Paczki i przesyłki do Włoch - flaga Włoch

Paczka do Włoch, przesyłki kurierskie z Polski

  • Nadaj z nami swoją przesyłkę do Włoch!
  • Porównaj kurierów
  • Wybierz najlepszą dla siebie opcję wysyłki!

Jak nadać paczkę do Włoch?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Włoch, skorzystaj z opcji „Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Włoch.

Cennik usług na międzynarodowy transport przesyłek do Włoch

Dla firm
Klient indywidualny

Kopia Kopia Przesyłki międzynarodowe – Włochy_dla firmy

CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJkoperta do 0,5kg1kg5kg10kg20kg30kg40kg50kg60kg70kg
PRZESYŁKI EKSPORTOWE
TRANSPORT DROGOWY434361768688141 162183205
Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
TRANSPORT LOTNICZY7575166240324424686 756827897
Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze
PRZESYŁKI IMPORTOWE
TRANSPORT DROGOWY8686122129137140326361397 432
Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
TRANSPORT LOTNICZY82821822633544648389191000 1081
Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze

Wysyłasz regularnie?

Załóż bezpłatne konto i odbierz zniżki na stałe bez zobowiązań
 

Chcesz wysyłać paczkę kurierem?

Skorzystaj z kalkulatora kosztów i nadaj paczkę dziś!
 

Paczka do Włoch

Włochy to jedno z najchętniej odwiedzanych przez turystów państw Unii Europejskiej. Często przyjeżdżają oni na kilka miesięcy aby zwiedzić wszystkie interesujące ich zabytki, których we Włoszech nie brakuje. Do najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych należą: Rzym, Wenecja, Florencja, Piza, Mediolan czy Turyn. W bezpośrednim sąsiedztwie Rzymu leży najmniejsze państwo świata Watykan, do którego zjeżdżają się ludzie z całego świata by na żywo móc wysłuchać czy też zobaczyć papieża. Na pograniczu Włoch i Francji znajduje się Mont Blanc. Jest to najwyższy szczyt nie tylko Alp, ale i całej Europy. Włochy są bardzo chętnie wybierane jako miejsce wypoczynku przez wielu Polaków. 

Paczki i przesyłki do Rzymu, stolicy Włoch

Kurier do Włoch

GlobKurier jest profesjonalnym operatorem logistycznym, zajmującym się przewozem towarów do wszystkich krajów na świecie. Jednym z nich są Włochy wraz z jej wszystkimi wyspami. Realizujemy transport drogowy i lotniczy. Kładziemy nacisk na jakość, a wszyscy podwykonawcy, z którymi od lat współpracuje nasza firma należą do grona zaufanych partnerów. Tak czy inaczej, tak dogodna lokalizacja Włoch sprawia, że proceder wysyłania paczek na linii Polska – Włochy, Włochy – Polska jest stosunkowo duży – dziesiątki przesyłek wędrują między tymi dwoma państwami. Paczka do Włoch realizowana jest przez naszą platformę od wielu lat.

Na naszym blogu możesz znaleźć więcej informacji, o tym jak wysłać paczkę do Włoch.

Śledzenie paczki do Włoch

Każda przesyłka jest przez nas traktowane skrupulatnie i aby zagwarantować Państwu pewność odnośnie transportu, jako GlobKurier oferujemy pełny wgląd w proces wysyłki. Każda paczka do Włoch jest dla Państwa bez wątpienia ważna, więc udostępniamy Państwu możliwość śledzenia przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS. Ponadto współpracujemy z firmami godnymi zaufania oraz sprawdzonymi na rynku. Nasi przewoźnicy to między innymi UPS, DHL, TNT, FedEx.

Ubezpieczenie przesyłki do Włoch

Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych, rozwiniętych firm, bankowości oraz dużej wartości wysyłanych przesyłek, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki.

Ceny przesyłki do Włoch

Usługi kurierskie to alternatywa usług pocztowych. W obu tych przypadkach nie można jednoznacznie określić, jakie koszty poniosą Państwo, jako klient. Cena takiej usługi jest zależna od wielu czynników. Po pierwsze należy ustalić czy nasza przesyłka jest listem czy paczką. Kolejnym elementem są gabaryty przesyłki. Im większa i cięższa paczka, tym większe będą koszty jej doręczenia. Następnym czynnikiem wpływającym na koszt transportu przesyłki jest sposób jej nadania. W przypadku pojawienia się wątpliwości chętnie pomożemy z wyceną.

Przesyłka do Włoch – jak zapakować?

Przed nadaniem paczki zalecamy zapoznanie się z zaleceniami odnośnie jej pakowania i oznaczania. Istotną czynnością jest odpowiednie zabezpieczenie pudełka oraz przedmiotu znajdującego się wewnątrz niego, co pozwoli zapobiec uszkodzeniu w przypadku ewentualnych wstrząsów. Konieczne jest również umieszczenie listu przewozowego na opakowaniu, co pozwoli kurierowi z łatwością dowieźć towar do celu. W przypadku dalszych pytań zapraszamy do kontaktu (kontakt@globkurier.pl).

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o prawidłowym zapakowaniu przesyłki: Jak zapakować paczkę?

Czego nie należy wysyłać w paczce do Włoch?

Do Włoch zabrania się wysyłki baterii litowych, zarówno luzem, jak i zainstalowanych w jakichś urządzeniach, papierosów, tytoniu, kosmetyków, esencji, olejów, pojemników aerozolowych, mięsa oraz napojów alkoholowych i środków dezynfekujących. Lista ta może się jednak zmieniać, w związku z czym warto sprawdzać ją na bieżąco. Zakazuje się również umieszczania w przesyłkach towarów niebezpiecznych, zgodnie z przepisami europejskiej umowy międzynarodowego przewozu drogowego materiałów niebezpiecznych.

Jeżeli regularnie wysyłasz przesyłki zagranicę, oczywiście możesz negocjować stawki przesyłek kurierskich. 

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Włoch