Menu

Paczka do Luksemburga, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Luksemburga!

Jak nadać paczkę do Luksemburga?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Luksemburga, skorzystaj z opcji Szybka Wycena. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Luksemburga.

Tani Kurier z GlobKurier.pl

Aby zaoszczędzić na przesyłce do Luksemburga, należy skorzystać z porównywarki firm kurierskich na stronie Globkurier.pl. W ten sposób można znaleźć najlepszą ofertę, a następnie zamówić kuriera. Wystarczy wpisać, skąd nadawana jest paczka i dokąd ma zostać dostarczona. Oczywiście tutaj z lisy rozwijalnej wybieramy kraje. Zatem krajem nadania jest Polska, a krajem odbioru Luksemburg. Potem należy wskazać wszystkie parametry paczki. Zatem wpisuje się jej długość, szerokość i wysokość, a także wagę. Ponadto należy podać ilość paczek, które chce się nadać i potwierdzić wszystkie dane, klikając “sprawdź wycenę”. Jeśli chce się zmienić parametry wystarczy wpisać nowe i kliknąć “aktualizuj ofertę kurierów”. Wyświetli się na górze cena od najniższej do najwyższej. Poniżej będą do wyboru oferty kolejnych firm kurierskich. Po wybraniu najkorzystniejszej cenowo oferty wystarczy kliknąć wybierz, wypełnić formularz i uiścić opłatę. Potem można już wydrukować listy przewozowe, nakleić je na paczki i czekać na kuriera. Warto wiedzieć, że oferta Globkurier.pl to okazja, by na wysyłce paczki do Luksemburga zaoszczędzić nawet 70% w stosunku do ceny oferowanej przez danego przewoźnika. Globkurier jako platforma dla usług kurierskich i przewozowych ma już wynegocjowane stawki. Dzięki temu zarówno firmy, jak i osoby indywidualne mogą liczyć na najkorzystniejszą wycenę. 

  

Paczki i przesyłki do Luksemburga

Luksemburg to księstwo z pięknymi krajobrazami i architekturą. Jego strategiczne położenie pomiędzy Francją a Niemcami, a także tuż obok Belgii sprawia, że jest ważnym europejskim ośrodkiem biznesowym. Wpływają na to oczywiście także korzystne rozwiązania dla przedsiębiorców, w tym niskie opodatkowanie. Współpraca handlowa pomiędzy Polską a Luksemburgiem zaczęła się zwiększać po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Warto zatem dowiedzieć się więcej na temat tego, jak nadać paczkę do Luksemburga i znaleźć najtańszego kuriera.   

Luksemburg to niewielkie państwo, które ma zaledwie 2500 km2 powierzchni. Liczba ludności to niewiele ponad 630 tys. osób. Czy w Luksemburgu żyją Polacy? Wiemy, że mieszka ich sporo w innym kraju Beneluksu, a więc Holandii, a jak jest z Luksemburgiem? Polonia w Luksemburgu szacowana jest na ok. 5 tys. osób, zatem niewiele, ale jak na małe księstwo całkiem sporo. Polacy zamieszkują Luksemburg, Esch-Sur-Alzette, Ettelbruck i Diekirch. Głównym ośrodkiem skąd wysyłana jest każda paczka z Luksemburga do Polski jest oczywiście stolica, czyli Luksemburg. Jeśli chodzi o miasta partnerskie, to Lębork współpracuje z Dudelange, a Luksemburg z Wrocławiem. Paczki z Polski wysyłane są zarówno z mniejszych ośrodków, jak i dużych miast. Jak wiadomo są to miasta, które obsługują transport lotniczy paczek, czyli Warszawa, a także wspomniany Wrocław czy Katowice.

 

Mapa Luksemburg

 

PowierzchniaLudnośćStolica
2586 km²602 005Luksemburg
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – Luksemburg
Polska – Esch-sur-AlzettePolska – Differdange
Polska – DudelangePolska – PétangePolska – Bettembourg

Kody pocztowe paczka do Luksemburga

Już wiesz, gdzie najlepiej nadawać swoje paczki do Luksemburga, więc czas dowiedzieć się więcej na temat kodów pocztowych. Prawidłowy kod jest niezbędny, by paczka bez przeszkód mogła dotrzeć do adresata. Mimo, że Luksemburg jest niedużym państwem, to do poszczególnych miast i regionów przypisanych jest 4315 kodów pocztowych. Gęsta sieć transportowa gwarantuje szybkość dostarczania przesyłek pocztowych i kurierskich we wszystkich zakątkach Luksemburga. W stolicy jest 1012 kodów pocztowych. Są czterocyfrowe, a przykładowy to 1111. Warto wiedzieć, że wyceniając paczkę można wpisać także kod pocztowy. Jednak nie jest to wymóg. Jakie kody pocztowe występują w miastach, gdzie mieszka Polonia? Poza Luksemburgiem mieszkają między innymi w Esch-Sur-Alzette, Ettelbruck i Diekirch. W Esch-Sur-Alzette jest 305 kodów pocztowych i rozpoczynają się od numeru 3815. Z kolei w Ettelbruck jest 97 kodów pocztowych, a pierwszy z nich to: 7758. Do Diekirch przypisanych jest 86 kodów i rozpoczynają się od numeru: 9160. Jeśli szukasz kodu do innego miasta, czy określonego okręgu administracyjnego, to skorzystaj z wyszukiwarki kodów pocztowych.  

Śledzenie paczki do Luksemburga

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Luksemburga?

Gwarantujemy wysoką jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS, GLS, FedEx, DPD, TNT co gwarantuje dotarcie paczki do Luksemburgu. Nadana przez nas paczka do Luksemburgu może być śledzona na ekranie komputera czy telefonu. Zobaczą państwo, kiedy zbliża się do miasta, w którym mieszka odbiorca. Mogą państwo dzięki temu przewidzieć termin jej doręczenia, a wszystko można nadzorować telefonicznie oraz on-line.  

Transport przesyłki do Luksemburga - Jak długo idzie paczka do Luksemburga?

Lot do Luksemburga trwałby ok. 2 godzin, natomiast loty bezpośrednie nie są organizowane. W związku z tym paczka do Luksemburga może dotrzeć w ciągu 3-4 godzin. Transport drogowy jest dłuższy, jednak jeśli chodzi o cenę za przewóz paczek jest oczywiście taniej. Zatem ile zajmie trasa do Luksemburga? Warto wiedzieć, że Luksemburg jest oddalony od Warszawy o 1200 km, zatem szacowany czas przejazdu wyniesie 12 godzin. Do tego należy jeszcze doliczyć dotarcie paczki do odbiorcy. Oczywiście najpierw trafia ona do sortowni, a dopiero później do doręczenia. Paczki priorytetowe lotnicze są dostarczane w ciągu jednego dnia. Z kolei paczki standardowe dostarczane są do 3-4 dni roboczych. Transport przesyłek międzynarodowych do Luksemburga jest zatem stosunkowo szybki. Co ważne nie traci się czasu na odprawach celnych ze względu na to, że i Polska i Luksemburg należą do Unii Europejskiej. 

Kurier Polska-Luksemburg - kogo wybrać?

Aby wybrać taniego kuriera do Luksemburga, należy na samym początku wycenić paczkę. Od jej gabarytów i wagi zależy, która oferta kurierska będzie się najbardziej opłacała. Trzeba tutaj jeszcze wziąć pod uwagę termin dostarczenia przesyłki. Jak wiadomo za priorytet trzeba często zapłacić kilkakrotnie więcej. Niemniej jednak czasami jest to potrzebne. Zatem wszystko zależy od potrzeb przedsiębiorcy lub osoby prywatnej. Warto więc poznać najkorzystniejszą ofertę na przykładzie. Otóż, chcąc wysłać paczkę ważącą 2 kg, o wymiarach 50 x 30 x 20 cm, dowiadujemy się, że najkorzystniej wypada oferta DPD, czyli kuriera oferującego transport drogowy. Trzeba jednak liczyć się z dostarczeniem przesyłki w ciągu 4 dni roboczych. Jednak cena w tym przypadku może być naprawdę atrakcyjna i wynosi 56,49 zł. Jest to przesyłka zakwalifikowana jako paczka do 3 kg. Korzystną ofertę ma także GLS. W tym przypadku trzeba zapłacić ok. 10 zł więcej za przesyłkę i jest ona zakwalifikowana jako paczka do 5 kg. Czas doręczenia jest podobny jak w przypadku DPD. Jeśli chcesz, by taka paczka dotarła do Luksemburga kolejnego dnia, to za transport lotniczy zapłacisz od 331,54 zł do 576,54 zł. Najtańszy transport lotniczy z doręczeniem priorytetowym w tym przypadku oferuje FedEx, droższe jest TNT, a najdroższe UPS. Jednak wszystkie prezentowane oferty są bardzo korzystne pod względem ceny w porównaniu z ofertami bezpośrednio u przewoźników. Dlatego warto wyceniać przesyłki międzynarodowe do Luksemburga w ramach Globkurier.pl, niezależnie od tego czy jest się osobom prywatną, czy też prowadzi się działalność gospodarczą. 

Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Luksemburga?

Jest wielu przewoźników, którzy zrealizują przesyłkę paczek, palet czy też listów do Luksemburga. Są to DPD, GLS, UPS, FedEx, a także TNT. Cennik jest w ich przypadku bardzo zróżnicowany. Niektórzy realizują bowiem dostawy poprzez transport drogowy, jak DPD czy GLS, a inni stawiają na transport lotniczy. Jak widać są to jednak same europejskie i globalne marki, które cieszą się renomą wśród klientów. Jeśli wybierze się ich usługi za pośrednictwem Globkurier.pl, to można liczyć na jeszcze niższe, a często znacznie niższe ceny, zatem naprawdę warto skorzystać z platformy dla usług kurierskich i przewozowych.

kurier dpd
opinie o GLS, opinie o kurierze GLS, opinie GLS
opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Luksemburga?

Skoro już wiesz, gdzie znajdziesz kody pocztowe i jak je wyszukać, to czas zająć się prawidłowym pakowaniem paczki. Otóż powinna być ona szczelnie zamknięta i odpowiednio zabezpieczona. Mocna taśma pakowa będzie niezbędna, ale to zdecydowanie nie jest wszystko. Zaopatrz się jeszcze w folię stretch, a także wypełnienie do paczek. Może być to styropian w granulkach, czy też określnych kształtach, zabezpieczających dane przedmioty. Mogą to być także woreczki wypełnione powietrzem. Wypełnienie jest absolutnie niezbędne, by nic w paczce się nie przemieszczało w czasie transportu, czy to drogowego, czy lotniczego. Same rzecz, jeśli są kruche czy też podatne na uszkodzenia należy zabezpieczyć. Najlepiej do tego celu sprawdza się folia  bąbelkowa, którą należy dodatkowo zakleić taśmą. Do Luksemburga nie można przewozić materiałów niebezpiecznych, łatwopalnych, pirotechnicznych, chemicznych. W przypadku przewożenia leków, konieczne jest zaświadczenie wystawione przez lekarza. Po umieszczeniu rzeczy w paczce należy dokładnie okleić ją taśmą pakową. Następnie należy okleić ją folią stretch. To folia, która dzięki swojej strukturze jest samoprzylepna i dobrze dopasowuje się do każdego kształtu paczki, nawet tej niestandardowej, dlatego zdecydowanie warto z niej korzystać. Taka folia będzie chronić paczkę przed zabrudzeniem, zamoknięciem, czy dostaniem się wilgoci do środka. Zatem zawartość w ten sposób będzie dodatkowo zabezpieczona. Dopiero na folię stretch naklejamy wydrukowany list przewozowy. Trzeba pamiętać, że kod kreskowy nie może zostać zaklejony taśmą, gdyż dzięki niemu paczka może zostać wprowadzona do systemu, a potem ukazywać się w systemie na poszczególnych etapach podróży przy rozładunku i sortowaniu, a także przekazywaniu do doręczenia. Kurier przy doręczeniu także skanuje paczkę, przez co fakt doręczenia trafia do systemu. 

Nadawanie paczek do Luksemburga jest łatwe i wygodne. Jeśli chcesz wysłać przesyłkę do Luksemburga, koniecznie wypróbuj platformę Globkurier.pl.  

 

                                                      Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Luksemburga

Paczka do Luksemburga - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Luksemburga

Firmy mogą czerpać wiele korzyści nadając swoje paczki do Luksemburga za pośrednictwem platformy Globkurier.pl. Przede wszystkim mogą skorzystać z ceny nawet 70% niższej niż u przewoźnika. Dostępna jest opcja odroczonej płatności, co znacząco ułatwia prowadzenie biznesu. Pozwala też utrzymać płynność finansową w trudniejszym czasie. Każdy przedsiębiorca swoje konto na Globkurier może założyć w kilka chwil, całkowicie za darmo. Oczywiście może także skontaktować się poprzez formularz i czekać na indywidualną wycenę w ramach współpracy długoterminowej. W ten sposób przesyłanie paczek najbardziej się opłaca. Dzięki korzystaniu z tej platformy można generować zbiorowe listy przewozowe, a także wysyłać paczki masowo. Dostępny jest stały monitoring przesyłek online po zalogowaniu do konta. Zawsze można zatem sprawdzić czy przesyłka dotarła już do odbiorcy, a także gdzie się znajduje, by przesłać mu screen shot ze strony bądź link do śledzenia. Każdy przedsiębiorca ma również opcję otrzymywania powiadomień SMS-owych dotyczących zamówionych czy wysłanych przesyłek. Globkurier to także wsparcie dla firm w przypadku reklamacji usługi u przewoźnika. W przypadku ubezpieczenia paczki można liczyć na sporą, a nawet całkowitą rekompensatę, w zależności od wysokości ubezpieczenia. Taka opcja jest rekomendowana wszystkim przedsiębiorcom.  

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20