskazują ulicę.

Śledzenie paczki do Japonii

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Japonii

Jako że Japonię od Polski dzielą tysiące kilometrów, paczka do Japonii musi przebyć odległość podobną do paczek wysyłanych na przykład do Stanów Zjednoczonych. Z tych względów umożliwiamy Państwu możliwość internetowego śledzenia przesyłki do Japonii. Gwarantujemy również wysoką jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS,  FedEx, co gwarantuje dotarcie paczki do Japonii.

 

Nadawaj przesyłki kurierskie do Japonii w Globkurierze! Wysyłka paczki i wycena jest niezwykle prosta i intuicyjna.

Transport paczki do Japonii. Jak długo idzie paczka do Japonii?

Czas doręczenia do Japonii paczki jest uzależniony od kilku czynników. Jednym z najważniejszych jest rodzaj środka transportu. Przesyłki lotnicze są dostarczane o wiele szybciej niż przesyłki przewożone drogą morską. Przy wykorzystaniu drogi lotniczej paczka dotrze do adresata w Japonii w ciągu 3 do 5 dni roboczych. Jest to jednak droższa opcja dla paczek ekspresowych. Maksymalnie krótki czas przesyłek ekspresowych może wynosić tylko 2 dni. Istnieje opcja wysyłki drogą morską, natomiast trwa ona znacznie dłużej i oscyluje w terminie około 11 dni. W czas transportu nie jest wliczany czas kontroli celnej. Ile idzie paczka z Japonii do Polski? Proces wygląda identycznie. Tani kurier zapewnia dostawę zarówno do Japonii jak i z Japonii do Polski.

Tania paczka do Japonii - przewoźnicy i usługi kurierskie

Za pośrednictwem GlobKurier.pl można wysłać każdy rodzaj przesyłki. Począwszy od zwykłych przesyłek listownych poprzez standardowe paczki, na dłużycach skończywszy. Usługi kurierskie i transportowe odbywają się zarówno drogą lądową, lotniczą jak i morską. Zatem dokonując wyboru kuriera wystarczy sprawdzić, która firma dostarcza paczki wybraną drogą. Z pewnością wybierając firmę kurierską warto wybrać zaufanego i znanego przewoźnika, takiego jak: FedEx, TNT czy UPS. Zaletą nadania paczki przez powyższych przewoźników jest możliwość śledzenia przesyłki do Japonii. Stanowi to również formę gwarancji, iż paczka zostanie dostarczona do punktu odbioru. Istotnym jest, iż usługi na GlobKurier.pl dostępne są zarówno dla Klientów indywidualnych jak i firmowych.

Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Japonii?

Poszukując przewoźnika, który dostarczy paczkę do Japonii warto oczywiście skorzystać z platformy Globkurier.pl. Za pośrednictwem strony, przesyłki międzynarodowe można zrealizować przez przewoźnika, wybranego spośród 50 firm kurierskich i transportowych. Do znanych firm, realizujących każdy rodzaj wysyłki należą między innymi: DHL, DPD, FedEx, Poczta Polska Pocztex Kurier 48, GLS, InPost, UPS. Łączna ilość krajów obsługiwanych przez kurierów współpracujących z platformą wynosi 192 państwa. Dodatkowym atutem jest możliwość uzyskania, po założeniu konta na portalu, zaskakująco niskich cen za usługę. Ponieważ stawki cenowe dla Klientów posiadających darmowe konto na GlobKurier.pl, są niższe nawet o 70%, w stosunku do cen obowiązujących bezpośrednio w firmach kurierskich.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki do Japonii

Biorąc pod uwagę wspomnianą odległość pomiędzy państwami, zapraszamy do rozpatrzenia dodatkowej gwarancji – ubezpieczenia przesyłki do Japonii. Cena ubezpieczenia jest zależna od rodzaju oraz wyceny paczki, gwarantuje ona zwrócenie kosztów w przypadku udokumentowanego uszkodzenia jak i również zgubienia przesyłki.

Wysyłka paczki do Japonii - jak przygotować przesyłkę do Japonii?

Jak zapakować paczkę, aby uniknąć jej uszkodzenia podczas transportu? Paczkę do Japonii należy zapakować w sztywne, wytrzymałe pudło. Zawartość paczki przed włożeniem do kartonu należy dokładnie owinąć folią bąbelkową. Jeśli przesyłka składa się z kilku elementów, każdą rzecz należy zabezpieczyć folią osobno. Po ułożeniu w kartonie przesyłanego przedmiotu należy dokładnie wypełnić puste przestrzenie w kartonie tak, by przesyłany przedmiot był dobrze unieruchomiony i bezpośrednio nie dotykał dna ani boków kartonu.   Bezsprzecznie pakując przesyłkę do Japonii należy pamiętać, by paczka była w stanie przetrzymać upadek pod kątem, z wysokości 80cm – 90 cm i by kruche przedmioty nie stykały się ze sobą. Pojemniki z płynami powinny być szczelne i mocno dokręcone. Z kolei przedmioty o dużych rozmiarach należy zawsze mocować do palet. Po zabezpieczeniu i zapakowaniu przesyłki, należy nakleić wypełniony list przewozowy i deklarację celną. Tylko odpowiednio zapakowana paczka może dotrzeć do kraju docelowego bez uszkodzeń.

Czego nie można wysyłać do Japonii?

Do Japonii nie wolno wysyłać substancji i przedmiotów niebezpiecznych, w tym substancji łatwopalnych, kwasów, substancji zakaźnych, chemikaliów rolniczych itp.

Artykułów, które szybko ulegają zepsuciu takich jak mięso i przetwory mięsne oraz alkoholu. Broni, amunicji, baterii, biżuterii, żywych lub martwych zwierząt, leków, suplementów diety i wyrobów tytoniowych. Szczegółowe przepisy, dotyczące zakazu wysyłania poszczególnych artykułów i towarów uznanych za niebezpieczne, regulują zapisy umowy europejskiej, dotyczące przewozu przesyłek międzynarodowych, określone skrótem ADR.

Przesyłka z Japonii do Polski cło

Każda paczka dostarczona do Japonii podlega odprawie celnej.  W przypadku paczek od osób indywidualnych, przesyłki o wartości poniżej 22 EURO, podlegają uproszczonej procedurze odprawy. W trakcie odprawy należy przedłożyć: list przewozowy, fakturę pro forma oraz oświadczenie eksportera, które zawiera między innymi informację o celu wysyłki, opis wysyłanego przedmiotu, a także dane nadawcy i odbiorcy. Uproszczona procedura celna dotyczy również paczek firmowych o wartości poniżej 22 EUR. Do odprawy celnej należy przedstawić fakturę, oświadczenie eksportera oraz numer EORI.  Jest to numer nadawany w Unijnym Systemie Rejestracji i Identyfikacji Podmiotów Gospodarczych. Dotyczy on wszystkich przedsiębiorców, którzy prowadzą sprzedaż eksportową związaną ze stosowaniem przepisów prawa celnego. 

Paczki o wartości powyżej 22 EURO podlegają zarówno w przypadku osób indywidualnych jak i firm szczegółowej odprawie celnej. W tym przypadku zarówno do paczek od osób indywidualnych jak i do paczek firmowych oprócz wymienionych powyżej dokumentów należy dodatkowo dołączyć upoważnienie do odprawy celnej.  Dla wysyłających paczkę za pośrednictwem GlobKurier.pl, druki wszystkich wymaganych dokumentów dostępne są na dole strony. W lutym 2019 weszła w życie umowa o partnerstwie gospodarczym Unia Europejska-Japonia. W wyniku porozumienia Japonia zniosła cło na większość produktów pochodzących z Unii Europejskiej. Dzięki umowie zostały także obniżone progi kwotowe zwalniające z opłat celnych. Celem uzyskania zmniejszenia bądź całkowitego zniesienia opłat celnych, należy złożyć stosowne oświadczenie o pochodzeniu towaru i dołączyć je do faktury. W przypadku przesyłek o wartości przekraczającej 6000 EUR należy w oświadczeniu podać numer eksportera zarejestrowanego. Można go uzyskać po zarejestrowaniu się na stronie krajowego urzędu celnego. Nie zmienia to jednak faktu, iż wysyłając towar lub sprowadzając towar do kraju spoza UE należy dokonać odprawy celnej. Zarówno przy wysyłce z Polski do Japonii jak i na odwrót. 

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Japonii

Paczka do Japonii - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Japonii

W przypadku Klientów firmowych platforma GlobKurier.pl do tanich usług kurierskich proponuje mnóstwo dodatkowych korzyści i funkcjonalności.

Do podstawowych korzyści dla Klientów firmowych należą między innymi:

– skrócona procedura składania zamówień na przesyłki,

– atrakcyjne stawki cenowe,

– aktywacja cennika do 24 godzin

– i przede wszystkim możliwość skorzystania z odroczonych terminów płatności. Natomiast wśród pożytecznych udogodnień “królują” takie funkcje jak: płatności prepaid, które umożliwiają doładowanie konta środkami pieniężnymi i regulowanie nimi należności za zlecenia, możliwość otrzymania jednej faktury zbiorczej za usługi, przy korzystaniu z płatności prepaid, masowe nadawanie przesyłek, zbiorcze aktywowanie listów przewozowych czy automatyczny nadzór stref doręczeń odległych. Ponadto Klienci firmowi mogą korzystać z różnych form doręczenia przesyłek takich jak bezpośrednie doręczenie przesyłek do punktu odbioru lub do wybranych paczkomatów.  Na GlobKurier.pl możliwa jest też integracja konta z największymi portalami sprzedażowymi takimi jak: Allegro, eBay, RedCard, PrestaShop czy Magneto. Ponadto Klientom firmowym, wysyłającym przesyłki do Japonii, GlobKurier.pl proponuje specjalne oferty cenowe dla przesyłek międzynarodowych.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20