Menu

Paczka do Meksyku, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Meksyku!

Jak nadać paczkę do Meksyku?

Mówiąc o paczkach do Meksyku warto zacząć od przybliżenia najważniejszych informacji dotyczących tego kraju oraz przesyłek międzynarodowych. Meksyk jest 14 największym państwem na świecie, którego terytorium obejmuje prawie 2 mln km kwadratowych. Kraj ten dla wielu osób stał się miejscem podróży turystycznych – ma bowiem do zaoferowania naprawdę wiele. Nie dziwi również fakt, że część osób z naszego kraju zdecydowała się zamieszkać tam na stałe. 

 

Miasta, do których najczęściej wysyła się paczki to przede wszystkim Meksyk (stolica państwa), Ecatepec, Guadalajara, Puebla, Ciudad Juárez, Tijuana, León, czy Zapopan. Z tych miast najwięcej wysyłanych jest również paczek do Polski.

Ile kosztuje paczka do Meksyku

Przesyłki kurierskie poza teren Europy jak i poza granice Unii Europejskiej, są oczywiście droższe od tych krajowych. Trudno jednak określić jednoznacznie, ile kosztuje paczka do Meksyku. Zależy to bowiem od wielu czynników, podobnie jak w przypadku paczki do Stanów bądź przesyłki do Niemiec. Zapraszamy Państwa do kontaktu w ramach wyceny. Nasz unikalny system to możliwość zaoferowania wyjątkowo dobrej ceny dostawy z zapewnieniem wysokiej jakości usług. Wystarczy kilka kliknięć myszy, aby uzyskać dostęp do informacji przewozowych, w tym końcowej ceny przesyłki towaru, wybranej firmy, godziny, w której lepszy kurier odbierze pakunek, oraz doręczenia jej adresatowi.

Tani kurier do Meksyku z GlobKurier.pl

Oczywistym jest, że nikt z nas nie chce przepłacać i tani kurier to coś czego poszukujemy również w przypadku przesyłek międzynarodowych. Jak więc wybrać najtańszego przewoźnika? Przede wszystkim musimy zdawać sobie sprawę z tego, że ceny przesyłek do Meksyku zaczynają się od ponad 200 złotych za najmniejsze i najlżejsze paczki. Ostateczna cena wynika jednak w wagi oraz wymiarów przesyłki. Dlatego też chcąc wybrać najatrakcyjniejszą ofertę warto porównać oferty kilku firm kurierskich za pomocą strony, która pośredniczy w zamawianiu usług przewozowych. Dzięki temu musimy jedynie podać informację o naszej przesyłce aby szybko sprawdzić, który kurier w jej przypadku może zaoferować nam najlepszą cenę. To spora oszczędność czasu i prosty sposób na to, by przekonać się która oferta jest aktualnie najlepsza.

 

Paczki i przesyłki do Meksyku

W dzisiejszych czasach świat staje się globalną wioską. Coraz częściej kontaktujemy się i współpracujemy z krajami, które oddalone są od Polski o tysiące kilometrów. Zdarza się nam również wysyłać towary i produkty. Jednym z krajów, do których niektóre z firm i osób wysyłają paczki jest Meksyk. Decydując się na przesyłkę do Meksyku warto wiedzieć jak zrobić to tanio i w maksymalnie krótkim czasie. Odpowiedzmy więc na najważniejsze pytania dotyczące przesyłek międzynarodowych.

 

Mapa Meksyk

 

PowierzchniaLudnośćStolica
1 972 550 km²124 574 795Meksyk
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – MeksykPolska – EcatepecPolska – Guadalajara
Polska – PueblaPolska – TijuanaPolska – Ciudad Juárez

Wysyłka paczek do Meksyku - kody pocztowe

Wysyłając przesyłki międzynarodowe musimy pamiętać o tym jak ważne jest ich odpowiednie adresowanie. Pamiętać w szczególności należy o tym jak wyglądają kody pocztowe w tym kraju. Kody pocztowe w Meksyku są nadawane przez SEPOMEX. Są pięciocyfrowe oraz wzorowane na systemie kodów pocztowych w Stanach Zjednoczonych. Pierwsze dwie cyfry identyfikują stan (lub jego część); a zadania są wykonywane alfabetycznie według nazwy stanu/dzielnicy Meksyku.

Śledzenie paczki do Meksyku

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Transport przesyłki do Meksyku - Jak długo idzie paczka do Meksyku?

Oczywistym jest, że wysyłając przesyłkę do Meksyku chcemy aby jak najszybciej dotarła ona na miejsce. Musimy jednak mieć świadomość, że przesyłki międzynarodowe zajmują nieco więcej czasu – szczególnie w przypadku gdy mamy do czynienia z krajami spoza Europą. Ile więc trwa transport przesyłki do Meksyku? Wszystko zależy oczywiście od tego, jaki rodzaj transportu wybierzemy. Najszybszym rozwiązaniem jest oczywiście transport lotniczy – w tym przypadku czas doręczenia paczki wynosi od 2 do ok 5 dni roboczych.

Kurier Polska-Meksyk - kogo wybrać? Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Meksyku?

Obecnie wiele firm oferuje przesyłki międzynarodowe. Wśród nich nie brakuje również tych, które obsługują tak odległe kraje jak Meksyk. Z jakimi przewoźnikami możemy wysłać nasze paczki? Są to między innymi ogólnoświatowe firmy kurierskie takie jak FedEx, TNT czy UPS. Swoja ofertę paczek do Meksymu ma również DHL Express. Jak więc widzimy wybór jest naprawdę spory.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie TNT, opinie o TNT, opinie o kurierze TNT
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki do Meksyku

Przewoźnicy z którymi współpracujemy to starannie wyselekcjonowane firmy, które łączą z GlobKurier wspólne wartości takie jak odpowiedzialność wobec powierzonego zadania. Jest to wymagane ze względu na klientów używających usług kurierskich w ramach kontaktów biznesowych. Biorąc pod uwagę dystans oraz wartość przesyłki zapraszamy do rozważenia propozycji dodatkowego ubezpieczenia przesyłki. Jako GlobKurier gwarantujemy to, że w przypadku utraty przesyłki zostanie wystosowana odpowiednia rekompensata przy zakupie dodatkowego ubezpieczenia. Opłata za wspomniane ubezpieczenie jest zależna od wartości przesyłki.

Jak przygotować paczkę do Meksyku?

Istotną czynnością jest odpowiednie zabezpieczenie pudełka oraz przedmiotu znajdującego się wewnątrz niego, co pozwoli zapobiec uszkodzeniu w przypadku ewentualnych wstrząsów. Konieczne jest również umieszczenie listu przewozowego na opakowaniu, co pozwoli kurierowi z łatwością dowieźć towar do celu. W przypadku dalszych pytań zapraszamy do kontaktu.

Czego nie można wysłać do Meksyku?

Przede wszystkim bezwzględnie zabronione jest przesyłanie takich przedmiotów, jak narkotyki, lekarstwa, trucizny, broń, amunicja, fajerwerki, alkohol o zawartości alkoholu powyżej 60%, mięsa, mleka i produktów pochodnych pochodzących spoza krajów należących do EOG, ssaków, zwierząt egzotycznych. Ponadto nie wolno umieszczać w przesyłce alkoholu, papierosów, żywności z krótkim terminem przydatności czy szczątków ludzkich. W przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Przesyłka do Meksyku jak zapakować?

Istotną czynnością jest odpowiednie zabezpieczenie pudełka oraz przedmiotu znajdującego się wewnątrz niego, co pozwoli zapobiec uszkodzeniu w przypadku ewentualnych wstrząsów. Konieczne jest również umieszczenie listu przewozowego na opakowaniu, co pozwoli kurierowi z łatwością dowieźć towar do celu. W przypadku dalszych pytań zapraszamy do kontaktu.

Paczka do Meksyku - odprawa celna i cło Meksyku

Mówiąc o przesyłkach do Meksyku warto wspomnieć również, że są one objęte odprawą celną, dlatego też do paczki muszą być dołączone odpowiednie dokumenty, które na nią pozwolą. W przypadku paczki do Meksyku, której wartość nie przekracza 22 Eur osoby prywatne muszą nakleić na paczkę list przewozowy, fakturę proforma oraz oświadczenie eksportera. Firmy muszą zaś posiadać numer EROI oraz dołączyć oświadczenie, fakturę handlową oraz list przewozowy. W przypadku paczek do Meksyku, których wartość przekracza 22 Eur zarówno osoby prywatne, jak i firmy muszą również dołączyć upoważnienie do odprawy celnej.

                                                    Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Meksyku

Paczka do Meksyku - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Meksyku

Warto wspomnieć również o tym, że w przypadku przesyłek do Meksyku możliwy jest nie tylko transport pojedynczych, prywatnych paczek. Firmy, które wysyłają do tego kraju większą liczbę przesyłek lub towarów mogą liczyć na specjalną ofertę. Najbardziej opłacalny w tym przypadku jest transport paletowy. Nie tylko jest on bardziej korzystny finansowo niż nadawanie pojedynczych paczek, ale również pozwala na skorzystanie z szeregu usług dodatkowych. Wśród nich wymienić możemy między innymi elektroniczny dostęp do potwierdzonych dokumentów, E-mail powiadamiający odbiorcę o odbiorze i dostawie SMS powiadamiający odbiorcę o odbiorze i dostawie czy telefoniczne ustalenie terminu dostawy z odbiorcą. Przesyłki paletowe są również objęte ubezpieczeniem, dlatego nie musimy bać się strat finansowych. Słowem, w przypadku prowadzenia własnej firmy jest to znacznie korzystniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20