Na co zwrócić uwagę wysyłając paczki za granicę?

Przy wysyłaniu paczki za granicę należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem małej firmy, która wysyła produkty za granicę, czy po prostu wysyłasz prezent bliskiej osobie mieszkającej po drugiej stronie globu — musisz poznać kilka zasad wysyłania paczki za granicę. Przeczytaj, co trzeba wiedzieć, aby przesyłka międzynarodowa dotarła szybko i bezpiecznie do adresata.

kurier międzynarodowy, przesyłki międzynarodowe, przesyłki za granicę

Musisz skupić się na zaleceniach dotyczących pakowania i wytycznych odnośnie tego, co możesz, a czego nie możesz wysłać. Warto także poznać wskazówki, które pomogą zaoszczędzić trochę pieniędzy. Nadanie paczki za granicę wcale nie musi być drogie!

Wysyłasz paczki za granicę? Nie łam prawa!

Po pierwsze, nie wysyłaj niczego zabronionego. Co oznacza to polecenie? Wysyłając paczkę za granicę, niezwykle ważne jest, aby kraj, do którego wysyłasz, zaakceptował zawartość przesyłki. Wszystkie kraje mają indywidualne zasady i ograniczenia dotyczące tego, co może być legalnie transportowane. Jest to szczególnie ważne dla małych firm eksportujących produkty. Przed wysłaniem odwiedź krajową stronę pocztową, aby uzyskać informacje o tym, co można tam importować, a czego nie. Listy zakazanych produktów zawierają np.

 • materiały wybuchowe,
 • broń,
 • alkohol,
 • żywe zwierzęta i rośliny,
 • kość słoniowa,
 • futra,
 • pieniądze i papiery wartościowe.

Pewne towary są objęte bezwzględnym zakazem transportu, inne zdefiniowane są w wewnętrznych regulaminach poszczególnych firm kurierskich. Wysyłanie paczki za granicę nakłada na Ciebie obowiązek zapoznania się z międzynarodowymi przepisami.

Sprawdź przepisy celne

Jeśli wysyłasz paczki poza UE, będziesz musiał wypełnić dokumenty celne. Musisz zadeklarować zawartość i wartość przedmiotów umieszczonych w paczce. Pierwszą rzeczą do rozważenia przy wysyłce paczki za granicę są ograniczenia celne. Przepisy różnią się w poszczególnych krajach. Ponadto, jak już wiesz, niektóre przedmioty mogą być całkowicie zabronione, a inne mogą wymagać specjalnych certyfikatów lub pozwoleń na odprawę celną. Dlatego zawsze dobrze jest sprawdzić wymagania międzynarodowe przed wysłaniem czegokolwiek za granicę. Podaj też inne ważne szczegóły. Twój kurier będzie miał adres dostawy, ale ważne jest również podanie numeru telefonu i adresu e-mail odbiorcy. Podaj także opis towarów, w tym informacje o tym, jakie materiały są transportowane, z czego wykonany jest towar, do czego są używane towary i jaki jest kraj pochodzenia. Dane te pozwalają na pełną dokumentację i pomagają uniknąć opóźnień celnych lub blokad mających wpływ na dostawę.

Jak zaadresować paczkę za granicę?

paczki za granicę

Nadanie paczki za granicę wymaga pewnego przygotowania. Wydaje się to oczywiste, ale nieprawidłowe adresy dostawy są przyczyną większość problemów z międzynarodowymi paczkami. Wszystkie kraje formatują adresy inaczej, więc aby się nie pomylić, skontaktuj się z odbiorcą. Jeśli nie masz takiej możliwości, wypróbuj funkcjonalność Google, szybko znajdziesz, jak wygląda adresowy szablon w danym kraju. Zawsze na wszelki wypadek do paczki dołącz adres zwrotny. Realizacja zamówień jest kluczowym procesem dla firm e-commerce. Aby jednak upewnić się, że robisz to skutecznie, musisz upewnić się, że dane dotyczące wysyłki są prawidłowe. Aby to ułatwić, większość krajów używa standardowego formatu adresu, ale możemy znaleźć wyjątki. Co to jest format adresu i dlaczego jest ważny? Technicznie jest to zbiór informacji wskazujących na fizyczny cel. Informacje są zwykle przedstawiane w standardowym formacie, czyli:

 • nazwa odbiorcy
 • numer mieszkania lub domu
 • nazwa ulicy
 • nazwa miasta
 • obszar lub stan
 • kod pocztowy
 • nazwa kraju

Zasadniczo wszystkie adresy zawierają te same informacje, ale mogą być zapisane inaczej dla różnych krajów. Podczas wysyłania paczki jej dostawa zależy wyłącznie od szczegółów wysyłki. Nietrudno zrozumieć, że jeśli popełnisz jakieś błędy, może skończyć w niewłaściwym miejscu lub może zostać zwrócone (na Twój koszt). Z tego powodu prawidłowe adresowanie paczki ma kluczowe znaczenie dla dostarczenia przesyłek.

 • używaj wielkich liter
 • wpisz swój adres w języku angielskim
 • nie używaj więcej niż pięciu linii
 • wpisz pełną informację o adresie zwrotnym

Aby paczka zagraniczna dotarła, musi być czytelnie i prawidłowo zaadresowana. 

Wysyłka paczki za granicę — jak się przygotować?

Prawidłowo zważ i zmierz swoją przesyłkę. Zostaniesz zapytany o wagę w kg i wymiary w cm paczki już na etapie zlecania wysyłki. Te dane potrzebne są do wyliczenia kosztów realizacji usługi. Upewnij się, że te informacje są prawidłowe, zanim zatwierdzisz zlecenie. Jeśli Twoja paczka jest cięższa lub większa niż Twoja deklaracja, kurier może odmówić jej przyjęcia po przybyciu lub możesz zostać obciążony dodatkowymi opłatami. Ważne jest, aby zważyć i zmierzyć paczkę tak dokładnie i uczciwie, jak to możliwe. Kształt, długość, wysokość, waga i obwód paczki są używane do obliczenia ceny wysyłki. 

Wyceń swoją przesyłkę, korzystając z szybkiej wyceny:

Szybka wycena, przewoźnicy. GlobKurier, wyceń przesyłkę kurieską

Pakowanie paczki za granicę

Jeśli wysyłasz z zaufanym i renomowanym kurierem, ryzyko uszkodzenia paczki jest niskie, większość kurierów zapewnia odszkodowanie w przypadku takiego zdarzenia. Przed dokonaniem rezerwacji ochrony ubezpieczeniowej niezwykle ważne jest, aby sprawdzić listę przesyłek zabronionych i nieobjętych rekompensatą. Jeśli wyślesz zakazany towar w przypadku uszkodzenia, nie możesz liczyć na odszkodowanie. Aby jednak uniknąć najmniejszej szansy na uszkodzenie paczki, upewnij się, że jest ona bezpiecznie zapakowana. Zawsze zalecamy wysyłanie paczek w twardych, dwuściennych pudłach kartonowych, które mogą wytrzymać znaczną wagę oraz mogą zapobiec przewracaniu się podczas transportu. Paczki mogą przebyć tysiące kilometrów, aby dotrzeć do celu. Często dokonują wielu postojów i mogą podlegać sortowaniu i przetwarzaniu w wielu lokalizacjach. Nawet jeśli kurier dołoży wszelkich starań, aby bezpieczne dostarczyć paczkę, ważne jest, aby odpowiednio ją opakować.


Sprawdź, jak prawidłowo zapakować przesyłkę: https://www.globkurier.pl/blog/jak-zapakowac-paczke/


Zadbaj o bezpieczeństwo międzynarodowych paczek

Aby maksymalnie zminimalizować szansę na uszkodzenie przesyłki, owiń przedmioty folią bąbelkową. Wysyłaj również przedmioty w wysokiej jakości pudełkach z tektury falistej i nie zostawiaj w nich pustych przestrzeni. To pozwoli uniknąć obijania się zawartości podczas transportu. Nie oszczędzaj na wypełniaczach i materiałach amortyzujących. Jeśli wysyłasz coś delikatnego (elektronikę, świecę, szklanki) produkty kruche lub łamliwe, wyraźnie oznacz paczkę.

Sprawdź czasy dostawy

Gdy wysyłasz paczkę za granicę, z pewnością nie chcesz, aby przesyłka podróżowała tygodniami. Przy rezerwacji międzynarodowego kuriera sprawdź czasy dostawy. Być może fracht lotniczy będzie najlepszym rozwiązaniem, szczególnie jeśli zależy Ci na czasie. Planując wysyłkę paczki za granicę, pamiętaj o różnicach czasowych, kulturowych. Przed dokonaniem rezerwacji kuriera za granicą upewnij się, że w wybranym kraju dostawy nie ma świąt państwowych, tym sposobem unikniesz przykrych niespodzianek z opóźnieniami w dostawie. Problemy pojawiają się najczęściej w okresie świąt Bożego Narodzenia, kiedy wiele osób wysyła prezenty do swoich bliskich. W tych czasach kurierzy będą mieli określone terminy, aby zapewnić, że Twoja paczka dotrze na czas. Daty te są zwykle dostępne na stronie internetowej konkretnego kuriera.

Tani kurier za granicę

Co najważniejsze, nie musisz wydawać fortuny, wysyłając paczkę za granicę. Korzystanie z usługi porównywania przesyłek kurierskich jest najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na dostawach międzynarodowych. Ten sposób mogą wykorzystać osoby fizyczne, ale też małe i średnie firmy. Jak najtaniej wysłać paczkę za granicę? Warto skorzystać z porównywarki dostępnej na GlobKurier.pl. Korzystamy z sieci najlepszych międzynarodowych kurierów, takich jak DPD, GLS i TNT czy FedEx.

Paczki międzynarodowe w niskiej cenie

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą GlobKurier.pl. Świadczymy usługi po znacznie obniżonych stawkach. Otrzymujesz w wysokiej jakości usługę dostawy od znanych kurierów, po znacznie niższej cenie. W rzeczywistości możesz zaoszczędzić nawet do 80% na międzynarodowych przesyłkach kurierskich. Oferujemy konkurencyjne ceny i globalną sieć dostawców. Proponowane rozwiązania pomagają oszczędzać pieniądze i czas. Nasze ceny są szczególnie konkurencyjne w przypadku większych paczek. Dostarczamy paczki do ponad 190 krajów na świecie. Skontaktuj się z nami — jesteśmy w stanie pomóc w każdej kwestii związanej z wysyłką międzynarodową. Przesyłki kurierskie za granicę to nasza specjalność.

Jak wysłać paczkę za granicę? To proste!

Wystarczy, że wejdziesz na GlobKurier.pl i wypełnisz formularz. Musisz podać wymiary paczki, miejsce odbioru i destynację. Z listy proponowanych kurierów, wybierz opcję, która najbardziej Ci pasuje. Opłać usługę, a kurier odbierze paczkę w wyznaczonym przez Ciebie terminie. Jeśli interesują Cię rabaty bądź planujesz regularną wysyłkę za granicę, pamiętaj o założeniu darmowego konta. Zalogowani użytkownicy zyskują więcej.

PACZKA DO CHIN

Karolina Kadłubek, BOK, GlobKurier.pl

Karolina Kadłubek

Key Account Manager w firmie Globkurier.pl. Odpowiada za kontakt firmy z kluczowymi klientami. Koordynuje współpracę z przewoźnikami. Zarządza i wspiera swoim wieloletnim doświadczeniem Biuro Obsługi Klienta.


Wykorzystaj kod rabatowy i zaoszczędź na przesyłce​

Wpisując ten kod rabatowy otrzymasz 7% zniżki na przesyłki krajowe i międzynarodowe. Kod przeznaczony dla indywidualnych użytkowników naszej platformy. Dziel się wiedzą, rozwijaj i wysyłaj taniej z GlobKurier.pl