Menu

Paczka na Słowację, przesyłki kurierskie na Słowację

Nadaj z nami swoją przesyłkę na Słowację! Teraz również za pobraniem.

Jak nadać paczkę na Słowację?

Skorzystaj z opcji szybkiej wyceny na Globkurier.pl i nadaj paczkę na Słowację.

Tani kurier Słowacja

Od czego zależy cena paczki na Słowację? Tani kurier na Słowację to idealne rozwiązanie!  Słowacja graniczy z Polską, dlatego wiele firm, zwłaszcza tych przygranicznych prowadzi swoją działalność zarówno w Polsce, jak i na Słowacji. Jeśli chcesz zaoszczędzić na wysyłce towarów do tego kraju, to koniecznie zarejestruj się na platformie Globkurier.pl. To tu dostępne są wszystkie wiodące firmy kurierskie realizujące przesyłki międzynarodowe. Po zarejestrowaniu się możesz przystąpić już do wyceny przesyłki bądź przesyłek, bo jeśli masz więcej o tych samych rozmiarach i wadze, to oczywiście taniej będzie, gdy wycenisz je w pakiecie. Zatem wpisz zarówno długość, szerokość, jak i wysokość paczki, a także jej ciężar. Nie zapomnij wskazać kraju nadania i odbioru, a także miasta. Potem wystarczy, że włączysz szybkie wyszukiwanie. Pojawią się wszystkie oferty dostępnych firm kurierskich, zatem wybierzesz nie tylko najlepszą cenę, ale również najkorzystniejszy termin odbioru przesyłek przez kuriera. Nie musisz nadawać ich w punkcie, możesz poczekać aż przyjedzie do Ciebie i je odbierze. To naprawdę wygodne rozwiązanie. Na pewno jeśli przesyłasz coś cennego, to musisz dodatkowo tę rzecz ubezpieczyć. Oszczędność tutaj nie jest wskazana, a ponieważ ubezpieczenie kosztuje już od kilku złotych, to może naprawdę się opłacać. Oczywiście możesz wysyłać paczki na Słowacje drogą lądową lub lotniczą. W drugim przypadku jest szybciej, ale jak wiadomo drożej. Zatem musisz zastanowić się jak bardziej opłaca Ci się przesłać paczkę do Słowacji i wziąć pod uwagę także czas doręczenia.

Paczka na Słowację cena

Ile kosztuje paczka na Słowację? Na cenę paczki wpływa wiele czynników. Najważniejsza jest destynacja i miejsce docelowego. Ceny usług kurierskich różnią się w zależności od parametrów: szerokości i długości. Finalny koszt przesyłki na Słowację wyliczany jest na podstawie wagi paczki. GlobKurier oferuje szeroki wachlarz usług i atrakcyjne ceny. Ceny przesyłek kurierskich na Słowację różnią się, w zależności od wybranego przewoźnika, parametrów przesyłki czy usług dodatkowych (ubezpieczenie przesyłek kurierskich, szybka paczka).

Zamów kuriera pod wskazany adres bez wychodzenia z domu za pomocą naszej wyceniarki! W kalkulatorze możesz szybko sprawdzić cenę paczki i wybrać najlepszą ofertę!

Wysyłka paczek na Słowację - jak to wygląda?

Słowacja jest jednym z sąsiadów Polski, dlatego wymiana handlowa pomiędzy tymi krajami prężnie się rozwija i to nie tylko w miastach po dwóch stronach granicy, ale również miastach partnerskich, czy tam, gdzie mieszkają Polacy. Jeśli prowadzisz biznes i interesy z kontrahentami ze Słowacji albo przesyłasz paczki prywatne na Słowację, na pewno chcesz zapłacić, jak najmniej. Zaoszczędzimy Ci szukania i podamy najlepsze rozwiązanie!     

Słowacja to kraj, który słynie z dobrego, acz tłustego jedzenia, ale i świetnych górskich szlaków oraz wielu interesujących zabytków, choćby w stolicy – Bratysławie. Słowacja słynie też z pięknych jaskiń, zamków i pałaców. Jednak turystyka to nie jedyny powód, dlaczego Polacy udają się na Słowację, bowiem bardzo często decydują się na pracę w tym kraju, zwłaszcza gdy mieszkają w ościennych miejscowościach. Zatem czynią tak mieszkańcy Chyżnego, których bliscy żyją i pracują w Trstenie, ale również mieszkańcy Szczawnicy, Niedzicy, Chochołowa, Korbielowa, Jurgowa, Barwinka, Głuchołazów, Winiaczykówki czy Bobrowników, którzy prowadzą działalność gospodarczą w obydwu krajach. Wymiana towarowa odbywa się także w ramach miast partnerskich. Zatem przesyłki do Słowacji wysyłane są także z Rzeszowa, Zabrza, Sieniawy, Lubaczów, Tarnów czy też Bochni. Paczki wysyłane są oczywiście także z dużych miast, gdzie znajdują się lotniska i odbywają się loty na Słowację, czyli z Warszawy, Krakowa czy też Wrocławia. Obecnie na Słowacji żyje ok. 3 tys. Polaków. Najwięcej miesza w Bratysławie, Koszycach i Novym Mescie. Właśnie dwa pierwsze miasta to główne miejsca wysyłania przesyłek. Paczka ze Słowacji może zostać nadana także z Ziliny i Nitry. Oczywiście przesyłka do Słowacji także dociera do jednego z tych miast, ale również do innych miast na Słowacji.   

 

Mapa Słowacja

 

PowierzchniaLudnośćStolica
20 273 km²2 107 126Bratysława
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – BratysławaPolska – Koszyce Polska – Zilina
Polska – ZilinaPolska – Bańska BystrzycaPolska – Martin

Zobacz też: 

  • przesyłki do Bratysława
  • przesyłki do Koszyce
  • przesyłki do Zilina
  • przesyłki do Nitra

Wysyłka paczek na Słowację - kody pocztowe

Gdy wysyłasz paczkę kurierską do Słowacji, musisz znać kod pocztowy danej miejscowości. Spis kodów znajdziesz w sieci, ale my dziś przytoczymy Ci kilka przykładów, a także faktów. Słowacja ma 5,5 mln mieszkańców i rozpościera się na terenie 4935 km2. W tym kraju obowiązują 1473 kody pocztowe, które przyporządkowane są do 1147 miast. Każdy kod pocztowy jest 5-cyfrowy. Przy czym podział jest tu inny niż w przypadku Polskich kodów, gdzie najpierw mamy dwie cyfry, a potem trzy cyfry. Na Słowacji jest dokładnie odwrotnie, bo najpierw widnieją trzy cyfry, a dopiero później dwie. Jeśli chodzi o Bratysławę to funkcjonuje w tym mieście 51 kodów, począwszy od 811 01, aż do 851 07. Pomyłka w kodzie pocztowym w obrębie danej miejscowości nie musi skutkować tym, że paczka nie dojdzie. Jeśli podana jest właściwa ulica i numer mieszkania czy domu, to kurier poradzi sobie z takim błędem. Niemniej jednak prowadząc działalność gospodarczą, należy dbać o tego rodzaju szczegóły.  

Śledzenie paczki na Słowację

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie przesyłki na Słowację

Warto podkreślić, że paczka na Słowację nie powinna zaginąć w trasie, a wszystko dlatego, że monitorowana jest na każdym etapie. Od odebrania jej przez kuriera, przez kolejne punkty zbiorcze, aż do doręczenia adresatowi – wszystko to jest czytelne i widoczne po zalogowaniu się do konta w Globkurier.pl. Warto tutaj nadmienić, że takie konto jest całkowicie darmowe. Ta opcja dostępna jest zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Dzięki temu można przesłać odbiorcy skan dokumentu, jeśli zastanawia się, w którym miejscy się znajduje, gdyż od wysyłki minęło sporo czasu. Znasz już wszystkie najważniejsze zagadnienia dotyczące przesyłek towarów na Słowację. Czas więc wycenić paczkę na Globkurier.pl i cieszyć się najwyższą jakością usług.  

Transport przesyłki na Słowację. Jak długo idzie paczka na Słowację?

Słowacja jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie Polski. Zatem z centralnej Polski na Słowację towary mogą dotrzeć w ciągu około 5 godzin, natomiast z południa Polski, np. Katowic – w niecałą godzinę. Paczki ekspresowe mogą być zatem doręczone na następny dzień, a zwykłe w ciągu 2-3 dni roboczych. Maksymalny czas dostarczania przesyłek międzynarodowych to zwykle 5 dni. Takiego czasu można się spodziewać, gdy przesyła się paczki, np. w okresie świątecznym. Oczywiście paczki mogą być też dostarczone drogą lądową, zwłaszcza na południu Polski czy w miastach ościennych, gdzie odległość jest naprawdę niewielka. Im mniejsza odległość na Słowację, a także im mniejsza odległość od punktu zbiorczego do miejsca zamieszkania adresata paczki, tym szybciej może być ona dostarczona.   

Kurier Polska-Słowacja - kogo wybrać? Który kurier na Słowację jest tani?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że realną i najlepszą wycenę paczki do Słowacji uzyskasz, gdy wpiszesz gabaryty i wagę paczki w pole szybkiego wyszukiwania w Globkurier.pl. Tu znajdziesz nie tylko taniego kuriera, ale najtańszego kuriera. W przypadku DPD możesz liczyć na niskie koszty za ubezpieczenie – od 6 zł. Z kolei koszt paczki 30-kilogramowej wyniesie ok. 60 zł. Zamawiając w Globkurier.pl otrzymasz dowód doręczenia, wyższą kwotę ubezpieczenia, zlecenie odbioru, kopię dokumentu przewozowego, realizację dostawy przesyłek paletowych. W FedEx usługa może być droższa i zamówienie kuriera do 30 kg paczki może kosztować nawet nieco ponad 100 zł. W przypadku GLS wysłanie paczki firmowej o tym samym ciężarze może kosztować blisko połowę mniej niż w FedEx. W UPS paczka 30-kg będzie wymagała uiszczenia opłaty w wysokości 116 zł. Trzeba tutaj podkreślić, że w przypadku klienta indywidualnego i paczki ważącej 30 kg wycena wyniesie ok. 170 zł. Ubezpieczenie w tym przypadku dostępne jest od kwoty 53 zł. Zatem najkorzystniejsze oferty dla przesyłek 30 kg wydają się mieć GLS i DPD. Oczywiście opłacalność zależy od pełnych gabarytów, nie tylko wagi, ale i wymiarów. Oczywiście dla przesyłek o innej wadze najbardziej korzystne oferty mogą być zupełnie inne, a przecież liczy się jeszcze dostępność, która w przypadku niektórych firm kurierskich jest niemal od zaraz, zwłaszcza gdy zamawiasz usługę w godzinach porannych.   

 

Nadanie paczki do Słowacji w GlobKurier jest niezwykle proste i intuicyjne! Wpisz parametry przesyłki i postaw na dowolne usługi kurierskie.

Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe na Słowację?

Jeśli chcesz przesłać paczkę, paletę lub list na Słowację, to musisz wiedzieć, jacy przewoźnicy realizują taką usługę. Otóż okazuje się, że jest ich całkiem sporo. Wśród nich jest DHL, UPS, DPD, FedEx, GLS, a także TNT. Dobrą ofertę dla klientów indywidualnych, którzy chcą posłać przesyłki do Słowacji ma UPS. Na pewno chcesz wiedzieć także jaki jest koszt owych przesyłek. 

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
opinie TNT, opinie o TNT, opinie o kurierze TNT
opinie o GLS, opinie o kurierze GLS, opinie GLS
kurier dpd
Opinie o DHL, opinie o kurierze DHL
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki na Słowację

W wielu przypadkach ubezpieczenie jest bardzo ważne, gdyż chroni przed następstwami nieszczęśliwych zdarzeń. Nie inaczej jest w przypadku ubezpieczenia paczki na Słowację. Musisz pamiętać, że samo ubezpieczenie to nie wszystko, bowiem musisz zadbać jeszcze o odpowiednie zabezpieczenie paczki, bo jeśli paczka została źle zapakowana, to przewoźnik nie będzie ponosił za nią odpowiedzialności. Zatem przed wysłaniem paczki na Słowację proponujemy zaopatrzyć się w mocny i trwały karton, mocną taśmę paczkową, najlepiej folię stretch, a także wypełnienie styropianowe bądź powietrzne poduszki czy folię bąbelkową. Tych elementów jest sporo, ale jeśli chce się, by mimo wielu pokonanych kilometrów paczka nadal wygląda świetnie, a w szczególności jej zawartość nie była w żaden sposób uszkodzona, to jest to niezbędne. Po gruntownym zabezpieczeniu paczki, bardzo dobrym pomysłem jest sfotografowanie jej przed wysyłką. Dzięki temu ma się dowód, że była solidnie i prawidłowo zapakowana, jeśli coś byłoby nie tak. Jak już wspomnieliśmy ubezpieczenie może kosztować najczęściej od kilku do kilkudziesięciu złotych, a przed złożeniem oferty, warto poznać wszystkie opcje, czyli przedzwonić do tej firmy.  

Jak zapakować paczkę na Słowację?

Sposób pakowania przesyłek istotnie wpływa na bezpieczeństwo przesyłanych towarów. Dlatego należy dochować w tym względzie należytej staranności. Jak przygotować przesyłkę, aby zapewnić bezpieczny transport paczek? Zwróć uwagę na to, by przedmioty zostały spakowane do nieuszkodzonego kartonu tekturowego. Jego wielkość powinna odpowiadać gabarytom przesyłanego przedmiotu. Bardzo ważne jest należyte wypełnienie pustych przestrzeni pomiędzy kartonem a jego zawartością. Do tego celu należy wykorzystać materiały, które zapewnią właściwą amortyzację w czasie transportu. To staje się szczególnie ważne, jeśli planujesz przesyłanie rzeczy wrażliwych na wstrząsy albo podatnych na inne uszkodzenia. Do wypełniania wolnych przestrzeni oraz zabezpieczania przedmiotu przed uszkodzeniem można użyć folii bąbelkowej, poduszek powietrznych itp. Na koniec pamiętaj o zaklejeniu paczki. Użyj solidnej taśmy pakowej, która ograniczy ryzyko otwarcia paczki w czasie transportu.

Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych na Słowację

Paczka na Słowację - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki na Słowację

Warto podkreślić, że paczka na Słowację nie powinna zaginąć w trasie, a wszystko dlatego, że monitorowana jest na każdym etapie. Od odebrania jej przez kuriera, przez kolejne punkty zbiorcze, aż do doręczenia adresatowi – wszystko to jest czytelne i widoczne po zalogowaniu się do konta w Globkurier.pl. Warto tutaj nadmienić, że takie konto jest całkowicie darmowe. Ta opcja dostępna jest zarówno dla firm, jak i klientów indywidualnych. Dzięki temu można przesłać odbiorcy skan dokumentu, jeśli zastanawia się, w którym miejscy się znajduje, gdyż od wysyłki minęło sporo czasu. 

Znasz już wszystkie najważniejsze zagadnienia dotyczące przesyłek towarów na Słowację. Czas więc wycenić paczkę na Globkurier.pl i cieszyć się najwyższą jakością usług.

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20