• Paczka do Rumunii, przesyłki kurierskie z Polski

  Nadaj z nami swoją przesyłkę do Rumunii! Teraz również za pobraniem.

  Jak nadać paczkę do Rumunii?

  Aby dokonać wyceny paczki do i z Rumunii, skorzystaj z naszej Szybka Wycena. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary. Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek do Rumunii. Nadanie paczki jest niezwykle proste. Wpisz wymiary, wagę paczki i oczekuj na kuriera. Wysyłka do Rumunii jest możliwa za pośrednictwem kilku firm przewozowych. 

  Ile kosztuje wysyłka paczki do Rumunii?

  Cena przesyłki do Rumunii jest uzależniona m.in. od jej gabarytów. Paczkę do 1 kg. można wysłać w cenie ok. 50 zł. W przypadku cięższych przesyłek np. do 5 kg cena będzie się wahała między kwotą 150 – 300 zł w zależności od wybranego przewoźnika. Na cennik wpływa również waga paczki oraz usługi dodatkowe wybranej firmy kurierskiej.

  Wpisz parametry przesyłki w kalkulatorze i sprawdź ile kosztuje paczka do Rumunii.

  Tani Kurier do Rumunii z GlobKurier.pl

  Nie da się ukryć, że samodzielne poszukiwanie najtańszej oferty przesyłek międzynarodowych bywa trudne i czasochłonne. Dlatego też warto skorzystać z możliwości, które dają nam platformy transportowe. Strony takie jak nasza pozwalają szybko porównać ceny wszystkich przewoźników. Wystarczy jedynie podać wymiary oraz wagę paczki by dowiedzieć się w jakiej cenie może przetransportować nam ją dana firma kurierska. To jednak nie wszystko. Korzystanie z platformy transportowej jest bowiem również prostym sposobem na obniżenie kosztów przesyłki. Jak to możliwe? Jako pośrednik, który pozyskuje dla firmy kurierskiej nowych klientów platforma transportowa może negocjować ceny, które wyświetla na swojej stronie. Dzięki temu mogą być one nawet o kilkadziesiąt procent niższe niż regularny cennik danej firmy kurierskiej. Słowem, samodzielnie nie będziemy w stanie znaleźć tak atrakcyjnej cenowo oferty. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm i osób prywatnych wysyłających paczki do Rumunii decyduje się na skorzystanie z takiego narzędzia.

   

  Przesyłki kurierskie do Rumunii

  Rumunia to malowniczy kraj, który wciąż dla wielu osób pozostaje jednak nieco nieznany. Zupełnie niesłusznie. Państwo to ma bowiem wiele do zaoferowania zarówno turystom, jak i przedsiębiorcom, którzy poszukują nowych rynków sprzedaży swoich towarów i produktów. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie przesyłkami międzynarodowymi do Rumunii w ostatnim czasie wzrasta. Co jednak warto wiedzieć o paczkach do Rumunii? Ile kosztują? Jak szybko docierają do celu? Pora odpowiedzieć na najważniejsze pytania dotyczące przesyłek do Rumunii. Chcąc poruszyć temat paczek międzynarodowych w Rumunii warto nieco przybliżyć ten kraj. Jest to państwo leżące w południowo-wschodniej części Europy posiadające dostęp do Morza Czarnego. To kraj, który z Węgrami, Serbią, Bułgarią, Ukrainą i Mołdawią. Rumunia oddalona jest od Polski o niespełna 800 kilometrów. To kraj, który z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Nie brakuje w nim bowiem malowniczych plaż oraz wysokich i pięknych gór.  Aż 30% powierzchni tego kraju zajmują Karpaty. Nie brakuje również innych, wartych zobaczenia zabytków. Wśród nich wymienić trzeba przede wszystkim zamki w Transylwanii, np. w Sybinie, Braszowie czy Branie. Ostatni z nich jest znany jako zamek Hrabiego Draculi co sprawia, że każdego roku odwiedzają go tysiące turystów.  

  Podobnie sprawa wygląda w przypadku nadmorskich kurortów, które kuszą swoim pięknem, doskonałym regionalnym jedzeniem oraz gościnnością. Rumunia jest krajem, który intensywnie rozwija się gospodarczo. Z tego właśnie powodu coraz częściej staje się obiektem zainteresowania inwestorów oraz firm, które chcą sprzedawać swoje produkty na tamtejszym rynku. Co ciekawe, Polska jest piątym krajem pod względem bycia partnerem handlowym Rumunii. Nie da się ukryć więc, że paczek wysyłanych do tego kraju jest naprawdę sporo. Do jakich miast wysyła się je najczęściej? Pierwszym z nich jest oczywiście stolica kraju czyli Bukareszt. Poza nią główne miasta wysyłki stanowią Konstanca, Kluż-Napoka, Timisoara. Z tych miast najwięcej wysyła się również przesyłki z Rumunii do Polski. 

  Przewoźnicy w Rumunii

  W Rumunii znajdziemy kilku czołowych przewoźników realizujących zarówno usługi kurierskie, jak i transportowe. Wśród nich na czołowym miejscu znajduje się narodowa poczta – Posta Romana.

  Posta Romana

  W swoich usługach proponuje wysyłkę listów oraz paczek w kraju oraz za granicę. Paczki standardowe krajowe  i międzynarodowe ograniczone są do wymiarów 70 x 70 x 70 cm oaz wagi 10 kg. W przypadku wysyłki wielogabarytowej maksymalny wymiar jednego z wymiarów wynosi 2 metry, waga do 15 kg.  Posta Romana to ponad 5 500 oddziałów pocztowych, w których zatrudnionych jest prawie 25 000 pracowników.

  Fan Courier

  Fan Courier jest kolejnym znanym i popularnym przewoźnikiem w Rumunii. W swoich usługach proponuje on przesyłkę standardową z gwarancją dostawy do 3 dni roboczych, uwarunkowaną następującymi wytycznymi:

   

   

  • koperta do 500 g

  • paczka 60 x 50 x 30 cm, max 30 kg.

   

  Te same wytyczne dotyczą paczek ekspresowych, czyli usługi Red Code, gdzie przewoźnik gwarantuję dostawę następnego dnia roboczego.

  W przypadku usługi Express Loco koperty do 500 gram oraz paczki 15 x 25 x 35 cm, max 10 kg. mogę zostać wysłane w przedziale do 1, 2, 4 lub 6 godzin. Usługa ta dotyczy jednak tylko Bukaresztu i okolic.

   

  Fan Couries posiada również opcję wysyłki do paczkopunktów, tzw. eBOX oraz usługi wysyłek ponadwymiarowych ważących więcej niż 30 kg.

  W przypadku transportu międzynarodowego przewoźnik oferuje wysyłkę do krajów europejskich i Mołdawii poprzez transport drogowy oraz wysyłkę poza kraje europejskie drogą powietrzną.

  Cargus

  Cargus to kolejny rumuński przewoźnik realizujący transport krajowy i międzynarodowy. W przypadku wysyłek i dostaw na terenie Rumunii Cargus oferuje usługi standardowe i dedykowane, z możliwością dostawy na następny dzień, do godziny 10 rano lub 12 w południe. Wysyłkę palet przewoźnik realizuje w przeciągu 2 – 4 dni roboczych. W przypadku transportu międzynarodowego czas dostawy waha się od 1 do 7 dni roboczych w przypadku paczek do 30 kg. Oferta ta ważna jest z dostawą do 220 krajach.

  Innymi znanymi przewoźnikami realizującymi swoje usługi na terenie Rumuni są FedEx Express Romania, DHL Internatinal Romania czy GLS General Logistics.

   

  Mapa Rumunia

   

  PowierzchniaLudnośćStolica
  238 391 km²19 250 617Bukareszt
  NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
  Polska – Bukareszt
  Polska – Kluż-Napoka Polska – Timișoara
  Polska – JassyPolska – KonstancaPolska – Krajowa

  Kody pocztowe paczka do Rumunii

  Wysyłając paczkę do Rumunii musimy pamiętać, jak ważne jest jej prawidłowe zaadresowanie. Szczególną uwagę należy zwrócić na podanie odpowiedniego kodu pocztowego, ponieważ to na podstawie kodu przesyłki międzynarodowe są rozdzielane w sortowniach do odpowiednich transportów. Jak więc wyglądają kody pocztowe w Rumunii? Składają się z sześciu cyfr, z których każda przekazuje nam inną informację. Pierwsza cyfra kodu określa numer regionu pocztowego, druga okręg, trzecia zaś wielkość i znaczenie miejscowości. Pozostałe dwie wskazują na wieś, ulicę lub jej fragment. Aby mieć pewność, że kod pocztowy, który chcemy podać jest prawidłowy możemy skorzystać z wygodnych narzędzi internetowych takich jak wyszukiwarka kodów pocztowych.   

  Śledzenie paczki do Rumunii

  Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

  Przesyłka kurierska do Rumunii - Jak długo idzie paczka do Rumunii?

  Przed wstąpieniem Rumunii do Unii Europejskiej wysyłka paczek do tego kraju była bardzo problematyczna. Kontrole celne, brak firm transportowych obsługujących ten kraj – wszystko to sprawiało, że czas dostarczenia paczki mógł wynieść nawet miesiąc. Na szczęście, od kilkunastu lat jest to przeszłością.Obecnie większość firm kurierskich dostarcza paczki do Rumunii w przeciągu 3-4 dni roboczych. Co więcej, możemy również skorzystać z przesyłek ekspresowych, które przewożone są drogą lotniczą co znacząco skraca czas transportu. W tym przypadku paczka może dotrzeć do odbiorcy nawet w przeciągu 48 godzin.

  Kurier Polska-Rumunia - kogo wybrać?

  Jak widać, paczkę do Rumunii możemy wysłać korzystając z usług wielu firm kurierskich. Jak znaleźć najbardziej atrakcyjną ofertę? Przede wszystkim musimy mieć świadomość, że koszt wysyłki paczki międzynarodowej zależy od wielu czynników. Przede wszystkim pod uwagę bierze się wagę oraz wymiary przesyłek. Na cenę wpływa również rodzaj transportu (paczki przesyłane drogą lotniczą są zazwyczaj droższe niż te, które docierają drogą lądową). Na cenę usług kurierskich wpływa również region kraju, do którego dotrzeć ma paczka. Aby więc znaleźć taniego kuriera musimy dokładnie sprawdzić poszczególne oferty firm transportowych korzystając np. z formularza, który pozwala nam na otrzymanie automatycznej wyceny.

  Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe do Rumunii?

  Rumunia jest krajem należącym do Unii Europejskiej. Dzięki temu mamy spore możliwości wyboru firmy kurierskiej, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Obecnie paczki na teren tego kraju dostarcza wiele znanych i cenionych firm transportowych o międzynarodowym zasięgu. Wśród tych, które dają nam taką możliwość wymienić możemy między innymi: UPS, TNT, DPD, GLS czy FedEx.  Firmy te oferują możliwość przesyłania paczek zarówno drogą lądową jak i powietrzną. Dzięki temu każda osoba, która chce wysłać paczkę do Rumunii może znaleźć rozwiązanie idealnie dopasowane do jego potrzeb. 

  kurier dpd
  opinie o GLS, opinie o kurierze GLS, opinie GLS
  opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
  opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

  Jak przygotować paczkę do Rumunii?

  Jeśli zależy nam na tym, żeby paczka do Rumunii dotarła bezpiecznie do odbiorcy musimy mieć świadomość, że musi ona przebyć naprawdę długą drogę. Dlatego też chcąc czuć się pewnie powinniśmy zadbać o dwie kwestie. Pierwszą z nich jest zakup ubezpieczenia. Firmy kurierskie dokładają wszelkich starań by paczki dotarły w idealnym stanie, jednakże nie sposób nie wykluczyć zdarzeń losowych. Koszt ubezpieczenia jest niewielki a może ochronić nas przed stratą.Znacznie ważniejsze jest jednak to, aby odpowiednio zapakować paczkę. Najlepiej sprawdzają się kartonowe opakowania, które są dopasowane rozmiarem do przedmiotów, które przesyłamy. Wolną przestrzeń w opakowaniu należy zabezpieczyć folią bąbelkową, skrawkami papieru czy styropianem. Dzięki temu przedmiot w transporcie będzie zabezpieczony przed przesuwaniem się, co mogłoby go uszkodzić.Ważne jest również zabezpieczenie paczki przed otwarciem za pomocą folii stretch lub taśmy. Na wierzchu paczki zamieszczamy list przewozowy, który możemy automatycznie wygenerować poprzez stronę internetową platformy transportowej lub kuriera. Należy przykleić go tak, by wszystkie informacje oraz kod kreskowy były widoczne. 

  Czego nie można wysłać w paczce do Rumunii?

  Rumunia to kraj, który od 2007 roku należy do Unii Europejskiej, dzięki czemu wysyłanie paczek stało się znacznie prostsze. Nie musimy bowiem przejmować się odprawą celną czy przedstawieniem odpowiedniej dokumentacji. Nie oznacza to jednak, że przesyłki nie są poddawane wyrywkowej kontroli. Przepisy prawa określają bowiem jakich przedmiotów i towarów nie możemy przesyłać do Rumunii.Paczki nie mogą zawierać substancji chemicznych, które mogą stanowić niebezpieczeństwo a więc środków wybuchowych, trucizn czy materiałów łatwopalnych. Nie należy również wysyłać zwierząt, broni, amunicji, metalowych pojemników zamkniętych hermetycznie oraz aerozoli. Trzeba przyznać, że przepisy Rumunii pod względem przesyłania towarów nie są restrykcyjne. Aby jednak mieć pewność, że dotrą do celu warto sprawdzić również regulamin firmy kurierskiej, z usług której zamierzamy skorzystać.  Podsumowując, Rumunia jest krajem, który intensywnie się rozwija i stanowi bardzo atrakcyjny rynek również dla polskich przedsiębiorstw i sklepów internetowych. Dlatego też coraz częściej potrzebujemy usług firmy kurierskiej, które zawiezie paczki do tego kraju. Na szczęście, oferta przewoźników jest bardzo szeroka i atrakcyjna finansowo. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć kuriera, który spełni nasze oczekiwania. 

                                                           Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych do Rumunii

  Paczka do Rumunii - oferta dla firm

  Oferta dla firm na paczki do Rumunii

  Jak wspominaliśmy, z usług firm kurierskich coraz częściej korzystają przedsiębiorcy, którzy eksportują swoje towary. Wysyłanie większej liczby przesyłek wymaga specjalistycznych rozwiązań. Dlatego też firmy kurierskie oferują specjalną ofertę paczek do Rumunii dla firm. Jedną z propozycji są przesyłki paletowe, które pozwalają znacząco zmniejszyć koszty związane z transportem. Co więcej, decydując się na takie rozwiązanie mamy sporo możliwości i dodatkowych usług. Wśród nich wymienić możemy między innymi elektroniczny dostęp do potwierdzonych dokumentów, SMSy i maile informujące o dostawie, możliwość śledzenia przesyłek czy ręczny załadunek i rozładunek przez kierowcę. Co więcej, korzystając z usług platform transportowych możemy również korzystać z dodatkowych rozwiązań takich jak opłaty prepaid czy zbiorcze rozliczenia za nadane paczki. Słowem, biznesowe oferty dla firm pozwalają nie tylko zaoszczędzić czas, ale również pieniądze. 

  Odbierz dedykowaną ofertę!

  Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

  Dopasuj ofertę

  do 20
  20-50
  powyżej 50
  nie wysyłam
  1-5
  5-20
  powyżej 20