• Paczka do Norwegii,
  przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Norwegii!

  Paczka do Norwegii, przesyłki kurierskie z Polski

  Jak nadać paczkę do Norwegii?

  Aby dokonać wyceny paczki do i z Norwegii, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary.Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Norwegii. Jak nadać paczkę do Norwegii? – sprawdź poniższą instrukcję. 

  Zobacz jak wysłać paczkę do Norwegii!

  Ile kosztuje paczka do Norwegii?

  Paczkę do Norwegii można wysłać za naprawdę niewielkie pieniądze. Należy jednak pamiętać, że ostateczna kwota zależy od kilku czynników. Pierwszym z nich jest waga pakunku oraz rozmiar nadawanej przesyłki do Norwegii. Im większa, tym ostateczna kwota może wzrosnąć. Wpływ na to ma również wybór ekstra opcji, na przykład takich jak dodatkowo płatne ubezpieczenie. Warto pomyśleć o takim rozwiązaniu, jeśli paczki do Norwegii (i ich zawartość) są cenne. Może być tak, że mają niską wartość pieniężną, ale ogromną sentymentalną. Często zdarza się bowiem, że pakunki wysyłane do kraju na dalekiej północy mają trafić na przykład do dawno niewidzianych członków rodziny. Cena paczki z Polski do Norwegii w ostateczności jest zależna od wielu czynników. Jednakże obecnie o firmy kurierskie stają na wysokości zadania, aby ich oferty były bardzo korzystne i już za kilkanaście złotych możesz nadać paczki do Norwegii. Do tego w pełni bezpiecznie i zgodnie z obowiązującymi zasadami prawnymi!

  Tani kurier do Norwegii z GlobKurier.pl

  Wybór przewoźnika będzie zależny m.in. od środków, jakie chcemy przeznaczyć na dostarczenie paczki oraz od tego, czy preferujemy transport lotniczy czy drogowy. W znalezieniu najlepszej oferty do określonych potrzeb pomoże wyszukiwarka GlobKurier.pl, która umożliwia porównywanie ofert z ponad 50 firm kurierskich. Korzystając z porównywarki, można liczyć na niższe ceny, rabaty, wygodę i dokładną informację o terminie dostarczenia paczki.

  Cennik usług na międzynarodowy transport przesyłek do Norwegii

  Dla firm
  Klient indywidualny

  Przesyłki międzynarodowe – NORWEGIA_dla firmy

  koperta do 0,5kg1kg5kg10kg20kg30kg40kg50kg60kg70kg
  PRZESYŁKI EKSPORTOWE – CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJ
  TRANSPORT DROGOWY61zł61zł108zł134zł161zł188zł233zł279zł324zł369zł
  Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
  TRANSPORT LOTNICZY94zł94zł195zł278zł340zł496zł864zł997zł999zł1261zł
  Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze
  PRZESYŁKI IMPORTOWE – CENY NETTO BEZ OPŁATY PALIWOWEJ
  TRANSPORT DROGOWY121zł121zł172zł218zł252zł286zł377zł429zł476zł528zł
  Czas doręczenia wynosi 1-3 dni robocze
  TRANSPORT LOTNICZY101zł101zł214zł305zł415zł543zł1037zł1168zł1300zł1432zł
  Czas doręczenia wynosi 1-2 dni robocze

  Paczki i przesyłki do Norwegii

  Norwegia posiada jedną z najlepszych gospodarek świata. Ciągle wzrasta też liczba polskich firm, które decydują się na współpracę z norweskimi przedsiębiorstwami. Obecnie Norwegia jest jednym z najbogatszych na świecie w przeliczeniu na mieszkańca. Dodatkowo, obecność Polonii w Skandynawii sprawia, że wysyłka paczki z Polski do Norwegii staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Z emigracją członków rodzin czy właścicieli firm na te tereny wiąże się także potrzeba wysyłania przesyłek do Norwegii, których najczęstszym kierunkiem jest Oslo. Polacy często wysyłają paczki także do takich miast jak Tafjord, Ålesund czy Åndalsnes. Dowiedz się,  co warto wiedzieć na temat wysyłania paczek do Norwegii. Więcej informacji w artykule Jak wysłać paczkę do Norwegii? – GlobKurier.pl.

  Mapa Norwegii
  mapa-Norwegia
  PowierzchniaLudnośćStolica
  385 207 km²5 391 369Oslo
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – OsloPolska – TafjordPolska – Ålesund
  Polska – ÅndalsnesPolska – BergenPolska – Stavanger

  Zobacz też: 

  Kody pocztowe paczka do Norwegii

  Zależnie od regionu, w Norwegii tak jak w Polsce funkcjonują różne kody pocztowe nawet dla tych samych miast, jednak w różnych ich częściach. Poniżej znajdują się numery kodów pocztowych dla niektórych norweskich miast:

  Oslo -0001 – 1483
  Akershus- 1300 – 1556 oraz 1900 – 2170
  Østfold -1501 – 1950
  Hedmark- 2201 – 2616
  Oppland -2601 – 2985
  Buskerud- 3001 – 3058 oraz 3300 – 3648  
  Vestfold- 3060 – 3297
  Telemark -3650 – 3999
  Rogaland- 4001 – 4600 oraz 5501 – 5595

   

   

   

   

  Śledzenie paczki do Norwegii

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Śledzenie paczki do Norwegii

  Wszystkie przesyłki są przez nas traktowane skrupulatnie i aby zagwarantować Państwu pewność odnośnie podróży przesyłki, jako GlobKurier oferujemy pełny wgląd w proces wysyłki. Każda paczka jest dla Państwa jako klienta wartościowa więc udostępniamy możliwość śledzenia przesyłki on-line oraz w postaci powiadomień SMS. 

  Transport przesyłki do Norwegii

  Dzięki GlobKurier, jest to przedsięwzięcie tańsze i bezpieczniejsze niż mogłoby się wydawać. Oferujemy organizację transportu zarówno frachtem, jak i drogą morską w atrakcyjnej cenie. Mimo odległości do Półwyspu Skandynawskiego, oferujemy również przesyłki ekspresowe skracające czas dostawy do nawet 2 dni. Dzięki GlobKurier.pl – polskiej firmie transportowej, zatrudniającej wykwalifikowany personel i współpracującej z wieloma przewoźnikami na całym świecie – możesz już teraz ograniczyć wydatki na transport do Norwegii! Oprócz niskiego kosztu zapewniamy szybki czas dostawy oraz wysokie bezpieczeństwo przesyłki. W każdej chwili możesz także śledzić swoją przesyłkę online.

  Jak długo idzie paczka do Norwegii?

  Nadając przesyłki do Norwegii większość osób zastanawia się z pewnością, jaki jest czas doręczenia pakunku? Odpowiedź mogłaby brzmieć – to zależy. Ze względu na położenie między naszymi państwami, pakunek z Polski do Norwegii może trafić na kilka sposobów. Mamy tutaj na myśli zarówno drogę lądową, morską jak i lotniczą, każda z nich jest możliwa. Czas dotarcia paczki do Norwegii zależny jest od jej gabarytów, sposobu, w jaki jest transportowana, ale także nadanego jej statusu (możesz bowiem wykupić dodatkową opcję przyspieszającą jej dotarcie i w sposób ekspresowy, przesyłki do Norwegii trafią na przykład w ciągu jednego dnia). Z reguły są to zazwyczaj dwa dni robocze. W przypadku kiedy przesyłka płynie drogą morską (ze względu na przykład na swoją wagę lub wielkość) może to się przedłużyć do kilku dni. Kurierzy jednak dokładają wszelkich starań, aby czas oczekiwania był jednak ograniczony do absolutnego minimum.

  Kurier Polska-Norwegia – kogo wybrać? Który kurier do Norwegii jest tani?

  Zastanawiasz się jaką firmę wybrać, aby paczka do Norwegii dotarła bez większych komplikacji? Warto dać sobie szeroki wybór i skorzystać z usług brokera kurierskiego! To miejsce, w który znajdziesz niemal wszystkie aktualne oferty większości firm kurierskich. Dzięki stałej współpracy z przewoźnikami tacy brokerzy, jak Globkurier, mają bardzo korzystne warunki ofertowe. Dzięki temu możesz nadać paczkę do Norwegii o wiele szybciej i taniej niż bezpośrednio u kuriera. Na stronie internetowej brokera znajdziesz niemal wszystkie usługi kurierskie – włącznie z ewentualnymi zniżkami, promocjami i płatnymi opcjami dodatkowymi. Ponadto masz pewność, że zwarta ta informacje są rzetelne, zgodne z obowiązującym prawem. To ważne, zwłaszcza przy nadawaniu paczek zagranicznych. Niestety w sieci istnieje wielu oszustów czekających wręcz na osoby, które do tej pory nie miały styczności z firmami kurierskimi i nie mają doświadczenia w tej materii. Dlatego brokerzy są bezpieczną opcją dla tych, (ale nie tylko!) którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z wysyłką paczki do Norwegii. Wszelkie formalności zostaną załatwione w jednym miejscu i nie sprawią większych problemów, ponieważ systemy nadawania paczek są tworzone w bardzo intuicyjny sposób. Każdy świetnie sobie z nim poradzi!

  Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Norwegii?

  Ilość przewoźników realizujących przesyłki międzynarodowe zależy od rodzaju paczki, jej wymiarów i ciężaru. Wśród firm kurierskich zajmujących się dostarczaniem paczek do Norwegii znajdują się między innymi FedEX czy UPS.

  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Ubezpieczenie paczki do Norwegii

  Ze względu na mnogość kontaktów biznesowych oraz dużej częstotliwości wysyłki wartościowych przesyłek do Niemiec, proponujemy również dodatkową gwarancję w postaci ubezpieczenia. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki.

  Jak przygotować paczkę do Norwegii?

  Ekspresowe przesyłki kurierskie i zwykła paczka do Norwegii bez problemu trafią do adresata, jeśli odpowiednio ją przygotujesz. Warto skorzystać z kilku porad, a my szybko spieszymy z ich opisaniem! Zadbaj zarówno o samo opakowanie jak i zabezpieczenie zawartości. Bez względu na to co masz w środku – odpowiednio to zabezpiecz. Możesz do tego użyć folii bąbelkowej, skrawków materiałów lub gazet. Całość owiń folią oraz taśmami przeznaczonymi do pakowania. Karton, z którego korzystasz, powinien mieć regularne wymiary. Pamiętaj, aby pozostawić także wolne miejsce na list przewozowy. Musi on znajdować się w widocznym miejscu, aby przewoźnik miał łatwy dostęp do najważniejszych informacji: kto nadaje paczkę, gdzie przesyłka ma trafić oraz czy wszystkie kwestie celne i formalne zostały spełnione. Pamiętaj także o numerze telefonu do odbiorcy danego towaru czy prezentu. To także usprawni dostarczenie pakunku i paczka do Norwegii trafi bez problemu!

  Czego nie można wysyłać do Norwegii?

  Norwegia bardzo rygorystycznie podchodzi do przychodzących przesyłek, dlatego warto dobrze zastanowić się nad tym, czy aby na pewno możemy nadać swoją przesyłkę do tego kraju. Ze względu fakt, że Norwegia nie jest państwem członkowskim Unii Europejskiej warto zaznaczyć pewne ograniczenia w przypadku wysyłania paczek. Przede wszystkim bezwzględnie zabronione jest przesyłanie takich przedmiotów jak narkotyki, lekarstwa, trucizny, broń, amunicja, fajerwerki, alkohol o zawartości alkoholu powyżej 60%, mięsa, mleka i produktów pochodnych pochodzących spoza krajów należących do EOG, ssaków, zwierząt egzotycznych, roślin (w tym nasion, cebulek, sadzonek itp.) przeznaczonych do uprawy, a także ziemniaków. Co więcej, firmy kurierskie nie zezwalają na przewóz rzeczy, które prawnie dozwolone są pod ściśle określonymi warunkami (głównie ilościowymi).  Oprócz rzeczy takich jak broń, lekarstwa czy żywność do Norwegii nie należy wysyłać też gotówki. Dowiedz się więcej o procedurach celny w Norwegii z naszego bloga – Procedura celna – Norwegia​

  Paczka do Norwegii - odprawa celna i cło Norwegia

  Jeśli wysyłamy dokumenty, nie przechodzą one odprawy celnej. Wysyłając paczkę jako osoba prywatna, konieczna będzie faktura proforma i list przewozowy. W przypadku firm, podstawą do odprawy jest faktura handlowa, list przewozowy i numer EORI, który musi posiadać każda firma prowadząca wymianę towarów z krajami spoza Unii Europejskiej. Żeby otrzymać numer EORI, należy złożyć elektroniczny wniosek za pomocą platformy PUESC. Przesyłki z Norwegii do Polski do 150 euro są zwolnione z opłat celnych, natomiast z Polski do Norwegii są zwolnione z opłat do momentu, w którym ich wartość nie przekracza 200 koron norweskich. Oclenie produktów jest zależne także od charakteru ich pobytu na terenie kraju, czy też ich rodzaju. W razie wątpliwości związanych z tym, czy konkretny produkt będzie wymagał opłaty celnej, należy skontaktować się urzędem celnym.

  Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Norwegii

  Paczka do Norwegii - oferta dla firm

  Paczka do Norwegii i paczka z Norwegii w ofercie dla firm w GlobKurier.pl

  Jeśli prowadzisz firmę, koniecznie skorzystaj z porównywarki GlobKurier.pl. Różnica w cenie przy pojedynczej paczce dla firm do Norwegii, w porównaniu do paczek wysyłanych przez klientów indywidualnych waha się pomiędzy 28 zł a 438 zł w przypadku większych gabarytów. Czas doręczenia paczek w ofercie dla firm transportem drogowym wynosi 1-3 dni, natomiast w przypadku wyboru transportu lotniczego tylko 1-2 dni robocze. Paczkę i postępy w jej dostarczaniu można nieustannie śledzić za pomocą porównywarki. Dzięki niej można także zbiorczo generować listy przewozowe i masowo nadawać paczki. Platforma umożliwia także odraczanie terminów dostarczania paczek, co tej pory często bywało niemożliwe.

  kurier-paczka-do-norwegii

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20
  Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności (https://www.globkurier.pl/polityka-prywatnosci/). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.

  Paczki do Norwegii - podsumowanie

  Paczki z Polski do Norwegii to opcja, którą obsługują niemal wszystkie dostępne na rynku firmy kurierskie. A dla krajów należących do Unii Europejskiej (takich jak Polska i Norwegia) wszelkie formalności są ograniczone wręcz do minimum. Oczywiście przed nadaniem i wyborem firmy kurierskiej, sprawdź, czy zawartość przesyłki jest zgodna z prawem obowiązującym w kraju na dalekiej północy. Dzięki temu paczka do Norwegii nie będzie obciążona potencjalnymi opóźnieniami. Miej również na uwadze sposób, w jaki zabezpieczasz pakunek. Kiedy wszystko masz gotowe – skorzystaj z usług zaufanej firmy kurierskiej lub sprawdź, co mogą zaoferować brokerzy.