Menu

Paczka do Chorwacji, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Chorwacji! Teraz również za pobraniem.

Jak nadać paczkę do Chorwacji?

Aby nadać paczkę do Chorwacji, należy skorzystać ze strony internetowej wybranej firmy kurierskiej. W wyznaczonym miejscu należy podać wszystkie niezbędne informacje, takie jak imię i nazwisko nadawcy oraz odbiorcy, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, a także dane charakteryzujące przesyłkę – jej wymiary, wagę i dodatkowe opcje wysyłki. Następnym krokiem jest określenie daty odebrania przesyłki przez kuriera. Trzeba też koniecznie wydrukować Międzynarodowy List Przewozowy, który firma kurierska wysyła na adres e-mail nadawcy. Bez tego listu paczka nie będzie mogła dotrzeć pod właściwy adres. Służy on również do sprawdzania, na jakim etapie znajduje się realizacja usługi.

Ile kosztuje paczka do Chorwacji?

Cena przesyłki międzynarodowej proponowana przez różnych przewoźników może się różnić, a wpływ na to mają jej wymiary, waga, rodzaj. Ewentualne usługi dodatkowe takie jak szybszy czas realizacji czy dodatkowe ubezpieczenie również wpływają na wyższą cenę usługi. Dzięki temu, że Chorwacja należy do państw Unii Europejskiej, wysyłka nie jest droga, ponieważ nie podlega ocleniu. Ceny paczek do Chorwacji wahają się pomiędzy około 110 – 490 zł. Przed porównaniem ofert, którego możesz dokonać dzięki internetowym porównywarkom takim jak GlobKurier.pl, zważ swoją przesyłkę i sprawdź jej wymiary. To jest jedna z najistotniejszych informacji, którą trzeba podać przy ustalaniu ceny przesyłki. Cenniki przewoźników pokazują jaka cena odpowiada konkretnej wadze przesyłki. Firmy kurierskie posiadają w swoich ofertach różne rodzaje usług, zazwyczaj polegające na innym czasie doręczenia. Jeżeli nie zależy nam na bardzo szybkim dostarczeniu przesyłki, możemy wybrać usługi standardowe. W przypadku przesyłki międzynarodowej wysyłanej drogą lotniczą, czas realizacji będzie krótszy, ale cena wyższa. Warto pamiętać, że jeśli nasza paczka waży 3,4 kg, to obowiązuje ją cena jak dla paczki 4-kilogramowej.

Tani kurier do Chorwacji z Globkurier.pl

Jeśli nie chcemy przepłacać na usłudze wysłania przesyłki międzynarodowej, skorzystajmy z dostępnych w Internecie wyszukiwarek i porównywarek ofert różnych przewoźników. Taką usługę oferuje portal GlobKurier, platforma transportowa umożliwiająca wybranie idealnej firmy kurierskiej do realizacji naszego zamówienia. Jest to portal pośredniczący pomiędzy klientami a dużymi firmami kurierskimi. Po podaniu gabarytów naszej przesyłki, jej rodzaju i oczekiwań jeśli chodzi o termin realizacji, dostaniemy ranking najlepszych ofert, z których możemy wybrać tę, która najbardziej odpowiada naszym potrzebom. Trudno zmienić wagę przesyłki, ale możemy przygotować jej jak najmniejsze opakowanie. Na pewno tańszą formą wysyłki jest wybranie drogi lądowej zamiast lotniczej. Wydłuży to co prawda czas oczekiwania, ale pozwoli zaoszczędzić.

 

Paczki i przesyłki do Chorwacji

Chorwacja to malownicze państwo położone nad Morzem Adriatyckim. Jest ona krajem pełnym średniowiecznych zabytków, który urzeka słonecznymi plażami, lazurem morza oraz wybrzeżami pokrytymi piękną roślinnością. Lokalizacja ta zachęca do odpoczynku, proponuje mnóstwo aktywnej rozrywki jak nurkowanie czy wędrówki po górach, zachwyca kuchnią i architekturą oraz zaprasza do niesamowitego spędzenia czasu. Warty odwiedzenia jest np. Park Narodowy Jezior Plitwickich, Park Narodowy Krka oraz Wyspa Mljet czy Wyspa Hvar.

Chorwacja to malownicze państwo położone nad Morzem Adriatyckim. Jest ona krajem pełnym średniowiecznych zabytków, który urzeka słonecznymi plażami, lazurem morza oraz wybrzeżami pokrytymi piękną roślinnością. Lokalizacja ta zachęca do odpoczynku, proponuje mnóstwo aktywnej rozrywki jak nurkowanie czy wędrówki po górach, zachwyca kuchnią i architekturą oraz zaprasza do niesamowitego spędzenia czasu. Warty odwiedzenia jest np. Park Narodowy Jezior Plitwickich, Park Narodowy Krka oraz Wyspa Mljet czy Wyspa Hvar. Po co najczęściej wysyłamy przesyłki międzynarodowe? Biorąc pod uwagę jej niezwykłe walory turystyczne, nic dziwnego, że przesyłki kurierskie z Polski do Chorwacji i z Chorwacji do Polski są dzisiaj na porządku dziennym. Przed urlopem możemy w ten sposób wysłać w wyznaczone miejsce rzeczy, które już nie zmieściły się w naszym bagażu lub których nie chcemy ze sobą dźwigać. Transport nadmiaru pamiątek, o który łatwo po urlopie w Chorwacji, też możemy zlecić firmie kurierskiej.

Wysłana paczka do Chorwacji lub otrzymana paczka z Chorwacji to już dzisiaj prawie standardowe zachowanie, jeśli wybieramy tę lokalizację np. na miejsce naszego urlopu. Powodem tego jest oszczędność, którą staramy się praktykować. Kwota za dołączenie bagażu do np. biletu lotniczego jest dużo większa niż wysłanie części bagażu dzięki usługom kurierskim.  Dozwolone jest wysyłanie bagażu z ubraniami, butami czy z niektórymi pamiątkami z podróży. Jest to też wygodne rozwiązanie, bo nie musimy nosić ze sobą ciężkiej walizki. Chorwackie przesyłki najczęściej obejmują miasta takie jak: Zagrzeb, Split, Dubrownik, Zadar, Pula, Rijeka czy Slavonski Brod.

 

Mapa Chorwacja

 

PowierzchniaLudnośćStolica
56 594 km²4 149 000Zagrzeb
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – ZagrzebPolska – SplitPolska – Dubrownik
Polska – ZadarPolska – PulaPolska – Rijeka

Kody pocztowe paczka do Chorwacji

Dla usprawnienia dostarczania i nadawania przesyłek Chorwacja posiada kody pocztowe, przypisane do danego regionu, tak samo jak w naszym kraju. Przedstawiamy kody najpopularniejszych chorwackich miejscowości.

Zagrzeb – 10000

Osijek – 31000

Split – 21000

Slavonski Brod – 35000

Zadar – 23000

Pula – 52100

Rijeka – 51000

Szybenik – 22000

Śledzenie paczki do Chorwacji

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Chorwacji

Jak najbardziej. Większość firm kurierskich udostępnia możliwość śledzenia paczki online i w formie SMS. Czasem można spotkać się również z opcją nadzorowania przesyłki przez aplikację Facebook. Śledzenie online pozwala eliminować lub szybko reagować w momencie zaginięcia paczki w systemie logistycznym.  Jednocześnie pozwala dowiedzieć się, kiedy dana przesyłka znajdzie się w docelowym miejscu.

Transport przesyłki do Chorwacji - Jak długo idzie paczka do Chorwacji?

W przypadku wybrania drogi lądowej jako sposobu przesyłki, odbiorca może oczekiwać na swoją przesyłkę mniej więcej przez okres 7-10 dni. W przypadku usługi wykonywanej samolotem paczka nie powinna dotrzeć później niż po trzech dnia od daty nadania. Warto pamiętać o tym, że w weekendy i święta niektóre etapy realizacji usług kurierskich nie są realizowane. Sama droga paczki z Polski do Chorwacji nie zajmuje dziesięciu dni, ale trzeba uwzględnić w procesie realizacji zamówienia jeszcze inne czynności wykonywane przez firmy kurierskiej, takie jak magazynowanie, sortowanie, przewóz, przejęcie paczki przez chorwacką firmę, kolejne magazynowanie i sortowanie. Dopiero po tych niezbędnych procedurach przesyłka może trafić w ręce adresata.

Kurier Polska-Chorwacja - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Chorwacji?

Przesyłka na Chorwację lub paczka z Chorwacji może być nadana w wielu różnych firmach kurierskich. Na podstawie wymiarów paczki o małych gabarytach i wadze 1 kg można zdecydować się na współpracę z takimi firmami jak: GLS,  FEDEX, UPS, DPD.

 

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o GLS, opinie o kurierze GLS, opinie GLS
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki do Chorwacji

Ubezpieczona paczka do Chorwacji powoduje, że w przypadku zagubienia bądź zniszczenia jej zawartości można sporządzić specjalny protokół reklamacyjny, na podstawie którego możemy otrzymać rekompensatę finansową odpowiedniej wysokości.

Jak przygotować paczkę do Chorwacji

Aby uniknąć dodatkowych kosztów oraz opóźnień, najlepiej zapakować przesyłkę w karton i okleić. Cienki karton może się nie sprawdzić, lepszym rozwiązaniem będą 5-warstwowe kartony, a w przypadku listów – specjalne kartonowe koperty. Rozmiar kartonu musi być w miarę dopasowany do rozmiaru przesyłki, ponieważ zbyt duży karton spowoduje obijanie się zawartości podczas podróży. Warto wykorzystać dobrej jakości taśmę klejącą, która nie odklei się po kontakcie z wilgocią. Odpowiednie wypełniacze sprawią, że zawartość przesyłki nie ulegnie zniszczeniu. Może to być folia bąbelkowa, styropian czy też zgnieciony w kulki papier. Na kartonie musi być tylko aktualna naklejka, dlatego trzeba pozbyć się wszystkich starych napisów i naklejek. Paczka powinna mieć kształt prostopadłościanu, dzięki czemu nie zostanie zakwalifikowana jako niestandardowa. Ekologiczne sposoby na pakowanie przesyłek: Coraz większa ilość nadawców i odbiorców przesyłek realizowanych za pomocą firm kurierskich zwraca uwagę na sposób ich zapakowania, ponieważ wpływa to pozytywnie na ochronę naszej planety. Elementy, które wykorzystuje się do wypełnienia, są zwykle syntetyczne i plastikowe i choć są skuteczne jeśli chodzi o zapewnianie bezpieczeństwa zawartości paczki, to po rozpakowaniu trafiają do śmieci, a ich rozkład zajmuje setki lat. Dlatego warto korzystać z wypełnień wykonanych ze starych gazet, poprzednich przesyłek, kartonów po jajkach, papierowej taśmy klejącej, które są lepszym wyborem dla środowiska.

Czego nie można wysłać do Chorwacji?

Eksport i import towarów wymaga spełnienia standardów bezpieczeństwa. Paczka do Chorwacji nie może zawierać kawy, herbaty, mięsa, alkoholu, wyrobów tytoniowych, broni, amunicji, narkotyków, pojemników aerozolowych, substancji łatwopalnych oraz takich produktów, które utrudniają proces dostarczenia jak: leki, zwierzęta, rośliny, przedmioty o dużej wartości (biżuteria, antyki), pieniędzy czy produktów spożywczych, które mogą się łatwo zepsuć albo mają krótką datę ważności do spożycia.

                                                Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Chorwacji

Paczka do Chorwacji - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Chorwacji

Jeżeli prowadzisz firmę, możesz obniżyć koszty wysyłek kurierskich i paletowych. Funkcjonalne rozwiązania powodują oszczędność czasu. Opcja prepaid, jedna faktura zbiorcza, masowe nadawanie przesyłek czy zbiorcze generowanie listów przewozowych pozwolą Ci odzyskać czas potrzebny na rozwój Twojej firmy. Dzięki współpracy z platformą Globkurier.pl możesz zyskać możliwość odroczenia terminu płatności, optymalizację kosztów dystrybucji i atrakcyjne ceny.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20