Paczka do Rumunii, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę do Rumunii!

Jak nadać paczkę do Rumunii?

Aby dokonać wyceny paczki do i z Rumunii, skorzystaj z opcji Szybka Wycena. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Rumunii.

Ile kosztuje paczka do Rumunii?

Jak wspominaliśmy – w przypadku paczek nie jest możliwe podanie jednej, konkretnej ceny, która zależy bowiem od wielu czynników. Niemniej jednak ceny przesyłek kurierskich do Rumunii nie są wygórowane. Było tak w czasach kiedy kraj ten nie należał do Unii Europejskiej. Wówczas za paczkę do Rumunii musieliśmy zapłacić nawet kilkaset złotych. Obecnie w ofercie firm kurierskich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. Co więcej, dokładne sprawdzenie ofert pozwala nam jeszcze zmniejszyć ten koszt. 

Tani Kurier do Rumunii z GlobKurier.pl

Nie da się ukryć, że samodzielne poszukiwanie najtańszej oferty przesyłek międzynarodowych bywa trudne i czasochłonne. Dlatego też warto skorzystać z możliwości, które dają nam platformy transportowe. Strony takie jak nasza pozwalają szybko porównać ceny wszystkich przewoźników. Wystarczy jedynie podać wymiary oraz wagę paczki by dowiedzieć się w jakiej cenie może przetransportować nam ją dana firma kurierska. To jednak nie wszystko. Korzystanie z platformy transportowej jest bowiem również prostym sposobem na obniżenie kosztów przesyłki. Jak to możliwe? Jako pośrednik, który pozyskuje dla firmy kurierskiej nowych klientów platforma transportowa może negocjować ceny, które wyświetla na swojej stronie. Dzięki temu mogą być one nawet o kilkadziesiąt procent niższe niż regularny cennik danej firmy kurierskiej. Słowem, samodzielnie nie będziemy w stanie znaleźć tak atrakcyjnej cenowo oferty. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm i osób prywatnych wysyłających paczki do Rumunii decyduje się na skorzystanie z takiego narzędzia.

 

Paczki i przesyłki do Rumunii

Rumunia to malowniczy kraj, który wciąż dla wielu osób pozostaje jednak nieco nieznany. Zupełnie niesłusznie. Państwo to ma bowiem wiele do zaoferowania zarówno turystom, jak i przedsiębiorcom, którzy poszukują nowych rynków sprzedaży swoich towarów i produktów. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie przesyłkami międzynarodowymi do Rumunii w ostatnim czasie wzrasta. Co jednak warto wiedzieć o paczkach do Rumunii? Ile kosztują? Jak szybko docierają do celu? Pora odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące przesyłek do Rumunii. Chcąc poruszyć temat paczek międzynarodowych w Rumunii warto nieco przybliżyć ten kraj. Jest to państwo leżące w południowo-wschodniej części Europy posiadające dostęp do Morza Czarnego. To kraj, który z Węgrami, Serbią, Bułgarią, Ukrainą i Mołdawią. Rumunia oddalona jest od Polski o niespełna 800 kilometrów. To kraj, który z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Nie brakuje w nim bowiem malowniczych plaż oraz wysokich i pięknych gór.  Aż 30% powierzchni tego kraju zajmują Karpaty. Nie brakuje również innych, wartych zobaczenia zabytków. Wśród nich wymienić trzeba przede wszystkim zamki w Transylwanii, np. w Sybinie, Braszowie czy Branie. Ostatni z nich jest znany jako zamek Hrabiego Draculi co sprawia, że każdego roku odwiedzają go tysiące turystów. Podobnie sprawa wygląda w przypadku nadmorskich kurortów, które kuszą swoim pięknem, doskonałym regionalnym jedzeniem oraz gościnnością. Rumunia jest krajem, który intensywnie rozwija się gospodarczo. Z tego właśnie powodu coraz częściej staje się obiektem zainteresowania inwestorów oraz firm, które chcą sprzedawać swoje produkty na tamtejszym rynku. Co ciekawe, Polska jest piątym krajem pod względem bycia partnerem handlowym Rumunii. Nie da się ukryć więc, że paczek wysyłanych do tego kraju jest naprawdę sporo. Do jakich miast wysyła się je najczęściej? Pierwszym z nich jest oczywiście stolica kraju czyli Bukareszt. Poza nią główne miasta wysyłki stanowią Konstanca, Kluż-Napoka, Timisoara. Z tych miast najwięcej wysyła się również przesyłki z Rumunii do Polski.  

 

Mapa Rumunia

 

PowierzchniaLudnośćStolica
238 391 km²19 250 617Bukareszt
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – Bukareszt
Polska – Kluż-Napoka Polska – Timișoara
Polska – JassyPolska – KonstancaPolska – Krajowa

Kody pocztowe paczka do Rumunii

Wysyłając paczkę do Rumunii musimy pamiętać, jak ważne jest jej prawidłowe zaadresowanie. Szczególną uwagę należy zwrócić na podanie odpowiedniego kodu pocztowego, ponieważ to na podstawie kodu przesyłki międzynarodowe są rozdzielane w sortowniach do odpowiednich transportów. Jak więc wyglądają kody pocztowe w Rumunii? Składają się z sześciu cyfr, z których każda przekazuje nam inną informację. Pierwsza cyfra kodu określa numer regionu pocztowego, druga okręg, trzecia zaś wielkość i znaczenie miejscowości. Pozostałe dwie wskazują na wieś, ulicę lub jej fragment. Aby mieć pewność, że kod pocztowy, który chcemy podać jest prawidłowy możemy skorzystać z wygodnych narzędzi internetowych takich jak wyszukiwarka kodów pocztowych.   

Śledzenie paczki do Rumunii

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Transport przesyłki do Rumunii - Jak długo idzie paczka do Rumunii?

Przed wstąpieniem Rumunii do Unii Europejskiej wysyłka paczek do tego kraju była bardzo problematyczna. Kontrole celne, brak firm transportowych obsługujących ten kraj – wszystko to sprawiało, że czas dostarczenia paczki mógł wynieść nawet miesiąc. Na szczęście, od kilkunastu lat jest to przeszłością.Obecnie większość firm kurierskich dostarcza paczki do Rumunii w przeciągu 3-4 dni roboczych. Co więcej, możemy również skorzystać z przesyłek ekspresowych, które przewożone są drogą lotniczą co znacząco skraca czas transportu. W tym przypadku paczka może dotrzeć do odbiorcy nawet w przeciągu 48 godzin.

Kurier Polska-Rumunia - kogo wybrać?

Jak widać, paczkę do Rumunii możemy wysłać korzystając z usług wielu firm kurierskich. Jak znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę? Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że koszt wysyłki paczki międzynarodowej zależy od wielu czynników. Przede wszystkim pod uwagę bierze się wagę oraz wymiary przesyłek. Na cenę wpływa również rodzaj transportu (paczki przesyłane drogą lotniczą są zazwyczaj droższe niż te, które docierają drogą lądową). Na cenę usług kurierskich wpływa również region kraju, do którego dotrzeć ma paczka. Aby więc znaleźć taniego kuriera musimy dokładnie sprawdzić poszczególne oferty firm transportowych korzystając np. z formularza, który pozwala nam na otrzymanie automatycznej wyceny.

Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Ruminii?

Rumunia jest krajem należącym do Unii Europejskiej. Dzięki temu mamy spore możliwości wyboru firmy kurierskiej, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Obecnie paczki na teren tego kraju dostarcza wiele znanych i cenionych firm transportowych o międzynarodowym zasięgu. Wśród tych, które dają nam taką możliwość wymienić możemy między innymi: UPS, TNT, DPD, GLS czy FedEx.  Firmy te oferują możliwość przesyłania paczek zarówno drogą lądową jak i powietrzną. Dzięki temu każda osoba, która chce wysłać paczkę do Rumunii może znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do jego potrzeb. 

kurier dpd
opinie o GLS, opinie o kurierze GLS, opinie GLS
opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Jak przygotować paczkę do Rumunii?

Jeśli zależy nam na tym, żeby paczka do Rumunii dotarła bezpiecznie do odbiorcy musimy mieć świadomość, że musi ona przebyć naprawdę długą drogę. Dlatego też chcąc czuć się pewnie powinniśmy zadbać o dwie kwestie. Pierwszą z nich jest zakup ubezpieczenia. Firmy kurierskie dokładają wszelkich starań by paczki dotarły w idealnym stanie, jednakże nie sposób nie wykluczyć zdarzeń losowych. Koszt ubezpieczenia jest niewielki a może ochronić nas przed stratą.Znacznie ważniejsze jest jednak to, aby odpowiednio zapakować paczkę. Najlepiej sprawdzają się kartonowe opakowania, które są dopasowane rozmiarem do przedmiotów, które przesyłamy. Wolną przestrzeń w opakowaniu należy zabezpieczyć folią bąbelkową, skrawkami papieru czy styropianem. Dzięki temu przedmiot w transporcie będzie zabezpieczony przed przesuwaniem się, co mogłoby go uszkodzić.Ważne jest również zabezpieczenie paczki przed otwarciem za pomocą folii stretch lub taśmy. Na wierzchu paczki zamieszczamy list przewozowy, który możemy automatycznie wygenerować poprzez stronę internetową platformy transportowej lub kuriera. Należy przykleić go tak, by wszystkie informacje oraz kod kreskowy były widoczne. 

Czego nie można wysłać w paczce do Rumunii?

Rumunia to kraj, który od 2007 roku należy do Unii Europejskiej, dzięki czemu wysyłanie paczek stało się znacznie prostsze. Nie musimy bowiem przejmować się odprawą celną czy przedstawieniem odpowiedniej dokumentacji. Nie oznacza to jednak, że przesyłki nie są poddawane wyrywkowej kontroli. Przepisy prawa określają bowiem jakich przedmiotów i towarów nie możemy przesyłać do Rumunii.Paczki nie mogą zawierać substancji chemicznych, które mogą stanowić niebezpieczeństwo a więc środków wybuchowych, trucizn czy materiałów łatwopalnych. Nie należy również wysyłać zwierząt, broni, amunicji, metalowych pojemników zamkniętych hermetycznie oraz aerozoli. Trzeba przyznać, że przepisy Rumunii pod względem przesyłania towarów nie są restrykcyjne. Aby jednak mieć pewność, że dotrą do celu warto sprawdzić również regulamin firmy kurierskiej, z usług której zamierzamy skorzystać.  Podsumowując, Rumunia jest krajem, który intensywnie się rozwija i stanowi bardzo atrakcyjny rynek również dla polskich przedsiębiorstw i sklepów internetowych. Dlatego też coraz częściej potrzebujemy usług firmy kurierskiej, które zawiezie paczki do tego kraju. Na szczęście, oferta przewoźników jest bardzo szeroka i atrakcyjna finansowo. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć kuriera, który spełni nasze oczekiwania. 

                                                         Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Rumunii

Paczka do Rumunii - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki do Rumunii

Jak wspominaliśmy, z usług firm kurierskich coraz częściej korzystają przedsiębiorcy, którzy eksportują swoje towary. Wysyłanie większej liczby przesyłek wymaga specjalistycznych rozwiązań. Dlatego też firmy kurierskie oferują specjalną ofertę paczek do Rumunii dla firm. Jedną z propozycji są przesyłki paletowe, które pozwalają znacząco zmniejszyć koszty związane z transportem. Co więcej, decydując się na takie rozwiązanie mamy sporo możliwości i dodatkowych usług. Wśród nich wymienić możemy między innymi elektroniczny dostęp do potwierdzonych dokumentów, SMSy i maile informujące o dostawie, możliwość śledzenia przesyłek czy ręczny załadunek i rozładunek przez kierowcę. Co więcej, korzystając z usług platform transportowych możemy również korzystać z dodatkowych rozwiązań takich jak opłaty prepaid czy zbiorcze rozliczenia za nadane paczki. Słowem, biznesowe oferty dla firm pozwalają nie tylko zaoszczędzić czas, ale również pieniądze. 

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Oświadczam, że zapoznałem się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890, opisanymi w Polityce prywatności (https://www.globkurier.pl/polityka-prywatnosci/). Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Grupę Znatury sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach, NIP 2220872890 w celu przesyłania informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną. Wiem, że w każdej chwili mogę odwołać zgodę.