• Paczka do Włoch, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Włoch!

  Paczka do Włoch, przesyłki kurierskie z Polski

  Jak nadać paczkę do Włoch?

  Aby dokonać wyceny paczki do i z Włoch, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Włoch.

  Zobacz film jak wysłać paczkę do Włoch!

  Ile kosztuje paczka do Włoch?

  Usługi kurierskie to alternatywa usług pocztowych. W obu tych przypadkach nie można jednoznacznie określić, jakie koszty poniosą Państwo, jako klient. Cena takiej usługi jest zależna od wielu czynników. Po pierwsze należy ustalić czy nasza przesyłka jest listem czy paczką. Kolejnym elementem są gabaryty przesyłki. Im większa i cięższa paczka, tym większe będą koszty jej doręczenia. Następnym czynnikiem wpływającym na koszt transportu przesyłki jest sposób jej nadania. W przypadku pojawienia się wątpliwości chętnie pomożemy z wyceną.

  Tani kurier do Włoch z GlobKurier.pl

  GlobKurier jest profesjonalnym operatorem logistycznym, zajmującym się przewozem towarów do wszystkich krajów na świecie. Jednym z nich są Włochy wraz z jej wszystkimi wyspami. Realizujemy transport drogowy i lotniczy. Kładziemy nacisk na jakość, a wszyscy podwykonawcy, z którymi od lat współpracuje nasza firma należą do grona zaufanych partnerów. Tak czy inaczej, tak dogodna lokalizacja Włoch sprawia, że proceder wysyłania paczek na linii Polska – Włochy, Włochy – Polska jest stosunkowo duży – dziesiątki przesyłek wędrują między tymi dwoma państwami. Paczka do Włoch realizowana jest przez naszą platformę od wielu lat.

  Na naszym blogu możesz znaleźć więcej informacji, o tym jak wysłać paczkę do Włoch.

  Cennik usług na międzynarodowy transport przesyłek do Włoch

  Dla firm
  Klient indywidualny

  Kopia Kopia Przesyłki międzynarodowe – Włochy_dla firmy

  koperta do 0,5kg1kg5kg10kg20kg30kg40kg50kg60kg70kg
  PRZESYŁKI EKSPORTOWE – CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJ
  TRANSPORT DROGOWY43zł43zł61zł76zł86zł88zł141zł 162zł183zł205zł
  Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
  TRANSPORT LOTNICZY75zł75zł166zł240zł324zł424zł686zł756zł827zł897zł
  Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze
  PRZESYŁKI IMPORTOWE – CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJ
  TRANSPORT DROGOWY86zł86zł122zł129zł137zł140zł326zł361zł397zł 432zł
  Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
  TRANSPORT LOTNICZY82zł82zł182zł263zł354zł464zł838zł919zł1000zł 1081zł
  Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze

  Paczki i przesyłki do Włoch

  Przyjrzyjmy się nieco jak wyglądają statystyki dotyczące Włoch i przesyłek, które są do nich kierowane. Rocznie platformy transportowe takie jak nasza mają kilkaset zamówień na przewiezienie paczki do Włoch. Najczęściej kierowane są one do największych miast takich jak Rzym (Roma), Mediolan (Milano), Neapol (Napoli), Turyn (Torino). Część osób wysyła również paczki do nieco mniejszych miejscowości a więc min. do: Brescia, Prato, Reggio di Calabria, Modena, Parma, Perugia, Reggio nell’Emilia czy Livorno. Średnia waga paczki to 8kg. Paczki przebywają 1223 km by dotrzeć do włoskiej granicy. Warto również wspomnieć skąd wysyła się najwięcej paczek do Włoch. Jak możemy się domyśleć, przodują największe miasta naszego kraju. Co ważne, coraz częściej użytkownicy chcący nadać przesyłkę nie zanosi jej do punktu, tylko decyduje się na odbiór paczki przez kuriera z ich domu. Nie ma w tym nic dziwnego – to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wpływa na zwiększenie ceny. Włochy to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów państw Unii Europejskiej. Często przyjeżdżają oni na kilka miesięcy aby zwiedzić wszystkie interesujące ich zabytki, których we Włoszech nie brakuje. Do najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych należą: Rzym, Wenecja, Florencja, Piza, Mediolan czy Turyn. W bezpośrednim sąsiedztwie Rzymu leży najmniejsze państwo świata Watykan, do którego zjeżdżają się ludzie z całego świata by na żywo móc wysłuchać czy też zobaczyć papieża. Na pograniczu Włoch i Francji znajduje się Mont Blanc. Jest to najwyższy szczyt nie tylko Alp, ale i całej Europy. Włochy są bardzo chętnie wybierane jako miejsce wypoczynku przez wielu Polaków. Zobacz również jak wysyłać pamiątki z wakacji kurierem.

   

   

  Mapa Włoch

   

   

   

  Mapa Włochy
  PowierzchniaLudnośćStolica
  302 072,84 km²60 483 973Rzym
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – RzymPolska – NeapolPolska – Turyn
  Polska – MediolanPolska – WenecjaPolska – Florencja

  Zobacz też: 

  Kody pocztowe paczka do Włoch

  Wysyłając paczkę do Włoch musimy zadbać o jej odpowiednie zaadresowanie. Ważne jest podanie nie tylko ulicy czy numeru domu, ale również kodu pocztowego. We Włoszech składają się one z 5 cyfr. Nie wystarczą one jednak do tego, by nasza przesyłka dotarła do adresata. Bardzo ważnym jest również to, aby kod pocztowy poprzedzić nazwą prowincji a dokładniej jej skrótem. Prezentują się one następująco:

  Chieti – CH
  L’Aquila – AQ
  Pescara – PE
  Teramo – TE
  Crotone – KR
  Reggio Di Calabria – RC
  Vibo Valentia – VV
  Avellino – AV
  Benevento – BN
  Caserta – CE
  Napoli – NA
  Salerno -SA
  Catanzaro – CZ
  Cosenza – CS
  Potenza – PZ
  Matera – MT
  Bologna – BO
  Ferrara – FE
  Forli – FC
  Modena – MO

   

  Jeśli mimo wszystko mamy wątpliwości czy kod pocztowy, jaki zamierzamy wpisać w formularz jest prawidłowy możemy skorzystać z licznych stron internetowych, które pozwalają na wyszukanie prawidłowego kodu. To proste i intuicyjne rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy pewność, że paczka trafi na miejsce bez żadnych trudności.

  Śledzenie paczki do Włoch

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie paczki do Włoch

  Każda przesyłka jest przez nas traktowane skrupulatnie i aby zagwarantować Państwu pewność odnośnie transportu, jako GlobKurier oferujemy pełny wgląd w proces wysyłki. Każda paczka do Włoch jest dla Państwa bez wątpienia ważna, więc udostępniamy Państwu możliwość śledzenia przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS. Ponadto współpracujemy z firmami godnymi zaufania oraz sprawdzonymi na rynku. Nasi przewoźnicy to między innymi UPS, DHL, TNT, FedEx.

  Transport przesyłki do Włoch

  Decydując się na wysyłkę paczki do Włoch chcemy mieć pewność, że dotrze ona na miejsce w idealnym stanie. Nie da się jednak ukryć, że odległość, którą musi przemierzyć jest dość spora. Na szczęście możemy zrobić wiele w kierunku zabezpieczenia naszej przesyłki. Przede wszystkim warto wybierać te oferty, które w cenie zawierają ubezpieczenie przesyłki lub wykupić je dodatkowo – większość przewoźników daje taką możliwość. Ubezpieczenie paczki chroni ją nie tylko przed zniszczeniem, ale również gwarantuje odzyskanie pieniędzy w przypadku gdyby paczka zaginęła lub została skradziona. Mowa tu oczywiście nie tylko o kosztach wysyłki, ale również przewożonego towaru. To jednak nie jest jedyny sposób, dzięki któremu możemy zwiększyć bezpieczeństwo naszej paczki do Włoch. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, by paczka była odpowiednio spakowana. Opakowanie nie powinno być znacząco większe niż przedmiot, który do niego wkładamy. Pustą przestrzeń należy wypełnić za pomocą ścinków papierowych, styropianu lub specjalnych foliowych, dmuchanych wypełniaczy. Opakowanie szczelnie zaklejamy folią stretch, która dodatkowo doskonale chroni paczkę przed wilgocią. Ważne jest również stosowanie odpowiednich oznaczeń (szczególnie w przypadku, gdy w paczce znajdują się przedmioty szklane lub elektronika). Dzięki temu kurier wie, że dana przesyłka wymaga szczególnej ostrożności.

  Jak długo idzie paczka do Włoch?

  To kolejne pytanie, które zadaje sobie wiele osób poszukującego taniego kuriera. Nie da się bowiem ukryć, że przesyłki do Włoch transportowane drogą lądową dojdą nieco później niż w przypadku wysłania ich np. samolotem. Czas dostawy jest różny u poszczególnych przewoźników, niemniej najczęściej wynosi od 4 do 5 dni roboczych. Czas ten możemy nieco skrócić gdy zdecydujemy się na przesyłkę priorytetową. Wówczas jednak musimy mieć świadomość, że jej cena będzie wyższa. Najlepszym sposobem jest więc po prostu sprawdzenie jak szybko dany kurier dostarczy naszą paczkę. Możesz zrobić to wygodnie za pośrednictwem naszej platformy.

  Przerwa wakacyjna w wysyłce paczek do Włoch

  Wiele osób z całą pewnością słyszało o włoskiej przerwie wakacyjnej, która ma miejsce w sierpniu. Włosi znani są z tego, że nie przepadają za pośpiechem oraz chętnie korzystają z możliwości wypoczynku. Życie w tym kraju przez cały rok toczy się niespiesznie jednak w sierpniu ustaje jeszcze bardziej. Jest to jeden z najcieplejszych miesięcy roku, co więcej, w tym czasie odbywa się ferragosto – czyli włoskie święto sięgające jeszcze pogańskich czasów. Dla wielu Włochów jest to okazja do wzięcia urlopu, przedłużenia sobie weekendu oraz wyjazdu. Wiele firm, doskonale zdając sobie sprawę z tego, że w sierpniu i tak nie będzie działać efektywnie decyduje się na zawieszenie działalności (np. produkcji) i ogłoszenie sierpnia miesiącem przerwy wakacyjnej. Warto mieć tego świadomość wysyłając paczkę do Włoch – szczególnie jeśli zamierzamy korzystać również z usług lokalnych magazynów czy sortowni paczek. utrudnione może być również dostarczanie paczek z Włoch do Polski. Warto jednak mieć świadomość, że wysłanie paczki w trakcie włoskiej przerwy wakacyjnej nie jest całkowicie niemożliwe. Istnieją bowiem firmy kurierskie, które z powodzeniem przewiozą ją również w sierpniu. Niemniej jednak dokładne sprawdzenie oferty jest wskazane by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

  Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Włoch?

  Nie wszyscy przewoźnicy w naszym kraju oferują przesyłki międzynarodowe, niemniej jednak nie ma czym się martwić. Pamiętajmy, że Włochy, podobnie jak Polska należą do Unii Europejskiej, dzięki czemu przepływ towarów jest znacznie łatwiejszy. Zarówno twoja przesyłka jak i paczka z Włoch dotrą więc bez problemu. Oferty przesyłek do Włoch oferuje kilkanaście polskich firm kurierskich. Wśród tych, które najczęściej są wybierane przez naszych użytkowników wymienić możemy firmę GLS, UPS, FeedEX czy TNT. Usługi przewozu paczek do Włoch świadczy również DPD. Dlatego też, niezależnie od tego w jakim regionie kraju mieszkasz – masz w czym wybierać i z pewnością bez trudu znajdziesz firmę kurierską, która spełni twoje oczekiwania.

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie o GLS, opinie o kurierze GLS, opinie GLS
  opinie TNT, opinie o TNT, opinie o kurierze TNT
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Ubezpieczenie paczki do Włoch

  Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych, rozwiniętych firm, bankowości oraz dużej wartości wysyłanych przesyłek, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki.

  Jak przygotować paczki do Włoch?

  Przed nadaniem paczki zalecamy zapoznanie się z zaleceniami odnośnie jej pakowania i oznaczania. Istotną czynnością jest odpowiednie zabezpieczenie pudełka oraz przedmiotu znajdującego się wewnątrz niego, co pozwoli zapobiec uszkodzeniu w przypadku ewentualnych wstrząsów. Konieczne jest również umieszczenie listu przewozowego na opakowaniu, co pozwoli kurierowi z łatwością dowieźć towar do celu. W przypadku dalszych pytań zapraszamy do kontaktu (kontakt@globkurier.pl).

   

  Wszystko, co powinieneś wiedzieć o prawidłowym zapakowaniu przesyłki: Jak zapakować paczkę?

  Czego nie można wysyłać do Włoch?

  Do Włoch zabrania się wysyłki baterii litowych, zarówno luzem, jak i zainstalowanych w jakichś urządzeniach, papierosów, tytoniu, kosmetyków, esencji, olejów, pojemników aerozolowych, mięsa oraz napojów alkoholowych i środków dezynfekujących. Lista ta może się jednak zmieniać, w związku z czym warto sprawdzać ją na bieżąco. Zakazuje się również umieszczania w przesyłkach towarów niebezpiecznych, zgodnie z przepisami europejskiej umowy międzynarodowego przewozu drogowego materiałów niebezpiecznych.

                                                           Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Włoch.

  Paczka do Włoch - oferta dla firm

  Paczki do Włoch i paczka z Włoch w ofercie dla firm w Globkurier.pl

  Obecnie coraz więcej polskich firm eksportuje swoje towary i produkty do krajów Europy, w tym również do Włoch. Prowadzisz taką firmę? Tani kurier jest więc w twoim zasięgu. Musisz bowiem wiedzieć, że firmy przewozowe doceniają stałe zlecenia na większą liczbę przesyłek. Dlatego też przedsiębiorcy mogą liczyć na spore obniżki cen. Szczególnie gdy firma zdecyduje się na współpracę z nami. Jako partner pozyskujący klientów mamy bowiem lepszą pozycję negocjacyjną, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować Ci ceny niższe nawet o 70%. Szeroki wybór ofert firm kurierskich, możliwość wysyłania zarówno listów, paczek jak i palet sprawia, że nasze usługi dostosowane są do potrzeb każdej firmy. Na uwagę zasługuje również możliwość integracji z licznymi platformami sprzedażowymi, dzięki której wysyłka paczek do Włoch staje się jeszcze łatwiejsza i szybsza. Warto wspomnieć również o tym, że przesyłki mogą być nadawane masowo. Zapewniamy zbiorcze generowanie listów przewozowych, jedną fakturę a także możliwość odroczenia płatności. Skracamy czas dostawy nawet o 80 procent. Oszczędzasz więc nie tylko pieniądze. Słowem, jesteśmy wsparciem dla biznesu, jakiego potrzebujesz.  

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20

  Paczki do Włoch - podsumowanie

  Wysłanie przesyłki do Włoch nie musi być zadaniem trudnym, kosztownym czy czasochłonnym. Korzystając z naszej oferty szybko znajdziesz przewoźnika, którego oferta ci odpowiada. Jednocześnie możesz sporo zaoszczędzić. Przekonało się o tym już wielu zadowolonych klientów, którzy wybrali kuriera właśnie na naszej stronie.