Menu

Przesyłki kurierskie do Włoch, paczka z Włoch do Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Włoch!

Jak nadać paczkę do Włoch?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Włoch, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Włoch.

Zobacz film jak wysłać paczkę do Włoch!

Paczka do Włoch - cena

Ile kosztuje paczka do Włoch? Usługi kurierskie to alternatywa usług pocztowych. W obu tych przypadkach nie można jednoznacznie określić, jakie koszty poniosą Państwo, jako klient. Cena paczki uzależniona jest od wielu czynników. Jednym z nich jest rodzaj przesyłki (list, paczka, paleta). Koszt może być zależny od wagi paczki. Im większa i cięższa paczka, tym większe będą koszty jej doręczenia. Ponadto, należy pamiętać że wpływ na to ile kosztuje paczka mają również wybrane usługi dodatkowe (ubezpieczenie, dostawa ekspresowa).

 

Pamiętaj, że w GlobKurier zarejestrowani klienci mogą wysłać przesyłki zagraniczne taniej! Uzyskaj dostęp do dedykowanego cennika z ofertami specjalnymi.

Tanie paczki do Włoch z GlobKurier.pl

GlobKurier jest profesjonalnym operatorem logistycznym, zajmującym się przewozem towarów do wszystkich krajów na świecie. Jednym z nich są Włochy wraz z jej wszystkimi wyspami. Realizujemy transport drogowy i lotniczy. Kładziemy nacisk na jakość, a wszyscy podwykonawcy, z którymi od lat współpracuje nasza firma należą do grona zaufanych partnerów. Tak czy inaczej, tak dogodna lokalizacja Włoch sprawia, że proceder wysyłania paczek na linii Polska – Włochy, Włochy – Polska jest stosunkowo duży – dziesiątki przesyłek wędrują między tymi dwoma państwami. Paczka do Włoch realizowana jest przez naszą platformę od wielu lat. Jak najtaniej wysłać paczkę? Skorzystaj z naszego wygodnego kalkulatora, który pozwala porównywać oferty wielu firm kurierskich. Zamówienie kuriera jest niezwykle proste! Wskaż adres na który chcesz wysłać paczkę, uzupełnij dane nadawcy i kraj nadania. Tania paczka jest możliwa, dzięki szerokiej oferty brokera usług kurierskich GlobKurier!

 

Na naszym blogu możesz znaleźć więcej informacji, o tym jak wysłać paczkę do Włoch.

Cennik usług na międzynarodowy transport przesyłek do Włoch

Chcesz dowiedzieć się ile kosztuje przesyłka do Włoch? Sprawdź poniżej cennik kuriera dla klientów indywidualnych lub biznesowych. Zarejestrowani klienci mają niższe ceny! Twój zrabatowany cennik jest dostępny w Panelu Klienta po zalogowaniu się.

Paczki i przesyłki do Włoch

Przyjrzyjmy się nieco jak wyglądają statystyki dotyczące Włoch i przesyłek, które są do nich kierowane. Rocznie platformy transportowe takie jak nasza mają kilkaset zamówień na przewiezienie paczki do Włoch. Najczęściej kierowane są one do największych miast takich jak Rzym (Roma), Mediolan (Milano), Neapol (Napoli), Turyn (Torino). Część osób wysyła również paczki do nieco mniejszych miejscowości a więc min. do: Brescia, Prato, Reggio di Calabria, Modena, Parma, Perugia, Reggio nell’Emilia czy Livorno. Średnia waga paczki to 8kg. Paczki przebywają 1223 km by dotrzeć do włoskiej granicy. Warto również wspomnieć skąd wysyła się najwięcej paczek do Włoch. Jak możemy się domyśleć, przodują największe miasta naszego kraju. Co ważne, coraz częściej użytkownicy chcący nadać przesyłkę nie zanosi jej do punktu, tylko decyduje się na odbiór paczki przez kuriera z ich domu. Wysyłając z GlobKurier możesz przekazać przesyłkę kurierowi. To bardzo wygodne rozwiązanie, które nie wpływa na zwiększenie ceny.  Zobacz również jak wysyłać pamiątki z wakacji kurierem.

 

Zamów kuriera pod wskazany adres już dziś!

 

 

Mapa Włoch

 

 

 

Mapa Włochy
PowierzchniaLudnośćStolica
302 072,84 km²60 483 973Rzym
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – RzymPolska – NeapolPolska – Turyn
Polska – MediolanPolska – WenecjaPolska – Florencja

Zobacz też: 

Kody pocztowe paczka do Włoch

Wysyłając paczkę do Włoch musimy zadbać o jej odpowiednie zaadresowanie. Ważne jest podanie nie tylko ulicy czy numeru domu, ale również kodu pocztowego. We Włoszech składają się one z 5 cyfr. Nie wystarczą one jednak do tego, by nasza przesyłka dotarła do adresata. Bardzo ważnym jest również to, aby kod pocztowy poprzedzić nazwą prowincji a dokładniej jej skrótem. Prezentują się one następująco:

Chieti – CH
L’Aquila – AQ
Pescara – PE
Teramo – TE
Crotone – KR
Reggio Di Calabria – RC
Vibo Valentia – VV
Avellino – AV
Benevento – BN
Caserta – CE
Napoli – NA
Salerno -SA
Catanzaro – CZ
Cosenza – CS
Potenza – PZ
Matera – MT
Bologna – BO
Ferrara – FE
Forli – FC
Modena – MO

 

Jeśli mimo wszystko mamy wątpliwości czy kod pocztowy, jaki zamierzamy wpisać w formularz jest prawidłowy możemy skorzystać z licznych stron internetowych, które pozwalają na wyszukanie prawidłowego kodu. To proste i intuicyjne rozwiązanie, dzięki któremu zyskujemy pewność, że paczka trafi na miejsce bez żadnych trudności.

Śledzenie paczki do Włoch

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie przesyłek Włochy

Każda przesyłka jest przez nas traktowane skrupulatnie i aby zagwarantować Państwu pewność odnośnie transportu, jako GlobKurier oferujemy pełny wgląd w proces wysyłki. Każda paczka do Włoch jest dla Państwa bez wątpienia ważna, więc udostępniamy Państwu możliwość śledzenia przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS. Wpisz dane paczki i poznaj jej aktualną lokalizację! Ponadto współpracujemy z firmami godnymi zaufania oraz sprawdzonymi na rynku. Nasi przewoźnicy to między innymi UPS, DHL, FedEx.

Transport przesyłki do Włoch

Decydując się na wysyłkę paczki do Włoch chcemy mieć pewność, że dotrze ona na miejsce w idealnym stanie. Nie da się jednak ukryć, że odległość, którą musi przemierzyć jest dość spora. Na szczęście możemy zrobić wiele w kierunku zabezpieczenia naszej przesyłki. Przede wszystkim warto wybierać te oferty, które w cenie zawierają ubezpieczenie przesyłki lub wykupić je dodatkowo – większość przewoźników daje taką możliwość. Ubezpieczenie paczki chroni ją nie tylko przed zniszczeniem, ale również gwarantuje odzyskanie pieniędzy w przypadku gdyby paczka zaginęła lub została skradziona. Mowa tu oczywiście nie tylko o kosztach wysyłki, ale również przewożonego towaru. To jednak nie jest jedyny sposób, dzięki któremu możemy zwiększyć bezpieczeństwo naszej paczki do Włoch. Przede wszystkim powinniśmy zadbać o to, by paczka była odpowiednio spakowana. Jak zapakować przesyłkę do Włoch? Opakowanie nie powinno być znacząco większe niż przedmiot, który do niego wkładamy. Pustą przestrzeń należy wypełnić za pomocą ścinków papierowych, styropianu lub specjalnych foliowych, dmuchanych wypełniaczy. Opakowanie szczelnie zaklejamy folią stretch, która dodatkowo doskonale chroni paczkę przed wilgocią. Ważne jest również stosowanie odpowiednich oznaczeń (szczególnie w przypadku, gdy w paczce znajdują się przedmioty szklane lub elektronika). Dzięki temu kurier wie, że dana przesyłka wymaga szczególnej ostrożności. Wybierz karton, zamiast foliopaków. Kartonowe opakowania są bardziej wytrzymałe i pozwalają bezpiecznie przetransportować ciężkie przedmioty. Pamiętaj, aby list przewozowy był umieszczony w widocznym miejscu i czekaj na odbiór paczki przez kuriera. 

Jak długo idzie paczka do Włoch?

To kolejne pytanie, które zadaje sobie wiele osób poszukującego taniego kuriera. Nie da się bowiem ukryć, że przesyłki do Włoch transportowane drogą lądową dojdą nieco później niż w przypadku wysłania ich np. samolotem. Ile idzie paczka z Włoch do Polski? Czas dostawy przez kuriera jest różny u poszczególnych przewoźników, niemniej najczęściej wynosi od 4 do 5 dni roboczych. Czas ten możemy nieco skrócić gdy zdecydujemy się na przesyłkę priorytetową. Wówczas jednak musimy mieć świadomość, że jej cena będzie wyższa. Najlepszym sposobem jest więc po prostu sprawdzenie jak szybko dany kurier dostarczy naszą paczkę. Możesz zrobić to wygodnie za pośrednictwem naszej platformy. Wystarczy skorzystać z naszego kalkulatora wycen, gdzie sprawdzisz m.in. czas doręczenia i usługi dodatkowe, które oferują kurierzy. 

Przerwa wakacyjna w wysyłce paczek do Włoch

Wiele osób z całą pewnością słyszało o włoskiej przerwie wakacyjnej, która ma miejsce w sierpniu. Włosi znani są z tego, że nie przepadają za pośpiechem oraz chętnie korzystają z możliwości wypoczynku. Życie w tym kraju przez cały rok toczy się niespiesznie jednak w sierpniu ustaje jeszcze bardziej. Jest to jeden z najcieplejszych miesięcy roku, co więcej, w tym czasie odbywa się ferragosto – czyli włoskie święto sięgające jeszcze pogańskich czasów. Dla wielu Włochów jest to okazja do wzięcia urlopu, przedłużenia sobie weekendu oraz wyjazdu. Wiele firm, doskonale zdając sobie sprawę z tego, że w sierpniu i tak nie będzie działać efektywnie decyduje się na zawieszenie działalności (np. produkcji) i ogłoszenie sierpnia miesiącem przerwy wakacyjnej. Warto mieć tego świadomość wysyłając paczkę do Włoch – szczególnie jeśli zamierzamy korzystać również z usług lokalnych magazynów czy sortowni paczek. utrudnione może być również dostarczanie paczek z Włoch do Polski. Warto jednak mieć świadomość, że wysłanie paczki w trakcie włoskiej przerwy wakacyjnej nie jest całkowicie niemożliwe. Istnieją bowiem firmy kurierskie, które z powodzeniem przewiozą ją również w sierpniu. Niemniej jednak dokładne sprawdzenie oferty jest wskazane by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek.

Kurier Polska - Włochy - przewoźnicy

Nie wszyscy przewoźnicy w naszym kraju oferują przesyłki międzynarodowe, niemniej jednak nie ma czym się martwić. Pamiętajmy, że Włochy, podobnie jak Polska należą do Unii Europejskiej, dzięki czemu przepływ towarów jest znacznie łatwiejszy. Zarówno twoja przesyłka jak i paczka z Włoch dotrą więc bez problemu. Oferty przesyłek do Włoch oferuje kilkanaście polskich firm kurierskich. Wśród tych, które najczęściej są wybierane przez naszych użytkowników wymienić możemy firmę GLS, UPS, FeedEX . Na trasie Polska Włochy usługi przewozu paczek świadczy również DPD. Dlatego też, niezależnie od tego w jakim regionie kraju mieszkasz – masz w czym wybierać i z pewnością bez trudu znajdziesz firmę kurierską, która spełni twoje oczekiwania. Nadaj wygodnie przesyłkę do Włoch kurierem za pomocą formularza wyceny! 

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o GLS, opinie o kurierze GLS, opinie GLS
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki do Włoch

Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych, rozwiniętych firm, bankowości oraz dużej wartości wysyłanych przesyłek, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki. Wysyłaj wybraną przez siebie firmą kurierską i postaw na bezpieczeństwo bez dodatkowych opłat. Zamów kuriera za pomocą naszego formularza!

Czego nie można wysyłać do Włoch?

Do Włoch zabrania się wysyłki baterii litowych, zarówno luzem, jak i zainstalowanych w jakichś urządzeniach, papierosów, tytoniu, kosmetyków, esencji, olejów, pojemników aerozolowych, mięsa oraz napojów alkoholowych i środków dezynfekujących. Lista ta może się jednak zmieniać, w związku z czym warto sprawdzać ją na bieżąco. Zakazuje się również umieszczania w przesyłkach towarów niebezpiecznych, zgodnie z przepisami europejskiej umowy międzynarodowego przewozu drogowego materiałów niebezpiecznych.

                                                         Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Włoch.

Paczki do Włoch - oferta dla firm

Paczki do Włoch i paczka z Włoch w ofercie dla firm w Globkurier.pl

Obecnie coraz więcej polskich firm eksportuje swoje towary i produkty do krajów Europy, w tym również do Włoch. Prowadzisz taką firmę? Tani kurier jest więc w twoim zasięgu. Musisz bowiem wiedzieć, że firmy przewozowe doceniają stałe zlecenia na większą liczbę przesyłek. Dlatego też przedsiębiorcy mogą liczyć na spore obniżki cen. Szczególnie gdy firma zdecyduje się na współpracę z nami. Jako partner pozyskujący klientów mamy bowiem lepszą pozycję negocjacyjną, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować Ci ceny niższe nawet o 70%. Szeroki wybór ofert firm kurierskich, możliwość wysyłania zarówno listów, paczek jak i palet sprawia, że nasze usługi dostosowane są do potrzeb każdej firmy. Na uwagę zasługuje również możliwość integracji z licznymi platformami sprzedażowymi, dzięki której wysyłka paczek do Włoch staje się jeszcze łatwiejsza i szybsza. Warto wspomnieć również o tym, że przesyłki mogą być nadawane masowo. Zapewniamy zbiorcze generowanie listów przewozowych, jedną fakturę a także możliwość odroczenia płatności. Skracamy czas dostawy nawet o 80 procent. Oszczędzasz więc nie tylko pieniądze. Słowem, jesteśmy wsparciem dla biznesu, jakiego potrzebujesz. Nasze usługi dostępne są bez dodatkowych umów i opłat.    

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20