• W związku z zaistniałą sytuacją, usługi na Białoruś zostają tymczasowo zawieszone.

  Paczka na Białoruś, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Białoruś!

  Jak nadać paczkę na Białoruś?

  W celu wysłania paczki na Białoruś, wystarczy wejść na stronę GlobKurier.pl i wycenić ją przy pomocy prostego formularza. Konieczne jest podanie wagi, wymiarów i ilości paczek. Wówczas wyświetlą się najatrakcyjniejsze oferty firm kurierskich, wraz z podanymi cenami i pozostałymi szczegółami. Wystarczy wybrać jedną z nich i sfinalizować zamówienie. Warto skorzystać również z opcji dodatkowych, jak na przykład ubezpieczenie wysyłanej paczki. Można zdecydować się także na doręczenie priorytetowe, dzięki któremu przesyłka trafi do adresata już następnego dnia roboczego. 

  Ile kosztuje paczka na Białoruś?

  Cena wysyłki paczki do Białorusi zależy od kilku istotnych czynników,  między innymi od jej wymiarów, wagi, a także dokładnej odległości, jaką będzie musiała przebyć do odbiorcy. Wpływ na koszt ma także wybrana firma kurierska oraz to, czy przesyłka będzie podróżować drogą lądową czy powietrzną. Chcąc nadać przesyłkę niestandardową należy liczyć się z dodatkowymi opłatami. Można zmniejszyć koszt nadania paczki do Białorusi, odpowiednio ją pakując tak, aby zmieściła się w jak najmniejsze opakowanie. Należy pamiętać również o koszcie odprawy celnej, który jest przeniesiony na odbiorcę przesyłki i którego wysokość poznaje się dopiero w momencie, gdy paczka przekracza granice tego kraju.

  Tani kurier na Białoruś z GlobKurier.pl

  Cena nadania przesyłki kurierskiej do Białorusi zależna jest między innymi od środka transportu, którym paczka będzie podróżować do kraju docelowego. Najtańsza opcja to dowóz przesyłek drogą lądową, jednak może trwać najdłużej. Droższe rozwiązanie to przesyłka lotnicza, w której paczki rozwożone są przez samochody dostawcze dopiero po dostarczeniu ich samolotami do kraju docelowego. Chcąc wysłać paczkę do Białorusi po jak najniższej cenie, należy zwrócić uwagę na jej gabaryty. Im większe, tym koszt będzie większy. Warto więc pakować rzeczy do jak najmniejszych opakowań, aby przesyłka mogła zostać zaliczona do niższej, a więc i do tańszej, grupy gabarytowej. Przed nadaniem paczki do Białorusi, warto zajrzeć na stronę pośrednika, na przykład GlobKurier.pl, gdzie można porównać oferty wielu firm kurierskich.

   

  Paczki i przesyłki na Białoruś

  Białoruś jest krajem położonym we wschodniej części Europy. Graniczy między innymi z Polską, zaś głównym partnerem handlowym tego kraju jest Rosja – obejmuje aż 32% eksportu i 66% importu. Przez terytorium Białorusi transportuje się blisko 80% obrotu towarowego między Rosją a Europą, dzięki temu, iż państwo to leży na przecięciu głównych szlaków transportowych drogowych, kolejowych, naftowych i rurociągów gazowych.

  Przesyłki międzynarodowe wysyłane są we wszystkie rejony Białorusi. Najczęściej nadawane są w takich miastach Polski, jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Gdańsk i Szczecin. Zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorstwa nadają dużą liczbę przesyłek właśnie do tego kraju, co ma związek również z dużym procentem importu z państw wschodnich. Do Polski najczęściej dostarczane są paczki z takich białoruskich miast, jak Mińsk, Homel, Grodno, Witebsk, Brześć nad Bugiem, Orsza i Nowopołock. Oczywiście i wśród mniejszych miast znajdują się takie, w których bardzo często korzysta się z usług kurierskich, nadając paczki do Polski i innych krajów.

   

  Mapa Białoruś

   

  PowierzchniaLudnośćStolica
  207 595 km²9 413 446Mińsk
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – MińskPolska – HomelPolska – Witebsk
  Polska – MohylewPolska – GrodnoPolska – Brześć

  Wysyłka paczek na Białoruś - kody pocztowe

  Wysłanie przesyłki na Białoruś jest bardzo proste – wystarczy dobrze zaadresować paczkę, wówczas można mieć gwarancję bezproblemowego dostarczenia przesyłki w terminie. Aby uniknąć jakichkolwiek błędów, warto jest skorzystać ze strony GlobKurier.pl, która pokieruje i wskaże wszystkie niezbędne dane, jakie należy wypełnić. Przede wszystkim są to: imię i nazwisko odbiorcy i nadawcy (opcjonalnie nazwy firm); ulica wraz z numerem domu bądź lokalu; kod pocztowy i miejscowość; numer telefonu i adres e – mail; kraj docelowy.

  Śledzenie paczki na Białoruś

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Transport przesyłki na Białoruś - Jak długo idzie paczka na Białoruś?

  Białoruś leży tuż za granicą Polski, jednak czas dostawy paczki do ego kraju może trwać nawet do 6 dni roboczych. Spowodowane jest to koniecznością odbycia odprawy celnej – wszystko zależy od sprawności jej przebiegu. Czas dostawy uzależniony jest również od wybranej firmy kurierskiej, dokładnego adresu odbiorcy oraz wybranej opcji dostawy. Wysyłając paczkę za pośrednictwem strony GlobKurier.pl można śledzić jej trasę w czasie rzeczywistym nawet, aż do momentu trafienia do rąk odbiorcy.

  Kurier Polska-Białoruś - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe na Białoruś?

  Tani kurier do Białorusi może wydawać się bardzo trudny do znalezienia, ze względu na to, iż kraj ten nie należy do Unii Europejskiej. Nic bardziej mylnego – można nadać je bardzo podobnie, jak przesyłkę krajową, w dodatku za niewiele wyższą cenę. Aby uzyskać najlepszą cenę oraz najlepsze warunki transportu, warto skorzystać z pośrednika, który w swojej ofercie posiada wiele różnych firm kurierskich. W tym celu należy odwiedzić stronę GlobKurier.pl, gdzie po uzupełnieniu podstawowych informacji, jak wymiary paczki i jej waga możemy zapoznać się z ofertami najlepszych firm kurierskich. Do wyboru mamy między innymi takie firmy, jak UPS, kurier TNT czy FedEX. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie najbardziej atrakcyjną cenowo ofertę, która spełni jego oczekiwania również pod względem terminu dostawy.

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Jak przygotować paczkę na Białoruś?

  Paczka powinna mieć regularny kształt – zawartością powinna stanowić jedną, spójną całość. Odpowiednie jej zapakowanie jest kluczowe, aby nie została ona w żaden sposób uszkodzona. Dokładny sposób pakowania zależny jest od przedmiotu, jaki ma zostać wysłany, należy jednak pamiętać o sztywnym kartonie i wypełniaczu oraz folii bąbelkowej. W przypadku paczki najlepiej użyć taśmy, a w przypadku palety folią stretch lub pasów mocujących. Należy dokładnie owinąć przedmioty folią, aby jak najbardziej zamortyzować występujące w transporcie wstrząsy. Następnie, po umieszczeniu w pudełku przedmiotu, wolną przestrzeń należy wypełnić materiałem typu gąbka, pianka czy zwinięte gazety. Po spakowaniu wszystkich przedmiotów bardzo ważne jest dokładne zaklejenie taśmą wszystkich szczelin oraz naklejenie na karton listu przewozowego i innych niezbędnych etykiet.

  Czego nie można wysłać na Białoruś?

  Przesyłki międzynarodowe, również te wysyłane do Białorusi, muszą spełniać określone wymogi i procedury. W samej paczce nie można umieszczać broni, amunicji, narkotyków, a także materiałów i substancji, które mogłyby narażać zdrowie lub życie.

  Paczka na Białoruś - odprawa celna i cło Białoruś

  Wysyłając paczkę do Białorusi należy pamiętać o konieczności odbycia odprawy celnej. To podczas niej funkcjonariusz celny podejmuje decyzję co do tego, czy adresat zapłaci cło i podatek VAT, czy też nie. W zależności od wartości przesyłki, a także tego, czy wysyłana jest przez osobę prywatną, czy firmę mogą być konieczne inne dokumenty do odprawy celnej. Aby paczka bez problemów i opóźnień dotarła do odbiorcy koniecznie jest terminowe przygotowanie niezbędnych dokumentów. Jeśli przesyłka zostanie zatrzymana przez urząd celno – skarbowy, wówczas wszelkie informacje zostaną przesłane listem poleconym. Od tego momentu liczy się 20 dni, podczas których należy odpowiedzieć i skontaktować się z urzędem. Dzieje się to w celu weryfikacji zapłaty za zakupiony towar. Jeśli przebiegnie pomyślnie, wówczas paczka zostanie przekazana listonoszowi, który pobiera podatek VAT od adresata oraz inne dodatkowe należności.  Niektóre przedmioty są zwolnione z cła, na przykład laptopy i komputery, telefony czy drony – w tym przypadku płaci się jedynie podatek VAT. Stawki cła mogą być różne, a ich wysokość można obliczyć przy pomocy specjalnego kalkulatora. Ich wysokość zależy od rodzaju towaru, kodu taryfy celnej, kosztów transportu jakie poniósł importer, kosztów wystawienia dokumentów oraz kosztów przeładunkowych w porcie.

                                                           Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych na Białoruś

  Paczka na Białoruś - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki na Białoruś

  Firmy zajmujące się w głównej mierze sprzedażą wysyłkową bądź importują towary z innych krajów bezwzględnie powinni zadbać o dobrą, atrakcyjną pod względem cen, współpracę z firmami kurierskimi. Koszt wysyłki paczek ma tutaj znaczenie, ze względu na ilość nadawanych przesyłek oraz pozostałe formalności, które nadawca musi spełnić. W przypadku nadawania paczek międzynarodowych sprawa może wyglądać na skomplikowaną, jednak wcale nie musi tak być. Warto skorzystać ze strony GlobKurier.pl na której można zapoznać się z pełną ofertą wysyłki paczek do Białorusi oraz zapoznać z niezbędnymi informacjami i koniecznymi formalnościami. Dzięki temu łatwo można obniżyć koszty przesyłek kurierskich, paletowych czy pobraniowych. 

  Paczki do Białorusi w ofercie dla firm można nadawać w bardzo łatwy sposób, korzystając z różnych ułatwień i usprawnień. Przedsiębiorstwo nie musi martwić się o nadmiar papierologii – otrzyma tylko jedną fakturę za wszystkie przesyłki w danym miesiącu. W łatwy sposób można nadać też wiele paczek jednocześnie nawet, gdy każda paczka ma inne wymiary i wagę. Korzystając z serwisu  GlobKurier.pl można śledzić paczkę na każdym etapie jej podróży, poprzez stronę internetową lub w postaci powiadomień SMS. W ten sposób można mieć kontrolę nad statusem przesyłki, od wysłania aż do odebrania jej przez adresata. Nadając paczkę do Białorusi dobrze jest także zapoznać się z możliwością wybrania opcji dodatkowych, jak na przykład ubezpieczenie przesyłki. 

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20