Logo
Menu

Paczka do Serbii, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Serbii!

Jak nadać paczkę do Serbii?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Serbii, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary.
Współpracujemy z licznymi przewoźnikami o ugruntowanej pozycji oraz cieszącymi się dużym zaufaniem społecznym, takimi jak:  UPS, DHL, FedEx czy Kurier TNT, DPD.
Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Serbii.

Ile kosztuje paczka do Serbii?

W przypadku paczek do Serbii tani kurier to przede wszystkim przewoźnik, który transportuje przesyłki drogą lądową. Koszty paczki transportowanej samochodem są niższe nawet o kilkadziesiąt procent lub więcej. Tanie przesyłki do Serbii oferuje FedEx, który już za nieco ponad 200 złotych dostarczy na Bałkany towary o wadze do 5 kg. Jeśli pilnie chce się wysłać paczkę samolotem, koszty jej dostarczenia wzrosną do co najmniej 280 zł. Dotyczy to najtańszych przewoźników, w tym FedEx. Zamawiając przesyłkę ekspresową z priorytetowym doręczeniem, trzeba liczyć się z koniecznością zapłacenia za nią około 500 zł. Taka przesyłka pojawi się jednak u odbiorcy w ciągu 1-2 dni.

Tani kurier do Serbii z Globkurier.pl

W celu wybrania najatrakcyjniejszej cenowo oferty za paczkę do Serbii, powinno się skorzystać z platformy globkurier.pl. Serwis przedstawia oferty od wielu przewoźników. Wyszukuje się je na podstawie parametrów danej paczki: jej rozmiarów, wagi i typu. Dzięki temu można zamówić paczkę w niskiej cenie i sprawdzić przewidywany czas dostawy towarów na miejsce. Wycena paczki jest w pełni darmowa.

 

Paczki i przesyłki do Serbii

Serbia leży na Półwyspie Bałkańskim. Jest to niewielki kraj śródlądowy, zamieszkiwany przez około 7 mln ludzi. Kontakty Polaków z Serbami są dość częste ze względu na to, że Serbia jest państwem, które powstało na terenie dawnej Jugosławii. Obecnie Polonia jest tam nieliczna, jednak znajomi i potomkowie części rodzin wciąż zamieszkują w okolicach Belgradu i innych miast. Dodatkowo Polska prowadzi kontakty handlowe z Serbami, co sprzyja rozwojowi sieci kurierskich.

Przesyłki międzynarodowe do Serbii są wysyłane z większości miast w Polsce. Liczne paczki nadają osoby prywatne, które posiadają rodzinę na Bałkanach. Dotyczy to głównie osób spokrewnionych z dziećmi dawnych polsko-serbskich małżeństw, zawieranych często po zakończeniu II wojny światowej. Paczki do Serbii są wysyłane również przez nadawców, którzy w czasie podróży po świecie nawiązali znajomości z Serbami. Nadawana w Polsce paczka do Serbii z reguły trafia do większych miast. Odbiorcy zamieszkują głównie w Belgradzie, Niszu, Nowym Sadzie i Ostojicevie. Te lokalizacje są najczęstsze zarówno w przypadku przesyłek prywatnych, jak i wysyłanych przez firmy.

 

Mapa Serbia

 

PowierzchniaLudnośćStolica
88 361 km²7 111 024Belgrad
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – BelgradPolska – NiszPolska – Nowy Sad
Polska – KragujevacPolska – SuboticaPolska – Leskovac

Wysyłka paczek do Serbii - kody pocztowe

Na terenie całej Serbii obowiązuje około 1000 różnych kodów pocztowych. W obszarze Serbii Centralnej jest ich prawie 700, natomiast Wojwodina korzysta z ponad 280 ciągów cyfr. Serbskie kody pocztowe składają się z 5 cyfr, zapisywanych jednym ciągiem bez myślników i innych znaków.

 

Paczka do Serbii obowiązkowo powinna posiadać kod pocztowy adresata. Zapisuje się go podobnie jak polskie kody, na końcu adresu, przed nazwą miejscowości.

Śledzenie paczki do Serbii

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Serbii

Zorganizujemy dla Ciebie transport przesyłek i paczek do Serbii, z wykorzystaniem transportu lotniczego lub drogowego. Większość z nich trafi do Belgradu czy miast Nowy Sad i Nisz, choć kurierzy, z którymi współpracujemy, obsługują cały obszar tego kraju. Możemy doręczyć przesyłki do Serbii ekspresowe, szybkie czy priorytetowe. Śledź na stronie kuriera, gdzie jest Twoja paczka.

Transport przesyłki do Serbii. Jak długo idzie paczka do Serbii?

Czas wysyłki paczki z Serbii do Polski i w odwrotną stronę jest zależny od typu wybranej usługi kurierskiej. Przesyłka dociera w czasie od 1 do 8 dni. Paczka z Serbii dociera do Polski najszybciej drogą lotniczą. W przypadku drogi lądowej czas oczekiwania na dotarcie transportu jest dłuższy. Polskę i Serbię dzieli ponad 1300 km, których przejechanie zajmuje co najmniej 14 godzin. Samolot pokonuje tę trasę w mniej niż 2 godziny, lecz do czasu transportu należy doliczyć oczekiwanie na dalszą dostawę drogą lądową.

Tani kurier dostarcza paczki do Serbii przeciętnie w czasie 5-8 dni. Dotyczy to przesyłek standardowych i paletowych. Ładunki przesyłane drogą lotniczą są w Serbii w 1-2 dni w zależności od dokładnego adresu odbiorcy. Najkrócej oczekuje się na przesyłki adresowane do Belgradu i okolic stolicy.

Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Serbii?

Wśród przewoźników, którzy realizują przesyłki do Serbii, znajdują się wyłącznie renomowane firmy. Są to między innymi DHL, DPD, UPS i FedEx. Każda z wymienionych firm kurierskich przyjmuje zlecenia na paczki standardowe, niestandardowe oraz przesyłki paletowe. Wszyscy przewoźnicy obsługują zarówno klientów biznesowych, jak i indywidualnych.

Przesyłki międzynarodowe z Polski do Serbii w zależności od umowy z firmą kurierską są dostarczane przez klienta do punktu obsługi wybranego przewoźnika lub odbierane bezpośrednio z firmy lub domu nadawcy. Odbiorcy w Serbii otrzymują paczki pod wskazane adres bez względu na to, który z przewoźników zostanie wybrany przez nadawcę.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
Opinie o DHL, opinie o kurierze DHL
kurier dpd
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki do Serbii

Tani kurier oferujący przewóz paczek do Serbii drogą lądową zaleca, by wszyscy nadawcy zdecydowali się na ubezpieczenie przesyłki. Polisa jest dobrowolna, jednak ze względu na długą trasę transportu, warto ją posiadać. Stan dróg na trasie z Polski do Serbii często jest niedostateczny, dlatego ryzyko uszkodzenia przewożonych towarów jest dość wysokie. Dzięki ubezpieczeniu ogranicza się straty na wypadek zniszczenia paczki. Ubezpieczenie paczki do Serbii gwarantuje wypłatę odszkodowania w sytuacji, gdy przesyłka zostanie zniszczona lub zgubiona przez firmę kurierską. Jeśli towary dotrą do klienta w złym stanie lub po drodze zaginą, nadawca uzyska świadczenie odpowiadające zadeklarowanej wartości paczki.

Jak przygotować paczkę do Serbii?

Przesyłki międzynarodowe do Serbii powinny być zapakowane w taki sposób, by uchronić ich wnętrze przed uszkodzeniem. Brązowe kartony z twardej tektury są najlepszym wyborem. Dodatkowo powinno się je zabezpieczyć czarną lub przeźroczystą folią stretch, która uniemożliwia przemoczenie i przerwanie opakowania. Paczka do Serbii powinna być wypełniona w środku folią bąbelkową, papierem, styropianem lub innym materiałem, który amortyzuje wstrząsy. Dotyczy to wszystkich przesyłek, które wymagają uzupełnienia wnętrza w celu ochrony towarów oraz paczek, w których przewozi się delikatne przedmioty. Do przesyłki powinno się dołączyć list przewozowy lub etykietę. Dokumenty powinny zawierać wszystkie niezbędne informacje o nadawcy i odbiorcy, by firma kurierska mogła wykonać powierzone jej zlecenie w sposób prawidłowy. Brak któregokolwiek z elementów adresu lub podanie nieprawidłowych danych skutkują brakiem możliwości dostarczenia przesyłki w terminie lub koniecznością dokonania jej zwrotu.

Czego nie można wysłać do Serbii?

Serbia stosuje standardowe przepisy dotyczące zawartości przesyłek kurierskich. Paczki do Serbii mogą zawierać większość przedmiotów, z wyłączeniem konkretnych towarów, wskazanych na liście. Lista przedmiotów, których nie wolno przewozić do Serbii, dotyczy głównie substancji niebezpiecznych i nieprzystosowanych do transportu na duże odległości bez zastosowania specjalnych zabezpieczeń. Pozostałe produkty może przewieźć praktycznie u każdego przewoźnika. Jednocześnie powinno się pamiętać o sprawdzeniu szczegółowych wytycznych kuriera, by upewnić się, że zgadza się np. na transport prywatnych przedmiotów o wartości przekraczającej kilka tysięcy złotych. Serbskie przepisy celne zabraniają przewożenia do kraju substancji wybuchowych, trujących, łatwopalnych itp. Do paczki nie wolno wkładać wszelkich środków psychotropowych. Dotyczy to nie tylko narkotyków twardych i miękkich, ale i leków przepisanych przez lekarza psychiatrę. Zabronione jest też wysyłanie w paczkach broni i amunicji, wyrobów alkoholowych i tytoniowych oraz gotówki w kwocie powyżej 10 tysięcy euro. Wyższe sumy pieniędzy można przewieźć pod warunkiem, że zadeklaruje się je podczas kontroli celnej. Brak takiej deklaracji może doprowadzić do konfiskaty gotówki. Ograniczeniom ilościowym w przypadku przesyłania towarów do Serbii podlegają ponadto: leki, produkty spożywcze, zwierzęta, rośliny, sadzonki i nasiona. Kurierzy bez względu na aktualnie obowiązujące przepisy celne zwykle odmawiają przewożenia cennej biżuterii, dzieł sztuki, prywatnych bagaży, żywności o krótkiej dacie przydatności do spożycia i innych towarów, które łatwo mogą ulec zniszczeniu w trasie. Przewoźnicy nie przyjmują między innymi paczek ze świeżymi owocami, surowym mięsem itp.

Paczka do Serbii - odprawa celna i cło Serbia

Ze względu na to, że Serbia nie jest członkiem Unii Europejskiej, przesyłki międzynarodowe są poddawane odprawie celnej. Z tego obowiązku są zwolnione dokumenty. Pozostałe towary bez względu na wartość muszą przejść kontrolę celną. Towary o wartości celnej poniżej równowartości 22 euro w przypadku osób prywatnych przechodzą przez uproszczoną odprawę celną. Na paczce powinny znajdować się: przyklejony list przewozowy, faktura proforma i oświadczenie eksportera. W przypadku przesyłek firmowych o tej samej wartości prócz listu przewozowego i oświadczenia eksportera, powinno się przygotować fakturę handlową i EORI. Eksport towarów o wartości celnej powyżej 22 euro oznacza, że odprawa celna zostanie wykonana indywidualnie. Paczka powinna być uzupełniona o list przewozowy, fakturę proformę, oświadczenie eksportera i upoważnienie do odprawy celnej. Firmy przygotowują fakturę handlową z numerem EORI zamiast faktury proformy, a pozostałe dokumentu pozostają bez zmian. Co ważne, w przypadku faktur dołączonych do przesyłek miedzynarodowych do Serbii, konieczne jest przygotowanie ich w dwóch języka. Faktura proforma lub handlowa musi być sporządzona po polsku i po angielsku. Bez względu na zadeklarowaną wartość paczki, każda przesyłka może być poddana dodatkowej kontroli, jeśli celnicy uznają, że jej zawartość może być inna niż podana przez nadawcę.

                                                         Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Serbii

Paczka do Serbii - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Serbii

Oferta paczek do Serbii dla firm jest rozbudowana. Przedsiębiorcy mogą wysyłać przesyłki standardowe i paletowe bez konieczności ponoszenia dużych kosztów. W globkurier.pl czekają na nich atrakcyjne zniżki bez potrzeby wcześniejszego deklarowania ilości wysyłanych towarów. Dodatkowo firmy mogą gromadzić rabaty na kolejne przesyłki, co ogranicza koszty prowadzenia działalności i zwiększa atrakcyjność oferty firmy. Każda paczka do Serbii może być wysłana za pomocą intuicyjnego panelu, w którym wygeneruje się zbiorcze listy przewozowe i inne niezbędne dokumenty. Przedsiębiorcy mogą skorzystać z systemu odroczonych płatności, który zapewnia nieprzerwane dostawy towarów do klientów.

 

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20