Menu

Paczka na Węgry, przesyłki kurierskie z Polski

Nadaj z nami swoją przesyłkę na Węgry! Teraz również za pobraniem.

Jak nadać paczkę na Węgry?

Aby dokonać wyceny paczki na Węgry, skorzystaj z opcji “Szybka Wycena”. Wystarczy podać miejsce odbioru i nadania, wagę paczki oraz jej wymiary.

Współpracujemy z licznymi przewoźnikami o ugruntowanej pozycji oraz cieszącymi się dużym zaufaniem społecznym, takimi jak:  UPS, DHL, FedEx czy Kurier TNT, DPD.

Jeśli prowadzisz firmę, przygotujemy dla Ciebie specjalnie przygotowaną ofertę przesyłek międzynarodowych, w tym również przesyłek na Węgry.

Od czego zależy cena paczki na Węgry?

Jeśli chcesz wysłać paczkę na Węgry, to najlepszym wyborem będzie broker kurierski, a mianowicie Globkurier.pl. Na tej platformie znajdziesz ofertę wszystkich wiodących firm kurierskich i to w bardzo przystępnej, promocyjnej cenie. Co ważne, cena ta jest niższa niż ta, którą uzyskasz u samego przewoźnika, zatem jeśli tani kurier do Węgier jest w zasięgu Twojego zainteresowania, to koniecznie musisz zarejestrować się na stronie, co potrwa dosłownie chwilę. Później możesz już wycenić paczkę.  Musisz wiedzieć, że cena paczki na Węgry zależy od jej wielkości, ciężaru czy zdeklarowanej zawartości i dodatkowego wykupionego ubezpieczenia. Istotne znaczenie ma również sposób jej dostarczenia. Przesyłka do Węgier może trafić drogą lądową albo powietrzną. W drugim przypadku koszt rzecz jasna będzie większy, ale przesyłka trafi też szybciej do odbiorcy na Węgrzech.  

Tani kurier na Węgry z GlobKurier.pl

Czy można zaoszczędzić na wysyłce paczki na Węgry? Na pewno, ale nie można oszczędzać na jej odpowiednim zapakowaniu i zabezpieczeniu. Jest to zawsze odpowiedzialność nadawcy i przewoźnik nie odpowiada za paczkę, która była niewłaściwie zabezpieczona. Oszczędność może dotyczyć oczywiście samej ceny za realizację przewozu i doręczenia paczki na Węgry. Zamiast wybierać paczkę ekspresową drogą lotniczą, możesz zdecydować się na dostarczenie jej drogą lądową. Odległość pomiędzy Warszawą a Budapesztem wynosi 858,3 km, a podróż zajmuje 9 godzin. Z kolei odległość pomiędzy Katowicami a Budapesztem to już “tylko” 577 km, zatem przewóz może potrwać ok. 6 godzin. Jeśli adres odbiorcy znajduje się w tym samym mieście, to z dużym prawdopodobieństwem paczka może zostać dostarczona nawet w ciągu 2 dni. Maksymalny czas od odbioru do doręczenia to zwykle 5 dni roboczych. Oczywiście może być on nieco dłuższy w okresach wzmożonego ruchu na granicach. Bez wątpienia paczki wysyłane drogą lądową są znacznie tańsze od tych wysyłanych drogą powietrzną. Takie opcje znajdziesz logując się do swojego profilu lub zakładając konto na Globkurier.pl. Po wpisaniu długości, szerokości i wysokości, a także wagi paczki, można wybrać najkorzystniejszą cenę za paczkę na Węgry, ale i przesyłkę z Węgier, bowiem i takie są realizowane. Wystarczy wybrać właściwy kraj nadania i odbioru przed kliknięciem wyceny. Oczywiście można wyceniać większą ilość paczek o tych samych gabarytach, co będzie się opłacało zwłaszcza przedsiębiorcom.   

 

Paczki i przesyłki na Węgry

Współpraca między Polską a Węgrami ma miejsce już od XIV wieku, kiedy to królowie trzech państw, czyli Polski, Czech i Węgier spotykali się Wyszehradzie. Można powiedzieć, że były to początki Grupy Wyszehradzkiej, do której należy jeszcze Słowacja. Relacje zarówno polityczne, biznesowe, jak i międzyludzkie ciągle się rozwijają, dlatego każdego roku przesyłanych jest mnóstwo paczek do Węgier. Chcąc przesłać przesyłkę do rodziny czy kontrahenta na Węgrzech, warto dowiedzieć się, gdzie znajdzie się taniego kuriera.

Przesyłki międzynarodowe realizowane są zarówno na trasie Polska-Węgry, jak i Węgry-Polska. Oczywiście bardzo często przesyłki wysyłane są z południa Polski, np. Katowic, ale mieszkańcy stolicy także wysyłają paczki na Węgry.  Warto wiedzieć, że miastem partnerskim Budapesztu jest Kraków, zatem pomiędzy tymi miastami także bardzo często transportowane są przesyłki. Jeśli chodzi o główne ośrodki na Węgrzech, gdzie docierają paczki są to: Budapeszt, Gyor, Szombathely oraz Debreczyn. W przypadku Debraczyna miastem partnerskim jest Lublin. Z kolei Gyor ściśle współpracuje z Poznaniem, a Szombathely jest istotnym ośrodkiem ze względu na położenie blisko granicy z Austrią. Z szacunków wynika, że na Węgrzech mieszka i pracuje ok. 7 tys. Polaków. Stąd także transport paczek dla odbiorców indywidualnych jest spory w obydwu kierunkach. 

 

Mapa Węgry

 

PowierzchniaLudnośćStolica
93 030 km²9 805 000Budapeszt
NAJPOPULARNIEJSZE KIERUNKI DORĘCZEŃ
Polska – BudapesztPolska – GyorPolska – Debreczyn
Polska – SzombathelyPolska – EgerPolska – Pecz

Wysyłka paczek na Węgry - kody pocztowe

Węgry zamieszkuje ok. 10 mln mieszkańców i znajdują się tam 2564 miasta. Na całych Węgrzech jest 3540 kodów pocztowych, a w samym obszarze administracyjnym Budapesztu – 178. Jeden z kodów pocztowych Budapeszcie, a dokładnie Budzie, to 1022. Oprócz tego w tej zachodniej części stolicy Węgier są jeszcze 3 inne kody pocztowe, bo trzeba wiedzieć, że Buda była kiedyś niezależnym miastem, podobnie jak Peszt. Gyor to miasto na Węgrzech, gdzie mieszkają także Polacy. W tym mieście funkcjonuje 25 kodów pocztowych, rozpoczynających się od 9001, a kończących się na 9030. W Debreczynie funkcjonuje 39 kodów pocztowych, od 4000, po 4048. Szombathely jest najmniejszym spośród wymienionych miast, bo zajmuje 97,5 km2. Wpisując adres odbiorcy w tej miejscowości do wyboru masz 12 kodów pocztowych, począwszy od 9700. Zatem wszystkie kody pocztowe na Węgrzech są 4-cyfrowe, a nie tak jak w Polsce – 5-cyfrowe.             

Śledzenie paczki na Węgry

Sprawdź gdzie aktualnie znajduje się Twoja przesyłka!

Śledzenie paczki na Węgry

Na koniec musimy wspomnieć o jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy. Swoje paczki możesz monitorować w każdym momencie. Wystarczy, że zalogujesz się na swoje konto w Globkurier.pl. Śledzenie przesyłek umożliwia Ci wnikliwy wgląd w to, gdzie w danym momencie znajduje się paczka. W przypadku problemów z jej doręczeniem na czas, który wskazałeś klientowi, możesz ją szybko zlokalizować czy nawet wysłać mu screenshot, aby uspokoić go, że paczka na Węgry jest już w drodze. To samo dotyczy zresztą przesyłanych przesyłek prywatnych. Możesz dowiedzieć się czy Twoi znajomi, czy rodzina na Węgrzech otrzymali już przesłaną przez Ciebie paczkę.        

Jak długo idzie paczka na Węgry?

Długość transportu paczki na Węgry zależna jest od wyboru sposobu jej dostarczenia, a także miejsca, skąd jest wysyłana. Na pewno najkrócej paczka dociera transportem lotniczym. Najkrótszy lot z Warszawy, na trasie Warszawa-Budapeszt, to godzina i dwadzieścia minut. Zatem w porównaniu z transportem lądowym gdzie minimalny czas to 9 godzin różnica jest znaczna. Z południa Polski, np. z Krakowa do Budapesztu samolot dociera w niespełna godzinę. Paczki ekspresowe lotnicze są dostarczane w czasie od 1 do 3 dni roboczych, wszystko zależy od miejsca zamieszkania odbiorcy i tego czy paczka będzie musiała być przewieziona z głównego magazynu jeszcze do innego miasta, czy od razu zostanie przekazana do doręczenia. Paczki transportowane drogą lądową docierają zwykle do odbiorców maksymalnie do 5 dni roboczych. 

Kurier Polska-Węgry - kogo wybrać? Który kurier na Węgry jest tani?

Tak naprawdę trudno powiedzieć, który kurier będzie tym najkorzystniejszym pod względem ceny. Konkurencja sprawia, że firmy kurierskie nie windują swoich cen i starają się być konkurencyjne, a w Globkurier.pl jeszcze bardziej, bowiem tutaj ich usługi są dostępne w wyjątkowo niskich i atrakcyjnych cenach. Na pewno duże doświadczenie w zakresie realizacji przesyłek międzynarodowych mają UPS, DHL i FedEx. Wszystkie wiodące firmy kurierskie realizują zarówno przesyłki drogą lądową, jak i powietrzną. Aby dowiedzieć się, który kurier będzie miał najkorzystniejszą ofertę, wpisz wszystkie parametry przesyłki, zatem długość, szerokość i wysokość, a także wagę. Nie zapomnij zaznaczyć miasta nadania i odbioru. Wyświetlą się opcje najkorzystniejsze. Sprawdź, czy w cenie zawarte jest ubezpieczenie, gdyż często należy je dodatkowo opłacić. Nie jest to duży koszt, a na pewno gwarantuje większy komfort, że nie straci się pieniędzy w przypadku uszkodzenia czy niedostarczenia towaru. Oczywiście takie sytuacje są bardzo rzadkie i raczej losowe, bo logistyka w tych firmach jest na najwyższym poziomie.   

Jacy przewoźnicy realizują przesyłki międzynarodowe na Węgry?

Jeśli chcesz wycenić przesyłkę w Globkurier.pl, to musisz wiedzieć, że przesyłki międzynarodowe na Węgry realizują największe firmy kurierskie. Zatem możesz wysłać ją tanim kurierem UPS, DHL, FedEx albo TNT. W każdym przypadku można przesyłać nie tylko listy czy paczki, ale również palety, w tym europalety, półpalety i palety przemysłowe – do 1000 kg. Jest to doskonała oferta dla firm, a palety dostarczane są zwykle w 3 do 5 dni roboczych. Jeśli zależy Ci na czasie, to przesyłka ekspresowa będzie najlepszym wyborem. Co ważne kurier odbierze od Ciebie przesyłkę czy też przesyłki po zamówieniu usługi na stronie, zatem nie musisz fatygować się do punktu nadania i odbioru w Twoim mieście. Oszczędzasz zatem czas i pieniądze, a Twoje przesyłki szybko trafiają w drogę na Węgry.

opinie o fedex, opinie fedex, opinie o kurierze FedEx
Opinie o DHL, opinie o kurierze DHL
opinie TNT, opinie o TNT, opinie o kurierze TNT
opinie o UPS, opinie UPS, opinie o kurierze UPS

Ubezpieczenie paczki na Węgry

Kiedy wysyłasz paczkę na Węgry, nie pokonuje ona ogromnej odległości, tak jak np. na inny kontynent, niemniej jednak i tak różne rzeczy po drodze mogą się zdarzyć i w takim przypadku nawet 850 czy jak w przypadku północy Polski – ponad 1000 km, to i tak sporo. Zatem paczkę na Węgry warto dodatkowo ubezpieczyć. Cena ubezpieczenia zależna jest od odległości jaką paczką musi pokonać, a także jej zawartości i gabarytów. Koszty nie są jednak duże i naprawdę warto zdecydować się na ubezpieczenie paczki. Zwłaszcza gdy przesyła się paczki w ramach działalności gospodarczej jest to wręcz niezbędne. W przypadku ubezpieczenia można bowiem uniknąć poważniejszych strat finansowych nie tylko gdy paczka zostanie zniszczona w transporcie, ale również wtedy, gdy zostanie zgubiona.   

Czego nie można wysłać w paczce na Węgry?

Jeśli chodzi o to, co można, a czego nie można wysyłać w paczce na Węgry, to na pewno niemożliwe jest wysyłanie towarów z listy zakazanej. Należą do nich materiały wybuchowe, broń, substancje toksyczne i łatwopalne, dzieła sztuki, pieniądze, a także narkotyki. Oczywiście nie można także wysyłać żywych zwierząt. Jeśli chodzi o żywność, to trzeba ją dobrze zabezpieczyć przed zepsuciem. Najlepiej wysyłać żywność, która nie psuje się szybko. Dodatkowo każdą paczkę, gdzie znajdują się przedmioty kruche trzeba odpowiednio zabezpieczyć. Niezbędna będzie folia stretch, a także styropianowe wypełnienie. 

                                                         Posiadamy możliwość wysyłki przesyłek paletowych na Węgry

Paczka na Węgry - oferta dla firm

Oferta dla firm na paczki na Węgry

Bez wątpienia firma musi szukać oszczędności wszędzie, a prowadząc działalność i wysyłając towary na Węgry może to zrobić bardzo prosto. Wystarczy, że nawiąże długoterminową współpracę z Globkurier.pl. Jest wiele korzyści. Poza dostępem do najtańszych ofert kurierskich na przesyłki międzynarodowe ogromną zaletą jest generowanie zbiorowych listów przewozowych. Ponadto istotne znaczenie ma fakt, że firma może skorzystać z odroczonej płatności, zyskuje też partnera, który będzie wspierał ją w czasie ewentualnego procesu reklamacyjnego i udostępni wszystkie dokumenty z tym związane. Firmy mogą przesyłać nie tylko paczki, ale różnego rodzaju palety. Firmy kurierskie dostępne w ramach platformy Globkurier.pl realizują swoje zadanie w sposób rzetelny, szybki i bez zbędnych formalności. Wystarczy wydrukować list przewozowy, przykleić na paczkę i czekać na kuriera. 

Odbierz dedykowaną ofertę!

Zostaw swoje dane, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przygotuje dla Ciebie dedykowaną ofertę. Czym więcej wysyłasz, tym niższe ceny możesz zyskać! Zapisz się i sprawdź!

Dopasuj ofertę

do 20
20-50
powyżej 50
nie wysyłam
1-5
5-20
powyżej 20