Menu

Paczka do Boliwii, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Boliwii!

Jak nadać paczkę do Boliwii?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Boliwii, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Po wpisaniu wszystkich koniecznych wytycznych, dotyczących paczki, czyli długości, szerokości, wysokości i wagi, system automatycznie przedstawi oferty różnych przewoźników, którzy realizują przesyłki z Polski do Boliwii. Wybierz swoją opcję i przejdź do kolejnego kroku, jakim jest uzupełnienie danych dotyczących odbiorcy i nadawcy. Pamiętaj o wpisaniu kompletnych danych, aby przejść do następnego kroku. Możesz tutaj wykupić dodatkową, dobrowolną opcje ubezpieczenia przesyłki lub przejść do płatności. Nadanie paczki z GlobKueir.pl jest bardzo proste i nie wymaga nawet wychodzenia w domu. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Boliwii.

Tani kurier do Boliwii z GlobKurier.pl

Boliwia to śródlądowe państwo położone w środkowo-zachodniej części Ameryki Południowej. Jego gospodarka opiera się na rolnictwie i przemyśle wydobywczym, a najważniejszym towarem eksportowym jest cyna. Boliwia jest krajem słabo rozwiniętym, ale z uwagi na liczne walory naturalne i barwną kulturę przyciąga turystów spragnionych egzotycznych przygód. Jeśli masz w planach nadanie paczki do Boliwii, sprawdź ofertę serwisu logistycznego GlobKurier.pl. Naszymi partnerami jest ponad 50. największych przewoźników na całym świecie, w związku z czym jesteśmy w stanie zapewnić klientom tanie przesyłki do Boliwii oraz najwyższą jakość obsługi.

 

Wysyłając paczki z GlobKurier.pl możesz porównać oferty wielu kurierów w jednym miejscu. Sprawdź jakie firmy realizują przesyłki z Polski do Boliwii i wybierz najlepszą dla siebie ofertę. Dodatkowo paczkę do Boliwii nadasz bez wychodzenia z domu.

 

 

Mapa Boliwii

 

 

 

 

mapa Boliwii
PowierzchniaLudnośćStolica
1 099 000 km²11 722 000La Paz
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – La PazPolska – Santa CruzPolska – El Alto

Kody pocztowe paczka do Boliwii

Wysyłając paczkę międzynarodową należy szczególną uwagę zwrócić na adres przesyłki. Poprawnie zaadresowana paczka zmniejsza ryzyko zwrotu do adresata lub też dostarczenia paczki w nieodpowiednie miejsce. Adresując paczkę do Boliwii zwróć uwagę, aby wypisać pełną nazwę ulicy, numer domu lub budynku i mieszkania, miasto oraz państwo. Bardzo ważne jest podanie kodu pocztowego, który w przypadku Boliwii tak na prawdę nie istnieje. Chcąc nadać przesyłkę do Boliwii w miejscu kodu należy wpisać 00000. Taki kod obowiązuje na terenie całego kraju.

Śledzenie paczki do Boliwii

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki do Boliwii

Na naszej stronie umożliwiamy możliwość internetowego śledzenia przesyłki do Boliwii. Gwarantujemy również wysoką, jakość usług poprzez naszą współpracę z zaufanymi przewoźnikami jak UPS czy FedEx, co gwarantuje dotarcie paczki do Boliwii. W przypadku śledzenia paczki online, należy wejść na stronę trackingu i tam w odpowiednie pole wpisać numer GK przesyłki. System pokaże najnowsze informacje, gdzie znajduje się obecnie przesyłka.

Transport przesyłki do Boliwii - Jak długo idzie paczka do Boliwii?

Boliwia znajduje się w Ameryce Południowej. Jego odległość od Polski wynosi prawie 11 000 km. Nadając paczkę do tak odległego kraju należy się liczyć z dłuższym niż standardowy czas transportu paczki. Dodatkowo firmy kurierskie oferują transport różnego rodzaju, jest to albo transport lotniczy lub też lotniczo-drogowym. W przypadku transportu lotniczego należy się liczyć z wyższą ceną. Do wyboru mamy również doręczenie ekonomiczne lub priorytetowe. Paczka z Polski do Boliwii idzie około 10 – 15 dni roboczych. Czas jest zależny od wielu czynników, w tym również od odprawy celnej.

Ile kosztuje paczka do Boliwii?

Należy wyraźnie zaznaczyć, że nie ma jednoznacznej ceny przesyłki do Boliwii – cena jest zależna od kilku różnych czynników. Należy ustalić czy nasza przesyłka jest listem czy paczką. Kolejnym elementem są gabaryty przesyłki oraz sposób jej dostawy. Im większa i cięższa paczka, tym większe będą koszty jej doręczenia. Paczki do 10kg to koszt około 400 zł, chociaż cena może być różna w zależności od przewoźnika. W przypadku przesyłek niestandardowych najlepiej skontaktować się z biurem obsługi klienta i indywidualnie ustalić cenę.

Kurier Polska-Boliwia- kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Boliwii?

Transport przesyłek z Polski do Boliwii realizowany jest przede wszystkim drogą powietrzno-lądową i lotniczą. Przewoźnikami, którzy realizują przesyłki z Polski do Boliwii są FedEx i UPS. W przypadku firmy FedEx można liczyć na transport powietrzno-drogowy i lotniczy, natomiast UPS oferuje głównie transport lotniczy w relacji Polska – Boliwia.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Boliwii

Bardzo ważnym krokiem w nadawaniu przesyłek kurierskich jest odpowiednie przygotowanie. Należy bowiem odpowiednio zapakować wysyłane przedmioty, zwłaszcza te delikatne. Trzeba pamiętać, żeby paczka była spakowana tak, by nie wystawały z niej pojedyncze elementy. Dlatego warto poświęcić chwilę na dobranie takiego kartonu lub innego opakowania, do którego zmieści się cała zawartość paczki. Zachowanie odpowiednich wymiarów paczki jest istotne, ponieważ od tego zależy koszt usługi kurierskiej do Boliwii. Przesyłki ponadgabarytowe, czyli te o nieregularnych wymiarach są wyceniane indywidualnie i droższe niż te standardowe. 

Ubezpieczenie paczki do Boliwii

Przesyłki z Polski do Boliwii mają do przebycia ponad tysiąc kilometrów drogi o różnej jakości. Co oznacza to w praktyce? A to, że mimo największych starań kuriera, paczki są narażone na uszkodzenia poprzez częste wstrząsy. Zapraszamy do zastanowienia się nad dodatkowym ubezpieczeniem przesyłki do Boliwii oraz przesyłek wysyłanych na teren innych krajów jak np. do USA. Opłata za takie ubezpieczenie jest zależna od wartości paczki. Ubezpieczenie zapewnia gwarancję, iż w przypadku zniszczenia lub zagubienia przesyłki zostanie Państwu wypłacona rekompensata.

Paczka do Boliwii- odprawa celna i cło Boliwia

Wysyłając paczkę do Boliwii należy pamiętać o konieczności odbycia odprawy celnej. To podczas niej funkcjonariusz celny podejmuje decyzję co do tego, czy adresat zapłaci cło i podatek VAT, czy też nie. W zależności od wartości przesyłki, a także tego, czy wysyłana jest przez osobę prywatną, czy firmę mogą być konieczne inne dokumenty do odprawy celnej. Aby paczka bez problemów i opóźnień dotarła do odbiorcy koniecznie jest terminowe przygotowanie niezbędnych dokumentów. Jeśli przesyłka zostanie zatrzymana przez urząd celno – skarbowy, wówczas wszelkie informacje zostaną przesłane listem poleconym. Od tego momentu liczy się 20 dni, podczas których należy odpowiedzieć i skontaktować się z urzędem. Dzieje się to w celu weryfikacji zapłaty za zakupiony towar. Jeśli przebiegnie pomyślnie, wówczas paczka zostanie przekazana listonoszowi, który pobiera podatek VAT od adresata oraz inne dodatkowe należności.  Niektóre przedmioty są zwolnione z cła. Stawki cła mogą być różne, a ich wysokość można obliczyć przy pomocy specjalnego kalkulatora. Ich wysokość zależy od rodzaju towaru, kodu taryfy celnej, kosztów transportu jakie poniósł importer, kosztów wystawienia dokumentów oraz kosztów przeładunkowych w porcie.

Czego nie można wysłać w paczce do Boliwii

W przesyłkach do Boliwii nie wolno umieszczać m.in. materiałów łatwopalnych i wybuchowych oraz innych substancji uważanych za niebezpieczne, wyrobów alkoholowych i tytoniowych, kosztowności, narkotyków, leków, roślin, zwierząt, szczątków ludzkich, artykułów spożywczych z krótkim terminem ważności, dokumentów niejawnych etc. Przed zleceniem nadania paczki do Boliwii zalecamy zapoznać się z regulaminem wybranego przewoźnika, gdzie znajduje się pełna lista towarów zakazanych w wysyłce. Przypominamy także, że przesyłki w obrocie międzynarodowym poddawane są kontroli celnej.

                                                                                               Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Boliwii

Paczka do Boliwii - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Boliwii

Prowadzisz własną działalność gospodarczą czy sklep internetowy? Jeśli w swojej firmie często wysyłasz paczki poza granicę Polski może ucierpieć na tym Twój budżet. Jako prężnie rozwijający się operator logistyczny współpracujemy z największymi przewoźnikami w Polsce i na świecie. Przesyłki zagraniczne wyślesz u nas m.in. za pośrednictwem takich dostawców jak: DHL, DPD, GLS, UPS czy FedEX. Twoje paczki mogą zostać doręczone szybko i bezpiecznie. Za naszym pośrednictwem wyślesz zagranicę zarówno paczki, jak i przesyłki paletowe. Możemy zagwarantować Ci korzystne i konkurencyjne ceny. Wszystko w zależności od branży w jakiej działasz, częstotliwości nadań czy gabarytów paczek. Cały proces wysyłki jest niezwykle uproszczony, a jej status łatwo sprawdzisz na naszej stronie internetowej. Jeśli interesują Cię przesyłki międzynarodowe do Boliwii lub innego państwa, oraz oferty skierowane dla firm, skontaktuj się z nami. Chętnie poznamy bliżej Twoje potrzeby i zaproponujemy Ci możliwie najkorzystniejszą ofertę. 

kurier z paczką do Boliwii

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20