Menu

Przesyłki do Watykanu, przesyłki kurierskie z Polski

  • Nadaj z nami swoją przesyłkę do Watykanu
  • Porównaj kurierów
  • Wybierz najlepszą dla siebie opcję wysyłki!

Jak nadać paczkę do Watykanu?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Watykanu skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary.
Współpracujemy z licznymi przewoźnikami o ugruntowanej pozycji oraz cieszącymi się dużym zaufaniem społecznym, takimi jak:  UPS, DHL, FedEx czy Kurier TNT, DPD.
Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Watykanu.

Do Watykanu wymagana jest odprawa celna

Wysyłasz regularnie?

Po rejestracji z numerem NIP od razu otrzymasz niższy cennik, a jako klient indywidualny, kody rabatowe po pierwszym zamówieniu.

 

Chcesz wysyłać paczkę, paletę, fracht?

Skorzystaj z kalkulatora kosztów i nadaj przesyłkę już dziś!

Przesyłki kurierskie do Watykanu

Watykan to enklawa na terytorium stolicy Włoch, Rzymu. Pod względem powierzchni siedziba najwyższych władz Kościoła katolickiego jest najmniejszym państwem na świecie. Obywatelstwo Watykanu ma wyłącznie charakter czasowy. Otrzymują je przede wszystkim dostojnicy kościelni, księża, zakonnice oraz członkowie Gwardii Szwajcarskiej. Ponadto pracownikami Stolicy Apostolskiej jest ponad 3 tys. osób mieszkających poza jej murami. W razie konieczności czy potrzeby nadania paczki do Watykanu najlepiej skorzystać z usług GlobKurier – sprawdzonego i doświadczonego operatora logistycznego skupiającego w jednym miejscu kilkadziesiąt najlepszych firm kurierskich, takich jak m.in. DHL, UPS, DPD, Fedex, TNT, Raben i wiele innych. Oferujemy konkurencyjne ceny – nawet do 70% niższe niż bezpośrednio u przewoźników. Gwarantujemy, że Twoja przesyłka do Watykanu dotrze do odbiorcy na czas, a Ty będziesz śledzić postępy w jej dostawie za pośrednictwem elektronicznego systemu trackingu i SMS-ów.

Ile kosztuje paczka do Watykanu?

Na koszt taniej przesyłki do Watykanu składa się wiele czynników: parametry paczki, forma transportu, tryb doręczenia czy dodatkowe usługi, np. ubezpieczenie. Cena obejmuje ponadto opłatę paliwową wynoszącą zwykle od 8 do 20% oraz 23% podatek VAT w przypadku paczek nadawanych przez osoby prywatne. Przypominamy, że każda z firm kurierskich wycenia usługę według własnych kryteriów, dlatego najlepiej porównać stawki i wybrać ofertę spełniającą indywidualne wymogi w zakresie zawartości oraz ceny.

Jak nadać paczkę do Watykanu?

Za pośrednictwem naszego serwisu procedura zamawiania kuriera do Watykanu zajmie Ci co najwyżej kilkanaście minut! Wypełnij formularz szybkiej wyceny, podając w nim informację dotyczące rozmiarów paczki, wagi i ilości przesyłki, szybkości doręczenia i sposobu nadania. System wygeneruje rekomendowanych przewoźników wraz z cenami i opisami usługi. Kolejnym krokiem jest sfinalizowanie transakcji i wybór metody płatności. Na etapie składania zamówienia możesz skorzystać z dodatkowych opcji.

Zakazy przy przesyłkach do Watykanu

Przed wysłaniem paczki do Watykanu obowiązkowo zapoznaj się z regulaminem Twojego przewoźnika ze szczególnym naciskiem na zapisy odnoszące się do zakazów przy zagranicznych przesyłkach. Zabronione jest wysyłanie do Watykanu m.in. substancji i materiałów niebezpiecznych, żywych i martwych organizmów, wyrobów tytoniowych i alkoholowych, narkotyków, leków na receptę, przedmiotów przedstawiających wysoką wartość, produktów spożywczych z krótkim terminem ważności, dokumentów niejawnych itp. Pamiętaj, że jako nadawca ponosisz odpowiedzialność za zawartość paczki, której dostawa może zostać wstrzymana w razie stwierdzenia nieprawidłowości – wszystkie przesyłki w obrocie międzynarodowym są prześwietlane!

                                                        Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Watykanu