przesyłki, tanie paczki polska norwegia

Paczka do Norwegii, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Norwegii już od 61 zł!

Jak nadać paczkę do Norwegii?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Norwegii, skorzystaj z opcji „Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary.Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Norwegii.

Do Norwegii wymagana jest odprawa celna

Wysyłasz regularnie?

Załóż bezpłatne konto i odbierz zniżki na stałe bez zobowiązań
 

Chcesz wysyłać paczkę kurierem?

Skorzystaj z kalkulatora kosztów i nadaj paczkę dziś!
 

Cennik usług na międzynarodowy transport przesyłek do Norwegii

Dla firm
Klient indywidualny

Przesyłki międzynarodowe – NORWEGIA_dla firmy

CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJkoperta do 0,5kg1kg5kg10kg20kg30kg40kg50kg60kg70kg
PRZESYŁKI EKSPORTOWE
TRANSPORT DROGOWY6161108134161188233 279324369
Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
TRANSPORT LOTNICZY94941952783404968649979991261
Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze
PRZESYŁKI IMPORTOWE
TRANSPORT DROGOWY121121172218252286377429476528
Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
TRANSPORT LOTNICZY101101214305415543103711681300 1432
Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze

Prowadzisz firmę? Zaoszczędź na przesyłkach do Norwegii

Paczki i przesyłki do Norwegii

Norwegia posiada jedną z najlepszych gospodarek świata. Ciągle wzrasta też liczba polskich firm, które decydują się na współpracę z norweskimi przedsiębiorstwami. Obecnie Norwegia jest jednym z najbogatszych na świecie w przeliczeniu na mieszkańca. Dodatkowo, obecność Polonii w Skandynawii sprawia, że wysyłka paczki z Polski do Norwegii staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem.

 

Głównym miejscem wysyłek paczek jest Oslo

paczki do Norwegii, przesyłki do Norwegii

Transport przesyłki do Norwegii

Dzięki GlobKurier, jest to przedsięwzięcie tańsze i bezpieczniejsze niż mogłoby się wydawać.

Oferujemy organizację transportu zarówno frachtem, jak i drogą morską w atrakcyjnej cenie.
Mimo odległości do Półwyspu Skandynawskiego, oferujemy również przesyłki ekspresowe skracające czas dostawy do nawet 2 dni.

Dzięki GlobKurier.pl – polskiej firmie transportowej, zatrudniającej wykwalifikowany personel i współpracującej z wieloma przewoźnikami na całym świecie – możesz już teraz ograniczyć wydatki na transport do Norwegii! Oprócz niskiego kosztu zapewniamy szybki czas dostawy oraz wysokie bezpieczeństwo przesyłki. W każdej chwili możesz także śledzić swoją przesyłkę online.

Śledzenie paczki do Norwegii

Wszystkie przesyłki są przez nas traktowane skrupulatnie i aby zagwarantować Państwu pewność odnośnie podróży przesyłki, jako GlobKurier oferujemy pełny wgląd w proces wysyłki. Każda paczka jest dla Państwa jako klienta wartościowa więc udostępniamy możliwość śledzenia przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS. 

Ubezpieczenie paczki do Norwegii

Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych oraz dużej częstotliwości wysyłki wartościowych przesyłek do Niemiec, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki.

Czego nie można wysyłać do Norwegii?

Norwegia bardzo rygorystycznie podchodzi do przychodzących przesyłek, dlatego warto dobrze zastanowić się nad tym, czy aby na pewno możemy nadać swoją przesyłkę do tego kraju.

Ze względu fakt, że Norwegia nie jest państwem członkowskim Unii Europejskiej warto zaznaczyć pewne ograniczenia w przypadku wysyłania paczek. Przede wszystkim bezwzględnie zabronione jest przesyłanie takich przedmiotów jak narkotyki, lekarstwa, trucizny, broń, amunicja, fajerwerki, alkohol o zawartości alkoholu powyżej 60%, mięsa, mleka i produktów pochodnych pochodzących spoza krajów należących do EOG, ssaków, zwierząt egzotycznych, roślin (w tym nasion, cebulek, sadzonek itp.) przeznaczonych do uprawy, a także ziemniaków. Co więcej, firmy kurierskie nie zezwalają na przewóz rzeczy, które prawnie dozwolone są pod ściśle określonymi warunkami (głównie ilościowymi).  Oprócz rzeczy takich jak broń, lekarstwa czy żywność do Norwegii nie należy wysyłać też gotówki. 

Dowiedz się więcej o procedurach celny w Norwegii z naszego bloga – Procedura celna – Norwegia​

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Norwegii

Jak długo idzie paczka do Norwegii?

Nadając przesyłki do Norwegii większość osób zastanawia się z pewnością, jaki jest czas doręczenia pakunku? Odpowiedź mogłaby brzmieć – to zależy. Ze względu na położenie między naszymi państwami, pakunek z Polski do Norwegii może trafić na kilka sposobów. Mamy tutaj na myśli zarówno drogę lądową, morską jak i lotniczą, każda z nich jest możliwa. Czas dotarcia paczki do Norwegii zależny jest od jej gabarytów, sposobu, w jaki jest transportowana, ale także nadanego jej statusu (możesz bowiem wykupić dodatkową opcję przyspieszającą jej dotarcie i w sposób ekspresowy, przesyłki do Norwegii trafią na przykład w ciągu jednego dnia). Z reguły są to zazwyczaj dwa dni robocze. W przypadku kiedy przesyłka płynie drogą morską (ze względu na przykład na swoją wagę lub wielkość) może to się przedłużyć do kilku dni. Kurierzy jednak dokładają wszelkich starań, aby czas oczekiwania był jednak ograniczony do absolutnego minimum.

Ile kosztuje paczka do Norwegii?

Paczkę do Norwegii można wysłać za naprawdę niewielkie pieniądze. Należy jednak pamiętać, że ostateczna kwota zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich jest waga pakunku oraz rozmiar nadawanej przesyłki do Norwegii. Im większa, tym ostateczna kwota może wzrosnąć. Wpływ na to ma również wybór ekstra opcji, na przykład takich jak dodatkowo płatne ubezpieczenie. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, jeśli paczki do Norwegii (i ich zawartość) są cenne. Może być tak, że mają niską wartość pieniężną, ale ogromną sentymentalną. Często zdarza się bowiem, że pakunki wysyłane do kraju na dalekiej północy mają trafić na przykład do dawno niewidzianych członków rodziny. Cena paczki z Polski do Norwegii w ostateczności jest zależna od wielu czynników. Jednakże obecnie o firmy kurierskie stają na wysokości zadania, aby ich oferty były bardzo korzystne i już za kilkanaście złotych możesz nadać paczki do Norwegii. Do tego w pełni bezpiecznie i zgodnie z obowiązującymi zasadami prawnymi!

Jak przygotować paczkę do Norwegii?

Ekspresowe przesyłki kurierskie i zwykła paczka do Norwegii bez problemu trafią do adresata, jeśli odpowiednio ją przygotujesz. Warto skorzystać z kilku porad, a my szybko spieszymy z ich opisaniem! Zadbaj zarówno o samo opakowanie jak i zabezpieczenie zawartości. Bez względu na to co masz w środku – odpowiednio to zabezpiecz. Możesz do tego użyć folii bąbelkowej, skrawków materiałów lub gazet. Całość owiń folią oraz taśmami przeznaczonymi do pakowania. Karton, z którego korzystasz, powinien mieć regularne wymiary. Pamiętaj, aby pozostawić także wolne miejsce na list przewozowy. Musi on znajdować się w widocznym miejscu, aby przewoźnik miał łatwy dostęp do najważniejszych informacji: kto nadaje paczkę, gdzie przesyłka ma trafić oraz czy wszystkie kwestie celne i formalne zostały spełnione. Pamiętaj także o numerze telefonu do odbiorcy danego towaru czy prezentu. To także usprawni dostarczenie pakunku i paczka do Norwegii trafi bez problemu!

Kurier Polska-Norwegia – kogo wybrać? Który kurier do Norwegii jest tani?

Zastanawiasz się jaką firmę wybrać, aby paczka do Norwegii dotarła bez większych komplikacji? Warto dać sobie szeroki wybór i skorzystać z usług brokera kurierskiego! To miejsce, w który znajdziesz niemal wszystkie aktualne oferty większości firm kurierskich. Dzięki stałej współpracy z przewoźnikami tacy brokerzy, jak Globkurier, mają bardzo korzystne warunki ofertowe. Dzięki temu możesz nadać paczkę do Norwegii o wiele szybciej i taniej niż bezpośrednio u kuriera. Na stronie internetowej brokera znajdziesz niemal wszystkie usługi kurierskie – włącznie z ewentualnymi zniżkami, promocjami i płatnymi opcjami dodatkowymi. Ponadto masz pewność, że zwarta ta informacje są rzetelne, zgodne z obowiązującym prawem. To ważne, zwłaszcza przy nadawaniu paczek zagranicznych. Niestety w sieci istnieje wielu oszustów czekających wręcz na osoby, które do tej pory nie miały styczności z firmami kurierskimi i nie mają doświadczenia w tej materii. Dlatego brokerzy są bezpieczną opcją dla tych, (ale nie tylko!) którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wysyłką paczki do Norwegii. Wszelkie formalności zostaną załatwione w jednym miejscu i nie sprawią większych problemów, ponieważ systemy nadawania paczek są tworzone w bardzo intuicyjny sposób. Każdy świetnie sobie z nim poradzi!

Paczki do Norwegii - podsumowanie

Paczki z Polski do Norwegii to opcja, którą obsługują niemal wszystkie dostępne na rynku firmy kurierskie. A dla krajów należących do Unii Europejskiej (takich jak Polska i Norwegia) wszelkie formalności są ograniczone wręcz do minimum. Oczywiście przed nadaniem i wyborem firmy kurierskiej, sprawdź, czy zawartość przesyłki jest zgodna z prawem obowiązującym w kraju na dalekiej północy. Dzięki temu paczka do Norwegii nie będzie obciążona potencjalnymi opóźnieniami. Miej również na uwadze sposób, w jaki zabezpieczasz pakunek. Kiedy wszystko masz gotowe – skorzystaj z usług zaufanej firmy kurierskiej lub sprawdź, co mogą zaoferować brokerzy.