Menu

Paczka do Hiszpanii – przesyłka do Hiszpanii

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Hiszpanii!

Kurier do Hiszpanii - jak wysłać paczkę do Hiszpanii?

Do Hiszpanii z Polski przesyłanych jest coraz więcej paczek, listów i palet i ma to związek z jednej strony z nawiązywaniem relacji biznesowych z hiszpańskimi partnerami przez polskie firmy, a z drugiej z emigracją zarobkową do Hiszpanii. Pomimo tego, że w tym kraju ciągle jest znacznie większe bezrobocie niż w Polsce, zwłaszcza wśród osób młodych, to poszukiwani są specjaliści w wielu branżach, a Polacy są chętnie przyjmowani zarówno do prac nie wymagających dużych kwalifikacji, jak i tych, gdzie liczy się wiedza i doświadczenie. Rodziny często przysyłają im paczki z Polski, a transport listów i paczek zwiększył się jeszcze w okresie pandemii w związku z tym, że wiele osób nie mogło wyjechać w tym czasie z Hiszpanii, by odwiedzić rodzinę w Polsce.

 

Zamów kuriera do Hiszpanii w GlobKurier bez wychodzenia z domu! Skorzystaj z kalkulatora wycen i postaw na tanie paczki do Hiszpanii.

 

Przesyłka do Hiszpanii cena - ile kosztuje paczka do Hiszpanii?

Usługi kurierskie to alternatywa usług pocztowych. W obu tych przypadkach nie można jednoznacznie określić, jakie koszty poniosą Państwo jako klient. Od czego zależy cena paczki do Hiszpanii? Cena usługi i to ile kosztuje finalnie paczka jest zależne od wielu czynników. Po pierwsze należy ustalić czy nasza przesyłka jest listem czy paczką. Kolejnym elementem są gabaryty przesyłki. Im większa i cięższa paczka, tym większe będą koszty jej doręczenia. Następnym czynnikiem wpływającym na koszt transportu przesyłki jest sposób jej nadania. W przypadku pojawienia się wątpliwości chętnie pomożemy z wyceną. Jeżeli chcesz sprawdzić ile kosztuje paczka do Hiszpanii skorzystaj z naszego kalkulatora wycen, gdzie poznasz szacunkowe koszty dostawy. Aby poznać cenę paczki wpisz parametry paczki tj. waga czy wymiary. Na to ile finalnie kosztuje wysłanie paczki wpływają również usługi dodatkowe tj. ubezpieczenie paczki, przesyłka ekspresowa, czy za pobraniem.

Jak wysłać paczkę do Hiszpanii? Tani kurier do Hiszpanii to idealne rozwiązanie!

W Hiszpanii jest kilka głównych ośrodków skąd wysyła się paczki i gdzie znajdują się siedziby największych firm kurierskich. Jeśli chodzi o Polskę paczki wysyłane są zarówno z Katowic, Wrocławia Krakowa, jak i Warszawy. W Hiszpanii główne miejsca wysyłki to Madryt, Barcelona, Saragossa i Sevilla. Dzięki usługom brokerów kurierskich możliwa jest szybka wysyłka przesyłki z Hiszpanii, a także paczki do Hiszpanii. W znalezieniu najkorzystniejszej oferty pomoże Ci Globkurier.pl. Skorzytaj z naszej porównywarki cen i wybierz ofertę jednej z 50 firm kurierskich.

 

Aby wysłać paczkę do Hiszpanii skorzystaj z kalkulatora i nadaj kuriera bez wychodzenia z domu!

Wysyłka paczek do Hiszpanii - jak to wygląda?

Hiszpania podobnie jak Polska jest krajem Unii Europejskiej, dlatego wysyłanie przesyłek do Hiszpanii, zarówno listów, paczek, jak i palet nie nastręcza problemów. Oczywiście warto wiedzieć, co można, a czego nie można wysyłać, a także gdzie znaleźć najtańszego kuriera oferującego wysyłkę i doręczenie przesyłek do Hiszpanii.

 

Mapa Hiszpania

 

PowierzchniaLudnośćStolica
505 944 km²47.394.223 396Madryt
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – MadrytPolska – BarcelonaPolska – Malaga
Polska – WalencjaPolska – SewillaPolska – Murcja

Wysyłka paczek do Hiszpanii - kody pocztowe

Wysyłając paczkę do Hiszpanii trzeba znać kod pocztowy danej miejscowości. W Hiszpanii znajduje się 5548 miast, a do poszczególnych miast i dzielnic przydzielonych jest 11445 kodów pocztowych. Jeśli chcesz wysłać paczkę do Madrytu to musisz wiedzieć, że do stolicy przypisanych jest aż 80 kodów pocztowych. Zaczynają się od cyfr 28, a dalej znajdują się jeszcze 3 cyfry (28000 to główny kod), zatem kody pocztowe do Hiszpanii są 5-cyfrowe, podobnie jak w Polsce, z tymże nie są zapisywane z dywizem. 

                                   Sewilla – 41000

Barcelona – 08000
Saragossa – 50001

Śledzenie paczki do Hiszpanii

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Hiszpanii

Ze względu na wartościową zawartość przesyłki eksportowej oraz importowej udostępniamy jako GlobKurier możliwość śledzenia paczki on-line oraz w postaci SMS. Wybrane podmioty oferują również nadzór poprzez Facebook. Śledzenie online pozwala zminimalizować fakt jej zaginięcia w systemie logistycznym. Jednocześnie będą Państwo na bieżąco informowani, kiedy dana paczka czy korespondencja znajdzie się w docelowym miejscu. Gwarantujemy również wysoką jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS, DHL, FedEx, DPD co gwarantuje dotarcie paczki do Hiszpanii.

Transport przesyłki do Hiszpanii. Jak długo idzie paczka do Hiszpanii?

Ile idzie paczka z Hiszpanii do Polski?  Warto wiedzieć, że tani kurier może zrealizować wysyłkę i dostarczenie przesyłki do Hiszpanii w ciągu 6 dni. Najkrótszy czas to 3 dni. Oczywiście przesyłką ekspresowa wysyłana samolotem może dotrzeć do Madrytu już w kolejnym dniu. Trzeba jeszcze jednak wziąć pod uwagę dostarczenie jej do sortowni, a później do doręczenia. Na pewno dłużej trwa doręczenie przesyłek, które posiadają naklejki ostrzegawcze. Takie paczki sortowane są ręcznie i uważa się, by ich nie uszkodzić. W tym przypadku paczka musi być nie tylko opatrzona ostrzegawczym znakiem, ale również odpowiednio zapakowana. To w dużej mierze od Was zależy w jakim stanie paczka trafi do odbiorców, dlatego postarajcie się o dodatkowe wypełnienie, np. styropianowe, a także dodatkowe owinięcie towarów kruchych folią bąbelkową. Z kolei sama paczka powinna być zabezpieczona folią stretch, dzięki temu na pewno jej zawartość nie zamoknie.           

Kurier Polska-Hiszpania - kogo wybrać? Który kurier do Hiszpanii jest tani?

Wysyłka paczek do Hiszpanii jest realizowana przez wielu przewoźników. Wystarczy wejść na stronę Globkurier.pl, by wycenić swoją paczkę do tego kraju. Potrzebne będą wymiary paczki, czyli długość, szerokość i wysokość, a także jej ciężar. Po wybraniu kraju nadania, czyli Polski i kraju odbioru, czyli Hiszpanii, można wybrać ofertę taniego kuriera.  Warto wiedzieć, że wpisując gabaryty paczki w Globkurier.pl można znaleźć tańszą usługę kurierską niż w przypadku zamówienia kuriera na stronie przewoźnika, bowiem realizowane są atrakcyjne oferty promocyjne, przy zachowaniu wszystkich standardów jakości, jeśli chodzi o przesyłkę towarów. 

Wysyłka paczki do Hiszpanii - przewoźnicy

Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Hiszpanii? Jeśli chcecie wiedzieć, jacy przewoźnicy realizują przesyłkę towarów do Hiszpanii, to są to największe firmy kurierskie takie jak: UPS, DHL, FedEx, czy DPD.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
kurier dpd
Opinie o DHL, opinie o kurierze DHL
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki do Hiszpanii

Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych, rozwiniętych firm, bankowości oraz dużej wartości wysyłanych przesyłek, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki do Hiszpanii.

Jak przygotować paczkę do Hiszpanii?

Przed nadaniem paczki zalecamy zapoznanie się z zaleceniami odnośnie jej pakowania i oznaczania. Istotną czynnością jest odpowiednie zabezpieczenie pudełka oraz przedmiotu znajdującego się wewnątrz niego, co pozwoli zapobiec uszkodzeniu w przypadku ewentualnych wstrząsów. Konieczne jest również umieszczenie listu przewozowego na opakowaniu, co pozwoli kurierowi z łatwością dowieźć towar do celu. W przypadku dalszych pytań zapraszamy do kontaktu.

 

Zadbaj, aby zawartość paczki była odpowiednio zabezpieczona. Tylko wtedy masz pewność bezpiecznej dostawy, bez uszkodzeń. Najlepiej zapakować paczkę w karton i folię bąbelkową.

Nadawaj bezpieczne przesyłki do Hiszpanii z GlobKurier!

 

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o prawidłowym zapakowaniu przesyłki: Jak zapakować paczkę?

Czego nie można wysłac do Hiszpanii?

Nie ma znacznych ograniczeń, jeśli chodzi o wysyłanie paczek do Hiszpanii. Takie przesyłki międzynarodowe nie wymagają wypełniania żadnych dodatkowych dokumentów celnych, bowiem zarówno Polska, jak i Hiszpania są członkami Unii Europejskiej i wystarczy list przewozowy. W paczce można wysłać żywność, ale nie może być to taka, która szybko się psuje. Zakazane jest za to wysyłanie biżuterii, pieniędzy, dzieł sztuki, a także wszelkich towarów niebezpiecznych, czyli broni, materiałów wybuchowych, substancji toksycznych, rtęci czy też próbek biologicznych. Poza tym nie ma ograniczeń i tani kurier odbierze od Was każdą inną przesyłkę. Musicie jednak pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu towaru, by nie zniszczył się podczas transportu.  

                                                  Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Hiszpanii

Paczka do Hiszpanii- oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Hiszpanii

Także firmy mogą skorzystać z korzystnej oferty Globkurier.pl, a nawet nawiązać stałą współpracę. Generowanie zbiorowych listów przewozowych czy odroczone płatności za fakturę oraz możliwość śledzenia przesyłki do Hiszpanii na każdym etapie to tylko niektóre z wielu korzyści. Firmy mogą skorzystać z opcji wysyłki ekspresowej. Oczywiście w ramach tej usługi towary trafiają do Hiszpanii drogą lotniczą. Można przesyłać zarówno niewielkie przesyłki, jak i wielkogabarytowe palety.  

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20

Paczka do Hiszpanii - podsumowanie

Paczka z Polski do Hiszpanii to bardzo popularne usługi kurierskie. Czas dostarczenia pakunku na półwysep Iberyjski, nawet z pomocą taniego kuriera, to od 3 do 6 dni roboczych. Miej na uwadze, że przed nadaniem musisz odpowiednio przygotować pakunek tak, aby był odporny na potencjalne uderzenia czy zmiany pogodowe. Do tego z pewnością przyda się folia bąbelkowa. Cena przesyłki zależna jest od rozmiarów i wagi pakunku, oraz jej wartości czy dodatkowemu ubezpieczeniu. Wszelkie formalności (dzięki członkostwu Polski i Hiszpanii w strukturach UE) są ograniczone do absolutnego minimum i nie powinny nikomu sprawić większych trudności. Jeśli chcesz wysłać paczkę i zależy Ci na oszczędnościach -skorzystaj z propozycji, jakie oferuje Globkurier.pl